Skocz do zawartości


Zdjęcie

Off Topic: Yuan zhao bi shi


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

budo_haqqax
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 854 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Off Topic: Yuan zhao bi shi
Przepraszam za off-topic, ale moze ktos wie, gdzie mozna znalezc zapisany chinskimi znakami tekst 元朝秘史 (zwana tez 蒙古秘史).

Interesuje mnie pelny tekst zapisany tak jak sie dochowal - w chinskich znakach. Transkrypcje mam, trafilem tez na niewielki fragment (kilka pierwszych paragrafow) zapisanych chinskimi znakami - szukam calosci.

Najlepiej bylo by w wersji elektronicznej (idealnie - tekst, ale skany tez mnie uciesza), ale niekoniecznie.

Przy okazji pytanie - czy jezyk mongolski bywal tak zapisywany przy innych okazjach niz tworzenie podrecznikow do nauki jezyka? Jest wiecej dokumentow po mongolsku zapisanych chinskimi znakami?
  • 0

budo_kinkong
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 249 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Off Topic: Yuan zhao bi shi
a zrób sobie skopiju tekst i wklej w Google - mnie wyrzuciło 4,200 odnośników w wersji elektronicznej :)
  • 0

budo_haqqax
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 854 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Off Topic: Yuan zhao bi shi
Kingkong, powiedz jeszcze ile z tych 4200 odnosnikow prowadzi do pelnego tekstu "Historii..." (w chinskich znakach, oczywiscie - wyluszczylem to na poczatku)
Szczerze mowiac, bede Ci wdzieczny, jesli podasz jeden taki link :-)
  • 0

budo_kinkong
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 249 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Off Topic: Yuan zhao bi shi
ale bez gwarancji że to o właśnie ten Ci chodziło :)

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_haqqax
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 854 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Off Topic: Yuan zhao bi shi

ale bez gwarancji że to o właśnie ten Ci chodziło :)


Chodzi mi o cos takiego jak tu, tylko cały tekst:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

albo tu:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Tzn szukam tekstu mongolskiego zapisanego chińskimi znakami.
  • 0

budo_taaigihk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 592 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Kung-Fu

Napisano Ponad rok temu

Re: Off Topic: Yuan zhao bi shi
Czesc, moze jakbys napisal maila do kogos z Mongolian Digital Library -
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] - to by pomogli? Ewentualnie mozna sie przejsc albo zadzwonic do mongolistyki przy UW i porozmawiac na ten temat z Jerzym Tulisowem (nie jestem pewien aktualnego tytulu naukowego) - bardzo pomocny czlowiek.
  • 0

budo_haqqax
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 854 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Off Topic: Yuan zhao bi shi
Dzięki za radę, Taaigihk. Nie wiedziałem, że istnieje coś takiego jak Mongolian Digital Library. Napiszę do nich, najpierw troche polaze po ich stronach. Moze maja "Tajna historie.." w pismie ujgurskim - powinni miec moim zdaniem :-) Na razie tego nie widze, bo ich strona jest Windows-only. Wejde tam pozniej z innego komputera.

Z panem doktorem ( [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] :-) ) Tulisowem chętniej bym porozmawiał o mandżurskim niż o "Tajnej historii".

Trochę mi niezręcznie robić tam zamieszanie z tego powodu, a sądzę że na mongolistyce i tak nie maja tego tekstu. Najbardziej prawdopodobne jest zdobycie go z Internetu. Ale jak bede miał okazje, to na pewno sprawdze, czy mongolistyka i sinologia nie maja przypadkiem tego tekstu.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024