Skocz do zawartości


Zdjęcie

Rozciąganie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
31 odpowiedzi w tym temacie

budo_adrx6
  • Użytkownik
  • Pip
  • 28 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Rozciąganie
Witam, trenuję taekwondo kilka miesięcy i mam taki problem że teraz ciężko jest mi podnieść nogę ponad wysokość pasa.
To dla tego że na pierwszym treningu (nie byłem dobrze rozgrzany) zrobiłem szpagat (prawie cały).
Tylko później nie zmniejszałem napięcia ścięgien powoli tylko szybko wstałem.
Chwilę później miałem kłopoty z chodzeniem, a dwie godziny potem to już w ogóle masakra.
Przez tydzień nie mogłem zrobić przysiadu.
Po dwóch tygodniach, gdzie wcześniej prawie robiłem szpagat teraz ciężko jest mi kopnąć dollyo na wysokość pasa, nie mówiąc już o jop chagi.
Mam takie pytanie czy rozciągać się mimo bólu czy nie :?:
  • 0

budo_dzik
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 173 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Rozciąganie
Jasne że nie. Odniosłeś kontuzje i musisz ją całkowicie zaleczyć zanim wrócisz do poważnego rozciągania. Radziłbym ci wizyte u lekarza ortopedy, a najlepiej u specjalisty medycyny sportowej. On powie ci co robić.

A co do bólu i rozciagania to polecam ksiązke Tomasza Kurza "Stretching Trening gibkości"
pozdrawiam DZIK
  • 0

budo_muyo
  • Użytkownik
  • Pip
  • 18 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Rozciąganie
Popieram Dzika w całej "rozciągłości" :wink:
A książka Kurz-a jest naprawdę godna polecenia.
Z własnego doświadczenia wiem, że do rozciągania należy podchodzić bardzo ostrożnie ale systematycznie. Nic na siłę! Wszystko musi być zaplanowane i przemyślane.
Kuruj się więc a potem powolutku...
Pozdr
  • 0

budo_beren
  • Użytkownik
  • Pip
  • 48 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dwa a po dwóch w

Napisano Ponad rok temu

Re: Rozciąganie
A ja juz po rozgrzewce i rozciaganiu nabawilem sie tez kontuzji :( Robilem ap oligi i niewiem co sie stalo ale (niewiem jak sie te miesien nazywa) cos mi strzyknelo. Chyba naderwalem sobie te miesnie w tylnej stronie ud. Za mocno moze zrobilem wymach. Ale zawsze tak robilem. Teraz boli i nie moge porzadnie kopac :(
  • 0

budo_dzik
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 173 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Rozciąganie
BEREN to jesteś moim towarzyszem niedoli !! Jakieś trzy tygodnie temu kopaliśmy Twimyo Nopi Ap Chagi. Kiedy byłęm w najwyższym, punkcie gwałtownie wyprostowałem noge i coś mi sie rozpruło pod udem. Taki uczucie jakby sie coś tam rozwarstwiło. Przez kilka dni nie mogłem chodzić. Na dniach ide do lekarza sportowego. Musze sie tego wygrzebać jak najszybciej.

Przynajmniej potrenuje box i lowki :) :):)
  • 0

budo_beren
  • Użytkownik
  • Pip
  • 48 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dwa a po dwóch w

Napisano Ponad rok temu

Re: Rozciąganie
A mi to musi jak najszybciej przejsc bo musze do TAEYANG isc na sprawdzian :P

A po zatym to jakas fala kontuzji. U mnie kolezanka z 3 tyg temu dlon bodajze powaznie uszkodzila. A ostatnio kolega na sparingu sie wywrócil i krzywo upadl a jego partner go przygniotl... i noga w gips :/

Wszystkim kontuzjowanym zycze powrotu do zdrowia a pozostalym by nie musiemi niczego takiego doznawac.

Pozdrawiam ;)
  • 0

budo_adrx6
  • Użytkownik
  • Pip
  • 28 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Rozciąganie
Najgorsze w kontuzjach jest to, że chcesz ćwiczyć ale nie możesz.
Ja też niedługo mam egzaminy na pasy ale myślę że do tego czasu wyleczę kontuzję i trochę bardziej się rozciągnę.
Pozdro. :-)
  • 0

budo_deejay
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 444 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Londyn

Napisano Ponad rok temu

Re: Rozciąganie
jak się Jaś nie nauczy to Jan nie będzie umiał, drugi raz tak nie zrobisz

ja zaczynałem treningi jako 12 -latek więc rozciąganie mi szło całkiem szybko, po 3miesiącach bez opieprzania robiłem szpagat sportowy, poprzeczny po pół roku
i mimo ze bylem taki 'wspanialy' zaczalem sie popisywac na przerwie w szkole; za to tez los mnie pokaral jak pierdyknalem szpagat bez rozgrzewki do tej pory pamietam/ sciegna nie naderwalem ale sobie odczuwalnie nadwrezylem, bol mi 3 miechy dokuczal

co do lekarzy

lekarza nie odwiedzalem. mozesz isc jak ci bardzo przeszkadza; ja do lekarzy mam uraz, zawodnik byl ze mnie kontuzjogenny, szczegolnie czesto skrecalem noge w kostce(teraz by wypadalo staw wymienic)
za kazdym razem jak szedlem do lekarza wychodzilem przybity bo oczywiscie zakaz trenowania na x czasu. doszedlem do wniosku ze (prawie)wszystkie te konowaly jedyne co potrafia powiedziec to zeby sie czlowiek polozyl do lozka i chyba na smierc czekal. jeden byl sensowny gosc jak sie spytalem o skierowanie na rehablilitacje powiedzial mi ze sie sam zrehabilituje, udzielil wskazowek jak wzmacniac staw a kiedy isc na trening sam poczuje(i to byl chyba jedyny lekarz z prawdziwego zdarzenia jakiego spotkalem, chyba po 5 skreceniu nogi)

na pewno uwazac musisz, najgorsze w kontuzjach poza tym ze wypada przerwac treningi jest to ze maja sklonnosc do powracania, jak doznasz raz powaznej kontuzji to masz przechlapane najdelikatniej rzecz ujmujac;
zycze powrotu do zdrowia
  • 0

budo_zlotyelf
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 624 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Feniks-Arete Rybnik

Napisano Ponad rok temu

Re: Rozciąganie

Mam takie pytanie czy rozciągać się mimo bólu czy nie :?:


Sam sobie odpowiedziałes na to pytanie.
  • 0

budo_pajęczak
  • Użytkownik
  • Pip
  • 12 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Masanów

Napisano Ponad rok temu

Re: Rozciąganie
jak cie boli to daj sobie spokuj bo się nabawisz stałej kontuzji
idz do lekarz sportowego on ci poradzi co masz krok po kroku robić :twisted: :evil: :evil:
  • 0

budo_adrx6
  • Użytkownik
  • Pip
  • 28 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Rozciąganie
Do lekarza sportowego raczej się nie wybieram.
Myślę że jak przez ok. 2 tygodnie dam sobie looz to powinno być ok (bardzo chciałbym żeby tak było).
Bo egzaminy tuż tuż.
Ale najważniejsze to być dobrej myśli. :)

Pozdro dla wszystkich kontuzjowanych i szybkiego powrotu do zdrowia. :wink:
  • 0

budo_endru_
  • Użytkownik
  • Pip
  • 48 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Rozciąganie
Mam bardzo podobną sytuacje, ale nie az tak zla :] Za slabo sie rozgrzalem i zaczelem rozciagac. Efektem jest bol w tylniej czeci nogi nad kolanem przy kopaniu ta noga ap chagow, przy rozciaganiu, lub gdy stoje na tej nodze przy innych kopnieciach :/ Mija juz ponad 3 tydzien, zaczelem stosowac masc rozgrzewajaca [ben-gay]. Coraz mniej boli :] Trener powiedzial ze nie powinienem przeciazac tej nogi i nic nie pozostaje jak czekac az przestanie. No to czekam
  • 0

budo_gizmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Rozciąganie
A nie lepiej - zamiast rozgrzewającej - zastosować jakąś maść leczniczą??

Gizmo
  • 0

budo_endru_
  • Użytkownik
  • Pip
  • 48 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Rozciąganie
Przesledzilem wszystkie tematy jakie znalazlem na forum, i znalazlem aby stosowac albo masc rozgrzewajaca, albo przykladac lud naprzyklad zawiniety w szmatke. O masciach leczniczych nikt nic nie wspominal :] Jezeli macie jakies inne propozycje to wymieniajcie :]
  • 0

budo_adrx6
  • Użytkownik
  • Pip
  • 28 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Rozciąganie

Mam bardzo podobną sytuacje, ale nie az tak zla :] Za slabo sie rozgrzalem i zaczelem rozciagac. Efektem jest bol w tylniej czeci nogi nad kolanem przy kopaniu ta noga ap chagow, przy rozciaganiu, lub gdy stoje na tej nodze przy innych kopnieciach :/ Mija juz ponad 3 tydzien, zaczelem stosowac masc rozgrzewajaca [ben-gay]. Coraz mniej boli :] Trener powiedzial ze nie powinienem przeciazac tej nogi i nic nie pozostaje jak czekac az przestanie. No to czekam


Ja też ją stosuje, od tygodnia wcieram ją co wieczór (pali na maxa) ale myślę że mi pomaga.
A co do maści leczniczych to nie znam żadnej takiej, jakieś konkretne przykłady??
  • 0

budo_gizmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Rozciąganie
Naproxen, Mobilat, Voltaren, Fastum...

Gizmo
  • 0

budo_deejay
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 444 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Londyn

Napisano Ponad rok temu

Re: Rozciąganie

Ja też ją stosuje, od tygodnia wcieram ją co wieczór (pali na maxa) ale myślę że mi pomaga.
A co do maści leczniczych to nie znam żadnej takiej, jakieś konkretne przykłady??


90% lekarzy przepisuje Fastum, ale oprocz tego jeszcze moze Arcalen

jak te nie pomoga b pomocna jest ury
  • 0

budo_deejay
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 444 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Londyn

Napisano Ponad rok temu

Re: Rozciąganie
OFF TOPICL:kurcze wcisnal mi sie enter:/ dlaczego nie mozna edytowkac ostatniego posta?:/

mialem napisac ze b dobra jest urynoterapia ja 1 raz zastosowalem jak wszystko inne zawiodlo...
  • 0

budo_zlotyelf
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 624 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Feniks-Arete Rybnik

Napisano Ponad rok temu

Re: Rozciąganie
Polecam Arcalen ~6zł 30g tubka, przyspieszy regenercje poprawia krązenie obwodowe i zmniejsza przepuszczalność ścian naczyń, pzreciwzapalnie i pzreciw zakzrepowo. ; )

I jak zawsze powtorze sie z jedna doskonała pozycja czyli.... Marian Listkowski "Stretching sprawność i zdrowie" ~25zł

Radze młodzienczy wigor odstawić na bok przy rozciaganiu ; )
  • 0

budo_endru_
  • Użytkownik
  • Pip
  • 48 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Rozciąganie
A gdzie mozna kupic ta kasiazke jezeli wiedziec mozna :]
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024