Skocz do zawartości


Zdjęcie

TKD vs Muay Thai


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
42 odpowiedzi w tym temacie

budo_slim
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 190 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

TKD vs Muay Thai
nie wiem czy ten temat jush tutaj jest ale cóż... więc chciałbym aby każdy wypowiedział się co jest jego zdaniem lepsze TKD czy Muay Thai wiem że tego nie powinno sie porównywać bo to zupełnie inne style ale często są sprzeczki na temat co lepsze itp.....
  • 0

budo_ukasz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 469 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:miasto świętej wieży ...

Napisano Ponad rok temu

Re: TKD vs Muay Thai
Muay Thai, ale co z tego ???
  • 0

budo_niedziel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2844 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze wsi jestem
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: TKD vs Muay Thai
nudzi ci sie?

NIE KARMIC TROLA !!!
  • 0

budo_slim
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 190 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: TKD vs Muay Thai
co z tego .. o bosheeeeee tylko sie pytam bo bardzo często są kłótnie że Muay Thai lepsze ipt. że Muay Thai to i tamto .... więc chciałem sie tylko spytać co dla was lepsze . czy to ash takie trudne !! ....
  • 0

budo_zlotyelf
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 624 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Feniks-Arete Rybnik

Napisano Ponad rok temu

Re: TKD vs Muay Thai
Wpadłeś na forum TKD i pytasz sie co DLA NAS jest lepsze MT czy TKD?
hahaha dobry jesteś ; ))))

spytaj sie ryby o to czy woli piasek od wody ; )
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: TKD vs Muay Thai
poszukaj w archiwum.
  • 0

budo_slim
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 190 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: TKD vs Muay Thai
o bosheeeee..... sam trenuje TKD ale tak się tylko spytałem Was...... może komuś się podoba bardzo Muay Thai ale jednak trenuje TKD :) ....
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: TKD vs Muay Thai

może komuś się podoba bardzo Muay Thai ale jednak trenuje TKD :) ....

to ja. ...nie tylko MT zreszta.
  • 0

budo_picachu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 660 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk megalopolis

Napisano Ponad rok temu

Re: TKD vs Muay Thai
Chlopak sie zalogowal w wigilie a wy mu takie wrzuty - wstyd mi za was Ja trenuje TKD a i MT nie pogardze i paroma innymi SW tez.

MT rózni sie znacznie od TKD. Chociaz, po tym usportowieniu, ktore mamy w kraju ciezko cokoliwek mowic na ten temat. Kto wie jakby wygladalo TKD gdyby poszlo sie w nieco inna strone. Moze roznice bylyby znacznie mniejsze. :)
  • 0

budo_slim
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 190 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: TKD vs Muay Thai
wiem wiem ..... dlatego napisałem wcześniej że tego nie powinno się wogóle porównywać .. ale chciałem tylk poznać waszą opinie .. bo w końcu TKD tesh ciągle ewoluuje :)
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: TKD vs Muay Thai
i co, myslisz ze keidys zmieni swoj ksztalt na muay-thai-podobny? szczerze watpie, ja coprawda jestem za pewnymi zmianami ale nie czyniacymi z TKD kopii innego.
  • 0

budo_slim
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 190 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: TKD vs Muay Thai
nie chodzi oto by zrobić z TKD styl łączący inne style...... ale wprowadzić pewne zmiany , i go troszke udoskonalić
  • 0

budo_picachu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 660 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk megalopolis

Napisano Ponad rok temu

Re: TKD vs Muay Thai
Podaj przyklad zmian, o ktorych myslisz :?:
  • 0

budo_slim
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 190 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: TKD vs Muay Thai
może nie zmiany ale wprowadzić kilka rzeczy które usprawniały by system walki.... czyli np. walke w parterze (wiem że czasami występuje ale nie w każdym klubie )....
  • 0

budo_deejay
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 444 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Londyn

Napisano Ponad rok temu

Re: TKD vs Muay Thai

może nie zmiany ale wprowadzić kilka rzeczy które usprawniały by system walki.... czyli np. walke w parterze (wiem że czasami występuje ale nie w każdym klubie )....


jezeli mowimy o zawodach to masz na mysli nie zmiany a rewolucje :wink:

jezeli mowimy o treningu to mysle ze kazdy trener ktory ma mozliwosc prowadzic taki trening poprowadzi go, a to nie jest hop siup bo zeby uczyc walki w parterze trzeba miec na prawde duza wiedze zeby innym zlych nawykow nie przekazac i do tego wypada miec maty bo parter bez rzutów/podciec to jak tkd bez kopniec, a koszt takiej maty to z tego co wiem ok 15tys zl
nic tu nie zmienia zarzadzenia, trzeba miec mate i czlowieka ktory poprowadzi trening i ten trening nie bedzie sie opieral o wyklepane na pamiec dzwignie w formie 'na taki atak to taka obrona'
  • 0

budo_y3ti
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 356 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pruszków / Wawa
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: TKD vs Muay Thai
Fakt faktem, ze mata jest potrzebna. Rzuty i podciecia to tylko techniki, ktore maja na celu sprowadzic do parteru. Jednak jak kolega zauwazyl sa to
rzeczy wazne, bo jak sie dobrze rzuci/podetnie to potem mamy wieksza szanse na lepsza pozycje i atak w parterze. Kiedy juz zejdziemy do parteru,
to w tym momencie malo przydatne beda umiejetnosci rzucania i obalania.

A co do tematu. TKD nie cwiczye, MT tez nie. Jedyne co wiem na ten temat, to jedynie to, ze czasem sobie poczytam, filmy poogladam (szkoleniowe) i taka jest moja wiedza na ten temat.

Nie wiem czy w TKD ucza walki w klinczu. W MT lowkicki maja konkretne i klada nacisk na lokcie i kolana. W TKD natomiast maja chyba najszybsze
nogi jakie widzialem oraz oni potrafia kopac i to nie tylko proste (nie wiem jak to sie w TKD nazywa - u nas "Majgeri" ;) , yoko-geri, czy mawashi, ale tak ta noga machac, ze czlowiek nie wie z ktorej strony dostanie ;)

Kiedys sparowalem z kolega z TKD WTF. Ja bylem mniej wiecej po roku JJ, kolega chyba po 8 miesiacach TKD. Nasza walka wygladala tak, ze kolega (chyba aby sie popisac) zaczal noga machac, bardziej pokazowo, niz aby trafic. Walka skonczyla sie tak, ze udalo mi sie wejsc w nogi, sprowadzic w parter i udusic ;) Jednak, gdy juz sie nie popisywal przy dziewczynie, to w stojce mialem ciezko, jednak wygrywalem tylko dlatego, ze w kontakcie sprowadzalem w parter. Porownanie to zadne, bo ani on, ani nie ja nie bylem jakims dobrym zawodnikiem po ledwo roku treningu ;)

Mysle, ze gdybysmy sie bili na prawde, a nie tylko sparowali i on by mogl mnie w glowe kopac i kopac mocniej to nie poszlo by mi tak latwo. Jak trener mowi, wszystko zalezy od pewnych zasad, ktore przyjmiemy.

Zreszta co tu porowywac. Ja poza JJ trenuje jeszcze Judo i tam mam takich kolegow, ktorzy wysmiali by kazdego, kto podczas sparingu by im powiedzial - w Judo sie przeciez nie uderza, w Judo sie nie kopie! Jak cos jest dobre, to warto pouczyc sie paru technik.

Kolega z ktorym walczylem tez jest dobrym przykladem. Dalej cwiczy TKD, ale dodatkowo zapisal sie na Judo aby parter poprawic ;)
  • 0

budo_picachu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 660 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk megalopolis

Napisano Ponad rok temu

Re: TKD vs Muay Thai
Dobry kolega :wink: a raczej sposob jego myslenia. Sam stosuje podobny wariant (nie ja jeden z tu obecnych :P ), zadko ale stosuje.



Pozdro :)
  • 0

budo_hajo
  • Użytkownik
  • Pip
  • 49 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lubartów

Napisano Ponad rok temu

Re: TKD vs Muay Thai
Autor tego tematu chyba za często oglądał film "Onk Bang" :) (nie wiem jak to sie pisze wiec pieze jak mi sie wydaje)

Pozdrawiam Gorąco Hajo
  • 0

budo_kyan
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: TKD vs Muay Thai
może się myle ale o ile wiem to w MUay Thai niema parteru :?


Co do MT vs TKD to osobiście uważam, że MT jest skuteczniejszy "na ulicę" szczegolnie biorąc pod uwagę TKD sportowe, ale jest też bardziej kontuzjogenny i wymagający więcej twardości (także psychicznej).

Wypada tylko zauważyć, że techniki łokci i kolan występują w TKD w różnych wariantach (w tej chwili przychodzą mi do głowy 3 rodzaje Moorup Chagi - kolanka i 6-7 Palkup Taerigi/Tulkgi - łokcie). w Dużej mieże zależy co i jak ćwiczysz: bardziej sportowo czy realnie.

Poza tym o ile wiem MT niema dźwigni i walki w zwarciu (mam namyśli bardziej zapasy nie klincz). TKD ma samoobronę a i elementy walki w zwarciu/parterze/obrony przed parterem też bywają ćwiczone :

Wszystko zależy od klubu i od trenera.



a ong bak jest super.
słyszałem wogóle, żę koleś trenował też TKD. Niewiem czy to prawda.
  • 0

budo_aro
  • Użytkownik
  • Pip
  • 12 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: TKD vs Muay Thai
Mistrz Tran Trieu Quan (obecny prezydent ITF) na gościnnym treningu w Lublinie w październiku zeszłego roku, pokazywał układ zawierający głównie kolanka i łokcie. Podkreślał przy tym, że są to techniki brutalne do stosowania w samoobronie, przy bliskim dystansie. Jednak należy je pielęgnować bo mogą uratować życie.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024