Skocz do zawartości


Zdjęcie

W&%#dol i po krzyku .....


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
77 odpowiedzi w tym temacie

budo_kejos
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 77 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bielsko

Napisano Ponad rok temu

Re: W&%#dol i po krzyku .....
Wesolych swiat i szczesliwego nowego roku :)
  • 0

budo_zandark
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 370 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: W&%#dol i po krzyku .....
Dla Uzytkowników (nie dotyczy autora tematu):wydaje mi sie ze autor tematu chcial tu dobre rady dawac jak sie na ulicy zachowac zeby nie dostac

Dla autora tematu: po 1. kim jestes zeby jakiekolwiek rady dawac (ktos to mogl na powaznie odebrac i wpierdol zarobic stosując sie do tych rad) masz 22 lata i psizesz mądrosci Wielki Znawco Rzezimieszków(lubie archaizmy :P ) i Zwyczajów Ulicznych, podaj jakies przyklady z zycia wziete.

po 2. Rada dla ciebie, poszerzaj ©horyzonty (przejdz sie na inne osiedle)

;)
  • 0

budo_kyan
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: W&%#dol i po krzyku .....
Panowie, panowie ogólnie za dużo uogólniacie (fajnie brzmi, co)

Znam blokersów, którzy są w rzeczywistości sympatycznymi i intelgentnymi ludzmi, można mieć nieprzyjemności z policją będąc niewinnym, a i czarnepaski mogą mieć różne charaktery (w końcu to tylko ludzie, nie?)

Porady ciekawe. Mogą się przyj...ać za strój, za zbyt wyzywające spojrzenie (oczywiście wszystkie te pojęcia są mocno względne, subiektywne). Jeżeli chodzi o niepatrzenie prosto w oczy to, z własnego doświadczenia i opinii znajomych, wiem, że zbyt intensywne/pogardliwe wpatrywanie się może być prowokujące na ulicy. Z drugiej strony patrzenie w ziemie nie jest raczej "oznaką szacunku" a strachu (mam na myśli to jak jest ono traktowane). Najlepiej patrzyć i poruszać się pewnie (nie znaczy kozaczyć) i nie przypatrywać się intensywnie obcym blokersom. Opcja z byciem zatopionym w myślach ciekawa ale nie patrzcie w ziemie.

Ogólnie dostać można zarówno za zbytnią pewność siebie połączoną z dużą posturą jak i za bycie małym i nierzucającym się w oczy (specjalnie podaje kontrastowe przykłady). A jak trafisz na pojeba/ów (są i tacy niestety) to nic nie jest pewne.

Ameryki chyba nieodkryłem, chociaż czytając wasze niektóre posty...

ps. Nie jestem żadnym "ziomalem z osiedla" ale znajomych mam różnych.
Chociaż wypada stwierdzić, że rzeczywiście statystyczna większość blokersów nie grzeszy kulturą.
  • 0

budo_kejos
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 77 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bielsko

Napisano Ponad rok temu

Re: W&%#dol i po krzyku .....
Z toba sie zgodze wszystko jest wzgledne .Acha i nie chodzilo mi o wlepianie wzroku w ziemie (bo to rzeczywiscie oznaka strachu) ,tylko patrzenie przed siebie badz spowrotem w kierunku ,z ktorego nasz wzrok przywedrowal .
  • 0

budo_kyan
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: W&%#dol i po krzyku .....

wszystko jest wzgledne

niestety, ale pewien koleś zrobił furorę taką teorią :)

A na serio to miałem okazję poznać kilku ziomali i imprezowałem parę razy z nimi. Niestety ludzie z ulicy często nie grzeszą kulturą i dobrocią, więc niedziw się, że ziomale nie są zbyt lubiani na forum. Muszę przyznać, że gdybym spotkał większość ziomali których znam na ulicy i nieznał ich to czył bym się niepewnie przechodząc koło ich grupki (btw. to leszcze trzymają się w grupach- instynkt stadny :) , prawdziwi kozacy niemuszą się poruszać po mieście w grupach :) )
A uliczny honor to chyba pozostał tylko na filmach gangsterskich (i może w więzieniu)
  • 0

budo_kselos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1657 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: W&%#dol i po krzyku .....
Znowu wracają te spojrzenia...
Patrzysz się gdzie chcesz, jak ktoś się na ciebie gapi to patrzysz mu prosto w oczy i następnie obojętnie poprzez niego "w dal" (nie należy patrzeć w ziemię) albo patrzysz w ziemię i nagle podnosisz oczy i patrzysz w oczy a potem poprzez gapiącego się itd. jak ktoś się uparcie gapi to można go "uderzyć" spojrzeniem
Mnie spojrzenie w oczy napastnika przynajmniej raz "ocaliło" przed walką
Jak ktoś nie może wytrzymać twojego spojrzenia to raczej cie nie zaatakuje, najwyzej będzie klął za plecami (widzieliście jak się ten bydlak patrzył sksyn!!)
Suworow vel Rezun twierdzi też że pies nie jest w stanie wytrzymać spojrzenia człowieka ("wytrenowanego" spojrzenia) ale on pisze o rosyjskich trepach i szpiegach
Pozdr!
  • 0

budo_kyan
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: W&%#dol i po krzyku .....
no właśnie nie każdy ma wytrenowany porażający wzrok (to chyba jakaś technika Rayz-Do :) )
  • 0

budo_kselos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1657 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: W&%#dol i po krzyku .....
Stań przed lustrem i spójrz sobie w oczy np. przez minutę...
Potem pomyśl że zaraz przewalisz temu typowi "po drugiej stronie lustra" że to twój przeciwnik i zobaczysz jakie wredne stało się twoje spojrzenie...
  • 0

budo_kyan
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: W&%#dol i po krzyku .....
Potrafię mieć wredne spojrzenie ale mam za miękie serce aby sie tak patrzyć na kogoś kto mi nic nie zrobił. :)
  • 0

budo_chavez
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 244 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: W&%#dol i po krzyku .....

Podstawowa zasada na ulicy jest taka : jeżeli nie chcesz walczyc to nie patrz nikomu w oczy (to kazdy powinien wiedziec) "ulicznik" jest jak pies wyczuje kiedy ktos sie go boi , a kontakt wzrokowy jest dla niego prowokacja wiec nie chcesz nikogo wqrwic to nawet na niego nie patrz


Drogi Ziomalu, nie widzisz sprzeczności w tym co piszesz?
Jeśli za wszelką cenę unikasz kontaktu wzrokowego z wszystkimi na około to chyba znaczy że się boisz, czyż nie?
A przecież jak wszyscy wiemy ulicznik jest jak pies, lis i wilk w jednym i ten strach natychmiast wyniucha.
uff.....


Moim skromnym zdaniem co innego jest spojrzeć i spóścić lub odwróć wzrok, a co innego jest nie spojrzeć w ogóle. To pierwsze jest raczej oznaką przestraszenia się, a to drugie nie zwróceniem uwagi i unikaniem zaczepki.
Osobiście stosuje to drugie, NIGDY to pierwsze, i wciąż mam cały ryjek, a nigdy nie byłem zaczepiany przez ludzi ulicy celem spuszczenia mi wp***lu, że tak powiem.

Pozdroofka
  • 0

budo_kejos
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 77 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bielsko

Napisano Ponad rok temu

Re: W&%#dol i po krzyku .....
Niestety i tak zle i tak niedobrze bo co bysmy nie zrobili to i tak mozemy trafic na kogos komu sie to nie spodoba .

-Qrde gosc sie na mnie tak patrzyl ,ze nie wiedzialem co z oczami zrobic .
-Jego ? Wykluc .

:twisted:
  • 0

budo_chavez
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 244 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: W&%#dol i po krzyku .....
Masz rację Kejos, wszystko jest względne, jak sam powiedziałeś.
Ale mi się sprawdziła raczej druga z opisanych przeze mnie opcji, do której doszedłem metodą prób i błędów :) Dlatego nie mam zamiaru tego zmieniać.
Spróbuję swoją postawę jakoś uzasadnić, choć na podobny styl ktoś już to powiedział:
Nie patrzenie się w oczy komuś jest oznaką obojętności, respektu i lęku, no ewentualnie jest to przekaz typu: mam swoje sprawy, nie interesuje mnie twoje terytorium.
4 z tych 3 są raczej pozytywne, a napewno nie negatywne w odbiorze powiedzmy, no...blokersa.
Natomiast patrzenie komuś w oczy może być widziane jako: oznaka poczucia wyższości, pewności siebie i prowokacja w stylu: powiedz mi "co sie gapisz" a cie k***a zap***le.
Wszystkie 3 są negatywne z punktu widzenia kogoś na kogo się gapisz.

Co do psa: miałem kiedyś psa, owczarka niemieckiego któremu nie byłem w stanie patrzeć w oczy, miał tak dziki wilczy wzrok. Nie mogę powiedzieć żeby ten pies mnie szanował jako pana. Po prostu się mnie nie bał !! Poradziłem sobie z tym jakoś i pokazałem mu kto tu jest panem, ale rzucił się na mnie.
Bez obrazy, nie chodzi o porównanie psa z blokersem, ale jeśli próbujesz komuś odebrać poczucie że to on tu rządzi, a wzrok jest najprostszym do tego narzędziem i bardzo wymownym, to na pewno mu się to nie spodoba !!

Pozdroofka
  • 0

budo_chavez
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 244 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: W&%#dol i po krzyku .....
sorry, miało być 3 z tych 4, żeby ktoś się znowu słówek nie doczepił :roll:
  • 0

budo_wiko
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 204 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: W&%#dol i po krzyku .....

Suworow vel Rezun twierdzi też że pies nie jest w stanie wytrzymać spojrzenia człowieka ("wytrenowanego" spojrzenia) ale on pisze o rosyjskich trepach i szpiegach


Heh - to kiedyś sprawdziłem. Kumpel miał psa, wielkiego kundla imieniem Koran. Miał wielkie żółte ślepia. No i raz się u niego obudziłem, pies też nie śpi i patrzy się na mnie. To zacząłem się mu gapić intensywnie w oczy. W pewnym momencie skoczył i mnie ugryzł (niegroźnie). Widać nie jestem rosyjskim szpiegiem :roll: .
  • 0

budo_chavez
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 244 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: W&%#dol i po krzyku .....
Stary, naruszyłeś jego terytorium i nie okazałeś mu szacunku.
Analogia do zachowania człowieka jest oczywista, ale to już mocny off topic.

Pozdroofka
  • 0

budo_kselos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1657 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: W&%#dol i po krzyku .....
Do mnie od lat nikt nie wystartował z tekstem: co się gapisz, zwykle jak klną to jak juz ich minę (np. jak masz iść to se idź a nie się qrwa przygladaj, albo widziałeś jak sie sksyn patrzył?!) jak "uderzę" spojrzeniem to zwykle odwracają wzrok (ale spotkałem kilka osób o "silniejszym" wzroku), choć najbardziej wredne i nieustępliwe oczy miała kiedyś taka stara baba - Bosz jak się ona patrzyła!!! Wprost przewiercała na wylot!
Jeżeli chodzi o psy: patrzyłem w oczy wielu (jak są wille to za siatkami pies obok psa) zwykle uciekały wzrokiem, ale kilka wprost sie wściekło i ujadając latało tam i z powrotem za siatką - nie wiem czy by zaatakowały gdyby nie było siatki!
Dla mnie ideałem jest spojrzenie lwa/lwicy na bawoła (tona masy!) głodne okrutne i bezlitosne (spojrzenie to mówi mniej więcej: jesteś dla mnie tylko kawałem miesa OFIARĄ) - mój kot tez czasem się podobnie patrzy - jak chce podrapać w rękę... Drugim ideałem jest spojrzenie węża - zimne i też bezlitosne. "Wściekłe psy sie omija"
Ps: Polecam lektórę "AKWARIUM" i "Specnaz" mojego ulubionego dysydenta Wiktora Suworowa (vel Rezuna)
  • 0

budo_kejos
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 77 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bielsko

Napisano Ponad rok temu

Re: W&%#dol i po krzyku .....
Ja tam strzelac wzrokiem nie potrafie ale moj najlepszy kumpel jest w tym de best i czasem sam sie boje jego spojrzenia ( zwlaszcza jak jest wqrwiony :) Ja raczej jak juz patrze to lekkim usmieszkiem na pysku jedna strona twarzy :wink: :)
  • 0

budo_chrystianek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 668 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ny

Napisano Ponad rok temu

Re: W&%#dol i po krzyku .....
hehehe siostra zawsze mi mowi ze jak nie staram sie wygladac normalnie to mam wyglad psychola.....
a ja jestem taki spokojny i opanowany(no chyba ze nie jestem)
:D
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024