Skocz do zawartości


Zdjęcie

Obrona przed nożem


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
128 odpowiedzi w tym temacie

budo_kajtek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 328 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Obrona przed nożem
KreciK! Dzięki za info! Jeśli mi czas wreszcie pozwoli spróbuję potrenować bjj .A propos :nie miałemna myśli płytki 4 bonusowej z samoobroną,a kasetę o obronie Gracie'ch na ulicy przed zagrożeniem nożem.Pozdrawiam!
  • 0

budo_warhead
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4469 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Obrona przed nożem
Kajtek ... brak slow ... przejdz sie na sparingi nozowe w Warszawie ... sprawdz skutecznosc tych technik z plytek.

Z powazaniem
Warhead
  • 0

budo_kajtek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 328 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Obrona przed nożem

Kajtek ... brak slow ... przejdz sie na sparingi nozowe w Warszawie ... sprawdz skutecznosc tych technik z plytek.

Z powazaniem
Warhead

Wiesz co? zastanawiam się jak to jest,że są (także i ty)na tym forum "zapaleńcy" którzy chcą "przekonywać człowieka( czyli mnie),który ma niezbyt duże doświadczenie w sportach i sztukach walki -o swojej wyzszości techniczno-fizycznej.pisałem wcześniej wyraźnie ,że nigdy nawet nie trenowałem żadnej obrony przed nożem, a nawet nie miałem atrapy noża w ręku!a jedynie jestem zainteresowany problematyką obrony przed nożem-którą przedstawiają różne znane w świecie osoby ze świata systemów walki........a ty chcesz ,żebym coś sprawdzał na treningach"nożowych" czego nawet ani razu z nikim nie ćwiczyłem! TO MNIE BRAK SŁÓW
  • 0

budo_singlaub
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1465 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Obrona przed nożem

....to ,że jesteś "całkowicie do dyspozycji" zupełnie mnie nie interesuje......powinieneś to stwierdzenie skierować do osobników o podobnych do twoich skłonnościach do oddawania sie w dyspozycję :)

Czyżby kolega Matadora?
A może i on sam?
:)
  • 0

budo_warhead
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4469 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Obrona przed nożem
Taka konfrontacja nikomu krzywdy nie zrobi (gumowe atrapy i ochrona na oczy - zadnej rysy na ciele ) a otwiera oczy na "skutecznosc" obrony przed nozem. POtrzebna jest po to bys mogl zdawac sobie sprawe ze nie ma obrony przed nozem ... co najwyzej obrona przed szantazem nozem. To tak samo jak obrona przed pistoletem - wystarczy wziasc najprostrza replike ASG na kulki 6 mm i sprobowac rozbroic kolege zanim strzeli ... to taka sama "konfrontacja" rzeczywistosci z teoria. Pisze tak ze mi dopiero po wielu latach przekonania ze dam sobie rade z obrona przed nozem ( a refleks mam dobry - szermierka sportowa) atrapa otworzyla oczy ze jednak lepiej oddac kase niz ryzykowac dziure w brzuchu w imie przekonania o wlasnej potedze, malo tego zadko kiedy wychodze bez jakiegokolwiek ostrza na ulice ... i majac doswiadczenie z sparingow nozowych nie zaryzykujue nawet mysli o tym zeby wyjac noz i bronic sie nim przed atakiem - zawsze oddaje kase o ile mnie kiedykolwiek taka sytuacja zaskoczy. Noz to nieobliczalna bron ... jedno trafienie rownac sie moze smierci przeciwnika - aLE O TYM PRZEKONAC SIE MOZNA TYLKO PODCZAS "ZABAW" Z GUMOWYMI "NOZAMI" dlatego zapraszam nie jako wyzwanie a jako pouczajaca ciekawostke - i nie po to by udowodnic ze jestem lepszy od kogos a po to by moze uratowac jakiemus zapalonemu spec technikowi od "obrony przed nozem" zycie.

POzdrawiam calkiem powaznie i z szacunkiem Warhead
  • 0

budo_kamagong
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 127 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Cz-wa/Wrocław/Wa-wa
  • Zainteresowania:FMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Obrona przed nożem
I tu można poprosić moderatora, żeby skopiował wypowiedź Werheada i wklejał jako kończącą wszystkie dyskusje o obronie przed nożem :!: :!: :!:
  • 0

budo_lukaszki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1032 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Obrona przed nożem
...a prawda caly czas taka sama. Na treningach czegokolwiek sa cwiczone obrony przed sygnalizowanym atakiem nozem najczesciej trzymanym jak szpikulec do lodu. w realu o ataku nozem dowiadujesz sie najczesciej kiedy wbija sie w ciebie, wiec co tu mowic o przechwyceniu reki czy jakiejkolwiek reakcji. wystarczy poczytac sobie opinie Marca MacYounga Dona Pentecosta Jamesa Keatinga, Michaela Janicha czy jakiegokolwiek innego uznanego autorytetu. w realu nikt Cie nie atakuje nozem machajac nim nag glowa, jesli trzyma przy ciele, w ogole go nie widzisz, a kazda ew. obrona nawet najlepsza mozliwa technika (podobno jedyna ktora daje jakiekolwiek szanse powodzenia jest w kravce) jest desperacka proba uratowania zycia.... powinno sie zamknac ten temat.
  • 0

budo_smoke
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1960 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice
  • Zainteresowania:Boks

Napisano Ponad rok temu

Re: Obrona przed nożem
a po co zamykać ? ...
nikt w nim przez miesiąc nie pisał :roll: ...
  • 0

budo_lukaszki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1032 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Obrona przed nożem
zatem troche glupi jestem ze sie odezwalem, szczegolnie ze powtorzylem to co juz zostalo powiedziane 100 x. ale boje sie ze ktos przeczyta swiatle uwagi niektorych i bedzie probowal rozbroic oprycha z kosa....
PS. a jednak jeszcze tu ktos zaglada.... bez odbioru
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024