Skocz do zawartości


Zdjęcie

aikido skuteczna samoobrona???


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
86 odpowiedzi w tym temacie

budo_spokoziomal
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 75 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wroclaw

Napisano Ponad rok temu

Re: aikido skuteczna samoobrona???

A jesli ktoś się poczuł dotknięty do żywego - walę skruchę i przepraszam. Zwyczajnie nie mogłem się powstrzymać. Szanowny Tarantulo...gratuluję niezwykłej wprost cierpliwości. Tyle, że kolo nie jest specjalnie zainteresowany jakimkolwiek wysiłkiem umysłowym. "Oto ja - SPOKOZIOMAL - zadaję pytanie i wszyscy mistrzowie wzięci razem do kupy i każdy z osobna na wyścigi mi tu odpowiadać. Ino co by byli powyżej 2 dan, bo reszta cieniasy są i słuchać tudzież czytać ich nie będę".

Normalnie ręcę i nogi opadają... :) :) :)


nie pyslalem ze powyzej 2dan, forum jest po to zeby sie pytac nie smiac
reprezentujesz soba zbyt niski poziom intelektualny aby sie ze mnie smiac i byc mistrzem
  • 0

budo_orchis
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 314 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław N51°04'26" E16°58'14"

Napisano Ponad rok temu

Re: aikido skuteczna samoobrona???
Przepraszam Shawnee, że ja też jestem z Wrocławia :oops:

W.
  • 0

budo_tarantula
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 188 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z przyszłości...

Napisano Ponad rok temu

Re: aikido skuteczna samoobrona???

nie pyslalem ze powyzej 2dan, forum jest po to zeby sie pytac nie smiac
reprezentujesz soba zbyt niski poziom intelektualny aby sie ze mnie smiac i byc mistrzem


My się z Ciebie nie śmiejemy tylko próbujemy wytłumaczyć Ci(coć nie wiem czy jest sens) że rozpoczynanie na nowo pewnych tematów nie ma zupełnie sensu :?
I owszem, forum jest po to aby pytać... Ale po co pytać po raz (*wstawić liczbę)... Dużo odpowiedzi jest w archiwum... I trzeba z niego korzystać...
Jak tak dalej pójdzie to tematy będzie moderator akceptował... Chociaz to się kłóci z zasadami forum :wink:
Ale jakaś kultura powinna istnieć...
I nie wiem czy wiesz ale na forum ludzi się nie obraża... A stwierdzeniem:

reprezentujesz soba zbyt niski poziom intelektualny aby sie ze mnie smiac i byc mistrzem

obraziłes Shawnee. Ale myślę że Shawnee nie czuje do Ciebie urazy... Ale to zalezy
:wink:

PRZEPRASZAM nie odpowiedziałem na twoje pytanie... Tak AIKIDO jest skuteczne...
Upsss... przepraszam... Nie ćwiczę 7 lat :wink:
  • 0

budo_orchis
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 314 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław N51°04'26" E16°58'14"

Napisano Ponad rok temu

Re: aikido skuteczna samoobrona???
Tzn chodziło mi o to, że wstyd mi za przedmówcę który mieszka w tym samym mieście co ja... :oops:

W.
  • 0

budo_spokoziomal
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 75 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wroclaw

Napisano Ponad rok temu

Re: aikido skuteczna samoobrona???

Tzn chodziło mi o to, że wstyd mi za przedmówcę który mieszka w tym samym mieście co ja... :oops:

W.


8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O :shocked!: :blus:
  • 0

budo_apas
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 731 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sorrell, Ballyhea an Rath

Napisano Ponad rok temu

Re: aikido skuteczna samoobrona???

i wszyscy mistrzowie wzięci razem do kupy i każdy z osobna na wyścigi mi tu odpowiadać. Ino co by byli powyżej 2 dan, bo reszta cieniasy są i słuchać tudzież czytać ich nie będę".

Normalnie ręcę i nogi opadają... :) :) :)

No nie, Shawnee - Ziomal nie chce zeznań od wszystkich... Dziś odpytywany jest Pmasz. Ma zeznawać, czemu ćwiczy dwa lata krócej i ma dana więcej... Yesu, jakiś czas temu shodana zrobił jeden koleś, co ja mu po raz pierwszy aikido pokazałem jak on małą dziewczynka jeszcze był - no to ja go chyba zabiję normalnie!!!! Taka obraza dla mych miszczowskich skłonności!!!! :)
No i ja się urodziłem we Wrocku i (mama przejazdem była...) i nawet tam studiowałem (bo pociąg z mojej wsi dochodził) :twisted:
A teraz Spokoziomalu dla Twej wiedzy, boś pewnie młody a przywilejem młodości jest błądzić zaś obowiązkiem skroni siwych (lub łysych - jak w moim przypadku) jest błędy owe młodzieży wskazywać.
Po pierwsze primo - o skut.... (ciiiii) aikido i innych sw wylano juz na tym forum i wielu innych oceany bitów. No more, bo to do niczego nie prowadzi.
Po drugie primo - zanim się odkryje Amerykę warto przejrzeć atlas, bo może Christoforo Columbo był pierwszy - czytaj więc archiwum, zanim zadasz "odkrywcze" pytanie.
Po trzecie primo - nie zadaje się takich pytań, jakie zadałeś Pmaszowi (albo inaczej - "chcesz zadać"), bo to kto ile lat ćwiczy i jakiego ma dana (czy kyu) to jest wyłącznie jego sprawa i nauczyciela, który decyduje o kolejnych egzaminach podopiecznego. Ueshiba ćwiczył 80 lat i nawet 6 kyu nie miał - gdybyś mógł, chciałbyś go o to pytać? Sam znam człowieka, który spędził na macie ze 20 lat, zanim do egzaminu na dana podszedł, bo uznawał, że to nieistotne i takiego, który zrobił dana po 8 latach treningu. Obaj są świetnymi aikidokami i obaj jeszcze wiele muszą się uczyć.
Po czwarte primo - jeśli znasz Pmasza (a tak twierdzisz) to go o to przy piwie zapytaj, choć ja bym sie na taki nietakt nie poważył, nawet gdybym Pmasza znał. Ale niestety - widziałem go kilka razy i nawet rozmawialiśmy, ale nie jest mi dane znać się z tym sympatycznym jak sądzę człowiekiem. (Do nadrobienia w przyszłości - I hope so... :) )
  • 0

budo_spokoziomal
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 75 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wroclaw

Napisano Ponad rok temu

Re: aikido skuteczna samoobrona???

i wszyscy mistrzowie wzięci razem do kupy i każdy z osobna na wyścigi mi tu odpowiadać. Ino co by byli powyżej 2 dan, bo reszta cieniasy są i słuchać tudzież czytać ich nie będę".

Normalnie ręcę i nogi opadają... :) :) :)

No nie, Shawnee - Ziomal nie chce zeznań od wszystkich... Dziś odpytywany jest Pmasz. Ma zeznawać, czemu ćwiczy dwa lata krócej i ma dana więcej... Yesu, jakiś czas temu shodana zrobił jeden koleś, co ja mu po raz pierwszy aikido pokazałem jak on małą dziewczynka jeszcze był - no to ja go chyba zabiję normalnie!!!! Taka obraza dla mych miszczowskich skłonności!!!! :)
No i ja się urodziłem we Wrocku i (mama przejazdem była...) i nawet tam studiowałem (bo pociąg z mojej wsi dochodził) :twisted:
A teraz Spokoziomalu dla Twej wiedzy, boś pewnie młody a przywilejem
młodości jest błądzić zaś obowiązkiem skroni siwych (lub łysych - jak w moim przypadku) jest błędy owe młodzieży wskazywać.
Po pierwsze primo - o skut.... (ciiiii) aikido i innych sw wylano juz na tym forum i wielu innych oceany bitów. No more, bo to do niczego nie prowadzi.
Po drugie primo - zanim się odkryje Amerykę warto przejrzeć atlas, bo może Christoforo Columbo był pierwszy - czytaj więc archiwum, zanim zadasz "odkrywcze" pytanie.
Po trzecie primo - nie zadaje się takich pytań, jakie zadałeś Pmaszowi (albo inaczej - "chcesz zadać"), bo to kto ile lat ćwiczy i jakiego ma dana (czy kyu) to jest wyłącznie jego sprawa i nauczyciela, który decyduje o kolejnych egzaminach podopiecznego. Ueshiba ćwiczył 80 lat i nawet 6 kyu nie miał - gdybyś mógł, chciałbyś go o to pytać? Sam znam człowieka, który spędził na macie ze 20 lat, zanim do egzaminu na dana podszedł, bo uznawał, że to nieistotne i takiego, który zrobił dana po 8 latach treningu. Obaj są świetnymi aikidokami i obaj jeszcze wiele muszą się uczyć.
Po czwarte primo - jeśli znasz Pmasza (a tak twierdzisz) to go o to przy piwie zapytaj, choć ja bym sie na taki nietakt nie poważył, nawet gdybym Pmasza znał. Ale niestety - widziałem go kilka razy i nawet rozmawialiśmy, ale nie jest mi dane znać się z tym sympatycznym jak sądzę człowiekiem. (Do nadrobienia w przyszłości - I hope so... :) )


kurde chba dostanie mi sie na teeningu:(
dziekuje
  • 0

budo_maciejsobczak
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 391 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wawka

Napisano Ponad rok temu

Re: aikido skuteczna samoobrona???
A więc na ulicy to Aikido jest..........................................o cholera pomyliłem topic tutaj dozwolone jest od 18 lat........................treningu :wink:

przepraszam przepraszam więcej tak nie będę
  • 0

budo_shawnee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1617 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:to zależy kto pyta...

Napisano Ponad rok temu

Re: aikido skuteczna samoobrona???
Nie mogłem pozostawić tego bez odpowiedzi:

1. To Orchis - przeprosiny przyjęte, tylko żeby mi to było ostatni raz, bo do Wrocka przyjadę i wszystkich swoim miszczostwem jako i KI pałerem porażę :wink:
2. To Tarantula - dziękuję za wstawiennictwo i naprawdę doceniam to. Nie mniej jednak, obrazić mnie może ktoś o kogo dbam.
3. To APAS - nooo, zbyt często się zgadzam z Tobą, hmmm....nie chcę tu wyciągać zbyt daleko idących wniosków... :)
4. To spoko...itd - aś mą chłopie miernotę umysłową błyskotliwie wobec forumowych swiadków obnażył. Tak sprytnie, zdawać by się mogło, udawałem przebłyski intelektu, a tu masz...szast-prast i wszystko jasne :P Pomimo jawnych braków w moim wykształceniu i czółka rozumkiem nieskażonego, udzielę jednak odpowiedzi na Twoje pytanie: moje 10-letnie doświadczenie z aikido pozwoliło mi uniknąć jakichkolwiek zatargów na ulicy. Ot, tak zwyczajnie... . Unikałem ciemnych zaułków, nie pytałem w barze dla dresiarzy komu przywalić w mordę, nie wyzywałem na udeptaną ziemię ochroniarzy miejscowych "biznesmenów", jak również nie szukałem bliskich kontaktów z chłopcami z miasta. Zapewne nie o to Ci chodziło, bo to żadne sensacje, a Ty chciałbyś usłyszeć o dzielnym jak 4 pancernych i kapitan Kloss aikidoce, co to w puch rozbija bandę miejscowych łobuzów, jako i dziewice od smoka przeokrutnego uwalnia przed śniadaniem. Niestety, takie chwalebne czyny to tylko miszcz Marian popełnia, więc odpowiedzi możesz szukać w historiach o nim pisanych przez...pmasza :) . To byłoby na tyle. Acha, zajrzyj czasem do słownika ortograficznego, co? :wink:
  • 0

budo_gosc(usunięty)
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1328 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: aikido skuteczna samoobrona???
Pytanie które padło w topiku wraca i bedzie wracać. Nie należy się dziwić. Nie każdemu chce się wracać do archiwum i chętnie wymieni swoje myśli na gorąco. I po to jest forum. Prawdę mówiąc, to byłem zupełnie zaskoczony wynikiem ankiety dotyczącej naszego moda, swego czasu, bo przyznacie, że często, z dużą cierpliwością tłumaczy on w kółko to samo - i za to należy mu się szacunek.

Pytanie o skuteczność aikido na ulicy kojarzę raczej ze specyficznym stanem ducha, który faktycznie, wraz z latami uprawiania aikido się zmienia. Chodzi o obawę, bojaźń, znalezienia sie w sytuacji, gdzie konfrontacja jest nieunikniona. Jeśli pamiętamy nasze pierwsze chwile za kierownicą, to z aikido jest podobnie. Bagaż technik, który nam towarzyszy, umożliwia zachowanie względnego spokoju, uniknięcia sparaliżowania, co często towarzyszy takim sytuacjom. Myślę, że Koichi Tochei, w swoim rozwiniętym programie testów Ki, to także miał na myśli. Chodziło mu o to, by uświadomić sobie i zapamietać stan pełnego relaksu. Zapamiętać, by w trudnej sytuacji go odtworzyć.

Swego czasu, nieopatrznie zarejestrowałem się na stronie zajmującej sie reklamowaniem video pt. F.A.S.T. Defense - 'Anti-Freeze', i chociaż nic tam nie kupiłem, to jednak w dalszym ciągu z zainteresowaniem czytam to, co ma do powiedzenia w swoich e-mailach Michael Pace, instruktor z wysokim danem w kilku MA, ponieważ ten psychologiczny aspekt dominuje w jego wypowiedziach.
  • 0

budo_fiodor
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3675 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: aikido skuteczna samoobrona???
Aikido da radę na ulicy, 20% technik jest do wykorzystania.
Jeśli na przeciwko stanie fajter aikido polegnie.
Wszystko oczywiście zależy też od człowieka.
  • 0

budo_apas
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 731 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sorrell, Ballyhea an Rath

Napisano Ponad rok temu

Re: aikido skuteczna samoobrona???

jako i dziewice od smoka przeokrutnego uwalnia przed śniadaniem.

A gdzie ty chłopie te dziewice do uwalniania znajdziesz?! Toż to - powiadają - gatunek bardziej wyginięciem zagrożony niż smoki owe, które przywołujesz! :)

P.S. A co do zgodności przekonań... Tyż to zauważyłem i się niepokoję... Nie pozostaje nam nic innego Wodzu, jak przy najbliższej (może staż jakiś?) okazji zasiąść przy kuflu pokoju i przodków spólnych poszukać - może ja i Apacz (nie zaś APAS) jestem i nic o tym nie wiem? :D
  • 0

budo_spokoziomal
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 75 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wroclaw

Napisano Ponad rok temu

Re: aikido skuteczna samoobrona???

Aikido da radę na ulicy, 20% technik jest do wykorzystania.
Jeśli na przeciwko stanie fajter aikido polegnie.
Wszystko oczywiście zależy też od człowieka.


o takie krutkie i konkrentne odpowiedzi mi chodzilo, dziekuje fiodor
  • 0

budo_apas
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 731 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sorrell, Ballyhea an Rath

Napisano Ponad rok temu

Re: aikido skuteczna samoobrona???

Aikido da radę na ulicy, 20% technik jest do wykorzystania.
Jeśli na przeciwko stanie fajter aikido polegnie.
Wszystko oczywiście zależy też od człowieka.


o takie krutkie i konkrentne odpowiedzi mi chodzilo, dziekuje fiodor

Ziomal, ale widzisz... jeśli ktoś uważa, że tylko 15 procent technik się nadaje, albo 25 procent? I po ilu latach treningu owe 20 procent jest skuteczne? I jakie to konkretnie techniki (bo po co ćwiczyc resztę)? I kto to jest fajter - czy kark spod klubu czy mistrz Polski w kk? Fiodor napisał krótko i konkretnie, ale - przy całym moim szacunku do Fiodora - to jest tylko jego opinia. Ja mam swoją, podobnie jak każdy forumowicz, który wie coś o aikido, karate, capoeira itp., itd. Właśnie z tego powodu dyskutowanie o skuteczności sw/ma "na ulicy" nie ma sensu. Ze skutecznością WSZYSTKICH sw jest jak z kobiecą urodą - nie jest możliwa do zmierzenia matematycznie i w sposób inetrpersonalnie sprawdzalny. Sprawdzić można co najwyżej skuteczność danego człowieka w konfrontacji z innym człowiekiem w danej chwili - rozgrywając pojedynek, jeśli ktoś uzna to za celowe. Starożytni Rzymianie mawiali: de gustibus non disputandum est (o gustach się nie dyskutuje) - a skoro wybór sw, którą ćwiczymy zależy od naszych upodobań i przekonań - nie dyskutujmy o tym. To, że ja znam aikidokę, który daje radę w konfrontacji z zawodnikami kk nie oznacza, że każdy aikidoka sobie poradzi. Z faktu zaś, że gdzieś banda karków pobiła gościa, co cztery lata na aikido chodził nie wynika, że każdy aikidoka polegnie w takiej sytuacji. Zresztą dotyczy to wszystkich sw: wierz mi, wszystko zależy od sytuacji i mogą się zdarzyć takie, że nawet multimistrz bjj, kravmagi czy innego vale tudo zginie z ręki nieszkolonego oprycha, ba znajdzie się wtakiej niefortunnej sytuacji... Im dłużej poćwiczysz, im więcej poznasz ludzi z innych sw, którzy NAPRAWDĘ znają się na tym co robią i robią to z sercem, tym bardziej zrozumiesz, że mam rację. My wszyscy (poza Fiodorem) nie unikaliśmy odpowiedzi na postawione przez Ciebie pytanie, tylko... tej odpowiedzi zwyczajnie nie ma. I nie trzymaj się tego, co Ci Fiodor napisał (choć jak mówię - to jego opinia i ma do niej prawo), bo co? - jak Ci instruktor kiedyś powie, że opanowałeś tak ze 20% podstawowych technik - to pójdziesz karków na dyskotece od młotków wyzywać? Fiodor może swoją opinię opiera nawet na własnym doświadczeniu i w JEGO wypadku to co napisał jest świętą prawdą, ale Ty nie jesteś Fiodorem... Po prostu ćwicz a z każdym rokiem na macie zrozumiesz więcej. I więcej będziesz miał wątpliwości...
  • 0

budo_łabędź
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2100 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Swanderful country :)

Napisano Ponad rok temu

Re: aikido skuteczna samoobrona???

wierz mi, wszystko zależy od sytuacji i mogą się zdarzyć takie, że nawet multimistrz bjj, kravmagi czy innego vale tudo zginie z ręki nieszkolonego oprycha, ba znajdzie się wtakiej niefortunnej sytuacji... Im dłużej poćwiczysz, im więcej poznasz ludzi z innych sw, którzy NAPRAWDĘ znają się na tym co robią i robią to z sercem, tym bardziej zrozumiesz, że mam rację.


Jakiś czas temu prasę obiegła wieść jak to do Jackie Chana po kręceniu filmu podszedł gość co chciał Jackego sprawdzić. Nie z tego ni z owego rozkwasił mu nos 8) Wnioski :?: Niech każdy wyciągnie sam :idea:
  • 0

budo_wallace
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 567 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: aikido skuteczna samoobrona???
Proponuje zamknąć temat...
Jeśli Cię Ziomal interesuje skuteczność to proponuje czytać:
http://www.forum-kul...showtopic=62701
lub wejść na stronę urzytkownika o wdzięcznym nikcu Combat...
To tyle z mojej strony.
  • 0

budo_shawnee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1617 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:to zależy kto pyta...

Napisano Ponad rok temu

Re: aikido skuteczna samoobrona???

Pytanie które padło w topiku wraca i bedzie wracać. Nie należy się dziwić. Nie każdemu chce się wracać do archiwum i chętnie wymieni swoje myśli na gorąco. I po to jest forum.


Jasnym jest, że pytanie powracać będzie, ale nie zwalnia to szukającego odpowiedzi od przejrzenia archiwum. A w tym przypadku widać było totalne lenistwo pp. spoko, tym bardziej, że temat podobny wałkowany był nie tak dawno temu. Nic to jednak. Człowiek zapytał i dostawał odpowiedzi. Tyle, że nie takich oczekiwał. Żadnego: z jednej strony to blebleble, ale z drugiej strony to blablabla. Musiało być konkretnie. I konkretnie Fiodor odpowiedział - 20% się sprawdza. No to ja proponuję, aby jeszcze wymienić te 20 procent po imieniu. Przeprowadźmy ankietę na ten temat, a później podeślijmy jej wyniki spokogościowi na skrzynkę, co by się nam nie zmęczył przeszukiwaniem stron. Nie czepiam się odpowiedzi Fiodora, bo jak wspomniał APAS, wyraził on SWOJĄ opinię. Tyle, że może ona mieć się do każdej innej sytuacji ulicznej nijak. Nijak mieć się będzie w stosunku do innej osoby. Nauczy sie taki spoko jednego ikkyo i nim będzie załatwiał każdego brutala. I powie, że aikido to skuteczne jest na 100%, a wystarczy do tego jedna, jedyna technika. Za to w przypadku zupełnie kogoś innego, umiejącego 100 000 technik, będzie całkowicie inaczej. Oklepią mu michę i finał. Wtedy padnie stwierdzenie, że aikido to balet jest i kicha i zero skuteczności. A za tydzień pojawi się na forum pytanie: Czy aikido jest skuteczne na ulicy? No, ale skoro spoko jest usatysfakcjonowany, to teraz należy oczekiwać następnej osoby, który za błyskotliwie wyskoczy z tym samym.

Łabędziu szanowny - wiadomym jest, że Jackie pacholęciem będąc zaczynał od opery chinskiej i tak mu zostało. Taniec jeno i spiewy chóralne. A wszystkie mordobicia na filmach to czary jakoweś były i triki. :wink:

Wallace - propozycje poszukiwań były już Ziomalowi przedstawiane... :wink:
  • 0

budo_spokoziomal
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 75 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wroclaw

Napisano Ponad rok temu

Re: aikido skuteczna samoobrona???
dziekuje :)
  • 0

budo_spokoziomal
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 75 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wroclaw

Napisano Ponad rok temu

Re: aikido skuteczna samoobrona???
chcialbym uroczyscie oglosic, iz zamykamy ten temat z powodu niecheci uzytkownikow forum do tego topicu :)
  • 0

budo_authority
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1851 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z codexu

Napisano Ponad rok temu

Re: aikido skuteczna samoobrona???
Chcialbym na koniec dodac ze TAK AIKIDO JEST SKUTECZNE
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024