Skocz do zawartości


Zdjęcie

Wady i zalety Wing Tsun


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

budo_darmowy
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Wady i zalety Wing Tsun
Prosze o podanie wad i zalet WT (pomijajac `marketingowe` podejscie). Chodzi mi glownie o skutecznosc sytemu. Prosze o opinie osob ktore mialy z tym stylem cos wspolnego - tzn. ktore uczeszczaly na treningi.
Temat zakladam poniewaz nierozumiem dlaczego niektorzy najezdzaja na WT a z drugiej strony chwala umiejetnosci np. E. Boztepe, ktory YC nauczyl sie z przekazu Tinga.
Chce zaczac uczyc sie YC tylko nie wim jaka szkole wybrac

Pozdrawiam
  • 0

budo_mateusz wilk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 722 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wawa/Krakow/Paryz

Napisano Ponad rok temu

Re: Wady i zalety Wing Tsun

Temat zakladam poniewaz nierozumiem dlaczego niektorzy najezdzaja na WT a z drugiej strony chwala umiejetnosci np. E. Boztepe, ktory YC nauczyl sie z przekazu Tinga.


To akurat nie jest az tak skomplikowane: mianowicie nigdy nalezy zakladac, ze nawet krytykowana szkola czy nauczyciel nie wyprodukuja dobrego fightera. Po prostu te szanse raz sa mniejsze lub wieksze w zaleznosci od nauczyciela/szkoly. Osobiscie nie popadalbym w zachwyt nad przekazem LT tylko dlatego, ze Boztepe jest dobry...
  • 0

budo_guardian
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 454 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:RP(o)land

Napisano Ponad rok temu

Re: Wady i zalety Wing Tsun
no ... mamy :
- bo najeżdżanie dla najeżdżania :D
- bo na kogoś trza najeżdżać :D
- bo bez najeżdżania byłoby nudno :D
- bo w najeżdżanej największej bajeczce jest ziarenko prawdy :D
- bo w najgorszej szkole znajdzie się diamencik najeżdżany do oszlifowanka :D
- bo w najlepszej szkole znajdzie się czarna owieczka do najeżdżanka :D
- bo ...
- i bo ...
  • 0

budo_vingdragon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2334 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z chinskiej dzielnicy

Napisano Ponad rok temu

Re: Wady i zalety Wing Tsun

Chce zaczac uczyc sie YC tylko nie wim jaka szkole wybrac



nie nabijam sie i nie mowie nic zlosliwie. moje rady sa nastepujace:

- nie cwicz w najblizszej dla miejsca zamieszkania sekcji

- zorientuj sie jakie szkoly i odmiany stylu reprezentuja sekcje na 'twoim' terenie

- zobacz jakie szkoly sa dostepne w kraju

- zacznij jezdzic na seminaria do kazdej z nich

- porownaj wszystkie i wybierz najlepsza jak tobie pasuje

- jesli nie, zacznij nawiazywac kontakty zagraniczne

- jedz do Chin lub HongKongu

- napisz nam o swoich doswiadczeniach
  • 0

budo__biały_
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 292 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Wady i zalety Wing Tsun
tak do 3 punktu jeszcze jak na razie mogę dojść :)
  • 0

budo_gpw
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 475 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:usa-chicago

Napisano Ponad rok temu

Re: Wady i zalety Wing Tsun
Widzisz Darmowy bo z nami polakami to jest tak ze jak czegos nie mamy to jedziemy ze brakuje nam wszystkiego i z nowu jak cos dostaniemy to jedziemy jeszcze gorzej ze za duzo ,ze ciezko, ze spocic sie trzeba i tak tez jest sztukach walki rowniez. A juz szczegolnie w wing chun . Wiec kazdy krytykuje blizniego wychwalajac samego siebie ,wlasnego mistrza itp.Czesto padaja tutaj pytania czy wing chun jest skuteczny ,czy sprawdza sie w walce.Tak ,Darmowy wing chun jest skuteczny o czym juz nie jeden sie przekonal i wielu jeszcze sie przekona ale pamietac nalezy ze to czlowiek walczy ,nie system nie styl. Wing Chun daje nam tylko jedna z metod jak pokonac przeciwnika. I nie jest to styl ani najlepszy ani najgorszy porpostu taki podzial nie funkcjonuje.Ja wiem ze nie zamienilbym tego co cwicze na nic innego bo poprostu dobrze sie w tym czuje i pozwala mi sie realizowac . Wing chun to dobry wybor jednak ja nie jestem w stanie polecic ci konkrtetnej szkoly w polsce.Znam wielu przedstawicieli wing chun w polsce i kazdy z nich cwiczy inaczej ,inne podejscie ma sztuk walk jedni to ARTYSCI nie majacy z prawdziwa walka nic wspolnego i napewno jej cie naucza i inni zas to biznesmeni ktorzy na wing chun robia kase i jest jeszcze kilku wartych uwagi ale tych musisz poszukac sam. Zreszta sam odpowiedz sobie czego szukasz w wing chun- sztuki,kasy czy prawdziwego ducha walki?
  • 0

budo_darmowy
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Wady i zalety Wing Tsun
Ok.. dzięki bardzo za odpowiedzi.. poskacze troche po szkolach i wybiore tę która mi najbardziej odpowiada
  • 0

budo_suseł
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 349 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań / Londyn

Napisano Ponad rok temu

Re: Wady i zalety Wing Tsun
Wszystko ok, tylko jak bedziesz w Chinach lub Hong Kongu, to porob zdjecia i wlep na Budo ! :)


Pozdro,
  • 0

budo_darmowy
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Wady i zalety Wing Tsun
ok.. ;) dobrze, ze wieze w reinkarnację - są szanse, ze kiedys tam będę :)
  • 0

budo_wingtsun
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 667 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Wady i zalety Wing Tsun
to co mówi VingDargon weź do serca - szukaj, pytaj i porównuj.

Taki właśnie sposób myślenia pozwolił stworzyć podwaliny pod współczesną zachodznią naukę (zdowy krytycyzm), tak pewnie powstały YongChuny

ponieważ wszyscy znają mnóstwo czasu na zabicie czasu, a nikt nie umie go wskrzesić - naprawdę warto znaleźć własną opinię, umieć odróżnić coś dobrego od kiepściejszego... szkoda czasu na wałkowanie przez kilka lat bubli

co do wątku produkowania dobrych fighterów - olej to (tzn. jezeli wogóle by takich nie było to jest niedobry znak ;) )... zróc uwagę na konkretnych instruktorów - bo to oni będą Cię uczyć

powodzenia :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024