Skocz do zawartości


Zdjęcie

Reformy w WTF?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

budo_gizmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Reformy w WTF?
Utworzona została 11-osobowa komisja, która ma zająć się reformą olimpijskiego taekwondo WTF. Ma za sobą już pierwsze posiedzenie. Analizowano m. in. ankiety na temat zmian przepisów sportowych otrzymane od organizacji narodowych oraz od internautów. Pierwsze wyniki działania komisji są spodziewane w lutym, zaś w kwietniu będą one dyskutowane na zgromadzeniu ogólnym WTF.

Jako ciekawostkę warto wspomnieć, że jedną z dyskutowanych zmian jest wprwadzenie uderzeń rękami na głowę, o czym wspominał już aktualny prezydent federacji - Choue Chung-won.

Mówiąc szczerze - my się nie możemy doczekać wyników... :)

Gizmo
  • 0

budo_deejay
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 444 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Londyn

Napisano Ponad rok temu

Re: Reformy w WTF?
ciekawe, te uderzenia na glowe b by pomogly tkd wtf w moim odczuciu

w itf by pomogla zmiana na full-contact, zeby nie bylo idiotycznych ostrzezen za 'mocny kontakt'
  • 0

budo_raju
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 237 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Reformy w WTF?
Własciwie to każdego roku coś chcą w Taekwondo zmieniać, lecz rzadko im to wychodzi :? . Ostatnio to chyba chcieli wprowadzić do treningów parter itp. Ale z tym uderzaniem pięsciami na głowe hmm ciekawy pomysł. Pytanie tylko czy na zawodach, będą kazali nam ściągać kaski czy dorzucą rękawice bokserskie. Zastanawia mnie tylko jak rozwiążą sprawę ochraniaczy w głownej mierze hogo.

Chociaź z drugiej strony w danym momencie jest dobrze i ja bym niczego nie zmieniał.
  • 0

budo_gizmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Reformy w WTF?
Ja jestem za zmianami. Walki nawet przy systemie wielopunktowym nadal nie są zbyt pasjonujące...

Gizmo
  • 0

budo_raju
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 237 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Reformy w WTF?
Jeśli mówimy już o punktacji, to tutaj też nalezaloby cos zmienic. Dotychczasowy system wydaje mi się mało wiarygodny. Tymbardziej, że kiedys na zawodach kopnąłem przeciwnika w glowę a sędziowie dali nam po 1 punkcie (zarówno mi jak i przeciwnikowi ) 8O . Elektroniczne hoga z pewnościa są już uzywane z tym że nie widzialem ich jeszcze w Polsce ;) .

Jesli chodzi o atrakcyjnosc walk, to jest to raczej kwestia gustu a o tym sie nie dyskutuje :) .
  • 0

budo_gizmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Reformy w WTF?
Elektroniczne hogoo (i kaski) nie są używane na żadnych oficjalnych zawodach. Widziałem toto na zdjęciach. Zawodnik w tym jak Darth Vader wygląda.

A jak sędziowie są do baru, to najlepszy system nie pomoże...

Gizmo
  • 0

budo_raju
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 237 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Reformy w WTF?
Heh to musiał być niezły widok :) . Swoją drogą jestem ciekawy czy jeśli wprowadzą uderzenia rękoma na głowę to co zrobią w sprawie kasków. Z doswiadczenia wiem, że czsami nawet po kopnięciu kask potrafi się obrocić na glowie przeciwnika (nie kazdy ale widziałem pare przypadków :) ). Nie uśmiecha mi się co chwilę poprawiac kasku po liczniejszych strzałach na twarz.
Nadal bym obstawał za tradycyjnymi walkami.
Naapiszczie może co wy byście chcieli zmienić w dzisiejszym Taekwondo WTF.

Pozdr.
  • 0

budo_gizmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Reformy w WTF?
Jeśli wprowadzą, to nic nie zrobią w sprawie kasków. Kaski są od dawna w wielu systemach walki, w których ludzie leją się po gębach rękami. Jeśli ktos ma niedopasowany lub kiepski kask, to jak najbardziej może się on przekręcać, ale to już problem zawodnika, a nie przepisów.

Jak dla mnie - skróciłbym rundy i faktycznie dodał techniki ręczne na głowę. Niech te walki będą krótsze, konkretne i bardziej efektowne. Aha, jeszcze wróciłbym do starych gestów sędziowskich, bo w tej chwili to zupełnie nie wiadomo, za co sędzia daje karę.

Gizmo
  • 0

budo_sirkrzysztof
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 129 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Reformy w WTF?
Kiedy wprowadzi się ciosy rączkami w głowę, wszyscy, którzy dotychczas najeżdżali na WTF, będą go wychwalać i mówić, jaki to superstyl. :-D
  • 0

budo_dran
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 326 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łomża
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Reformy w WTF?
Ja juz od dawna nie trenuje taekwondo, jakos tak wyszlo, ale czasem interesuje mnie co sie dzieje z ta dyscyplina... Nie wiem jakie zmiany przepisow maja wprowadzic, ale bylbym zdecydowanie za tymi raczkami na twarz ;) Bez tego styl wydaje mi sie zupelnie kulawy, w koncu walenie piacha w miche podczas walki jest jakies takie naturalne :)
A ogolnie to musze przyznac, ze kierunek w jakim zmierza taekwondo sportowe nie podoba mi sie zupelnie, niestety :( Skad sie niby biora zarzuty o nieskutecznosci tego stylu w walce realnej? Bo teraz liczy sie tylko szybkosc, a przepisy tak ograniczaja zawodnikow, ze praktycznie nie sposob zrobic komus krzywde ;) Pamietam jak to wygladalo kilkanascie lat temu i chyba nikt by wtedy chlopakom nie zarzucil nieskutecznosci, bo pare mieli w nogach jak cholera i do dzis slysze czasem opowiesci o ich wyczynach w roznych kryzysowych sytuacjach ;) To tak troche OT, ale jestem za zmianami zdecydowanie, zalezy tylko w jakim kierunku?
  • 0

budo_picachu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 660 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk megalopolis

Napisano Ponad rok temu

Re: Reformy w WTF?
Jak bawilem sie w WTF, brak rak nieco mnie dziwil, bo walka to rece w duzej czesci - coz bylem wtedy chlopiec ok 12 lat i niewiele rozumialem ale "teraz jestem starszy i powazniejszy" :twisted:
  • 0

budo_dran
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 326 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łomża
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Reformy w WTF?
Ja w WTF bawilem sie 8 lat i przestalem jak wyjechalem na studia, niestety brak mozliwosci uderzen na glowe zawsze mnie bardzo bolal, ale sekcja WTF byla wtedy chyba jedyna w moim miescie, nie liczac boksu, gdzie uczeszczal caly element... Niestety, w walce sportowej widac bylo postepujaca tendencje do walki na punkty. W rozumieniu kop slabo, byle szybko i celnie, jak masz przewage to nie rob nic i tylko nie daj sie trafic itp... Mysle, ze jakies powazniejsze reformy by sie naprawde przydaly, bo walki wcale nie sa takie widowiskowe, jak to sie przyjelo mowic o tym stylu, a czesto wrecz nudne, niestety.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024