Skocz do zawartości


Zdjęcie

Wielkie rozczarowanie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
89 odpowiedzi w tym temacie

budo_ira
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1243 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: Wielkie rozczarowanie
deejay, odwracając sytuację jak by to wyglądało gdyby taka walka odbywała sie w/g zasad capo? Co byłoby mi jako taekwondoce wolno a co nie.
  • 0

budo_taeyang
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 111 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Wielkie rozczarowanie
No właśnie, a czego nie mógł walcząc w TKD. Cóż za mordercze techniki odpadły z całego arsenału mostków, stójek na głowie i rękach?????
  • 0

budo_deejay
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 444 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Londyn

Napisano Ponad rok temu

Re: Wielkie rozczarowanie
co by bylo wolno taekwondoce? wlasnie tego nie wiem:/(moje doswiadczenia z capo koncza sie na obczjaniu pokazow z boku i walce z czlowiekiem trenujacym capo ale... w parterze:) ) dlatego napisalem:"ciekawe" zakladajac sytuacje czysto hipotetyczna... powtarzam po raz kolejny: nie chodzilo mi o to zeby ukazywac wyzszosc jednego stylu nad drugim, tylko bezsens walki na zasady jednego stylu jak walcza ludzie roznych stylow(extremalny przyklad: walka boksera z judoga na zasady judo albo na zasady boksu - nie glupota? moze miedzy tkd a capo nie ma AZ takiej roznicy jednak trenujac tkd jak sie przygladam z boku capo to sie jednak troszke rozni, a moze sie myle?)... dlatego najuczciwsze by bylo wtedy bez zasad :D
  • 0

budo_ira
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1243 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: Wielkie rozczarowanie
Nie no, przykład z boksem i judo jest nietrafiony zupełnie, ponieważ w TKD i capo możesz kopać i uderzać. Do tego jeszcze na sparingach tkd tak naprawdę nie stosujesz całego repertuaru technik. Nie kopie się kolanami, nie ma uderzeń łokciem, nie stosuje się uderzeń poniżej pasa, w potylicę, nie atakuje się pleców. To takie nasze ograniczenia. A jak jest z capo? Co mogli mu na sparingu zabronić?
  • 0

budo_deejay
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 444 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Londyn

Napisano Ponad rok temu

Re: Wielkie rozczarowanie
podalem przyklad extremalny nie najszczesliwszy, wiem czego nie mozna w tkd, ale nie wiem co wolno a czego nie w capo(podejrzewam ze ten od capo nie mial zielonego pojecia o walce rekami) ale chyba sie jednak roznia skoro to dwa style rozne (w ogole nie przychodzi mi do glowy nic b podobnego do tkd poza kickboxingiem)... zreszta nie o to chodzi, dalej uwazam ze walka miedzystylowa na zasady tylko jednego albo drugiego mija sie z celem, chyba ze rzeczywiscie te zasady sa b podobne
  • 0

budo_dzik
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 173 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Wielkie rozczarowanie
Dyskusja znowu zmierza w kierunku skutecznosci Capo. Naprawde, byly juz setki postów na ten temat.

Co do odwracania sytuacji. Gdyby wsadzić zawodnika Taekwon-do do roda i kazać mu grać to wyglądałoby to po prostu niezdarnie. TKD i Capo to dwa światy jeśli chodzi o idee ruchu. Poza tym taka jest specyfika capoeiry, że nie zawsze chodzi tam o pobicie przeciwnika. Lepszy jest tam najczęściej ten kto pokarze najlepszą gre. Dlatego odwracanie sytuacji jest bez sensu.

No właśnie, a czego nie mógł walcząc w TKD. Cóż za mordercze techniki odpadły z całego arsenału mostków, stójek na głowie i rękach?????


przede wszystkim nie mógł atakować nóg przeciwnika. Sparing na zasadach TKD to zero podcięć. A w tym Capoeristas są akurat bardzo dobrzy.

Poza tym, jezas, o tym też pisano już X razy. Capoeira to naprawde nie tylko fikołki. Capoerista naprawde nie walczy stojąc na głowie. I uwierz mi, naprawde nigdy nie będzie Cię próbował zabić gwiazdą.

Ja naprawde nie chce tutaj przekonywać nikogo do Capo. Po prostu ta forma aktywnosci dała mi całą mase dzikiej frajdy. Kiedy jeszcze trenowałem, to naprawde miałem w dupie sparingi międzystylowe i skuteczność na ulicy. Po prostu grałem i było niesamowicie. Potem była kontuzja i zmiana stylu na TKD. Teraz walcze i daje mi to równie wielką satysfakcje. Trenuje ile tylko moge i mam nadzieje, że będe to robił jak najdłużej.

Odnosicie sie z lekceważeniem do Capo ale zupełnie nie wiem dlaczego. Dlatego ze jeden gość przegrał jeden sparing ? Za Uirapuru: róbmy swoje i szanujmy się nawzajem.

peace
  • 0

budo_taeyang
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 111 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Wielkie rozczarowanie

Lepszy jest tam najczęściej ten kto pokarze najlepszą gre.


Dokładnie. Więc o jakiej walce się mówi???

Szanujemy. Taniec to też sztuka, ale czy walki?? Fakt kiedyś walnąłem pannę z łokcia ,ale to nie powód do rewolucji w sztukach walki.

Ja bym się upierał przy taniec walki. Ładnie brzmi i wszyscy wiedzą o co chodzi.

No, a Krav Maga to też nie sztuka, tylko system.

Zresztą mnie nie przekonasz.

Tylko uważajcie podczas tańców na dyskotece :) albo ulicy. Przykrość może dopiero pojawić się po odzyskaniu świadomości. :lol:


Właśnie jak walczy Capo na ulicy?? Czy używa się czegoś z treningu, czy po swojemu. Za TKD moge powiedzieć, gdyby nie trening to byłoby kiepsko,a tak czasem nawet rąk nie używałem.
  • 0

budo_dzik
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 173 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Wielkie rozczarowanie
Nigdy nie twierdziłem ze Capoeira nie zawiera elementów tańca. Wiadomo że Capo to mix walki, tańca i jeszcze kilku innych rzeczy. Chodzi mi o to, że akcentujecie tylko taniec a walke traktujecie raczej z przymrużeniem oka. A czasami w Roda gra się bardzo ostro (jogo duro), i już nie ma krcenia na głowie, za to kopnięcia i podcięcia mają na celu trafienie drugiego gracza.

I nie napisze teraz jak to sie sparawdza w walce z innymi stylami albo na ulicy bo o tym pisano już tutaj:

http://www.forum-kul...showtopic=59164

i tutaj:

http://www.forum-kul...showtopic=61756

i tutaj:

http://www.forum-kul...showtopic=57603

no i tutaj:

http://www.forum-kul...showtopic=56609

Po prostu walka to element w Capo bardzo mocno akcentowny i myśle ze to przede wszystkim walka, a dopiero potem taniec.
i jeszcze na koniec:
http://www.forum-kul...showtopic=56865

Ale to zdaje sie nie miejsce zeby o tym dyskutowac i zrobił nam sie off topic.
pozdro, DZIK
  • 0

budo_uirapuru
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2966 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Belo Horizonte
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: Wielkie rozczarowanie
Boże, ludzie, ale Wy jesteście... nie macie ważniejszych problemów, niż ładowanie się ze swoją wielką ambicją początkującego "fajtera" do cudzych spraw? Czemu Juras sie capo nie dopier*ala ? I czemu nikt z Capo do tkd sie nie dopier*ala? Mimo, ze widzialem tyle komedii z tkd w rolii głownej, ze moglbym opowiadac wieczorami przez 5 lat...
  • 0

budo_gizmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Wielkie rozczarowanie
Nie wiem czego, ale post rozpoczynający ten temat śmierdzi mi grubą prowokacją. Ale może się mylę...

Gizmo
  • 0

budo_stern
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1194 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:KS DRAGON
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Wielkie rozczarowanie

Nie wiem czego, ale post rozpoczynający ten temat śmierdzi mi grubą prowokacją. Ale może się mylę...

Gizmo


a mnie rozbawił :D

poszedł koleś na trening dostał w czapę i przeżył objawienie.
Kiedyś gdy byłem piękny i młody po takiej sytuacji, wstawało się z ziemi, i zastanawiało w jaki sposób poprawic swoją szybkość, technikę, siłę i co tam było do poprawienia, aby następnym razem ten drugi dostał w czapę.

Ludzie, którzy ćwiczyli coś innego byli "bracią ćwiczącą". A teraz to jak z proszkami do prania. Jak Dosia spierze plamę z wina, w którym pływały śledzie zasypane popiołem z papierosów, to wszyscy rzucają się na dosię. Ale gdy Ariel potrafi sprać taką samą plamę ale po dwóch śledziach - to wszyscy - hurra wybieramy Ariela.

Ogólnie dość zabawne.

pozdrawiam capoeiritas

marcin
ps. jesteście pewni, że to było tkd? tkd jest nieskuteczne o ile mi wiadomo :)
  • 0

budo_telex
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 676 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznan

Napisano Ponad rok temu

Re: Wielkie rozczarowanie
Pewnie ze prowokacja. Gosc idzie na inna sw, staje do walki full kontaktowej, zostaje znokautowany i przezywa objawienie, nawraca sie na jedyne sluszne i piekne taekwondo. :? Do tego wszystkiego opisuje swoja porazke w internecie.
Bajki jak w chinskim filmie. Ludzie tak nie robia. Moze jestes jakims wyjatkiem, starsznym twardzielem pod wzgledem psychiki ktory atakuje nozem czolg a po klesce stwierdza "to nie dziala :!: zapisuje sie do pancernych".
  • 0

budo_deejay
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 444 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Londyn

Napisano Ponad rok temu

Re: Wielkie rozczarowanie

staje do walki full kontaktowej


ke? mowimy o tym samym tkd? :lol:
  • 0

budo_telex
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 676 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznan

Napisano Ponad rok temu

Re: Wielkie rozczarowanie
Tak pisal:

wiedzialem ze juz bedzie moj wystrzelilem najmocniejszą petarde jaką mialem w nogach, daley co sie dzialo to nie wiem jak juz wstalem to strasznie mnie bolala glowa. Jak sie potem dowiedzialem to dostalem kopa z obrotu.


  • 0

budo_beren
  • Użytkownik
  • Pip
  • 48 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dwa a po dwóch w

Napisano Ponad rok temu

Re: Wielkie rozczarowanie

staje do walki full kontaktowej


ke? mowimy o tym samym tkd? :lol:


no. jak bys nie wiedzial to wft jest full contact
  • 0

budo_franklin
  • Użytkownik
  • Pip
  • 30 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Biały Kościół

Napisano Ponad rok temu

Re: Wielkie rozczarowanie
Ech ech ech...
Ty , Tumuran czy jak Ci tam, zal mi cie bo po 5 latach cwiczen nie rozumiesz istoty Capoeiry. Tu nie chodzi o to żeby komuś wyjebać, Capoeira nie jest na ulice, Capoeira to nie tylko walka to sztuka lacząca w sobie walkę ale i inne aspekty. Walka to tylko element Capo.

Gdybyś byl mądrzejszey po 5 treningach zauważyl byś żę to nie walka na turniej full kontaktu.

Ech...

Nie komentujcie tego postu bo i tak nie zagladam na forum TKD

Pozdro
  • 0

budo_ira
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1243 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: Wielkie rozczarowanie

staje do walki full kontaktowej


ke? mowimy o tym samym tkd? :lol:


no. jak bys nie wiedzial to wft jest full contact

Pierwsza "petarda" trafiła w rękawicę, nie wiedziałem ze WTF zaczął je nosić . . .
  • 0

budo_beren
  • Użytkownik
  • Pip
  • 48 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dwa a po dwóch w

Napisano Ponad rok temu

Re: Wielkie rozczarowanie
no o tym zapomnialem :P No ale dostal i padl tak czy siak co za roznica. Jak sie dobrze wykona kopniecie z obrotu to raczej lekkie ono nie jest.
  • 0

budo_niedziel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2844 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze wsi jestem
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Wielkie rozczarowanie

no o tym zapomnialem :P No ale dostal i padl tak czy siak co za roznica. Jak sie dobrze wykona kopniecie z obrotu to raczej lekkie ono nie jest.

bez takich prosze. tkd nie jest full kontaktowe. zobacz walke z areny w szczecinie. tam juz to jakos wyglada, ale ten co urzywal obrotowek to wpierdol zebral.
  • 0

budo_dar75
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3410 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:kiedyś z O, teraz z P.
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Wielkie rozczarowanie
a ja to bym was wszystkich do parteru i dusil, dusił, dusił....
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024