Skocz do zawartości


Zdjęcie

Czy to jest dobra sekcja????


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
46 odpowiedzi w tym temacie

budo_krzyst
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1354 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy to jest dobra sekcja????
"Karygodne"... "Grabisz"...
Takie sobie stwierdzenia powyżej przeczytałem i kompletnie nie rozumiem, o co autorowi chodziło. Pytać wolno i nie ma w tym nic złego. Jest takie przysłowie o prawdziwej cnocie, co się krytyk nie boi ;)
A opinie także takie na forum o danej sekcji potrafią czasem całkiem sporo wnieść do naszej wiedzy, zwłaszcza, jeżeli jest skromna. Nie, żeby trzeba je było traktować jako wyrocznię ;) ale każda cośtam jednak wnosi. I naprawdę nie widzę w pytaniu ani złej woli, ani naruszenia jakichkolwiek "zasad" z zasadami dobrego wychowania włącznie. Kto pyta nie błądzi ;)

K.
  • 0

budo_jester raiin
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 119 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dworce

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy to jest dobra sekcja????

To ja już nie mam tego typu problemów


Trenowanie poplaca, prawda ? :wink:

"Karygodne"... "Grabisz"...
Takie sobie stwierdzenia powyżej przeczytałem i kompletnie nie rozumiem, o co autorowi chodziło.


Wewnetrzne sprawy sekcji wychodzace poza Vortal Budo.

Zalatwianie powaznych spraw a'la akwizytor, wyrywanie sie do przodu
gdy nikt o to nie prosi, a wrecz sie sprzeciwia. U nas obowiazuja pewne
prawa i obowiazki, a nie kazdy to wie. Niektorzy ucza sie o tym w trudny
sposob (ja) i nieodmiennie towarzyszy temu zawierucha i malo
przyjemna sytuacja, gdy sie trzeba potem przed cala sala czerwienic.

Kto pyta nie błądzi ;)


To jego pytanie akurat nie ma nic do rzeczy, chociaz jest jak sadze
kompletnie bezsensowne. Rozumiem jesli ktos pyta o jakas sekcje
ZANIM sie do niej zapisuje, a nie cwiczac w niej od 3 miesiecy, czyli
de facto niemalze polowe cyklu treningowego.
Bezsens dla mnie totalny, ale trudno. Sa tacy, co wnioskow nie wyciagna,
chocby ich nimi po oczach trzepnac.

Krzysiu, dla twojej wlasnej informacji, zebys nie mial zlego obrazu rzeczy
powiem tylko, ze nasz instruktor podchodzi bardzo powaznie do tematu,
na zajeciach wprowadza dyscypline, nie uczy pierdol, a wyznacznikiem
tego sa zaawansowani uczniowie, ktorzy calkiem niezly poziom KF
prezentuja. Na poczatku ludzie z ulicy, nie trenujacy nic przedtem, ktorzy
przychodza do p. Muraszko robia 10 pompek i im zyly na skroniach
wychodza. Po kilku miesiacach robia nie tylko te 10 pompek, ale i duzo
wiecej, w tym rzeczy o robienie jakich sami by sie pewnie nie
podejrzewali. Pomine sztuke walki i jej skutecznosc - za samo
rozbudowanie kondycji i sil warto juz trenowac !

W dodatku, Slupsk jest miasteczkiem raczej malym i tutaj naprawde
nietrudno sie czegos o dowolnej sekcji dowiedziec jesli sie tylko popyta.
Sa tu dawni uczniowie. Nie trzeba sie odwolywac do Internetu.

Zaluje, ze cala spraw dzieje sie "in public", ale koles nie reaguje na
e-maile. A jak znowu wyskoczy z jakims "madrym" pomyslem oglaszania
czegokolwiek bez zezwolenia instruktora to bedziemy mieli w sekcji
masakre.
  • 0

budo_nerson
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Koszalin

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy to jest dobra sekcja????
hmmm.....
za szybko to wszystko przeczytalem i myslalem ze to do mnie :)
  • 0

budo_krzyst
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1354 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy to jest dobra sekcja????
Jester Raiin, nic nie poradzę, ale cały czas mam wrażenie, że starasz się być bardziej papieski od papieża ;) Chłopak zadał pytanie. Nie sugerował, że sekcja jest zła, że nauczyciel nie zna się na tym, co robi, zatem nic obraźliwego w treści pytania nie było.
Ćwiczenie 3 miesiące to jest środek cyklu treningowego? Jakiego cyklu treningowego? Trzy miesiące, to jest cały czas początkujący z wątpliwościami, czy jest w stanie ocenić prawidłowo to, co robi. I szczerze mówiąc nie dziwię się, że pyta, bo wiem, jak ludzie z takim stażem potrafią się mylić w ocenie. Czy warto ćwiczyć dla rozbudowania kondycji? Pewnie że warto. Ale... zbudować sobie kondycję i robić pompki można samemu. Chodzić na jakiekolwiek zajęcia tylko po to, żeby poprawić kondycję nie ma większego sensu, jeżeli człowiekowi zależy na nauce walki.
A odnośnie samej sekcji, to ja słyszałem cąłkiem pozytywne opinie, ale zawsze od osób postronnych. A jak obejrzałem te filmiki powyżej, to cóż tu ukrywać... nabrałem wątpliwości ;)

K.
  • 0

budo_jester raiin
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 119 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dworce

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy to jest dobra sekcja????

Jester Raiin, nic nie poradzę, ale cały czas mam wrażenie, że starasz się być bardziej papieski od papieża ;)


Wrazenie jak najbardziej poprawne. Ale ja po prostu mam dosyc tego, ze
poczatkujacy facet wkurza instruktora, ktory z kolei wyznacza mnie do
"zalatwiania sprawy", bo ja tu za webmastera i eeeeee, rzecznika
internetowego robie. A ja nie mam charakteru do bycia inkwizytorem,
szczegolnie po tym jak sam nawalilem kilka razy.

Ale co - na 9 kregow Piekiel - mam zrobic, jesli ten trzymiesieczny
"czarny tygrys" sie nie odzywa ? Przychodzi, rzuca temat, potem siedzi
potem na de i to wszystko w temacie.
Cholera, slabo mi jak pomysle co sie bedzie dzialo jak wejde ktoregos
dnia na Budo i zobacze post typu "Czy instruktor Muraszko sciemnia czy
nie ?" umieszczony przez tego obywatela. :evil:

Tak wiec podczepiam sie pod kazdy watek, ktory gosciu zawiesi.
Ale chyba wyloze na to lache. I niech sie dzieje co chce.

Chłopak zadał pytanie. Nie sugerował, że sekcja jest zła, że nauczyciel nie zna się na tym, co robi, zatem nic obraźliwego w treści pytania nie było.


Dzijzas, Krzysiu. Napisze ci to lopatologicznie.
Wali mnie ten watek Black Tigera. W ogole. Nie o niego chodzi. Wcale.
(Chociaz i tak uwazam go za durny).

Chodzi o jego wczesniejsze "dziela", a zwlaszcza podanie niedokladnych
danych o zlocie Tai Chi z dr. Langweillerem. Bez uzgodnienia, bez
pozwolenia i takie tam.

Ćwiczenie 3 miesiące to jest środek cyklu treningowego? Jakiego cyklu treningowego?


Intensywnego Krzysiu. Intensywnego. Takiego na jakim zamyka sie drzwi,
nie ma pogaduszek, stania i ziewania, albo obserwowania much, komorki
sa wylaczane, a przerwa i odpoczynkiem od cwiczen jest stanie na
kosciach.

Trzy miesiące, to jest cały czas początkujący z wątpliwościami, czy jest w stanie ocenić prawidłowo to, co robi.


Nie robi. Nie ma takiej mozliwosci, chyba ze jest jakims naturalnym
talentem obdarzony. Ale jesli jego wykonanie odbiega tak bardzo od
kanonu, ze jest nie do przyjecia, to na pewno sie o tym dowie. Wszystko
przyjdzie z czasem, o ile cierpliwosci starczy.

I szczerze mówiąc nie dziwię się, że pyta, bo wiem, jak ludzie z takim stażem potrafią się mylić w ocenie.


Zapraszam do Slupskiej Sekcji KF HLP na treningi. Przyjdz, pocwicz, a
powiedzmy po 3 miesiacach jezeli szczerze stwierdzisz, ze nie warto
trenowac HLP u naszego instruktora to masz u mnie osobiste przeprosiny.
Jesli ci zalezy to nawet oficjalne na dowolnym forum. O ile, oczywiscie,
szczerze tak uznasz.

Czy warto ćwiczyć dla rozbudowania kondycji? Pewnie że warto. Ale... zbudować sobie kondycję i robić pompki można samemu.


Gdyby wszyscy ludzie mieli dosc charakteru, zeby cwiczyc samemu,
na sekcjach sztuk walk swiecilyby pustki, a po salach biegaloby moze
5-10 osob zamiast grupy 20-30.

Chodzić na jakiekolwiek zajęcia tylko po to, żeby poprawić kondycję nie ma większego sensu, jeżeli człowiekowi zależy na nauce walki.


Wielu ludziom wcale nie zalezy na sztuce walki, a przekonuja sie o tym
w miare szybko i wykruszaja, do konca zycia robiac potem za ekspertow
w temacie i posiwadczajac to np. kilkumiesiecznym chodzeniem na cos
tam. "Taaa, Karate nie ma przede mna zadnych tajemnic..." :evil:

A odnośnie samej sekcji, to ja słyszałem cąłkiem pozytywne opinie, ale zawsze od osób postronnych. A jak obejrzałem te filmiki powyżej, to cóż tu ukrywać... nabrałem wątpliwości ;)


Rozwiac je, badz umocnic moze tylko i wylacznie praktyka, czyli
trenowanie, a na pewno nie jakis gosciu z forum dyskusyjnego.
I tyle w temacie.
  • 0

budo_flash
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 134 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy to jest dobra sekcja????
Jester Raiin - daj se na luz. Rzadko bywasz w internecie wiec chyba nie znasz troche specyfiki forum dyskusyjnych.
Przeciez pytanie zadane przez tego goscia - co wywolalo cala dyskusje bylo bez sensu.
Gosc ktory chodzi 1 miesiac pyta sie na forum publicznym ludzi, ktorych kompletnie nie zna o skutecznosc systemu ktorego w ogole nie znaja - bo system jest rzadko praktykowany jak mniemam.

Od razu widac ze bez sensu. Chlopak sie nudzil i zadal pytanie przegladajac forum - ot i wszysto.

A jesli to nie tajemnica - jak jestes na forum moze napisalbym w paru zdaniach istote tego systemu - jesli to nie tajemnica i trener pozwala na wynoszenie informacji poza sekcje - tzn. bardzo krotka historia, jakas moze opowiesc w maire prawdziwa zwiazana z tmy stylem, jaies glowne zalozenia systemu. Fajnie byoby dowiddziec sie czegos od praktykow z Polski - i chodzi mi glownie jak wy cwiczycie - i podkreslam 0 jesli to nie tajemnica - tu nikt nikogo do niczego nie zmusza
pozdrawiam
  • 0

budo_jester raiin
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 119 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dworce

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy to jest dobra sekcja????
Flash, przykro mi. Z checia bym porozmawial o KF HLP, ale za
cienki w uszach na to jestem. Wiem po prostu za malo, za krotko
trenowalem, a glowe daje, ze tobie zalezaloby na konkretnej,
rzeczowej informacji, a nie pierdolach.
  • 0

budo_tsailifo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy to jest dobra sekcja????
Wiele osób chętnie by poznało jakieś fakty o Hu Lung Pai, bo na waszej stronie ww jakoś mało :(
  • 0

budo_jester raiin
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 119 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dworce

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy to jest dobra sekcja????
Jedyne co moge zrobic, to odeslac to instruktora. Przykro mi. :cry:
  • 0

budo_ukyo78
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1016 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:York UK

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy to jest dobra sekcja????
To moze popros zeby ci cos na dyktafon podyktowal a ty to napiszesz na forum co?

jeszcze co do watku kondycyjnego. Ja tez uwazam ze to strata czasu, ludzie w miare dojrzali wiedza po co cwicza i szkoda im pieniedzy na to zeby ktos patrzyl jak zrobia 200 pompek. Rozumiem problem ale jak ktos bedzie cwiczyl kondycyjnie tylko na treningu to i tak kupa z tego bedzie.
Ale np. sciagam jakis filmik z tego vortalu- seminarium z jakims miszczem i wdize przez pol filmu biegaja dokola sali- za slone pieniadze pewno. Mnie by trafilo jakbym za takie cos zaplacil.
  • 0

budo_tsailifo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy to jest dobra sekcja????
Oto informacje od p. Dariusza Muraszko

Witam
Dziękuję za zainteresowanie stylem Hu Lung Pai (Phai Long Ho, Long Ho Hoi, Long Ho). Istotnie, na stronach www instruktora Antoniego Piwowarczyka ze Szczecina jest nieco mniej informacji o stylu niż na tzw. stronach głównych. A. Piwowarczyk skupił się raczej na aspektach pedagogicznych i resocjalizacyjnych swojej działalności i zrobił to (w mojej ocenie) interesująco. Nie chciał on powielać publikowanych już informacji.
Serdecznie zapraszam na strony [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] Znajdzie Pan na nich kompendium informacji na temat kierunku Kung-Fu Vo, który propaguję. Zdaję sobie sprawę z tego, iż mój opis "quanli" stylu jest skromny - jednak w zupełności wystarcza on uczniom początkującym. Dalszą wiedzę (praktyczną i teoretyczną) można pozyskać uczestnicząc w zajęciach. Oczywiście zapraszam do Słupska, ale z uwagi na odległość proponuję sekcję szczecińską (e-mail znajduje się na stronach) - zapisy we wrześniu każdego roku.
Na moich stronach (jeśli to Pana interesuje) poruszyłem też wątek historyczny Hu Lung Pai (Phai Long Ho....) - skupiłem się jedynie na wybranych faktach. Niestety, o tzw. stylach rodzinnych Kung-Fu Vo krąży więcej legend niż sprawdzonych informacji (skąd my to znamy?). Pierwotnym źródłem mojej wiedzy był Ryszard Wierzba - nauczyciel i przyjaciel. Przyznam, że w 1982r. i latach następnych zrobił on na mnie olbrzymie wrażenie (mam na myśli teorię i praktykę). Głównie dzięki niemu wiem z jakich technik (stylów) został zbudowany kierunek Long Ho (o tym przeczyta Pan na moich stronach).
Historia Kung-Fu Vo nią została jeszcze dokładnie opisana. Z tego powodu nie wgłębiam się obecnie w jej autentycznoś. Przykro mi, iż bardziej nie mogę pomóc, choć cieszę z Pana szczerego zainteresowania naszą działalnością. Jeszcze raz zapraszam do uczestnictwa w treningach.
Pozdrawiam,
Dariusz Muraszko.

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

P.S.
Oczywiście może Pan "wkleić" podane wyżej adresy na Forum. Obecnie mam nadkomplet uczniów i kolejne zapisy zorganizuję dopiero za kilka miesięcy.
  • 0

budo_virtual
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy to jest dobra sekcja????
tak sie sklada ze cwiczylem prawie 4 lata w sekcji pana Muraszko wiec moge sie wypowiedziec zwlaszcza teraz kiedy od kilku miesiecy cwicze WT i mam porownanie. otoz nie chce obrazac i krytykowac kogos kto mimo wszystko duzo mnie nauczyl, ale generalnie z perskeptywy czasu oceniam bardzo nisko te sekcje. zacznijmy od tego ze sam styl ma watpliwa autentycznosc poniewaz w zasadzie powstal w Polsce na bazie jakis szczatkowych przekazow po wietnamskich studentach, wiec to takie malo autentyczne kung fu, a dwa ze metodyka jak i skutecznosc ktora moge porownac teraz do WT okazuje sie kiepsciutka. trening trwa 45 minut z czego 60% stanowi tzw. silowka. owszem daje to kondycje, ale Pan Muraszko nie ma zdaje sie pomyslu na metodyke juz po 2 roku praktyki cwiczacego. tym samym osoba cwiczac 4-ty rok robi to samo co osoba ktora dopiero weszla do grupy zaawansowanej. cwiczenia z partnerem sa krotkie, a sparringi to zwykla naparzanka boekserska. to typowa sekcja pt. pompki + forma + sparring. sam styl to mieszanka wszystkiego czego uczyl sie Pan Muraszko.
typowy klasyczny balagan, raz cwiczy sie pozycje jezdzca potem pozycje boskerska a innym razem tzw. luk i strzala. niektorzy to lubia ladnie to wyglada, ja osobiscie widze piekno w skutecznosci. w efekcie przydatnosc egzotycznych i kwecistych technik jest mala, sa one do bani. krotka praktyla wing tsun uswiadomila mi jak wazna jest integralnosc systemu (te same pozycje, techniki spojne,JEDNA KONCEPCJA),
jak wazna jest metodyka (cwiczenia setki razy tych samych technik z partnerem na coraz wiekszej szybkosci, coraz bardziej skomplikowane, progresywne) oraz jak malo znaczy zwykla twarda sila miesni obecna w klasycznym kung-fu. osobiscie odradzam, biorac pod uwage swoj przypadek. mam wrazenie ze kilka miesiecy WT dalo mi wiecej niz 4 lata Hu Lung Pai.
  • 0

budo_tsailifo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy to jest dobra sekcja????

niektorzy to lubia ladnie to wyglada, ja osobiscie widze piekno w skutecznosci.

Nie wszystko co ładne musi być nieskuteczne, tak jak nie wszystko co "brzydkie" musi być skuteczne... :)

w efekcie przydatnosc egzotycznych i kwecistych technik jest mala, sa one do bani.

Egzotycznych i kwiecistych tzn. jakich ? Chińskich ?

wazna jest integralnosc systemu (te same pozycje, techniki spojne,JEDNA KONCEPCJA), jak wazna jest metodyka (cwiczenia setki razy tych samych technik z partnerem na coraz wiekszej szybkosci, coraz bardziej skomplikowane, progresywne)

To prawda...

oraz jak malo znaczy zwykla twarda sila miesni obecna w klasycznym kung-fu.

A co to jest to klasyczne kung-fu ? Bo to o którym ja wiem stosuje zupełnie inne metody użycia siły niż te o których piszesz...

osobiscie odradzam, biorac pod uwage swoj przypadek.

Ale przypadki są różne ;)
  • 0

budo_virtual
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy to jest dobra sekcja????

Nie wszystko co ładne musi być nieskuteczne, tak jak nie wszystko co "brzydkie" musi być skuteczne... Smile


jasne, ale jak napisalem, cos o tym stylu wiem, poznalem go praktycznie do konca. w WT technika jest dlatego ze ma byc skuteczna, nie ma zadnego innego powodu. w HLP i pewnie w innych podobnych stylach techniki sa bo np. byly w shaoilin, bo sa tradycja, bo to "lampart' a tamto tygrys. kwestia priorytetow, czy bardziej chcemy by wygladalo czy by dzialalo. niestety nie idzie to raczej w parze. wydaje sie tak do momentu jak nie zobaczy sie czegos 10x prostrzego i skuteczniejszego. uwierz.

Egzotycznych i kwiecistych tzn. jakich ? Chińskich ?


jesli mowimy o KF to chinskich chyba nie masz watpliwosci, ale chodzi mi konkretnie o style ktore bazuja na elementach pieciu zwierzat bezposrednio (a w sumie kazdy styl posrednio) bo o takie mi chodzi. cechy wspolne to brak spojnosci, cwiczy sie dzisiatki postaw, zupelnie innych rodzajow uderzania, poruszania. to jest balagan, w praktyce walczy sie jeszcze inaczej. podam przyklad. typowa kombinacja: A uderza na twarz, B blokuje reke i co tutaj mi sie nasuwa odrazu powinna byc blyskawiczna kontra B o ile jest otwarcie, a jednak nie robi sie tak (w HLP) najpierw jakies przychwycenie, zmiana pozcyji z "kota" na "luk" i dopiero kontra. tlumaczy sie to tym ze "to ruch z formy" albo ze to "element tygrysa" albo "smoka". jak mowie kwestia tego co chemy osiagnac, jesli skutecznosc to wg mnie ta droga do niej nie prowadzi

A co to jest to klasyczne kung-fu ? Bo to o którym ja wiem stosuje zupełnie inne metody użycia siły niż te o których piszesz...


widzisz ja widze podobienstwa w CLF, ale celowo nie lacze go z HLP poniewaz nie znam i nie cwiczylem tego stylu, tym bardziej przemawia to na niekorzysc sekcji p. Muraszko, bo jak widac koncepcja ta jeszcze nie zostala oddana w pelni nawet jak na styl "tradycyjny" (skoro po takim czasie nie widze rzeczy o ktorych piszesz) . jednak podejrzewam ze wiem o czym myslisz. nie chodzi o to ze HLP jest tylko tylko twarde, chociaz wiadomo ze to konsekwencja technik tygrysa, jednak tam miekkosc to w zasadzie "miekkosc" jesli pomysle o WT.

Ale przypadki są różne Wink


ale sekcja ta sama. ja opisuje pewne cechy. byc moze dla kogos robienie przez pol treningu pompek na przemian z jumpami jest wlasnie tym czego szuka. jest tez kwestia ceny, WT wypada tutaj slabo i wogole ta strona medalu jest bardzo nieciekawa bedac szczerym i obiektywnym.
natomiast widze pewne uzadnienia tutaj i znow to sie tyczy pewnie nie tylko HLP. otoz sa sekcje KF ktorych nazwijmy to "sikungiem" jest Polak ktory costam kiedys cwiczyl z Azjata, byl na seminariach a reszta to jego praca, wlasna inwencja. mamy wiele takich szkol w Polsce. ja nie kwestionuje umiejetnosci p. Muraszko bo sam je widzialem, ale ten Pan cwiczy 25 lat i jego charakter i cechy fizyczne mozna okreslic talentem do sztuk walk (to naprawde wtardy facet). jednak ja ucze sie stylu amatorsko i niekoniecznie bede to robil przez 25 lat, szukam wiec SKUTECZNEGO stylu. jest zasadnicza roznica pomiedzy taka sekcja a np. sekcja systememu ktory istnieje conajmniej kilkadziesiat lat, ma setki szkol, ogromna metodyke i wiele wiele jednostek na calym swiecie ktore wciaz pchaja system na coraz wyzszy poziom. takie jest WT, takie tez jest zapewne CLF. podejrzewam ze HLP poza Polska (Slupsk/Koszalin/Szczecin) nie istnieje. i to tez trzeba rozumiec. lepiej wybrac sprawdzona marke. nawet jesli to kosztuje wiecej, i po raz kolejny podkresle pisze to co sam przezylem, nie mam zadnych osobistych konfliktow z tamta sekcja i zadnych powodow aby nie byc obiektywnym. szanuje p. Muraszko ale nie na tyle abym nie pisal tego co mysle :)
  • 0

budo_tsailifo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy to jest dobra sekcja????

jasne, ale jak napisalem, cos o tym stylu wiem, poznalem go praktycznie do konca. w WT technika jest dlatego ze ma byc skuteczna, nie ma zadnego innego powodu. w HLP i pewnie w innych podobnych stylach techniki sa bo np. byly w shaoilin, bo sa tradycja, bo to "lampart' a tamto tygrys. kwestia priorytetow, czy bardziej chcemy by wygladalo czy by dzialalo. niestety nie idzie to raczej w parze. wydaje sie tak do momentu jak nie zobaczy sie czegos 10x prostrzego i skuteczniejszego. uwierz.

Nie zawsze to co 10x prostrze jest skuteczniejsze, bo gdyby tak było to kij byłby skuteczniejszy od pistoletu maszynowego :)
Teraz u Ciebie występuje typowa fascynacja nowym systemem i dlatego wszystko jest lepsze i doskonalsze... bardzo możliwe że ten właśnie styl jest dla Ciebie najbardziej odpowiedni (np. ze względu na budowę ciała itp.)


jesli mowimy o KF to chinskich chyba nie masz watpliwosci,

ja nie mam :) Ale nie wszystko co na zachodzie nazywane jest kung-fu ma cokolwiek z chinami wspólnego.


ale chodzi mi konkretnie o style ktore bazuja na elementach pieciu zwierzat bezposrednio (a w sumie kazdy styl posrednio) bo o takie mi chodzi. cechy wspolne to brak spojnosci, cwiczy sie dzisiatki postaw, zupelnie innych rodzajow uderzania, poruszania. to jest balagan, w praktyce walczy sie jeszcze inaczej.

CLF również bazuje na "5-ciu zwierzętach shaolin" (i nie tylko na 5-ciu). Brak spójności ? Największa bzdura jaką słyszałem... Powiem tak są ludzie którzy ćwiczą CLF, ale walczą inaczej (to już ich problem, lub wina ich nauczyciela), ale są również tacy którzy walczą w sposób charakterystyczny dla stylu (co nie ma wpływu na skuteczność)... Tak samo zapewne jest i w innych stylach.


podam przyklad. typowa kombinacja: A uderza na twarz, B blokuje reke i co tutaj mi sie nasuwa odrazu powinna byc blyskawiczna kontra B o ile jest otwarcie, a jednak nie robi sie tak (w HLP) najpierw jakies przychwycenie, zmiana pozcyji z "kota" na "luk" i dopiero kontra.
tlumaczy sie to tym ze "to ruch z formy" albo ze to "element tygrysa" albo "smoka". jak mowie kwestia tego co chemy osiagnac, jesli skutecznosc to wg mnie ta droga do niej nie prowadzi

Jedna sprawa to techniki stosowane w walce, inna sprawa to wierne "małpowanie" ruchów z formy do walki... a jeszcze inna to poznawanie zastosować form w praktyce... Jeżeli formy mają tzw. "ręce i nogi" to zastosowania wychodzą bez problemów również w walce... oczywiście niektóre style są tak skomplikowane że zastosowanie ich technik w walce wydaje się wręcz niemożliwe... dotego dochodzą często "wynaturzenia" spowodowane m.in. brakiem kontaktu z mistrzem...


widzisz ja widze podobienstwa w CLF, ale celowo nie lacze go z HLP poniewaz nie znam i nie cwiczylem tego stylu

Podobieństwa... jakbym tak dobrze się rozejrzał to bym znalazł podobieństwa pomiędzy CLF a WT :)


jednak podejrzewam ze wiem o czym myslisz. nie chodzi o to ze HLP jest tylko tylko twarde, chociaz wiadomo ze to konsekwencja technik tygrysa, jednak tam miekkosc to w zasadzie "miekkosc" jesli pomysle o WT.

Jak ja pomyślę o WT to... :roll:


natomiast widze pewne uzadnienia tutaj i znow to sie tyczy pewnie nie tylko HLP. otoz sa sekcje KF ktorych nazwijmy to "sikungiem" jest Polak ktory costam kiedys cwiczyl z Azjata, byl na seminariach a reszta to jego praca, wlasna inwencja. mamy wiele takich szkol w Polsce.

Przykro to przyznać ale są takie domorosłe twory... często powstałe w Polsce. Natomiast HLP nie powstało z niczego i z tego co wiem jakoś się wciąż rozwija... no ale wiem o tym zbyt mało aby się wypowiadać :(


szukam wiec SKUTECZNEGO stylu.


I to się chwali... ale w takim razie musisz szukać szeroko... żebyś za kolejne 4 lata nie stwierdził że znowu źle trafiłeś... właściwie mógłbyś ruszyć d...ę i pojeździć po różnych sekcjach i szkołach... napewno coś Ci przypasuje... możliwe że to właśnie WT jest tym stylem... CLF nie polecam... :)


jest zasadnicza roznica pomiedzy taka sekcja a np. sekcja systememu ktory istnieje conajmniej kilkadziesiat lat, ma setki szkol, ogromna metodyke i wiele wiele jednostek na calym swiecie ktore wciaz pchaja system na coraz wyzszy poziom. takie jest WT, takie tez jest zapewne CLF.

Wielkość organizacji wcale nie musi oznaczać prawidłowego rozwoju systemu :)


podejrzewam ze HLP poza Polska (Slupsk/Koszalin/Szczecin) nie istnieje. i to tez trzeba rozumiec. lepiej wybrac sprawdzona marke.

Może istnieje, a może nie... a sprawdzona marka czasem też może okazać się bublem :)
  • 0

budo_virtual
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy to jest dobra sekcja????
[quote]Nie zawsze to co 10x prostrze jest skuteczniejsze, bo gdyby tak było to kij byłby skuteczniejszy od pistoletu maszynowego[/quote]

napisalem "jest prostsze i skuteczniejsze"....

[quote]
Teraz u Ciebie występuje typowa fascynacja nowym systemem i dlatego wszystko jest lepsze i doskonalsze... bardzo możliwe że ten właśnie styl jest dla Ciebie najbardziej odpowiedni (np. ze względu na budowę ciała itp.) [/quote]

budowe ciala mam akurat dobra tzn. srednia, a nawet zbyt rozbudowane miesnie jak na "idealna budowe adepta WT" wiec mysle ze nie masz racji, bardziej pasuje do styli twardych. natomiast co do fascynacji to WT/WC znalem teoretycznie jako pierwsza sztuke walkil kilka lat temu jednak z powodu braku sekcji wybralem HLP jako mniejsze zlo niz np. karate. zawsze chcialem cwiczyc czuny :) nie probouj wiec robic ze mnie oszoloma ktory skacze z sekcji do sekcji, bo tak nie jest ;-)

[quote]CLF również bazuje na "5-ciu zwierzętach shaolin" (i nie tylko na 5-ciu). Brak spójności ? Największa bzdura jaką słyszałem... Powiem tak są ludzie którzy ćwiczą CLF, ale walczą inaczej (to już ich problem, lub wina ich nauczyciela), ale są również tacy którzy walczą w sposób charakterystyczny dla stylu (co nie ma wpływu na skuteczność)... Tak samo zapewne jest i w innych stylach. [/quote]

nie spodziewalem sie ze napiszesz cos innego...

[quote]
Jedna sprawa to techniki stosowane w walce, inna sprawa to wierne "małpowanie" ruchów z formy do walki... a jeszcze inna to poznawanie zastosować form w praktyce... Jeżeli formy mają tzw. "ręce i nogi" to zastosowania wychodzą bez problemów również w walce... oczywiście niektóre style są tak skomplikowane że zastosowanie ich technik w walce wydaje się wręcz niemożliwe... dotego dochodzą często "wynaturzenia" spowodowane m.in. brakiem kontaktu z mistrzem...
[/quote]

to o czym piszesz to konsekwencja braku spojnosci ktora nazywasz bzdura. forma powinna byc czyms co jest maksymalnie wykorzystane w walce, jej esencja. takie jest Siu Nim Tao ktore juz poznalem. dlaczego CLF ma tyle form? wg mnie to nic wiecej jak uklady choreograficzne.
znalem osoby ktore brylowaly w formach i przed kazdym treningiem maglowaly kazda jedna forme, czujac sie jak postac z filmu z lat '70 a na sparingu obijalem je (i nie tylko ja) za pomoca np. ciosu prostego oraz kopniec w nogi. a co do kontaktu z mistrzem do wybacz nie kupuje tego argumentu. powiem tak: ja nie polemizuje ze ktos z WT czy bron boze ja jestem lepszy od Ciebie czy od kogos "z CLF" i nie zaprzeczam ze ktos moze byc smiertelnie skuteczny uzywajac np. stylu pijanego, jednak wciaz klade w tej dyskusji nacisk na skutecznosc i szybkosc uczenia sie.


[quote]
Jak ja pomyślę o WT to... Rolling Eyes
[/quote]

tak, tak wiemy. masz chroniczna alergie na WT. nie wiem tylko dlaczego? moze spotkales ludzi ktorzy pozostawiaja wiele do zyczenia ja tez nie zaprzeczam ze tak moglo byc, strona "pozamerytoryczna" WT wogole mi nie odpowiada, ale nie rozumiem co jest nie tak jesli chodzi o strone techniczna? uwazasz ze to nie jest skuteczne? jesli tak to dlaczego?

[quote]
Przykro to przyznać ale są takie domorosłe twory... często powstałe w Polsce. Natomiast HLP nie powstało z niczego i z tego co wiem jakoś się wciąż rozwija... no ale wiem o tym zbyt mało aby się wypowiadać Sad
[/quote]

nie napisalem ze z niczego. nie napisalem tez ze sie nie rozwija. mam wrazenie ze na wlasna potrzebe naciagasz moje wypowiedzi tak aby napisac trafny komentarz jednak wolalbym czytac komentarz do tego co faktycznie napisalem :D

[quote]
Wielkość organizacji wcale nie musi oznaczać prawidłowego rozwoju systemu Smile
[/quote]

teraz stosujesz na swoje potrzeby relatywizm. masz racje, ale jesli nic nie musi niczego oznaczac to wogole dyskusja jak i stosowanie logiki nie ma sensu. w takim razie polecam rzucic kostka i wylosowac sekcje a nuz bedzie to ta wymarzona ;)

[quote]
Może istnieje, a może nie... a sprawdzona marka czasem też może okazać się bublem Smile
[/quote]

dolozyles wielu staran na tym forum aby przekonac ze WT jest takim bublem, ale jak widac odbior spoleczny jest inny :)
[/quote]
  • 0

budo_tsailifo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy to jest dobra sekcja????
No cóż nigdy nie napisałem że WT/WC/VT jest złe... zawsze czepiałem się wielu oszołomów z WT - nie samego stylu :)

No ale nie WT jest tematem tego topicu
  • 0

budo_tsailifo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy to jest dobra sekcja????

forma powinna byc czyms co jest maksymalnie wykorzystane w walce, jej esencja. takie jest Siu Nim Tao ktore juz poznalem.

Tak tak... to już wszyscy słyszeli :)


dlaczego CLF ma tyle form? wg mnie to nic wiecej jak uklady choreograficzne.

Gdybyś sobie zadał chociaż odrobinę trudu aby zobaczyć jakie formy są w CLF to sam może byś doszedł do odpowiedzi.
Ale ułatwię to częściowo : bo w porównaniu np. z WT ma więcej technik, więcej rodzajów broni, więcej manekinów... stąd też m.on. ilość form


znalem osoby ktore brylowaly w formach i przed kazdym treningiem maglowaly kazda jedna forme, czujac sie jak postac z filmu z lat '70 a na sparingu obijalem je (i nie tylko ja) za pomoca np. ciosu prostego oraz kopniec w nogi.

Można śmiało powiedzieć że z 75% (albo i więcej) tych którzy lubują się w formach to zwykli "machacze", ale jest i ta pozostała część :)


a co do kontaktu z mistrzem do wybacz nie kupuje tego argumentu.

No cóż gdyby nie częsty kontakt z mistrzem Leung Tingiem, polskie Wing Tsun nie było by w tym miejscu gdzie jest...


powiem tak: ja nie polemizuje ze ktos z WT czy bron boze ja jestem lepszy od Ciebie czy od kogos "z CLF" i nie zaprzeczam ze ktos moze byc smiertelnie skuteczny uzywajac np. stylu pijanego, jednak wciaz klade w tej dyskusji nacisk na skutecznosc i szybkosc uczenia sie.

Skuteczność to podstawa, ale na forum już wałkowano to 100 razy... jak pokonasz mnie to nie znaczy że CLF jest nieskuteczny, jak pokonam Ciebie nie oznacza że WT jest do niczego... itd. Moim zdaniem bardzo dużo zależy od nauczyciela i jego podejścia do tematu.
  • 0

budo_wingtsun
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 667 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy to jest dobra sekcja????



szukam wiec SKUTECZNEGO stylu.



I to się chwali... ale w takim razie musisz szukać szeroko... żebyś za kolejne 4 lata nie stwierdził że znowu źle trafiłeś... właściwie mógłbyś ruszyć d...ę i pojeździć po różnych sekcjach i szkołach... napewno coś Ci przypasuje... możliwe że to właśnie WT jest tym stylem... CLF nie polecam...


myślę że pochodzenie po różnych sekcjach nie zaszkodzi :) podejrzewam że jeszcze bardziej docenisz WT :)

nie rozumiem wogóle o co się spieracie
  • 0

budo_tsailifo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy to jest dobra sekcja????

nie rozumiem wogóle o co się spieracie

Ja zwykle o nic...

nie rozumiem wogóle o co się spieracie

Żeby nudno nie było :)

nie rozumiem wogóle o co się spieracie

Jak zwykle nie rozumiesz ;)

nie rozumiem wogóle o co się spieracie

Bo lubimy się spierać :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024