Skocz do zawartości


Zdjęcie

uzupelnianie plynow podczas treningu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
27 odpowiedzi w tym temacie

budo_deejay
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 444 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Londyn

Napisano Ponad rok temu

uzupelnianie plynow podczas treningu

- mam ważyć sie przed i po treningu. Ubytek każdego kilograma masy mam uzupełniać 1100 ml wody. Uzupełnianie ma sie odbywac w ciagu 2-3 godzin od zakończenia treningu.


8O niektórzy musieliby wypić ponad 3l wody po treningu...

I jeszcze pytanko. Czy wasi trenerzy pozwalają wam na picie podczas treningów ?? (wody oczywiście )

nie
  • 0

budo_gizmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: uzupelnianie plynow podczas treningu

I jeszcze pytanko. Czy wasi trenerzy pozwalają wam na picie podczas treningów ?? (wody oczywiście )


Jak najbardziej tak. Nawet na obozie letnim master rzucał co jakiś czas - "chwila przerwy, napić się czegoś!"

Gizmo
  • 0

budo_dzik
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 173 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: uzupelnianie plynow podczas treningu
u nas w klubie jest tak samo, po 1 lub 2 partiach ćwiczeń sabum zawsze pozwala uzupełnić płyny. Ale na sale mozna wniesć tylko wode mineralną.
  • 0

budo_raju
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 237 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: uzupelnianie plynow podczas treningu
U nas też trener pozwala co jakiś czas się napić. Nawet sam mówi, że mamy przynosić napoje i uzupełniać je w czasie treningu. Nie ma jakichś szalonych rygorów. Do wszystkiego trzeba podchodzić o zdrowym umyśle bez fanatyzmu ;) .

Tą kurację można zastosować tylko bezpośrednio doznaniu urazu, czy też gdy kontuzja trwa już dłuższy okres ??

Ja ją zawzse stosowałem w ten sam dzień w którym sobie coś naciągnąłem. Na drugi dzień kontuzja znikała :)

Pozdr
  • 0

budo_lothar
  • Użytkownik
  • Pip
  • 13 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: uzupelnianie plynow podczas treningu
U nas są surowe zasady, nie można mieć żadnych napojów, nie można nic pić na treningu. Jeśli nie wytrwasz, możesz iść do domku... i zastanowić się, czy się nadajesz... Dlaczego to miałoby być uważane ze szaleństwo, czy fanatyzm?:P Trenujesz, żeby zwiększyć swoją wytrzymałość, poprawić kondycję, zdyscyplinować się... Zasłużony napitek i odpoczynek dopiero po treningu :twisted:

A taj przy okazji... to jest temat o rozciąganiu, a nie o piciu... ale coż, ja się nie czepiam, bo mnie tu jeszcze zabiją za to :P
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: uzupelnianie plynow podczas treningu

Jeśli nie wytrwasz, możesz iść do domku... i zastanowić się, czy się nadajesz...

tak do tego podchodzisz? myslisz ze jestes twardy bo nie uzupelniasz plynow podczas treningu? poklon
  • 0

budo_buasheii
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 120 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: uzupelnianie plynow podczas treningu
Nie ćwicze Taekwondo, tylko karate a ćwiczyłem wcześniej KF i nigdie nie uzupełnialiśmy płynów podczas treningów, chyba że na obozach w trakcie 2-3h treningów na słońcu...
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: uzupelnianie plynow podczas treningu

Nie ćwicze Taekwondo, tylko karate a ćwiczyłem wcześniej KF i nigdie nie uzupełnialiśmy płynów podczas treningów, chyba że na obozach w trakcie 2-3h treningów na słońcu...

a z czego to wynika?
  • 0

budo_buasheii
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 120 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: uzupelnianie plynow podczas treningu
Przecież wiadomo :P

Może się nie znam, ale moim zdaniem utrata płynów podczas 1h-1,5h treningu na sali gimnastycznej nie jest tak znaczna by w jego trakcie pić... Co innego przy takim treningu przy pełnym słońcu w temp. 40C ;)
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: uzupelnianie plynow podczas treningu
noo to zalezy od tempa :wink:
  • 0

budo_buasheii
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 120 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: uzupelnianie plynow podczas treningu
To zależy też od człowieka... Ja mam takie coś że ze mnie się "leje" ale zdażały mi sie takie treningi zarówno siatki jak i na KF że się ze mnie lało jeszcze bardziej niż zwykle i nie miałem potem żadnych problemów, potrafiłem wylać z siebie 3-4l wody na treningu mimo to bez skutków ubocznych(widocznych)
  • 0

budo_dzik
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 173 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: uzupelnianie plynow podczas treningu

Utrata dużych ilości wody ma wpływ na przebieg procesów przemiany materii i wymianę cieplną ustroju, może prowadzić do istotnych zmian zawartości wody co powoduje zaburzenia stężenia elektrolitów niezbędnych dla utrzymania sprawności psychofizycznej. Już nawet niewielkie odwodnienie rzędu 3% wagi ciała, powoduje wyraźne obniżenie wydolności fizycznej ustroju, nawet o 20-30% wydolności maksymalnej.


Dobrze wytrenowany zawodnik może tolerować odwodnienie nawet do 5% masy ciała i nie odczuwać pragnienia, które pojawia się z opóźnieniem. Tymczasem negatywne skutki odwodnienia dawno już działają. Stąd też należy temu zapobiegać i dostarczać sportowcom odpowiednie ilości wody zarówno przed, w trakcie, jak i po treningu.


Cytaty pochodzi stąd:

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

wogole trafiłem na ten portal przed chwilą, i wygląda bardzo ciekawie:

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Od kilku treningów, idąc za radami lekarza, zamieniłem wode na płyny izotoniczne. I naprawde widze różnice. Miałem opory przed stosowaniem tego typu wynalazków. Jakoś zawsze sie obchodziłem bez tego, wogóle unikałem wszelkich substancji poza tymi najbardziej naturalnymi. Ale po tych kilku treningach naprawde czuje różnice.

Jak jest z wami ? Czy stosujecie płyny izotoniczne ?

pozdrawiam, DZIK
  • 0

budo_taeyang
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 111 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: uzupelnianie plynow podczas treningu
Nie należy pić wody gdyż gasząc pragnienie wypłukuje ważne składniki z organizmu. Najlepsze są napoje izotoniczne. Tylko z umiarem. Jak człowiek czuje się jak bukłak, to raczej na sprawności nie zyskuje.
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: uzupelnianie plynow podczas treningu
hmmm tylko na ile tak naprawde te napoje sa izotoniczne? przeciez te ogolnodostepne maja stale stezenie skladnikow a nasza krew nie.
  • 0

budo_lothar
  • Użytkownik
  • Pip
  • 13 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: uzupelnianie plynow podczas treningu

tak do tego podchodzisz? myslisz ze jestes twardy bo nie uzupelniasz plynow podczas treningu? poklon


Nie podchodzę tak do tego, bo sam ledwo wyrabiam... poprostu nasz trener tak nam wkręca do mózgu :P
  • 0

budo_deejay
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 444 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Londyn

Napisano Ponad rok temu

Re: uzupelnianie plynow podczas treningu
u nas pic nie bylo wolno, teraz czasem ktos cos wciagnie chodziaz trener sie krzywo patrzy czasem, z tej prostej przyczyny ze jak niektorzy sie dorwa do butli to potrafia wciagnac pol na raz, nastepne cwiczenie, kolka i zasadzka... wiem ze nie jest to regula, kazdy trenuje jak mu wygodniej
  • 0

budo_dzik
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 173 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: uzupelnianie plynow podczas treningu

hmmm tylko na ile tak naprawde te napoje sa izotoniczne? przeciez te ogolnodostepne maja stale stezenie skladnikow a nasza krew nie.


Chodzi ci o szybkość wchłaniania ? Na stronie Gatorade'a jest ciekawy tekst o tym.
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Biorąc pod uwagę wymienione czynniki i aktualne wyniki prac naukowych w tym zakresie, Europejskia Komisja ds. Zdrowia i Ochrony Konsumenta ustaliła, że jako izotoniczne mogą być określane napoje o osmolalności 300 mOsm ? 10%, tj. 270-330 mOsm /kg wody.


wiec chyba szybkość wchłaniania mamy wszyscy podobną i oni biorą tą uśrednioną wartość.
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: uzupelnianie plynow podczas treningu
o to wlasnie chodzi- tutaj wszystkie dane sa usrednione. mysle ze zeby naprawde moc mowic o izotonicznosci napoju to jego sklad musialby byc dobierany, po wczesniejszym zebraniu danych, indywidualnie :wink:
  • 0

budo_buasheii
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 120 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: uzupelnianie plynow podczas treningu
No taaaak, wszyscy powinniśmy sobie na zamówienie izotony robić jak Maurice Green... Byle nie jak Marion Jones ;)
  • 0

budo_dzik
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 173 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: uzupelnianie plynow podczas treningu
Heh :P Zeby to zrobic profesjonalnie pewnie trzeba miec fure kasy. Mi juz i tak dośc sałaty pochłania gatorade co trening wiec chyba poczekam na jakies stypendium ministra sportu :) albo sponsora w stylu Telekomunikacja Polska. A na razie poprzestane na tym co jest w zasiegu.
pozdrawiam Dzik
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024