Skocz do zawartości


Zdjęcie

Nowe Chinskie Kungfu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
37 odpowiedzi w tym temacie

budo_vingdragon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2334 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z chinskiej dzielnicy

Napisano Ponad rok temu

Nowe Chinskie Kungfu
prosze sciagac poki jeszcze jest na serwerze -

zapisz cel jako...

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

windows media player

ps. znawcow jezyka prosimy o przetlumaczenie
  • 0

budo_flash
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 134 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowe Chinskie Kungfu
8O - malpy z dzungli :)

A tak na powaznie: to jest bardzo dobre cwiczenie okolo 0:46 sekundy - ten "tor przeszkod" - rewelacyjnie cwiczy elastycznosc nog co jest podstawa w dobrym kungfu.
Przemieszczanie calego ciala maja bardzo dobrze opanowane (ale tylko to) - bardzo krotkie kroczki - podstawa do walki z kilkoma przeciwnikami - ale jedynie z palka - bo jak mowie nic nie mozna wywnioskowac z technik recznych - ale tych raczej nie maja. A system najwidocznieje stworzony do walki palka - bo jako system wrecz to widac ze tu nie ma zadnej konfrontacji - bo nie ma zadnych technik - jest tylko palka

A tak poza tym - po co oni wrzeszcza jak malpy :X


Calosc tego systemu polega na bardzo szybkich ruchach i wymachiwaniu palka w celu dekoncentracji przeciwnika i uderzaniu palka - jak iwdac na zdjeciu

8O - a co to za technika w 03 minucie i 20 sekundzie???
  • 0

budo_vingdragon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2334 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z chinskiej dzielnicy

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowe Chinskie Kungfu

8O - a co to za technika w 03 minucie i 20 sekundzie???

to jest sekretna technika dzikiego weza w parterze :D
  • 0

budo_flash
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 134 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowe Chinskie Kungfu
Hehe - no chyba ze technika dzikiego weza w parterze :)

A jeszcze dodam swoje 3 grosze: bardzo rzadko sie widzi w internecie tego rodzaju klipy. Fakt - wrzeszcza - to jest wiadomo smieszne - moze to jakas tradycja ze 'stylu malpy'

Ale na prawde - jesli chodzi o sposob poruszania sie to jest to na bardzo wysokim poziomie (jak nie najwyzszym - sam mam podobne ruchy) - i nie ma sensu szukac dziury w calym. Wiadomo - ze osoba gruba tak sie nie bedzie przemieszczac (musi wykorzystac inne atuty w wlace - mase swojego ciala) - i to jest fajnie pokazane, ze niewielkich rozmiarow osoba potrafi sie obronic - fakt - ze tylko za pomoca palki - ale przeciez u nas nawet mozna kupic za 50 zlotych teleskopa byle jakiego do jednorazowego uzytku - jak sie zdarzy krytyczna sytuacja na ulicy - i nawet kobieta cwiczac takie kungfu - w taki sposob - jest w stanie sie obronic nawet przed kilkoma napastnikami.

Mi sie to podoba - oprocz tych krzykow - jakby kazdy tak cwiczyl to kungfu mialoby zupelnie inna opinie. Bardzo fajnie metody treningowe.
Jesli chodzi o skutecznosc - dalbym ocene 5 - a moze techniki reczne maja ale nie pokazali na tym klipie. Zreszta zaraz po 1 minucie kolo tego manekina cos gosc tlumaczy i adept robi jakas krotkasekwencje
  • 0

budo_straszny
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowe Chinskie Kungfu
Robi wrażnie-szczególnie odgłosy:)
A w tych walkach na końcu -główninie po łbach
ich wali.
  • 0

budo_wosiu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1070 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowe Chinskie Kungfu
Nie wiadomo kto i zacz, ale należy się uznanie za próby realistycznego treningu i użycie przyrządów. Oglądam bez dźwięku więc nie wiem co z tymi okrzykami ale okrzyki ani inne rzeczy nie powinny być tutaj przedmiotem żadnych reakcji prześmiewczych. Niech każdy się tak angażuje w trenining.
PS. Krótka pałka ma też swój duży potencjał który ci kolesie starają się w pełni zgłębić.


Wosiu
  • 0

budo_guardian
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 454 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:RP(o)land

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowe Chinskie Kungfu
tak na moje oko to chyba goscie trenuja statystowanie :) :) :) :) do kolejnej czesci filmu o tym jak małpolud zmienił sie w neandertalczyka :wink:
  • 0

budo_wu xia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 551 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowe Chinskie Kungfu
Witam!
Niezłe :) Ale takie są teraz awantury na chińskich ulicach! Każdy ma ze sobą swój ulubiony sprzęcik ( maczeta, metalowa rurka itp) potem chłopcy idą w ciemną uliczkę i.....................rozwiązują problem czyje gong fu jest lepsze :box:
  • 0

budo_haqqax
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 854 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowe Chinskie Kungfu

tak na moje oko to chyba goscie trenuja statystowanie :) :) :) :) do kolejnej czesci filmu o tym jak małpolud zmienił sie w neandertalczyka :wink:


A na moje to jacys ochroniarze przygotowujacy sie do przytomnych reakcji podczas walki z tlumem. Pewnie dlatego tez skupiaja sie na uzyciu sprzetu.

Jak na moj gust za duzo energii sie marnuje na ten ich krzyk, ale jesli to im pomaga, to dobrze.

Nabijanie sie z ich krzykow jest żałosne - jak ktos uwaza, ze potrafi lepiej, to nikt mu nie zabrania zademonstrowac przy jakiejs okazji. Moze tez jakis klip wrzucic, jesli nie swoj, to swojego "guru", ktory lepiej umie.
  • 0

budo_vingdragon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2334 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z chinskiej dzielnicy

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowe Chinskie Kungfu
niech to ktos w koncu przetlumaczy - wtedy to skomentuje. chinskiego nie znam :(
  • 0

budo_dacheng
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1401 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowe Chinskie Kungfu
Co tu do przetłuaczania? Walka bez reguł (dosłownie: bez ograniczeń) się to po prostu nazywa. Takich i podobnych szkół jest w Chinach sporo. Założenie: przejść szkolenie w sztuce walki w kilka tygodni do kilku miesięcy i dzięki temu załapać się do wojska, policji, w ostateczności na ochroniarza, czy portiera.
  • 0

budo_vingdragon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2334 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z chinskiej dzielnicy

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowe Chinskie Kungfu
Dacheng, dzieki ale tyle to i ja wydedukowalem :)

chodzilo mi raczej o to, w jaki sposob wprowadzono w ten reportaz komentarz.

odpowiedni montaz, praca kamery i komentarz moze zrobic z tego albo cos powaznego albo swietna satyre

:wink:

moze sie myle, ale...

mimo, iz w Chinach moze byc wiele szkol tego typu, jak dla mnie ten material to poprostu parodia i zenada; jak Guardian zauwazyl, scena z filmu akcji made in Hong Kong z lat 80-tych, za takie kungfu to ja dziekuje

:lol:
  • 0

budo_dacheng
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1401 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowe Chinskie Kungfu
Żeby powiedzić coś o komentarzu i reszcie, musiałbym obejrzeć to na kompie, który sobie poradzi z odtwarzaniem tego pliku bez szarpania. Ale sądząc po tym co udało mi się zobaczyć i znając chińskie realia, sądzę, że to jest materiał reklamowy w pełni na poważnie.
  • 0

budo_dacheng
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1401 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowe Chinskie Kungfu
Hmm, przetworzyłem to na strawnego dla mojego kompa mpega i w sumie po tym nic nowego nie mogę dodać. Komentarz jest krótki, w stylu: "Najświeższe wiadomości - na własne oczy widziałem sztukę walki bez ograniczeń". Całość jak na warunki chińskie jest bardzo dobrą reklamą. Dokładnie to czego target oczekuje, że pójdzie do szkoły na parę tygodni i będzie po tym napierdalać jak wściekły pies.
  • 0

budo_guardian
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 454 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:RP(o)land

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowe Chinskie Kungfu

tak na moje oko to chyba goscie trenuja statystowanie :) :) :) :) do kolejnej czesci filmu o tym jak małpolud zmienił sie w neandertalczyka :wink:


A na moje to jacys ochroniarze przygotowujacy sie do przytomnych reakcji podczas walki z tlumem


... cóż, każdy ma swoje skojarzanki :idea:
Mnie akurat najbardziej się skojarzyło z wstawkami ze szkoleniówki Dog Bros. w zakresie posługiwania się pałka - jest tam wypisz wymaluj podobna symulacja jako ilustracja naturalnego posługiwania sie lagą 8)

Co do wykorzystania takiej taktyki w ramach walki z tłumem i to przez ochroniarzy, jestem mocno sceptyczny, a trochę sie na tym znam ...
  • 0

budo_ukyo78
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1016 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:York UK

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowe Chinskie Kungfu
Po pierwsze nie wiem czemu ci panowie tak podskakuja nerwowo i maja przerwy po kazdym uderzeniu jakby sie zbierali walnac czy nie? Z tlumem roadza sobie srednio nawet na pokazowce byly sytuacje jak broniacemu sie ktos niechcacy wsiadl na plecy. Np wogole nie bylo koncepcji takiego ustawiania sie zeby atakujacy wpadali na siebie nawzajem. No i brak technik walki z 1 przeciwnikiem bo maksymalne pochylenie sie i cios w jaja to ja bym na ulicy nie ryzykowa:)
  • 0

budo_haqqax
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 854 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowe Chinskie Kungfu

Co do wykorzystania takiej taktyki w ramach walki z tłumem i to przez ochroniarzy, jestem mocno sceptyczny, a trochę sie na tym znam ...


Moze powinienem tych "ochroniarzy" dac w cudzyslowie.

W kazdym razie ich zywiolowosc, nastawienie na tego rodzaju sprzet jakim sie poslugiwali i sytuacje treningowe jakie byly pokazane skojarzyly mi sie z kursem majacym przygotowac do sytuacji gdy znajdziesz sie sam naprzeciw kilku wkurzonych gosci, a nie "regularną" szkołą kung fu. Wiec "ochroniarz" jest tu terminem stojącym w opozycji do "ucznia tradycyjnej szkoły kung fu".

Moze nie powinienem nazywac tego treningiem dla "ochroniarza", ale jakos brakuje mi bardziej odpowiedniej nazwy.

Co do ich poziomu i Twojej krytyki... Pewnie masz racje co do braków w ich programie, ale ani Ty, ani ja nie znamy ich programu by sie o to móc spierać... Na filmie nie bylo jak np 10 studentow walczy z "pozorantami", tylko sytuacje, gdy kilku pozorantow probuje otoczyc pojedynczego ludka, a ten stara sie im to utrudnic przy pomocy palki. Nie widziales więc ich "taktyki" walki w tlumie. Widziales jednego ludka ktory nie daje sie otoczyc, powalic na glebe i zadeptac. Jako fachowiec w tej dziedzinie, ocen co w takich warukach ci ludkowie na filmie robili źle? Co musieli by zmienic w swojej taktyce i technice, zebys byl mniej sceptyczny? Dla mnie nie wyglada to zle (choc pozoranci wcale sie zbytnio nie staraja, ale tak samo dzieje sie wszedzie na treningach - to samo widac na seminariach krawki, to samo na klipach z Rosji). Sadze, ze nasi fachowcy np. od krav maga dzialali by w tej sytuacji podobnie. Sprobuj przerobic podobny scenariusz z kolegami i sam ocen, czy Wy potraficie pokazac cos lepszego, niz oni.

Nie ma co tu piac z zachwytu, ale uwazam za zenujace, jak ktos od "kwiecistych" technik z wielkim mniemaniem o swoich wlasnych mozliwosciach kreci nosem z pogarda na tego typu scenki, a sam naprzeciw jednego z owych gosci po paru sekundach demonstrowal by kung fu skulonego-na-ziemi-goscia-zaslaniajacego-glowke. Cytowalem Guardian Ciebie, bo akurat Ty wyjechales z neandertalczykami, ale nie pisze tu personalnie do Ciebie i o Tobie. Po prostu zanim ktos sie tu zacznie wymadrzac i nabijac, niech najpierw spojrzy krytycznie sam na siebie, i sie zastanowi, czy on sam w tamtej sytuacji pokazal by cos lepszego. Co nie oznacza, ze nie mozna tego i owego skrytykowac.
  • 0

budo_vingdragon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2334 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z chinskiej dzielnicy

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowe Chinskie Kungfu
Haqqax, stales Ty kiedys na bramce w klubach? Miales do czynienia z tlumem, ktory chce na sile wejsc a Ty sie musisz temu przeciwstawic? W koncu, czy miales sytuacje gdzie z tego tlumu robi sie chaos i kilkanascie osob zaczyna bitwe? Bo ja tak, ale nie zdarzylo mi sie odpierac ataki w tak smieszny sposob (nawet przy uzyciu palki)

dlatego pytalem tez o przetlumaczenie komentarza. kazdy watek mozna pokazac w filmie na wiele sposobow, a ten potwierdza, ze chinskie kungfu nie jest az tak dobre. innymi slowy nie ma co sie tak jarac i zachwycac kultura chinska i ich tworami takimi jak kungfu, bo to jest ich. Oni to rozumia i kultywuja, czego My europejczycy nigdy nie pojmiemy. My zyjemy w innych realiach i to nas wielce odroznia. Przenoszenie tego 'zywcem' na nasz grunt jest poprostu smieszne
  • 0

budo_haqqax
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 854 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowe Chinskie Kungfu

Haqqax, stales Ty kiedys na bramce w klubach? (..) Bo ja tak, ale nie zdarzylo mi sie odpierac ataki w tak smieszny sposob (nawet przy uzyciu palki)


Nie Dragon, nie stałem. Opowiedz jak to bylo w Twoim przypadku.
  • 0

budo_vingdragon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2334 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z chinskiej dzielnicy

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowe Chinskie Kungfu
1. ochroniarz nie moze uzywac zadnych przedmiotow, ktore moga wyrzadzic krzywde

2. ochroniarz nigdy nie dziala sam, lecz w grupie innych pracownikow

3. gdybym mial zachowywac sie w ten sposob jak na filmie, to bylbym pierwszym, ktorego aresztuje Policja

4. pierwszym ktory wyleci z pracy

5. i pierwszym, ktory dostalby lanie od napastnikow

nie mowie tu ze jestem naj, bo nie raz zdarzalo mi sie dostac po gebie, ale wynikalo to wlasnie z glupoty 'wciskanej' na zajeciach made in chinskie kungfu.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024