Skocz do zawartości


Zdjęcie

Obrona przed nożem


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
128 odpowiedzi w tym temacie

budo_kajtek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 328 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Obrona przed nożem
a zatem wybitni przedstawiciele bjj pokazują nierealne techniki obrony przeciw uzbrojonemu przeciwnikowi?to raczej świadczy nie najlepiej o nich........bo mogliby odpuścić sobie demonstracje i nauczanie takich technik.z tego co wiem- Gracie opracowali i wprowadzają systemy samoobrony na bazie bjj dla różnych oddziałów i jednostek armii oraz służb specjalnych usa i w tych programach treningowych są również techniki obrony przed nożem i rozbrajanie nożownika
  • 0

budo_smoke
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1960 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice
  • Zainteresowania:Boks

Napisano Ponad rok temu

Re: Obrona przed nożem

pytam czy autorzy,będący niekwestionowanymi autorytetami bjj rzucają ściemę aby zarobić kasę na naiwnych czy może rzeczywiście wierzą ,że techniki które demonstrują są skuteczne


na to Ci już dawno Fiod odpowiedział ...
  • 0

budo_singlaub
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1465 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Obrona przed nożem

a zatem wybitni przedstawiciele bjj pokazują nierealne techniki obrony przeciw uzbrojonemu przeciwnikowi?

Normalka. Pokaż mi kogoś kto pokazuje realne.
  • 0

budo_hellfire
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2404 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Minas Morgul
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Obrona przed nożem

na tych filmach! Royce symulował różne ataki nożem ,a Rorion wykonywał różne techniki obrony i szczegółowo je omawiał!


Może Royce nie zna się na atakach nożem. Pomijając jego(oczywiście duże) osiągnięcia w walkach nie musi być specem od noża.

Szanse na obronę przed nożem gołymi rękoma są duże w porównaniu do szans trafienia szóstki w totolotka i ogromne w porównaniu z prawdopodobieństwem,że jak zaczniesz klepać na slepo w klawiaturę to ułoży ci się Oda do radości. Nie mniej jednak wolę nie ryzykować/
  • 0

budo_shaft
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1759 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:chinatown

Napisano Ponad rok temu

Re: Obrona przed nożem

na tych filmach! Royce symulował różne ataki nożem ,a Rorion wykonywał różne techniki obrony i szczegółowo je omawiał!


Może Royce nie zna się na atakach nożem. Pomijając jego(oczywiście duże) osiągnięcia w walkach nie musi być specem od noża.

Szanse na obronę przed nożem gołymi rękoma są duże w porównaniu do szans trafienia szóstki w totolotka i ogromne w porównaniu z prawdopodobieństwem,że jak zaczniesz klepać na slepo w klawiaturę to ułoży ci się Oda do radości. Nie mniej jednak wolę nie ryzykować/

:rofl:
  • 0

budo_kajtek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 328 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Obrona przed nożem

a zatem wybitni przedstawiciele bjj pokazują nierealne techniki obrony przeciw uzbrojonemu przeciwnikowi?

Normalka. Pokaż mi kogoś kto pokazuje realne.

a zatem najzwyczajniej nabijają naiwnych w butelkę....i zapewne po to powstaje tak dużo nowych technik bjj lub są modyfikowane stare techniki bjj(stąd prawdopodobnie tak bardzo różnią się techniki prezentowane w Gracie jiu jitsu in action"od technik póżniej prezentowanych) aby wydawać więcej filmów z niuansami bjj ,robić więcej szkoleń (bo jeśli nie ma już czego uczyć z asortymentu bjj to trzeba tworzyć nowe techniki)aby ludziska (śliniąc się z przejęcia )-pędzili na kolejne seminaria i szkolenia ....i oczywiście płacili grubą kasę.Ale co z tego co jest prezentowane na szkoleniach bjj jest tak naprawdę przydatne?...a co jest na pokaz i dla zarabiania kasy?(jak to ma miejsce w przypadku bjj self-defense)
  • 0

budo_smoke
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1960 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice
  • Zainteresowania:Boks

Napisano Ponad rok temu

Re: Obrona przed nożem
stary nie jestem specjalistą od bjj nie oglądałem tych kaset o których opowiadasz ...
nie stwierdzam że bjj jest złe albo nieprzydatne ...
swierdzam jedynie ze obrona przed nozem to bajka ...
a przypomnę Ci tylko że temat nazywa się "obrona przed nożem" ...
  • 0

budo_kajtek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 328 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Obrona przed nożem
dlatego podałem tytuły niektórych filmów szkoleniowych o samoobronie bjj które widziałem aby można było się z nimi ewentualnie zapoznać i podzielić się wrażeniami.nie pamiętam już na jakich stronach w necie ale też można zobaczyć również techniki obrony bjj przeciw nożownikowi oraz zapoznac się z tym ,że Gracie opracowali systemy samoobrony na bazie bjj dla m.in.dla rangersów-gdzie też występuje obrona przed nożem
  • 0

budo_smoke
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1960 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice
  • Zainteresowania:Boks

Napisano Ponad rok temu

Re: Obrona przed nożem

opracowali systemy samoobrony na bazie bjj dla m.in.dla rangersów-gdzie też występuje obrona przed nożem

a czy jesteś na takim poziomie fizycznym jak rangersi ? ...
wątpie w to szczerze ...
już mnie nie bawi ta rozmowa sorry :| ...
  • 0

budo_hellfire
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2404 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Minas Morgul
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Obrona przed nożem

m.in.dla rangersów-gdzie też występuje obrona przed nożem

A ja myślałem,ze oni strzelają... :wink:
  • 0

budo_kajtek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 328 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Obrona przed nożem

opracowali systemy samoobrony na bazie bjj dla m.in.dla rangersów-gdzie też występuje obrona przed nożem

a czy jesteś na takim poziomie fizycznym jak rangersi ? ...
wątpie w to szczerze ...
już mnie nie bawi ta rozmowa sorry :| ...

A zatem powinieneś poszukać innych zabawek aby się pobawić z radością......bo najwyraźniej jesteś jeszcze dość głupiutkim dzieciaczkiem -na co wskazuje treść twoich postów.Proponuję którąś z rozwijających intelekt :lol: gier komputerowych
  • 0

budo_kajtek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 328 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Obrona przed nożem
a poza tym zmień tą fotkę pod nickiem bo wygląda kretyńsko :)
  • 0

budo_blacha
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2143 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Puławy

Napisano Ponad rok temu

Re: Obrona przed nożem
ludzie
każdy chce zarobić
pokazują obrone przed nożem i jakieś tam techniki
moim zdaniem po to że jeżeli już trafi sie okazja że zdążymy coś zrobić to lepiej sprobować tego niz zupełnie nic nie zrobić
skuteczność będzie chujowa
czy to z BJJ czy z kravki czy z tsunami (dobra u nich to chyba wyjątkowo :) )
bo
nie ma czegoś takiego jak skuteczna obrona przed nożownikiem
oczywiście rozpatruje tutaj "nożownika" nie jako frajera z nożem tylko kogoś kto ma nóż, umie sie nim posługiwać i chce Ci zrobić krzywde.
Wtedy możesz próbować technik św. Józefa z Galilei czy kogokolwiek - szanse masz prawie równe zeru.
Zwiększają sie jeżeli to menel i szantażuje nożem


Dużo osób zarzuca tutaj kravce to że krav maga to komercha i tylko kasa kasa kasa.
Jak widać każdy chce zarobić.
  • 0

budo_smoke
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1960 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice
  • Zainteresowania:Boks

Napisano Ponad rok temu

Re: Obrona przed nożem

opracowali systemy samoobrony na bazie bjj dla m.in.dla rangersów-gdzie też występuje obrona przed nożem

a czy jesteś na takim poziomie fizycznym jak rangersi ? ...
wątpie w to szczerze ...
już mnie nie bawi ta rozmowa sorry :| ...

A zatem powinieneś poszukać innych zabawek aby się pobawić z radością......bo najwyraźniej jesteś jeszcze dość głupiutkim dzieciaczkiem -na co wskazuje treść twoich postów.Proponuję którąś z rozwijających intelekt :lol: gier komputerowych


mówi Ci koleś kilka osób ze gadasz głupoty a ty dalej napierdalasz swoje, daj sobie siana ...
Może i jestem głupim dzieciaczkiem ale nie wstydzę się tego i szczerze jebie mnie twoje zdanie ...
nie ukrywam tego przed nikim ...
a swoją drogę ile ty masz lat ? :| ...
siedzisz w domu bo wstydzisz się wyjść na ulicę i pokazać twoje pseudo umiejętnosci ? ...
na budo jesteś mistrzu i wszystko o wsyzstkim wiesz ...
a na żywo na pewno jesteś ...
a szkoda zresztą gadać ...

a poza tym zmień tą fotkę pod nickiem bo wygląda kretyńsko


nie boję sie pokazać twarzy, jest moja i ją pokazuje jak kilkadziesiąt innych osób ...
nie Tobie ma się podobać ...
a jeśli jesteś taki git manos i w ogóle to przedstaw się pokaż swoje zdjęcie ...
a nie wypierdalasz jak filip z konopii i pierdolisz że wyglądam śmiesznie ...
pokaż siebie to porównamy ...
ja w przeciwieństwie do Ciebie nie dygam pokazać twarzy bo wiem że odpowiadam za siebie i za swoje posty ...
a ty jesteś totalnie anonimowy i myślisz że możesz tu obrażać wszystkich i przedstawiać swoje bujne fantazje ? ...
weź koleś na forum bravo skocz pogadaj z ludzmi na swoim poziomie ...

Pozdrawiam
Smoke
  • 0

budo_kajtek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 328 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Obrona przed nożem
Smoke!czy ty jestes w ogóle świadomy tego piszesz?! czy ja tu kogokolwiek obrażam(może rzeczywiście poczułes się urażony ale..... nie pisałem aby cię obrazić bo.............w mojej ocenie -i to wcale nie złośliwej- naprawdę masz kretyńską twarz).ja piszę o materialach szkoleniowych uznanych autorytetów bjj odnośnie obrony przed nożem bo ten temat mnie interesuje i na ten temat chciałbym tu przeczytać opinię dorosłych i odpowiedzialnych za swoje słowa uzytkowników tego forum,a nie takich infantylnych dzieciaków jak ty Smoke!Jak sądzę jesteś jeszcze bardzo młodym nastolatkiem.Nie próbuję nawet wyrażać swojej opinii na temat obrony przed nożemi walki wręcz bo mam bardzo nieduże doświadczenie w tej kwestii i wcale nie uważam ,że to jakaś ujma na honorze...a zatem jak może ktoś mi zarzucać ,ze"piszę głupoty"?! i mam jakieś"bujne fantazje"?!.....piszesz i próbujesz oceniać jakbyś był dobrze naćpany i zaśmiecasz to forum swoimi bzdurnymi postami i nie potrafisz nic wnieść do tematu....a zatem odpuść sobie swoje puste komentarze
  • 0

budo_hellfire
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2404 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Minas Morgul
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Obrona przed nożem

ja piszę o materialach szkoleniowych uznanych autorytetów bjj odnośnie obrony przed nożem bo ten temat mnie interesuje i na ten temat chciałbym tu przeczytać opinię dorosłych i odpowiedzialnych za swoje słowa uzytkowników tego forum,

przewinęły się jeszcze posty: mój, Blachy i paru innych ludzi mówiących wszyko z pełną opowiedzialnością. Możesz się ustosunkować
  • 0

budo_gwyn
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 825 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Obrona przed nożem
Sorencjo, pozwolę się odezwać.
Można sobie rzucać oskarżenia o komerchę- bo i bardzo wielu ją uprawia- moża też powtarzać w kółko, że przed nożem obrony nie ma- i też słusznie.

Ale można też spróbować pomyśleć w następujący sposób: po pierwsze wiać, jasna sprawa, kajać się, błagać, co tam do głowy przyjdzie. Ale w końcu może dojść do takiej sytuacji, że nie ma dokąd spieprzać a błagania i rzewne łzy nie przynoszą skutku.

Czy teraz kontekst jest odpowiedni, żeby był sens mówić o 'technikach obrony przed'? Zgadzam się w całej rozciągłości, że szanse są znikome, ale teraz sprawa przedstawia się tak, że albo podejmuje się jakąś próbę, która ma na celu zwiększyć szanse przeżycia, albo od razu kładzie na ziemi, najlepiej przy kratce odpływowej, żeby za bardzo ulicy nie pokrwawić.

No, to już zostawiam pole do popisu dla większych majstrów ode mnie. Chodzi mi tylko o to, żeby w czambuł nie potępiać nie zastanowiwszy się nad taką właśnie sytuacją- albo walka i prawdopodobna śmierć, albo brak walki i śmierć pewna. Tudzież rany, jak kto woli. Pozdrawiam
Gwyn
  • 0

budo_smoke
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1960 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice
  • Zainteresowania:Boks

Napisano Ponad rok temu

Re: Obrona przed nożem

Smoke!czy ty jestes w ogóle świadomy tego piszesz?! czy ja tu kogokolwiek obrażam(może rzeczywiście poczułes się urażony ale..... nie pisałem aby cię obrazić bo.............w mojej ocenie -i to wcale nie złośliwej- naprawdę masz kretyńską twarz).ja piszę o materialach szkoleniowych uznanych autorytetów bjj odnośnie obrony przed nożem bo ten temat mnie interesuje i na ten temat chciałbym tu przeczytać opinię dorosłych i odpowiedzialnych za swoje słowa uzytkowników tego forum,a nie takich infantylnych dzieciaków jak ty Smoke!Jak sądzę jesteś jeszcze bardzo młodym nastolatkiem.Nie próbuję nawet wyrażać swojej opinii na temat obrony przed nożemi walki wręcz bo mam bardzo nieduże doświadczenie w tej kwestii i wcale nie uważam ,że to jakaś ujma na honorze...a zatem jak może ktoś mi zarzucać ,ze"piszę głupoty"?! i mam jakieś"bujne fantazje"?!.....piszesz i próbujesz oceniać jakbyś był dobrze naćpany i zaśmiecasz to forum swoimi bzdurnymi postami i nie potrafisz nic wnieść do tematu....a zatem odpuść sobie swoje puste komentarze


nie mam zamiaru prowadzić tu zadnej "prywatnej wojny" ale czy zauważasz u siebie to samo co u mnie ? ...

czy ty jestes w ogóle świadomy tego piszesz?!

10 razy piszesz to samo i 10 razy wszysycy Ci odpowiadają a ty dalej napierdalasz swoje ...

piszesz i próbujesz oceniać jakbyś był dobrze naćpany i zaśmiecasz to forum swoimi bzdurnymi postami i nie potrafisz nic wnieść do tematu

robisz dokładnie tak samo i wydaje mi się że za daleko idziesz oskarżając mnie o ćpanie i pisanie pod wpływem nawet mnie nie znając z imienia ...


czy ja tu kogokolwiek obrażam(może rzeczywiście poczułes się urażony ale..... nie pisałem aby cię obrazić bo.............w mojej ocenie -i to wcale nie złośliwej- naprawdę masz kretyńską twarz).

to akurat mogłeś zostawić dla siebie ...
śmieszne to nie jest, a twarzy sobie nie wybierałem ...
naprawdę nie potrafisz mnie obrazić w mniej bezpośredni sposób ? ...
zabłyśnij swą wiedzą na temt bjj i autorytetów w dziedzinie bjj ...
chociaż wymień nazwę jakiejś techniki której nie znam ...
a nie "atakujesz" jak przedszkolak ...
już lepsze by było "twoja mama jest brzydka" ...
zaraz się popłaczę :twisted: ...


ja piszę o materialach szkoleniowych uznanych autorytetów bjj odnośnie obrony przed nożem bo ten temat mnie interesuje i na ten temat chciałbym tu przeczytać opinię dorosłych i odpowiedzialnych za swoje słowa uzytkowników tego forum,a nie takich infantylnych dzieciaków jak ty Smoke!

ja również jestem odpowiedzialny za swoje słowa ...
i chciałbym zaznaczyć że to co w tym temacie pisałem odnośnie obrony przed nozem i twoich kaset prawie w ogóle nie odbiegało od opinii starszych userów vb ...
może po prostu ubieram to w odrobinę inne słowa ...

ja nie piszę żeby kogokolwiek obrazić ale w mojej ocenie jesteś jeszce bardziej infantylny ode mnie ...

Pozdrawiam
Smoke 8)

ps. infantylny dorosły jedzie po infantylnym (no bo trudno zeby nie) nastolatku ...
  • 0

budo_kajtek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 328 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Obrona przed nożem

a zatem wybitni przedstawiciele bjj pokazują nierealne techniki obrony przeciw uzbrojonemu przeciwnikowi?

Normalka. Pokaż mi kogoś kto pokazuje realne.

szczególnie interesuje mnie czemu takjest ,że mimo że tyle na tym forum opinii ,że nie ma obrony przed nożem to czemu są nauczane techniki obrony przed nożem? zrozumiałbym ,że nie byłoby wstyd gdyby uczyliby takich technik jacyś mało znani instruktorzy ,ale skoro robią to znani i sznowani specjaliści od sztuk walki!?kaseta i podręcznik "combative" -oficjalny system walki wręcz opracowany i przeznaczony dla armii amerykańskiej zawiera dużo róznych technik przeciw nożownikowi....w tym przypadku chyba trudno podejrzewać komercję.a jesli chodzi o moje ustosunkowanie sie do komentarzy różnych osób to tylko komentarze Smoke'a nie wnoszą nic
  • 0

budo_patee
  • Użytkownik
  • Pip
  • 37 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Whitestok

Napisano Ponad rok temu

Re: Obrona przed nożem
moj Sensei [mowia o Nim ze z nozem urodzony] powiada ze przed nozem nie mozna sie obronic, mozna nie dac sie zabic

przez obrone rozumiemy tutaj calkowite lub prawie calkowite unikniecie obrazen od noza, mozliwe jest to tylko przez zastosowanie Uciekaido lub Przepraszaido

natomiast jesli takiej mozliwosci nie ma, to pozostaje nam nie dac sie zabic
czyli kontrola dystansu, odpowiednia postawa [w tym ulozenie rak], rozumienie jak tnie i dzga napastnik, ochrona najwrazliwszych miejsc


na rozwianie zludzen polecam wziac do reki marker i posparowac sobie
a pozniej obejrzec ile ma sie kresek na sobie, przelozyc to na ciecia /dzgniecia noza

daje do zastanowienia

podrawiam
Patee
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024