Skocz do zawartości


Zdjęcie

Problem z szybkim przeciwnikiem!!!!!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

budo_ady_4
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 177 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Jestem z miasta
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Problem z szybkim przeciwnikiem!!!!!
Mam taki problem, otóż jestem dość dużych rozmiarów i nie jestem dość szybki i chodzi o to że podczas walk na treningu naogól walcze z mniejszymi od siebie i szybszymi , i za cholere nie umiem sobie znimi poradzić, walą z każdej strony a ja nawet nie wiem kiedy, zanim zdaże przeprowadzić jakiś atak to oni mi już 3 kopnięcia wsadzą. Co prawda jak już go uderze to go dość boli, no ale nie wiele go uderze raczej to ja jestem bity. Pytanie moje jest takie jak sobie poradzić z takimi przeciwnikami, czy macie też takich przeciwników i jak sobie z nim radzicie??
  • 0

budo_patrol
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 524 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Problem z szybkim przeciwnikiem!!!!!
No to ja odpisze, bo jestem przedstawicielem tej drugiej strony :) . Po pierwsze jako, że jestem mniejszy mam problemy jeśli idzie o zasięg kończyn - ten duży może mnie łatwo trzymać na dystans, więc spróbuj to wykorzystać. Po drugie pocieszające jest to, że w realnej walce to raczej ten większy wygra bo chlaśnie raz, a nie dwa i z małego nie będzie co zbierać :P .
  • 0

budo_pwl
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 347 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Problem z szybkim przeciwnikiem!!!!!

Mam taki problem, otóż jestem dość dużych rozmiarów i nie jestem dość szybki i chodzi o to że podczas walk na treningu naogól walcze z mniejszymi od siebie i szybszymi , i za cholere nie umiem sobie znimi poradzić, walą z każdej strony a ja nawet nie wiem kiedy, zanim zdaże przeprowadzić jakiś atak to oni mi już 3 kopnięcia wsadzą. Co prawda jak już go uderze to go dość boli, no ale nie wiele go uderze raczej to ja jestem bity. Pytanie moje jest takie jak sobie poradzić z takimi przeciwnikami, czy macie też takich przeciwników i jak sobie z nim radzicie??


No jak dla mnie (sam mam ten problem :>) to są dwa rozwiązania. Jedno to dążenie do skrócenia dystansu za wszelką cenę. Czyli - wchodzisz w niego, przyjmujesz ew. ciosy/kopnięcia na gardę i próbujesz go złapać/podciąć/zajechać serią ręczną. Drugie rozwiązanie to dobre wyczucie przeciwnika. Ci "szybcy" często wpadają w pewien rytm, jeśli dorwiesz takiego na wejściu to zazwyczaj wyjdziesz z tego sporo "na plus" z tego powodu, że jesteś większy/silniejszy i twój cios będzie miał większą siłę przebicia, więc nawet jak wymienicie powiedzmy kopnięcia to będziesz "do przodu". No a jeśli to nie wychodzi (bo powiedzmy na jedno w ten sposób 'przechwycone' uderzenie przypadają 3 nieprzechwycone) możesz jeszcze spróbować 'predictów', czyli po prostu próbujesz przewidzieć jego tor ruchu i atakować z wyprzedzeniem (do tego najlepiej nadają się w sumie kopnięcia okrężne).

Aha, i jeszcze co mi przyszło do głowy. Walka z takimi osobnikami jest dość wdzięczna z tego powodu, że pozwala ci wyłapać wszelkie nieszczelności w twojej gardzie. Jeśli łapiesz dużo ciosów, to jest spora szansa, że po prostu masz nieszczelną gardę - ja np. walcząc z kolesiem, który prezentował tę właśnie kategorię stwierdziłem, że poprawienie gardy i niezostawianie odkrytych boków na wysokie mawashi rozwiązuje mi większość problemów.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024