Skocz do zawartości


Zdjęcie

Szantaż nożem..


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
187 odpowiedzi w tym temacie

budo_authority
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1851 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z codexu

Napisano Ponad rok temu

Re: Szantaż nożem..
A i odebrac swoj dobytek wraz z dzinnym utargiem.
  • 0

budo_borsuk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 173 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Krakow

Napisano Ponad rok temu

Re: Szantaż nożem..

ja sie natomiast przychylam do slow Adama.
jesli ktos mi cos przylozy bezposrednio do ciala, to sie szybko tego pozbecie i tyle.

Z calym szacunkiem chlopaki ale nie chcialbym zobaczyc jak probujecie to zrobic. 8)

Dac oco prosi a jak sie odwroci zadzgac , zabic , urwac jaja i rozwiesic na najblizszych slupach . Tak zdemolowac zeby na jego widok ludziom podobnego pokroju zyc sie odechciewalo.

Tetsudo rozumiem ,ze jak bedziesz w takiej sytuacji to tak zrobisz.
No chyba ,ze tylko wyzywasz sie na klawiaturze trawiony bezsilna zloscia(do samego siebie). :wink:
  • 0

budo_adamd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Szantaż nożem..
Do Krakowa nie pojadę, żeby Ci pokazać ;)

No, i nie napisałem że "jest łatwo", tylko że jest łatwiej niż w przypadku gościa w dystansie.

Pozdrawiam,
AdamD
  • 0

budo_muchol
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 742 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:prawobrzeżna Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Szantaż nożem..

Do Krakowa nie pojadę, żeby Ci pokazać ;)

No, i nie napisałem że "jest łatwo", tylko że jest łatwiej niż w przypadku gościa w dystansie.

Pozdrawiam,
AdamD

To, że ćwiczyłeś tą sztuczkę z atrapą i Ci wychodziło nie znaczy, że byś nawet miał odwagę zrobić t ow realu.

To jak jakbym ja narysował na parkingu białą farbą prostą kreskę o grubości 30cm i długości 50m, przejechał po tym rowerem i nie zjechał z tej linii a potem mówił, że przejechać rowerem po desce o szer. 30 cm i rozpiętej pomiędzy drapaczami chmur oddalonymi o 50m to ja owszem umiem i to bez zabezpieczenia.
  • 0

budo_adamd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Szantaż nożem..
Rany :? Długo trzeba tłumaczyć?

Jest gdzieś miejsce w którym napisałem "eee, luz, takich co przychodzą i przykładają mi kosę do szyi, to ja jedną ręką rozwalam, nie przestając drugą dłubać w nosie"?!? Ćwiczyłem z atrapą, i o ile akcje przeciwko broni przyłożonej do ciała się nawet stosunkowo często udawały, tak akcje przeciw broni w dystansie to była rzeźnia po prostu.

Więc jak będzie, muchol? Łatwiej jest przejechać po desce, rozłożonej między dwoma wieżowcami, czy po sznurku, rozciągniętym między nimi?

Ale - ja proszę o litość - NIE JESTEM IDIOTĄ, żeby się szarpać z uzbrojonym facetem jak nie ma takiej konieczności.

Pozdrawiam,
AdamD
  • 0

budo_spokoziomal
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 75 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wroclaw

Napisano Ponad rok temu

Re: Szantaż nożem..
w bajki wiezysz :twisted: wystarczy jeden nieprawidlowy ruch i sie wykrwawiasz :) a na ulicy dochodzi stres
  • 0

budo_adamd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Szantaż nożem..
Taa... stres, który powoduje że adrenalina buzuje jak nienormalna w żyłach, i działa przeciwbólowo. Pogadaj z kolesiami, co dostali nieśmiertelne cięcie nożem w czasie walki. Z tego co ja słyszałem, to zauważali dziurę jak już było po akcji...

Poza tym, to jeszcze raz się na wszelki wypadek zapytam. Zrozumiałeś to co napisałem, czy raczej tak nie bardzo? Bo póki co to skłaniam się raczej ku tej drugiej opcji...

Pozdrawiam,
AdamD

PS: wykrwawiasz? Polecam konsultacje w tej sprawie z jakimś chirurgiem czy innym lekarzem co na codzień pracuje skalpelem.
  • 0

budo_spokoziomal
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 75 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wroclaw

Napisano Ponad rok temu

Re: Szantaż nożem..
spko, ale ja wole oddac 10zl niz miec dziure w brzuch, a najlepiej RUN, no wlasnie skapniesz sie ze masz dziure jak juz sie wykrwawisz :D
  • 0

budo_adamd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Szantaż nożem..
Tak myślałem że albo nie przeczytałeś, albo nie zrozumiałeś :? I jak tu kurde z ludźmi rozmawiać?
  • 0

budo_muchol
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 742 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:prawobrzeżna Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Szantaż nożem..
OK - Adam faktycznie źle się wczytałem.

Ty po prostu wypowiadasz się tylko o szansach (że większa jak nóż przy szyi). Pewnie masz rację.

Podobnie nie wierzę na filmach w tą broń ostrą przystawianą do głowy przez porywaczy i tak trzymaną w stanie gotowości przez np. 15 min.
Ale tu chyba chodzi o efekt psychologiczny.
  • 0

budo_spokoziomal
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 75 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wroclaw

Napisano Ponad rok temu

Re: Szantaż nożem..
nie lubie nozy :) wole srtacic drobne niz miec jakas dziure codzy malutka
  • 0

budo_adamd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Szantaż nożem..
8O

Czy mógłbym uprzejmie Cię prosić, żebyś nie odpowiadał w żaden sposób na moje posty dopóki nie przeczytasz ich ze zrozumieniem?

Bo mnie to zaczyna podkurwiać cokoliwiek :?
  • 0

budo_skorpiob
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 876 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:polska :D

Napisano Ponad rok temu

Re: Szantaż nożem..
panowie spokojnie :-)
Mi sie wydaje ze szanatrze nozem nie są az takie częste w polskich realiahc tak mi sie wydaje moze sie myle?? zreszta jak by nie bylo lepiej uciekac sprintem..............
  • 0

budo_spokoziomal
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 75 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wroclaw

Napisano Ponad rok temu

Re: Szantaż nożem..
widze ze jestes wzburzony, :evil: ale spoko wybacze i i jeszcze 100razy przeczytam twuj post zanim cos napisze
  • 0

budo_adamd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Szantaż nożem..

Mi sie wydaje ze szanatrze nozem nie są az takie częste w polskich realiahc tak mi sie wydaje moze sie myle??


Hmmm... patrząc na to w ten sposób, to właściwie wszelakie formy agresji na ulicy są raczej jednostkowymi przypadkami, które leżą daleko na marginesie bezpiecznej normalności. Pomijając pacjentów takich jak Gosc84 (pozdrawiam ;) ) którzy mają pole bitwy za oknem, i muszą nosić pistolet żeby bronić się przed hordami wrogów, to ludziom przez całe życie napad/kradzież czy coś w ten deseń zdarza się raz czy dwa, albo nie zdarza się wcale. Więc, właściwie, po grzyba my się tutaj stresujemy?

zreszta jak by nie bylo lepiej uciekac sprintem..............


No, to ja jestem ciekaw BARDZO BARDZO, jak wybrniesz z trudnego zadania które mam Ci zamiar zadać:

Wyobraź sobie dwie sytuacje:
a) stoję 1,5 - 2m od Ciebie, z wyjętym nożem, uważnie obserwując Twoje ruchy. Ty, oczywiście, stoisz przodem do mnie.
B) stoję tuż przy Tobie, trzymając ostrze noża na Twoim gardle lub czubek noża oparty o Twój brzuch.

Zadanie: opisz krok po kroku jak zamierzasz w takich sytuacjach uciec.

Pozdrawiam,
AdamD
  • 0

budo_skorpiob
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 876 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:polska :D

Napisano Ponad rok temu

Re: Szantaż nożem..
hmm Adam celne pytanie, dobra sytuacja piszą o ucieczce myslalem bardziej o podchodzącym kolesiu z nozęm niz o blizeszej konfrontacji ale (wszystkie sytacje które opisze są bez czynnika stresu - czyli malo realne ) :
1) trzeba sie zorientowac o co chodzi napastnikowi(jesli kolesiowi o nic nie chodzi i jest zdesperowany lepiej odmowic zdrowaske) jesli chce kase itp. dac mu poczekac moze sie rozluzni moze odejdzie i spier.... (zawsze mozesz dostac kosą w plecy :roll: )
2) bardziej ne bezpieczne jest raczej jak jestescie w zwarciu i masz nóż przy brzuchu wtedy to tylko modlitwa i czekanie co do tego noża przy szyi trener pokazywał nam zeby zastosować kop prosty jesli jest opcja to poprawic i uciekac ale nie wiem czy bym zaryzykował .....
  • 0

budo_adamd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Szantaż nożem..
Popróbuj więc.

Z moich doświadczeń atrapowych wynika, że przede wszystkim spokój, dużo gadania, wolne ruchy, i ... nagły mocny i stabilny przechwyt łapy z nożem. A dopiero potem cokolwiek innego.

Pozdrawiam,
AdamD
  • 0

budo_skorpiob
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 876 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:polska :D

Napisano Ponad rok temu

Re: Szantaż nożem..
faktycznei duzo gadania trzeba sie zachowywac jak negocjator zaczać prowadzic ze atakujący przestasje Cie brac jako kogos z ulicy tylko osobę bliższa ale nie wiem czy an takiego oszoloma co to nie jest zdesperowany tylko chce kaso to to moze podzilać .....
  • 0

budo_cube_0
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 112 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:BDG

Napisano Ponad rok temu

Re: Szantaż nożem..
cytat z ksiazki "chwyty obronne"
Atak: przeciwnik stojac przed broniacym sie unosi prawa reke z nozem usilujac uderzyc nim z gory w szyje.

Obrona: broniacy sie zatrzymuje prawa reka wzniesiona w gore uderzajaca z gory prawa reke przeciwnika z nozem. Lewa reke przenosi dolem do zewnatrz i z tylu chwyta nia za nadgarstek swojej prawej reki. po zalorzeniu w ten sposob klamry i wykonaniu prawa noga wykroku za nogi przeciwnika naciska oboracz na ugieta prawa reke przeciwnika w tyl do dolu a nastepnie obala go w tyl na ziemie w celu odebrania noza...

juz wszyscy z forum powinni umiec bronic sie przed nozem...
  • 0

budo_adamd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Szantaż nożem..
8O


:rofl:


AdamD
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024