Skocz do zawartości


Zdjęcie

taekwondocy sprawdzcie ten link!!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

taekwondocy sprawdzcie ten link!!
http://www.forum-kul...ndpost&p=817161
  • 0

budo_dzik
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 173 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: taekwondocy sprawdzcie ten link!!
Link do sondy wkleilem juz do ksiegi gosci naszej stronki klubowej. Mysle ze warto umieszczac ja w ksiegach gosci albo w newsach na stronach klubowych.
pozdrawiam, DZIK
  • 0

budo_administrator
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4477 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: taekwondocy sprawdzcie ten link!!
dlaczego uwazasz ze sport powinien byc dotowany przez panstwo?
  • 0

budo_dzik
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 173 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: taekwondocy sprawdzcie ten link!!
dlaczego uważasz ze sport jest złym polem do inwestycji ?? Uważasz że państwo nie powinno wkładać w tą dziedzine życia pieniędzy ??
  • 0

budo_stern
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1194 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:KS DRAGON
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: taekwondocy sprawdzcie ten link!!
ja się wtrącę

dlaczego uważasz ze sport jest złym polem do inwestycji ??


Uważam, że sport jest doskonałym polem do inwestycji, co zresztą widać po sportowcach poobklejanych reklamami.

Uważasz że państwo nie powinno wkładać w tą dziedzine życia pieniędzy ??


Tak właśnie uważam. Z kilku powodów:
1. Pierwsze pytanie: komu płacić i ile? na klub, ćwiczących, w ilości od lat istnienia? Znajać nasz polski charakter od razu po wprowadzeniu takiego rozwiazania okazaloby sie, że w Polsce ćwiczy 102% społeczeństwa, a sekcji czy klubów mamy najwięcej na świecie.
Poza tym mogłoby dość do tego, ze pieniadze płynęłyby wszędzie i do złych i do dobrych - a choć może jest to zgodne ze sprawiedliwością społeczną - to w moim mniemaniu ze sprawiedliwością jako taką - wiele wspólnego nie ma.

2. Państwo nie ma własnych pieniędzy. Państwo ma pieniądze od nas. Po drugie państwo rzecz jasna musi opłacić osoby, które rozdawaniem się zajmą. Więc obawiam się, że jeśli państwo zabierze mi 100 zł z przeznaczeniem na kluby, to kluby dostana z tego moze 20,- - reszta to będą koszty manipulacyjne.

3. Jeśli juz to darowizny z możliwością odliczenia od dochodu. Daje komu i ile chcę, żadnego marnotrawstwa, a pańśtwo mi to refunduje w zwrocie podatku.

4. A w ogóle podatki są za wysokie. :-)
  • 0

budo_wolek
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 72 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: taekwondocy sprawdzcie ten link!!
Stern, chyba nie jestes w temacie, bo Państwo juz od wielu lat finansuje dyscypliny nieolimpijskie, jak np Taekwon-Do ITF, wiec nie rozwódź się nad tym do kogo te pieniądze mają trafić, komu płacić itp, bo to juz istnieje. Dla przykładu podam, ze współzawodnictwo dzieci i młodzieży, czyli OOM jest dotowana przez Państwo, ze Kadry Wojewódzkie tez są dotowane. W jakim Ty żyjesz świecie???? Tu nie chodzi o sportowców poobklejanych reklamami.
Czyli uważasz że dotowanie dyscyplin nieolimpijskich mija sie z celem. A co z popularyzacją sportu wśród dzieci i młodzieży? Myslisz że kluby ot tak dostają pieniądze. Wcale nie. Pieniądze rozdzielane są na zasadach konkursów i trzeba sie wiele napracować i wiele wykazać, by je dostać. Kto sie nie stara ten nie ma.
I tak na marginesie. Przyglądam sie Waszym wypowiedziom na Forum, nie za czesto pisząc, co widać po ilości moich postów, ale stwierdzam, że czesto Wasze wypowiedzi sa śmieszne i niepoważne, ile Wy macie lat i skąd Wy sie urwaliście????
Ale pomimo tego Pozdrwiam
  • 0

budo_gizmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: taekwondocy sprawdzcie ten link!!

I tak na marginesie. Przyglądam sie Waszym wypowiedziom na Forum, nie za czesto pisząc, co widać po ilości moich postów, ale stwierdzam, że czesto Wasze wypowiedzi sa śmieszne i niepoważne, ile Wy macie lat i skąd Wy sie urwaliście????


Khm, khm... mnie niektóre, podkreślam niektóre, wpisy też czasem śmieszą, ale jeśli komuś się tu nie podoba, to jest prosta metoda na podniesienie jakości forum - pisać więcej postów we własnym mniemaniu lepszych, do czego serdecznie namawiam.

Pozdrówka

Gizmo
  • 0

budo_stern
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1194 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:KS DRAGON
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: taekwondocy sprawdzcie ten link!!

Stern, chyba nie jestes w temacie, bo Państwo juz od wielu lat finansuje dyscypliny nieolimpijskie, jak np Taekwon-Do ITF, wiec nie rozwódź się nad tym do kogo te pieniądze mają trafić, komu płacić itp, bo to juz istnieje.


Momencik, pytanie brzmiało: Czy Państwo powinno to robic czy nie?
I do tego sie ustosunkowalem.

Sposób rozumowania przez Ciebie zaproponowany jest ciekawy, ale go nie rozumiem.
Bo:
Czy jestes za karą śmierci? Głupie pytanie, kary smierci nie ma, o czym tu rozmawiac?
Czy jesteś za liberalizacją aborcji. Ta kwestia jest uregulowana, o czym tu rozmawiać?

Tak samo zrozumialem cały ten wątek. Mamy jakiś stan faktyczny i na jego temat sie wypowiedzialem, skoro uwazasz, że ankieta jest bez sensu, to napisz do autorów. Chyba, że nie pozwalasz mi miec swoich pogladów. W takim wypadku wybacz, ale postapię wbrew Tobie. :twisted:

Dla przykładu podam, ze współzawodnictwo dzieci i młodzieży, czyli OOM jest dotowana przez Państwo, ze Kadry Wojewódzkie tez są dotowane. W jakim Ty żyjesz świecie????


A co to zmienia? I tak jestem przeciw.
Poza tym racz zauważyć, że państwo w zasadzie nie ma własnych pieniędzy, a bierze je między innymi ode mnie. A mnie sie nie podoba, że z moich podatkow finansuje sie klub cymbergaja w koziej wólce, bo "ma wyniki".

Czyli uważasz że dotowanie dyscyplin nieolimpijskich mija sie z celem. A co z popularyzacją sportu wśród dzieci i młodzieży?


1. Uważam, zedotowanie czegokolwiek przez państwo mija się z celem (z kilkoma dosłownie wyjątkami).

Poza tym nie widze związku - jak pisałem, jeśli państwo ma coś dotować, to musi powstać komórka która się tym zajmuje (komitet, agencja, czy inny czort), ludzie w niej zatrudnieni, inni ludzie kontrolujący tamtych, itd itd.

A jesli mógłbym dać pieniądze bezpośrednio na klub (z odpisem jakimś), to Państwo tak wielu problemów wtedy by nie miało. Kontrola niepotrzebna, bo sam bym sprawdzal, czy kasa idzie na klub czy na nowy samochod trenera (a nawet jesli, to sprawa miedzy nami dwoma), i czy klub ma wyniki, bo nikt pieniedzy wyrzucac nie lubi.

Myslisz że kluby ot tak dostają pieniądze. Wcale nie. Pieniądze rozdzielane są na zasadach konkursów i trzeba sie wiele napracować i wiele wykazać, by je dostać.


hmmm, z kręgów zbliżonych do konkursowych słyszałem odmienną opinię. Dokładnie nie przytoczę, ale coś tam było o "krewnych i znajomych królika". :(

by nie było durnego krytykanctwa. Kto stanowi o przydziale środków? na jakiej podstawie? jakie są kryteria (jeśli wyniki na zawodach, co samo by sie nasuwalo, to aikido z miejsca jest pokrzywdzone, a niby dlaczego)?

Zaproponowałem rozwiązanie. Dotacja na klub sportowy - konkretny imiennie wskazany - odliczana od dochodu/podatku. Rodzice mogą dotować kluby, gdzie ćwiczą ich dzieci, sam też zapłacę chętnie, na klub gdzie ćwicze, bo wiem, że warto. A teraz płace na jakies dyscypliny, które mnie kompletnie nie interesują. I to mi się nie podoba.

Zgadzam się, że przy takim rozwiązaniu część klubów umrze śmiercią naturalną, ale co z tego. po co utrzymywać dinozaury. Skoro dyscyplina nie potrafi przedstawić się jako atrakcyjna - trudno - takie jest życie.

I tak na marginesie. Przyglądam sie Waszym wypowiedziom na Forum, nie za czesto pisząc, co widać po ilości moich postów, ale stwierdzam, że czesto Wasze wypowiedzi sa śmieszne i niepoważne, ile Wy macie lat i skąd Wy sie urwaliście????


1. zgadzam sie z Gizmo (ech ta wyzszość pasa :) )
2. tak samo odbieram Twj post, i też mimo wszystko pozdrawiam. :twisted:
  • 0

budo_taxx
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 687 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łomianki

Napisano Ponad rok temu

Re: taekwondocy sprawdzcie ten link!!
uh - coś nie moge znaleźć tej ankiety... może mi ktoś podać bezpośredni link?
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024