Skocz do zawartości


Zdjęcie

TKD vs Muay Thai


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
42 odpowiedzi w tym temacie

budo_ira
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1243 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: TKD vs Muay Thai
Zdaje się ze nie tylko to, ale wszystkigo nie oglądałem.
  • 0

budo_aro
  • Użytkownik
  • Pip
  • 12 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: TKD vs Muay Thai
Ja byłem tylko na tym jednym treningu (LSKT), mistrz i tak się rozkręcił i oprócz układu pokazywał jeszcze trochę samoobrony. Na seminarium dla czarnych pasów było na pewno jeszcze więcej żeczy ;)
  • 0

budo_aro
  • Użytkownik
  • Pip
  • 12 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: TKD vs Muay Thai
ps. przydałaby się możliwość edycji swoich tekstów na forum, bo mnie razi jak widzę błędy ortograficzne w moich postach ;)
  • 0

budo_deejay
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 444 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Londyn

Napisano Ponad rok temu

Re: TKD vs Muay Thai

Podkreślał przy tym, że są to techniki brutalne do stosowania w samoobronie, przy bliskim dystansie. Jednak należy je pielęgnować bo mogą uratować życie.

pięknie brzmi w teorii, może żyję w nieświadomości, ale wydaje mi się ze jesli chodzi o łokcie i kolanka to tkd muay thai do pięt nie dorasta
ile razy cwiczyles lokcie i kolanka? walczyles kiedys na lokcie i kolanka? w taekwondo jest cala masa 'morderczych' technik, z czego prawie wszystkie w ukladach :lol:
  • 0

budo_thinspoon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 795 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Radlin

Napisano Ponad rok temu

Re: TKD vs Muay Thai

ps. przydałaby się możliwość edycji swoich tekstów na forum, bo mnie razi jak widzę błędy ortograficzne w moich postach ;)


Przecież jest taka możliwość. Nie możesz edytowac tylko wtedy, gdy ktoś już na Twój post odpowie.
  • 0

budo_deejay
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 444 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Londyn

Napisano Ponad rok temu

Re: TKD vs Muay Thai

ps. przydałaby się możliwość edycji swoich tekstów na forum, bo mnie razi jak widzę błędy ortograficzne w moich postach ;)


Przecież jest taka możliwość. Nie możesz edytowac tylko wtedy, gdy ktoś już na Twój post odpowie.

tylko po dodaniu do grupy "Użytkownicy VB"


Ario: udaj się na forum Newbie, żeby nie pytać za chwilę co robic żeby pisać w knajpie;)
  • 0

budo_ira
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1243 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: TKD vs Muay Thai
Co innego nieżyciowa technika, a co innego po prostu nie ćwiczona.
  • 0

budo_aro
  • Użytkownik
  • Pip
  • 12 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: TKD vs Muay Thai
U nas na treningach często mamy kolanka i łokcie, co prawda na tarcze ale zawsze. Tak szczerze mówiąc innej formy trenowania na te techniki nie widzę, szczególnie łokcie mają power bo jest duży wkład tułowia w siłę uderzenia, a ja leczenia kontuzji już mam dosyć ;)

Co do układów, pozwalają zsynchronizować całe ciało w trakcie wykonywania techniki i w efekcie uzyskać dużo większą moc końcową. Też nie przepadam za układami, ale są takie momenty, że na prawdę czuć jak powietrze drży od energii, a mięśnie są praktycznie rozluźnione w prawie całym ruchu. Po takich momentach człowiek nabiera ochoty na kolejne pare lat treningów.

Same układy to nie TKD, ale bez układów tym bardziej.
  • 0

budo_deejay
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 444 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Londyn

Napisano Ponad rok temu

Re: TKD vs Muay Thai

U nas na treningach często mamy kolanka i łokcie, co prawda na tarcze ale zawsze. Tak szczerze mówiąc innej formy trenowania na te techniki nie widzę

worek?
Muay Thai nawet jak na treningach nie walczą na kolanka i łokcie(w co wątpię) to robią to na zawodach, czy Ty kiedyś tak walczyłeś? po zwykłych uderzeniach pięściami powinienneś wiedzieć że jest różnica między uderzaniem w tarcze, uderzaniem w worek i uderzaniem w walce...

OFF TOPIC----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Co do układów, pozwalają zsynchronizować całe ciało w trakcie wykonywania techniki i w efekcie uzyskać dużo większą moc końcową. Też nie przepadam za układami, ale są takie momenty, że na prawdę czuć jak powietrze drży od energii, a mięśnie są praktycznie rozluźnione w prawie całym ruchu. Po takich momentach człowiek nabiera ochoty na kolejne pare lat treningów.

1)to nie jest topic o układach
2)ja lubię układy, rozśmieszyło mnie że wielki mistrz pokazując układ obwieścił, iż techniki w nim użyte gdy użyte w walce mogą zabić... son solkut tulgi też może zabić - tylko uderz kogoś końcówkami palców w splot w walce. Nie prościej powiedzieć:"uderzenia na splot są niebezpieczne" - przecież jak uderzę pięścią w splot też będzie efekt, nie?
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
BACK TO TOPIC:
w taekwondo jest naprawdę szeroka gama uderzeń, bardzo rozbudowana wszechstronność, ale tylko teoretycznie... 90% klubów trenuje układy i walkę sportową, niewiele trenuje tzw samoobronę nie pod egzamin, taką samoobronę z prawdziwego zdarzenia, na matach, z rzutami, padami, parterem... to samo się tyczy łokci, kolanków i wszystkich "śmiertelnych" technik z układów
  • 0

budo_aro
  • Użytkownik
  • Pip
  • 12 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: TKD vs Muay Thai

U nas na treningach często mamy kolanka i łokcie, co prawda na tarcze ale zawsze. Tak szczerze mówiąc innej formy trenowania na te techniki nie widzę

worek?


Worek ma tą wadę, że oprócz kołysania się nie przemieszcza, trudno ćwiczyć wyczucie dystansu. Ale od biedy ujdzie.

Muay Thai nawet jak na treningach nie walczą na kolanka i łokcie(w co wątpię) to robią to na zawodach, czy Ty kiedyś tak walczyłeś? po zwykłych uderzeniach pięściami powinienneś wiedzieć że jest różnica między uderzaniem w tarcze, uderzaniem w worek i uderzaniem w walce...

A czy ja powiedziałem, że nie ma różnicy między udarzaniem na tarcze i uderzaniem w walce ? Chodziło mi o to, że jest zbyt duże ryzyko odniesienia kontuzji typu połamana szczęka, czy żebra. (Ja wolę trenować, niż leczyć kontuzje.) Jak ktoś lubi takie efekty uboczne to chodzi na Muay Thai i ćwiczy te techniki w realnej walce ;)

OFF TOPIC----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2)ja lubię układy, rozśmieszyło mnie że wielki mistrz pokazując układ obwieścił, iż techniki w nim użyte gdy użyte w walce mogą zabić... son solkut tulgi też może zabić - tylko uderz kogoś końcówkami palców w splot w walce. Nie prościej powiedzieć:"uderzenia na splot są niebezpieczne" - przecież jak uderzę pięścią w splot też będzie efekt, nie?

Moim zdanie mistrz Tran pokazując układ chciał zachęcić do pielęgnowania technik zadawanych kolanem, czy łokciem, ponieważ często się o nich na treningach zapomina, a są dość proste i skuteczne nawet dla początkujących (duża zaleta w samoobronie). Jednak początkujący nie zdają sobie sprawy ze skuteczności prostych technik i tym bardziej trzeba podkreślać skutki jakie mogą wywołać.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
BACK TO TOPIC:
w taekwondo jest naprawdę szeroka gama uderzeń, bardzo rozbudowana wszechstronność, ale tylko teoretycznie... 90% klubów trenuje układy i walkę sportową, niewiele trenuje tzw samoobronę nie pod egzamin, taką samoobronę z prawdziwego zdarzenia, na matach, z rzutami, padami, parterem... to samo się tyczy łokci, kolanków i wszystkich "śmiertelnych" technik z układów


U mnie w klubie mamy rzuty i pady, fakt maty by się przydały, ale i bez mat można dużo przećwiczyć, wystarczy trochę pomyśleć o partnerze i amortyzować bardziej mocne rzuty. Same pady wolę wykonywać na parkiecie bo przynajmniej wiem, że dobrze padam jak nic nie boli ;)
Co do materacy, kilka razy wylądowałem poza, więc jak nie ma mat to wolę od razu na parkiecie, przy najmniej wiem czego się spodziewać ;)
  • 0

budo_choong
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 741 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lubin

Napisano Ponad rok temu

Re: TKD vs Muay Thai

2)ja lubię układy, rozśmieszyło mnie że wielki mistrz pokazując układ obwieścił, iż techniki w nim użyte gdy użyte w walce mogą zabić... son solkut tulgi też może zabić - tylko uderz kogoś końcówkami palców w splot w walce. Nie prościej powiedzieć:"uderzenia na splot są niebezpieczne" - przecież jak uderzę pięścią w splot też będzie efekt, nie?

Jak juz masz zamiar pouczac innych o pisaniu nie na temat... samemu zakładajac wielkimi literami "OFF TOPIC" na jakiś temat , to przynajmniej czytaj ze zrozumieniem. Gdzie tu Aro napisał o zabijaniu ? "Rozśmieszyła" Cię raczej twoja wyobrażnia.

Mistrz Tran Trieu Quan (obecny prezydent ITF) na gościnnym treningu w Lublinie w październiku zeszłego roku, pokazywał układ zawierający głównie kolanka i łokcie. Podkreślał przy tym, że są to techniki brutalne do stosowania w samoobronie, przy bliskim dystansie. Jednak należy je pielęgnować bo mogą uratować życie."


Zresztą sam wcześniej napisałeś posty nie na temat o dodawaniu do grupy uzytkowników i nauczaniu parteru przez trenerów. I co teraz każdy ma Ci to wytknąć ?
Pozdrawiam
  • 0

budo_deejay
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 444 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Londyn

Napisano Ponad rok temu

Re: TKD vs Muay Thai

Worek ma tą wadę, że oprócz kołysania się nie przemieszcza, trudno ćwiczyć wyczucie dystansu. Ale od biedy ujdzie.

ten sam efekt jest jak uderzasz pięściami - i o to chodzi, przeciwnik też nie będzie stał w miejscu

A czy ja powiedziałem, że nie ma różnicy między udarzaniem na tarcze i uderzaniem w walce ? Chodziło mi o to, że jest zbyt duże ryzyko odniesienia kontuzji typu połamana szczęka, czy żebra. (Ja wolę trenować, niż leczyć kontuzje.) Jak ktoś lubi takie efekty uboczne to chodzi na Muay Thai i ćwiczy te techniki w realnej walce

ale wtedy nie porównujmy tkd i mt pod tym względem(łokci i kolanków) bo nie ma sensu


Moim zdanie mistrz Tran pokazując układ chciał zachęcić do pielęgnowania technik zadawanych kolanem, czy łokciem, ponieważ często się o nich na treningach zapomina, a są dość proste i skuteczne nawet dla początkujących (duża zaleta w samoobronie). Jednak początkujący nie zdają sobie sprawy ze skuteczności prostych technik i tym bardziej trzeba podkreślać skutki jakie mogą wywołać.

racja, ale te techniki w układach są po prostu nierealne, dużo lepszy wg mnie był by efekt gdyby pokazać je właśnie w elementach samoobrony, improwizacjach konkretnych zagrożeń - co jak napisałeś zrobił później, ale nie wiele - a nie lepiej by było zamiast układu trzasnąć więcej tych realnych sytuacji? o to mi chodziło


mnie w klubie mamy rzuty i pady, fakt maty by się przydały, ale i bez mat można dużo przećwiczyć, wystarczy trochę pomyśleć o partnerze i amortyzować bardziej mocne rzuty. Same pady wolę wykonywać na parkiecie bo przynajmniej wiem, że dobrze padam jak nic nie boli Wink
Co do materacy, kilka razy wylądowałem poza, więc jak nie ma mat to wolę od razu na parkiecie, przy najmniej wiem czego się spodziewać

tu nie będę przekonywał, wiem jak się trenowało bez mat i wiem jak się trenuje na matach - różnica jest duża, ale trzeba się samemu przekonać
materace to też nie to bo się rozjeżdżają, mają inną twardośc(miękkość?)

Jak juz masz zamiar pouczac innych o pisaniu nie na temat... samemu zakładajac wielkimi literami "OFF TOPIC" na jakiś temat , to przynajmniej czytaj ze zrozumieniem. Gdzie tu Aro napisał o zabijaniu ? "Rozśmieszyła" Cię raczej twoja wyobrażnia.

nazwijmy to nadinterpretacją, nie będę wyliczał ile razy usłyszałem niemal w tonie patetycznym zdania że dana technika(mowa o układach) jest śmiertelnie niebezpieczna i w takim tonie faktycznie wyobraziłem sobie wypowiedź mistrza, której przecież nie słyszałem(zapewne taka nie była)
Generalnie cofa mi się jak ktoś z pełną powagą łączy elementy układów i realnej walki (wiem wiem, lubie układy a ich 'nie rozumiem', niech tak zostanie, widocznie nie czuję tego :wink: )



Zresztą sam wcześniej napisałeś posty nie na temat o dodawaniu do grupy uzytkowników i nauczaniu parteru przez trenerów. I co teraz każdy ma Ci to wytknąć ?

ja tych off topiców nie zacząłem, ale ok, przyznaję się - mój błąd

pozdrawiam
  • 0

budo_ruido
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 214 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: TKD vs Muay Thai
a czy w taekwondo sa low kicki? tak.. tak jestem lama :roll:
  • 0

budo_endru_
  • Użytkownik
  • Pip
  • 48 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: TKD vs Muay Thai
W walce sportowej sa zabronione. Jezeli chodzi o same Taekwon-do. To jest i walka w parterze, samoobrona, kolanka, łokcie i jeszcze troche tego :P Zalezy na jakiego trenera trafisz i do jakiego klubu :twisted:
  • 0

budo_sirkrzysztof
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 129 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: TKD vs Muay Thai

Mistrz Tran Trieu Quan (obecny prezydent ITF) na gościnnym treningu w Lublinie w październiku zeszłego roku, pokazywał układ zawierający głównie kolanka i łokcie.

Czy to jeden z oficjalnych układów ITF, czy jakaś nowość?
  • 0

budo_lipski
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 70 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z piekła rodem
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: TKD vs Muay Thai

W walce sportowej sa zabronione. Jezeli chodzi o same Taekwon-do. To jest i walka w parterze, samoobrona, kolanka, łokcie i jeszcze troche tego :P Zalezy na jakiego trenera trafisz i do jakiego klubu :twisted:


Błąd :-) W TKD nie ma parteru. A szkoda. :wink:
  • 0

budo_taeyang
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 111 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: TKD vs Muay Thai

Błąd :-) W TKD nie ma parteru. A szkoda. :wink:



Błąd :-) W TKD nie ma chwytania w parterze.
  • 0

budo_ira
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1243 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: TKD vs Muay Thai

Mistrz Tran Trieu Quan (obecny prezydent ITF) na gościnnym treningu w Lublinie w październiku zeszłego roku, pokazywał układ zawierający głównie kolanka i łokcie.

Czy to jeden z oficjalnych układów ITF, czy jakaś nowość?

Mistrz Tran Trieu Quan pokazał to Nam, Polakom tak po cichu, żeby inni się nie zorientowali.
A tak na marginesie saju chirugi i saju makgi należą do oficjalnych układów ITF czy to jakaś nowość? :lol:
  • 0

budo_sirkrzysztof
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 129 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: TKD vs Muay Thai
W regulaminie zawodów Taekwon-do ITF (Artykuł 19) [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] wymieniono wśród układów Saju Jirugi i Saju Makgi ale z zastrzeżeniem:

Saju Jirugi i Saju Makgi metodycznie nie są zaliczane do układów formalnych

:)
  • 0

budo_ira
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1243 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: TKD vs Muay Thai
Stary (a raczej chyba młody) - ENCYCLOPEDIA of TAEKWON-DO, by Gen. Choi Hong Hi; tom VIII, str.14 cyt. "The 24 patterns represent 24 hours, one day, or all my life."
Sa 24 układy, z koreańskiego TUL, po angielsku PATTERN.
Jak dodasz saju chirugi i saju makgi to wyjdzie 26 układów.
Str. 35 tegoz samego tomu: "FOUR DIRECTION PUNCH (Saju Jirugi)
This fundamental excercise is practised by 10th grade holder or the very beginner"
Trzeba nie umieć czytać i liczyć albo zupełnie nie interesować sie tym co się ćwiczy żeby bzdury pisać. Chyba że nie ćwiczysz TKD to przepraszam :rofl:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024