Skocz do zawartości


Zdjęcie

bagnet SIG 57


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
18 odpowiedzi w tym temacie

budo_blacha
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2143 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Puławy

Napisano Ponad rok temu

bagnet SIG 57
otóż
od wielu lat strasznie mi sie podobał ten bagnet
jak bagnetów nie lubie tak ten jakiś taki ładny jest
w sumie nie wiem po co mi on miałby być prócz tego ze od zawsze go chciałem
tak sobie jednak myśle
czy ktoś miał takowy może ??
nie mam możliwości pomacania a interesuje mnie kąt ostrzenia
czy da sie to przeostrzyć żeby używać jako nóż
czy może kąt jest na tyle tragiczny że tylko do dźgania to sie nadaje
miał ktoś z was może ??

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_bagnet
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 448 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piaseczno k/Warszawy

Napisano Ponad rok temu

Re: bagnet SIG 57

otóż
od wielu lat strasznie mi sie podobał ten bagnet
jak bagnetów nie lubie tak ten jakiś taki ładny jest
w sumie nie wiem po co mi on miałby być prócz tego ze od zawsze go chciałem
tak sobie jednak myśle
czy ktoś miał takowy może ??
nie mam możliwości pomacania a interesuje mnie kąt ostrzenia
czy da sie to przeostrzyć żeby używać jako nóż
czy może kąt jest na tyle tragiczny że tylko do dźgania to sie nadaje
miał ktoś z was może ??

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


Cholera blacha, dobrze że dałeś odnośnik bo bym sobie pomyślał..... :)
  • 0

budo_blacha
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2143 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Puławy

Napisano Ponad rok temu

Re: bagnet SIG 57
o kurwa

dopiero teraz przeczytałem jak to wygląda :) :)
nie myśl sobie że to ładny byo o Tobie :)

he he he he
  • 0

budo_kotwic
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 285 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Giżycko

Napisano Ponad rok temu

Re: bagnet SIG 57
W każdym razie wychodzi na to że Blacha lubi bagnety, (przynajmniej niektóre) :) . bo każdy bagnet składa się z blachy. :)
  • 0

budo_seiken
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2292 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: bagnet SIG 57
Blacha popatrz sobie na nowy bagnet CamillusaCAM -1A1 ( w ktorym maczal swoje raczki Bob Terzoula) , przeznaczenie tego urzadzenia jest jasne na pierwszy rzut oka a o docenieniu tego swiadczy , firma H&K ktora bedzie wyposazac swoja bron przyszlosci XM-8 LMW wlasnie w te bagnety. Co jeszcze wbrew pozorom noz ten calkiem niezle sprawuje sie jako military EDC.NA wyposazeniu kompletu ostrzlaka i nozycie do ciecia drutu , wszystko wkomponowane w pochwe.

Cos blizej klasyki to moze Gagger2000 zrobiony przez Eickhorna , przyjety na wyposazenie przez greckie spec ops , Ediko Tmima Alexiptotiston.

SIG , jak narazie zrobil jak dla mnie najlepszy pistolet na swiecie , ale noze to sa takie sobie.
  • 0

budo_blacha
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2143 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Puławy

Napisano Ponad rok temu

Re: bagnet SIG 57
tylko Seiken
popatrz na cene
dla mnie 100 pln w mojej obecnej sytuacji finansowej to już niemało
na te co mówisz mnie mimo najsszczerszych chęci po prostu nie stać

dlatego pytam o ten konkretny model, czy da sie go naostrzyc chociażby na tyle żeby ostry lezał na półce lub nosić jako fajterka - ale ostrego.
  • 0

budo_seiken
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2292 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: bagnet SIG 57
Sorry , ale o $$# nic nie bylo.
Blacha z mojego doswidczenia wychodzi ze niestety sztyletu ( i to tak klasycznego ) na noz nie przerobisz.
  • 0

budo_blacha
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2143 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Puławy

Napisano Ponad rok temu

Re: bagnet SIG 57
no dobra
głównie mi sie w nim podoba cena :) bo jest ładny, bo jest sztylet, bo to by był pierwszy bagnet ( :) ) w mej skromnej kolekzji, i najważneijsze bo jest dla mnei realny cenowo.
wiesz że stricte noża z tego nie zrobie
chodzi mi czy da sie go naostrzyć na tyle że by dało sie nim ciąć
nawet ten jeden dwa razy ale zeby to było jednak cięcie - czy już zupełnie nic innego niż pchnięcia tym nie zrobi
generalnie moim założeniem jest ze fajter to nóż do niczego - nie używam i tylko siedzi sobie i mam nadzieje ze tylko siedział będzie ale w razi gdyby to żeby jednak wykonał to cięcie.
Cholera chyba już zamotałem o co mi chodzi bo sam sie gubie :)
  • 0

budo_seiken
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2292 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: bagnet SIG 57
..a naostrzyc to pewnie ze mozna , jako ze fighteer to i tak tnie sie gorna polowka noza , wiec nawet bym sie z tym wydluzonym ricasso nie bawil.
Jezeli ostrze jest zrobione na "Zero ground" , pomecz je troche pilnikiem prostopadle do linni ostrza , do czsu zrobieni sie mniej wiecej -.5 mm plaskich krawedzi i dobiero z tego wyprowadz wlasciwe ostrze.
  • 0

budo_blacha
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2143 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Puławy

Napisano Ponad rok temu

Re: bagnet SIG 57
dzięki Seiken
z tym ricasso bym sie przeca nie bawił
ja takich rzeczy sam nie robie
mam zakład szlifierski/ślusarski znajomy
stary dziadek tam ostrzy, zakłąd od 68 roku tam stoi.
Za niewielką kase naostrzy wszystko, przeszlifuje i cuda niwidy robi
w końcu całe życie zarabia tym na chleb.
kiedyś jak mi noże jakies wyprowadzał byłem święcie przekonany że ma prowadnice, potem pozwolił mi zajrzeć na zalpecze
fact na kole (mechaniczne ale niezaszybkie obroty) z natryskiem zasuwa wszystko ręcznie, szlif idealnie co do milimetra mu wychodzi z wolnej ręki.
stara szkoła, obiecał mi że keidyś nauczy mnie brzytwe ostrzyć (oczywiście wykańcza ręcznie wszystko)

także pewnei jemu bym dał to do przeszlifowania
dzięki za rady.
  • 0

budo_shaft
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1759 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:chinatown

Napisano Ponad rok temu

Re: bagnet SIG 57
Singaub ma takiego
przyjdz zobacz oczen
okolo 100 na kole kosztuje
  • 0

budo_mr_twinkle
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 655 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wielkopolska

Napisano Ponad rok temu

Re: bagnet SIG 57
Miałem go w łapie na jarmarku staroci i militariów. Podobał mi się jako sztylet. Jest wielki i ciężki, miałem ochotę wypróbować jak się nim rzuca, ale głupio tak w śrdku zatłoczonej ulicy... Nie, no do cięcia to on jest jednym z otatnich noży jakich bym używał. O wiele bardziej z bagnetów-EDC wolałbym to polskie gówno do kałacha. Ale i tak bagnety mnie nie kręcą...

Pozdrawiam.
  • 0

budo_lothian
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1047 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:schoinki :)

Napisano Ponad rok temu

Re: bagnet SIG 57
Ja mam ten bagnet. No własnie - mam go, ale nie używam. Ciąć nim można, strugać patyki, nawet chleb uciąć, lecz nie bardzo się do tego nadaje. Po prostu czasem go sobie noszę gdzieś. Ot tak, dla fasonu. Nie ostrzyłem go i nie rzucałem nim (Mr_Twinkle - bagnetem rzucać? Bój się Boga... :roll: ). Jedyne próby jakie nim poczyniłem, to przebijanie karoserii starego malucha :) Efekt - maluch jak durszlak, a bagnet praktycznie bez uszczerbku (no trochę stępiony sztych i obtarte płazy). Acha! No i konserwy otwierałem, ale to da się zrobić wszystkim. Jeśli chcesz takie naprawdę solidne "narzędzie" typu bagnet, to polecam taki Ruski bagnet do mausera (niestety nie wiem jak się nazywa) - solidna rzecz :-) Można dostać w stanie magazynowym na bazarach czasem.
  • 0

budo_lothian
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1047 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:schoinki :)

Napisano Ponad rok temu

Re: bagnet SIG 57
Przepraszam za następny post, ale brakuje tutaj możliwości edytowania i korygowania swojego posta.
Widziałem te bagnety na bazarach (w idealnym stanie) od 70 - 130 zł. Tak więc cena 100 zł. nie jest aż taką okazją.
Pozdrawiam
  • 0

budo_blacha
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2143 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Puławy

Napisano Ponad rok temu

Re: bagnet SIG 57
dzięki za odpowiedzi
koles ma na allegro 6 sztuk 3 dni do końca i żadnego chętnego, i to nie pierwszy raz wystawia więc myśle że poza allegro puści taniej

singulab a wziąłbyś panie jakbym ładnie poprosił w sobote o ile coś będzie ?? potrzymam w łapie, pomacam i bede miał z głowy dylemat.

a co to za hańba rzucanie bagnetem ??
mi tam kiedyś rewelacyjnie rzucało sie starym sierpem, jak technike sie podłapie to naprawde może to być hard corowa zabawka.
Rzucanie siekierami i toporami to norma, śrobokrętami również - więc czemu bagnet miałby być gorszy :)
  • 0

budo_bataki
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 60 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: bagnet SIG 57
Mam od dwóch lat, naostrzyć się da (sam naostrzyłem) ale tylko do połowy długości - nie chciałem przemodelowywać klingi więc naostrzyłem go "naturalnie". Tnie co nie co ale słabo trzyma ostrość. Masz rację - jest piękny i pachnie "bojowym" olejem. Ten zapach zawsze kojarzy mi się z bronią do tego stopnia, że już dwa razy wyczułem u kogoś pistolet pod marynarką. Ja bym go na Twoim miejscu kupił. Za tyle warto.

Pozdrawiam

Bataki
  • 0

budo_warhead
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4469 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: bagnet SIG 57

Mam od dwóch lat, naostrzyć się da (sam naostrzyłem) ale tylko do połowy długości - nie chciałem przemodelowywać klingi więc naostrzyłem go "naturalnie". Tnie co nie co ale słabo trzyma ostrość. Masz rację - jest piękny i pachnie "bojowym" olejem. Ten zapach zawsze kojarzy mi się z bronią do tego stopnia, że już dwa razy wyczułem u kogoś pistolet pod marynarką. Ja bym go na Twoim miejscu kupił. Za tyle warto.
Pozdrawiam

Bataki


Bataki czy Ty przypadkiem nie sprzedajesz tego bagneciku na allegro ? ;)
  • 0

budo_bataki
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 60 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: bagnet SIG 57
Warhead,

nie, to nie ja. Kupiłem go półtora roku temu w Olsztynie na bazarze za - niestety - 250 zł i zaraz potem znalazłem je w dużej ilości na Allegro w cenie 120 - 150 zł. Ale lubię go chociaż nie noszę. Za duży... Także jeśli moje słowo jest dla Ciebie coś warte (a powinno być bo jeszcze na pewno nie miałeś okazji by wątpić w to co mówię) to nie jest mój bagnet. Mój ma numer seryjny V 40861. Sprawdź tamte przy okazji.

Pozdrawiam

Bataki
  • 0

budo_golmen
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 541 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:mysłowice

Napisano Ponad rok temu

Re: bagnet SIG 57
Blacha - za stóweczke to mi się widzi że jeśli masz na to jakiś pomysł to łyknij - chociaż powiem Ci że mój kolo zakupił niegdyś kuchennego Fiskarsa do oprawiania ryb i se go tak stuningował że dopóki nie spojrzysz na grubość to za bolca nie rzekniesz że to kuchenna sztuka. ten bagnet sam w sobie się broni - ale na półce, pod pazuchę bym coś z nim kombinował ale to już Twoja działka man.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024