Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ratunku... wysypka!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
25 odpowiedzi w tym temacie

budo_kangoo owner
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1269 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Ratunku... wysypka!
Witam . Potrzebuję pomocy .

Po pocięciu nożem około 3 kg obgotowanych świńskich skór (brudna robota)i umyciu w/w narzędzia płynem do mycia naczyń na powierzchni testudo pokazały się dziwne kropeczki . W miejscach nie pokrytych powłoką nic się nie stało. Wysypka powstała wyłącznie na powłoce i tylko do wysokości ,która stykała się z tłuszczem . Nie mogę dać fotek ponieważ mój cyfrak to zwłoki, a pozatym baterie już nie pociągną lampy. Paskudne to ustrojstwo wygląda jak RDZA POWIERZCHNIOWA ( sam nie wierzę ,że to napisałem) i nie mam pojęcia co to jest i jak to usunąć. Nie chcę kombinować , może ktoś wie jak się tego pozbyć i co to u diabła jest?

P.S - shrapnelek sprawdził sie znakomicie .
  • 0

budo_lepermessiah
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 554 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Ratunku... wysypka!
Jeśli to rdza to daj się nożykowi coli napic! Biedaczek pewnie chory jest bo mu pić nie dajesz...

Ja miałem kiedyś tak jak nie umyłem Mili po "koszeniu" trawnika ale wyczyściłem to zwykłym płynem do naczyń i "ostrą" gąbką. Cola też powinna się sprawdzić (kiedyś hydraulicy przetykali u mnie w domu rury cola... SMACZNEGO!!!)
  • 0

budo_kangoo owner
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1269 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ratunku... wysypka!

Jeśli to rdza to daj się nożykowi coli napic! Biedaczek pewnie chory jest bo mu pić nie dajesz...

Ja miałem kiedyś tak jak nie umyłem Mili po "koszeniu" trawnika ale wyczyściłem to zwykłym płynem do naczyń i "ostrą" gąbką. Cola też powinna się sprawdzić (kiedyś hydraulicy przetykali u mnie w domu rury cola... SMACZNEGO!!!)



Cola działa na rdzę , a to cholerstwo ni jak rdzą być nie powinno . Jeszcze poczekam , a jak nikt nic nie wymyśli to jutro spróbuję z colą .
  • 0

budo_lepermessiah
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 554 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Ratunku... wysypka!
A dlaczego nie? na S30V też mi sie nalot zrobił. Spróbuj go po prostu PORZĄDNIE umyć. Nawet kilka razy. Jeśli to sie niedawno pojawiło to powinno zejść... tak sądzę.
  • 0

budo_f'yoda
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 145 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Ratunku... wysypka!
ja kiedys z jakiegos noza wysypki pozbylem sie plynem do mycia zlewow. do powierzchni stalowych. nie pamietam jakiej firmy ale podejrzewam ze sa podobnie skuteczne.
  • 0

budo_wojtas13
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1573 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Olesno

Napisano Ponad rok temu

Re: Ratunku... wysypka!
Można spróbować pasty polerskiej lekkościernej, ale z umiarem. Do kupienia w obi za jakieś 7 zł. A przyda się jeszcze do polerowania kling.
  • 0

budo_kangoo owner
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1269 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ratunku... wysypka!
Dzięki bardzo . Nie mam wątpliwości ,że to w końcu zlezie . Męczy mnie jednak pytanie ,co to do cholery jest i jak tak szybko wlazło na ostrze . Zdarzało mi się nie myć noży i zostawiać mokre,ale ten umyłem zaraz po robocie i wytarłem natłuszczoną smarem do golarek irchą . Zwykle po takiej operacji nóż lsni jak lustro (nawet matowy) . A tu takie świństwo , napisałem posta z myśla ,że może ktoś wie co to spowodowało. Wolałbym się ustrzec w przyszłości podobnych niespodzianek . ( Nie cierpię polerować noża z przymusu , polerka dla sportu to co innego :) )
  • 0

budo_blacha
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2143 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Puławy

Napisano Ponad rok temu

Re: Ratunku... wysypka!
jeżeli to na powłoce to unikaj ściernych past i coli
lepiej czymś delikatnym do usuwania mocnych zabrudzeń
możesz zetrzeć troche powłoki czyszcząc czymś ściernym - sama klinga luzik ale powłoki to szkoda.
  • 0

budo_zgrywus
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 347 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:nie dotyczy

Napisano Ponad rok temu

Re: Ratunku... wysypka!
Moze jakies mleczko do czyszczenia roznych rzeczy w kuchni "czysci a nie rysuje", siakis ciff czy cos..
  • 0

budo_langus
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1155 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sanok
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: Ratunku... wysypka!

...Męczy mnie jednak pytanie ,co to do cholery jest i jak tak szybko wlazło na ostrze...


Może świniak miał ospę? I się przerzuciło na nóż? (:
Ja odrdzewniałem różne rymcerskie swoje sprzęty płym do mycia naczyń "Ludwik" rozpuszczonym w ciepłej wodzie. Tylko po takim zabiegu trzeba było szybko suszyć. Może pomoże i tutaj.

Pozdrowionka
  • 0

budo_kangoo owner
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1269 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ratunku... wysypka!
Thank"s za podpowiedzi , niestety to cholerstwo to prawdopodobnie tylko przebarwienie powłoki . Po bezinwazyjnym czyszczeniu prawie nie widać.
Plamki nie były wżerami, ale nie byly także napowierzchniowe. To co pozostało z trudem widać na fotkach:

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Niestety nie mam pojęcia czy pojawiło się to wyniku kontaktu z gorącym tłuszczem , czy też muszę zweryfikować swóje bezgraniczne zaufanie do oliwki do golarek?
  • 0

budo_wojtas13
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1573 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Olesno

Napisano Ponad rok temu

Re: Ratunku... wysypka!
Sorry, ale na tych zdjęciach nic nie widać.
  • 0

budo_kangoo owner
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1269 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ratunku... wysypka!

Sorry, ale na tych zdjęciach nic nie widać.


Widać, jak się dobrze przyjrzeć . Te kropeczki na pasie około 1-2 cm od krawedzi ostrza , które można wziąć za szum cyfrowy to właśnie owa wysypka . W naturze dużo bardziej widoczne ,tu wydają się być poprostu spowodowane złą jakością zdjęcia, a jednak to właśnie to . Niestety na lepsze zdjęcia nie mam szans . ( Cyfrak -złom i lampa nie działa , a światło dzienne słabe . W sztucznym wogóle nic nie dało się sfotografować . Zrobiłem kupe fotek te niestety są najlepsze :( )
  • 0

budo_golmen
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 541 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:mysłowice

Napisano Ponad rok temu

Re: Ratunku... wysypka!
no ni bolca nie widziałem - ale przy okazji - nabyłem ostatnio shrapnela i wkurza mnie linia ostrza na lewej stronie noza - pijany szlifierz był chyba na szychcie :? - u Ciebie jest elegancja Francja? czy też deczko nierówno???
  • 0

budo_kangoo owner
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1269 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ratunku... wysypka!

no ni bolca nie widziałem - ale przy okazji - nabyłem ostatnio shrapnela i wkurza mnie linia ostrza na lewej stronie noza - pijany szlifierz był chyba na szychcie :? - u Ciebie jest elegancja Francja? czy też deczko nierówno???


No, jakby minimalnie się zwężała w kierunku rękojeści , ale chyba się czepiam ,bo wcześniej tego nie luknąłem . Poza tym jestem zachwycony. Nareszcie kosa , którą można bez obawy o uszkodzenie robic co
tylko Ci się żywnie podoba . Ideał na EDC do domu i ogrodu. Tylko trochę płoszy ludzi jak go niechcący przyfilują na pasku. :wink:
  • 0

budo_bagnet
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 448 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piaseczno k/Warszawy

Napisano Ponad rok temu

Re: Ratunku... wysypka!

Nareszcie kosa , którą można bez obawy o uszkodzenie robic co
tylko Ci się żywnie podoba . :wink:



Hmmmm, a co z wysypką po użytkowaniu, jakaś alergia czy może dioksyny?
  • 0

budo_kangoo owner
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1269 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ratunku... wysypka!
Taa.. Bagnet .... ale ja tam estetą nie jestem i byle TRĄD mnie nie razi :) , chcę tylko wiedzieć co za świństwo to jest . A nóż jest naprawdę "do wszystkiego" . :twisted:

P.S. - nie zamierzam go sprzedawać i nie tracham reklamy :wink: :wink: :wink:
  • 0

budo_golmen
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 541 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:mysłowice

Napisano Ponad rok temu

Re: Ratunku... wysypka!
jeśli zrozumiałem dobrze - to rżnołeś skóry ze świniaka - zamierzasz nakarmić nimi jakieś zwierze?eśli tak to pomyśl czy warto garzine truć...skoro u takiego twardziela jak Shrapnel wywołały wysypku... :)
  • 0

budo_golmen
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 541 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:mysłowice

Napisano Ponad rok temu

Re: Ratunku... wysypka!
zaś co do płoszenia ludności - dyć to pozytyw - i w autobusie jakoś nie tak ciasno zaraz :) :) :) a i w kościele się miejsce w ławce znajdzie :lol:
  • 0

budo_kangoo owner
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1269 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ratunku... wysypka!

jeśli zrozumiałem dobrze - to rżnołeś skóry ze świniaka - zamierzasz nakarmić nimi jakieś zwierze?eśli tak to pomyśl czy warto garzine truć...skoro u takiego twardziela jak Shrapnel wywołały wysypku... :)


Nie dał bym tego Kangoorowi za nic w swiecie , to bydle je lepiej odemnie . :)

Sąsiadka prosiła to pochlastałem . Zwsze to jakaś zabawa. :twisted:

Sam sobie robię OT :wink:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024