Skocz do zawartości


Zdjęcie

Obrona przed nożem


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
128 odpowiedzi w tym temacie

budo_kajtek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 328 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Obrona przed nożem

widzialem filmy szkoleniowe joe moreiry(bodajze 6dan bjj) i royce'a i roriona gracie o technikach obrony przed atakiem nozem

Między bajki możesz to wsadzić. Chcesz się kulać z gościem uzbrojonym w nóż?


Ja też widziałem ten film. Żenada. Coś ala K. Kondratowicz. (ale stójka, nikt się nie kula :) )

nikt się nie kula z nożem...Fiodor nie widział chyba tych filmów.wszystko w stójce.rorion z roycem w "graciejiujitsu street delf-defense"(czy jakoś tak) również pokazują techniki obrony i obezwładniania nożownika i dokładnie je wyjaśniają.
  • 0

budo_bardt
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 233 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:krainy Tyskiego
  • Zainteresowania:Combat

Napisano Ponad rok temu

Re: Obrona przed nożem
Na stronach SISTEMA jest troche pokazanych technik w parterze z nozem ale faktycznie jest to malo praktyczne i nie tak kolorowe jak na tych seminariach.
  • 0

budo_chrystianek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 668 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ny

Napisano Ponad rok temu

Re: Obrona przed nożem
taki maly trik dla wszystkich ktorzy chca sprobowac

maly dryll ktory kilkakrotnie przerabialismy

zaczynasz normalnie "kulajac" sie z przeciwnikiem
tak sie kulasz i kulasz (totalny relax)
w pewnym momencie trener podchodzi i wrecza jedenmu z kulajacych noz

wtedy zaczyna sie zabawa :)
najlepiej jezeli jest to jeden z tych nozy ktorego ostrze mozna pokryc szminka

bardzo dobrze jest podac noz osobie ktora jest bliska odklepania i poobserwowac zachowania tej drugiej osoba ktora jeszcze sekunde wczesniej miala totalna kontrole nad przeciwnikiem :D

(swietna zabawa - warto sprobowac ;) )
  • 0

budo_chrystianek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 668 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ny

Napisano Ponad rok temu

Re: Obrona przed nożem
zapomnialem dopisac ze chodzi tu o noz treningowy :roll:

no chyba ze chcecie sprobowac z prawdziwym :twisted:
  • 0

budo_fiodor
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3675 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Obrona przed nożem

nikt się nie kula z nożem...Fiodor nie widział chyba tych filmów.wszystko w stójce.rorion z roycem w "graciejiujitsu street delf-defense"(czy jakoś tak) również pokazują techniki obrony i obezwładniania nożownika i dokładnie je wyjaśniają.

Podaruj sobie takie "filmy instruktażowe". Za dużo w nich kasy za mało realizmu.
  • 0

budo_kajtek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 328 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Obrona przed nożem

mam pytanie:skoro twierdzicie ,ze nie ma obrony przed nozem to czemu np.w brazylijskim jiujitsu jest ona nauczana?widzialem filmy szkoleniowe joe moreiry(bodajze 6dan bjj) i royce'a i roriona gracie o technikach obrony przed atakiem nozem

Między bajki możesz to wsadzić. Chcesz się kulać z gościem uzbrojonym w nóż?

czy zatem można stwierdzić,że techniki które pokazują i uczą(i które są prezentowane na kasetach szkoleniowych i na klipach w necie) tacy eksperci bjj jak joe moreira, bracia machado i rodzina gracie w zakresie obrony przed nożem można "między bajki włożyć"?!
  • 0

budo_fiodor
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3675 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Obrona przed nożem

czy zatem można stwierdzić,że techniki które pokazują i uczą(i które są prezentowane na kasetach szkoleniowych i na klipach w necie) tacy eksperci bjj jak joe moreira, bracia machado i rodzina gracie w zakresie obrony przed nożem można "między bajki włożyć"?!

Walka nożem a bjj to dwie różne sprawy, pomijając to że każdy styl przegrywa z nożem, pokaż mi 1 klip z obrony przed nożem w bjj a ja ci powiem ile to jest warte. Pamiętaj że jest coś takiego jak rynek.
  • 0

budo_kajtek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 328 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Obrona przed nożem
czyli chcesz Fiodor przez to stwierdzić,że wymienieni przeze mnie specjaliści bjj po prostu wciskają naiwnym "kaszanę"nagrywając kasety szkoleniowe z technikami obrony przez nożem?
  • 0

budo_fiodor
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3675 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Obrona przed nożem

czyli chcesz Fiodor przez to stwierdzić,że wymienieni przeze mnie specjaliści bjj po prostu wciskają naiwnym "kaszanę"nagrywając kasety szkoleniowe z technikami obrony przez nożem?

Daj link do jakiejs techniki bjj obrony przed nożem i metodykę nauczania wtedy powiem ci czy to jest dla mnie rynek zarobku pieniędzy czy realizm.
  • 0

budo_hakas
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 481 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zachodniopomorskie

Napisano Ponad rok temu

Re: Obrona przed nożem
Osobiście uważam, że realna walka ni jak ma się do treningu. Co do kurtki , płaszcza lub innej owijki na ramieniu to o tym już pisali starożytni w traktatach szermierczych, zawsze coś ochroni. A co do mistrzów danych sztuk walki mają napewno wieksze szanse wygrać w walce z nożownikiem niż ktoś kto dopiero co zaczyna lub nigdy nie trenował danych technik.
Filmy muszą przedstawiać jaskrawe przykłady bo są wyraźne i łatwe do powtórki. A jeśl będzie się je trenować długo przy okazji przerabiać modyfikować to powstanie w ćwiczącym pewien schemat , który będzie można dostosować do sytuacji rzeczywistej.
  • 0

budo_kselos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1657 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Obrona przed nożem
Qrde - podobna dyskusja jest na forum ULICA - szantaż nozem!
Czy techniki obrony, obezwładniające z JJ (blok i klucz na rękę, blok krzyżowy i wykrecenie reki na plecy, dźwignia łokciowa, dźwignia nadgarstkowa) dadzą się zastosować do obrony przed nozem?
  • 0

budo_skorpiob
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 876 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:polska :D

Napisano Ponad rok temu

Re: Obrona przed nożem
wszystko da sie zastosowac jesli jest sie perfekcjonista, ma sie cudowny refleks i łud szczescia ....
  • 0

budo_singlaub
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1465 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Obrona przed nożem

Qrde - podobna dyskusja jest na forum ULICA - szantaż nozem!
Czy techniki obrony, obezwładniające z JJ (blok i klucz na rękę, blok krzyżowy i wykrecenie reki na plecy, dźwignia łokciowa, dźwignia nadgarstkowa) dadzą się zastosować do obrony przed nozem?

Teoretycznie się wszystko da.
Jeśli ten z nożem nie umie nim walczyć i zaszła jakaś sytuacja dająca ci przewagę, np. się potknął albo podszedł zbyt blisko, albo nie uważa, no to może i by się to dało zrobić.
Natomiast jeśli umie walczyć nożem to się nie uda.
Dodam jeszcze, że wykręcanie ręki i zakładanie dźwigni i tak rzadko wychodzi w prawdziwej walce.
  • 0

budo_kajtek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 328 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Obrona przed nożem

czy zatem można stwierdzić,że techniki które pokazują i uczą(i które są prezentowane na kasetach szkoleniowych i na klipach w necie) tacy eksperci bjj jak joe moreira, bracia machado i rodzina gracie w zakresie obrony przed nożem można "między bajki włożyć"?!

Walka nożem a bjj to dwie różne sprawy, pomijając to że każdy styl przegrywa z nożem, pokaż mi 1 klip z obrony przed nożem w bjj a ja ci powiem ile to jest warte. Pamiętaj że jest coś takiego jak rynek.

Fiodor,ja wiem ,że walka nożem i bjj to dwie różne sprawy i nie musisz mi tego wyjaśniać....zwłaszcza, że ja nie o to pytałem.adresy klipów były na forum bjj i już nie pamiętam adresów,natomiast podam tytuły kaset szkoleniowych bjj w zakresie obrony przed nożem ,pałką i kilkoma napastnikami..A skoro piszesz,że kazdy styl przegrywa z nożem to jaki ma sens trenowanie czegokolwiek?!jakiejkolwiek sztuki i systemu walki?! (pomijając sport wyczynowy gdzie inne są dążenia i aspiracje trenujących)Przeciez wystarczy mieć nóż i w miarę potrafić się nim posługiwać .....po co tracić czas,pieniądze,energię(nie wspominjąc o obiciu i kontuzjach) na żmudne treningi sztuk walki skoro i tak można przegrać z byle nożownikiem?!
  • 0

budo_kenjiro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1799 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Obrona przed nożem
Trenowanie SW jest tylko w poczatkowym okresie zwiazane z koniecznoscia samoobrony. Potem dochodzi do nas ze tak naprawde "konfliktow" to mamy jeden na trzy lata (nie licze tych co szukaja klopotow). Jeszcze pozniej ze z uzbrojonym przeciwnikiem sa male szanse (noz, palka o broni palnej nie wspominajac).
Trening SW zamienia sie poprostu w sposob na spedzanie czasu, polepszanie zdrowia i samopoczucia. I tylko ludzie z taka motywacja pozostaja. Ci dla ktorych priorytetem byla samoobrona i chec nauczenia sie bicia innych, po roku, dwoch sie wykruszaja...
Takze Kajtek, trenowanie SW w dzisiejszych czasach, to nie praktyczne stosowanie a troche inne przeslanki...
Oczywiscie zgadzam sie z Toba jesli chodzi o motywacje zawodnikow...
  • 0

budo_zaskargt
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Obrona przed nożem
Obrona przed nozem to:
a)szybkie nogi
b)pistolet ewentulanie noz/palka/gaz
c)blaganie o darowanie zycie
d)"proba" zastosowania jakiejkolwiek techniki wyniesionej z jakiegos combatu czy tez sw....ale tylko proba
Jesli jakis kraver mysli ze kilka lat treningu da mu szanse obrony przed nozem to......huh wspolczuje.

Przytocze jeden przyklad.....od nas z sekcji jeden koles mial akcje z nozownikiem.......napastnik zrobil klasyczny szantaz nozem(czyli totalny kretyn-amator ktory czasem sie trafia na ulicy) wyciagnal noz i rzucil haslo oddaj komore/portfel a przezyjesz......w tym samym momencie kravciarz(2 lata treningu) sie rzucil na niego w akcie maksymalnej panik/desperacjii, zklinczowal reke z nozem i puscil serie na twarz przeciwnika.......a teraz wam powiem czemu mu sie udalo.....napastnik wbil mu noz w lewy barki i noz sie zaklinowal.....oczywicie pomoglo to ze kravciarz jeszcze jakos przytrzymywal ta reke ostatkami sil.......i w ten sposob napastnik nie mogl wyjac nozyka....a kravciarz go tlukl gdzie popadnie....celujac glownie w glowe, osunal si ena ziemie a krawat uruchomil nogi......powiem wam jedno gosciu mial maks szczescia.....po tej akcji na sekcji pokazywal nam swoja blizne......ktora byla bardzo bliziutko szyi.....

Jednym slowem czy jest sens sie uczyc jakis technik i ryzykowac niepotrzebnie pozniej zycie.....nie wiem......normalny gosciu to daje dyla jak ma okazje i tyle a krawat moze przegapic ta okazje bo bedzie rozstrzasal w myslach czy mu sie powiedzie jakas tam technika.....
  • 0

budo_warhead
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4469 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Obrona przed nożem

Qrde - podobna dyskusja jest na forum ULICA - szantaż nozem!
Czy techniki obrony, obezwładniające z JJ (blok i klucz na rękę, blok krzyżowy i wykrecenie reki na plecy, dźwignia łokciowa, dźwignia nadgarstkowa) dadzą się zastosować do obrony przed nozem?


Kselos nie da ... o ile blok uda sie jeszcze zastosowac to uwierz mi ze reka dzierzaca noz moze operowac nadgarstkiem a w trakcie klucza masz kable odsloniete i wystarczy tylko zamachac nadgarstkiem dzierzacym noz by je ppodcinac. POnadto nie zapominaj ze napastnik ma druga reke do dzialania. Sparujesz na atrapy poprobuj Ty nieuzbrojony na kogos nieuzbrojonego


Pozdrawiam
  • 0

budo_warhead
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4469 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Obrona przed nożem
na kogos uzbrojonego ;) mialo byc pomylka ;)
  • 0

budo_kselos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1657 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Obrona przed nożem
Bo widzisz Warhead ostatnio mielismy na treningu takie ćwiczenia z atrapami (drewnianymi) od ataku na komendę, bloku i dźwigni, potem atak kiedy chcesz (bez komend), potem w chodzeniu...
...ostatnie było takie: obaj chodzimy (przeciwnik z atrapą i ja nieuzbrojony) on mnie straszy (atakując na ręce) i w pewnej chwili atakuje z wypadem pchnieciem w brzuch (starając się trafić) - ja robię blok krzyżowy (jak zdążę) wykręcam rękę na plecy - on stara się przełożyc za plecami atrapę do wolnej ręki - ja zakładam dźwignię na opanowaną ręke ZANIM uda mu się przełożyć atrapę do wolnej ręki...
Jeżeli to ja miałem atrapę to przeciwnik wiedząc jak zamierzam zaatakować mógł powstrzymać blokiem krzyżowym nawet szybki, silny atak - ze wzgledu na dystans wypad był sygnalizowany (jeżeli chciałem trafić w brzuch a nie w ręce) - jezeli moję przedramie było blokowane i wykręcane oburacz na plecy (jedna reka za nadgarstek, druga za łokieć) to nie mogłem jej wyrwać - obrażenia zadane nozem przez ruchy nadgarstkiem przed założeniem dźwigni są trudne do ocenienia przy treningu z atrapą - tzn. czy ten co obezwładnia puści, czy wytrzyma powierzchowne cięcie i dokończy dźwignię...
  • 0

budo_warhead
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4469 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Obrona przed nożem
Bo wiedziales ze taki atak nastapi i dlatego wiedziales jak go zablokowac. Nie musial przekladac broni z reki do reki po bloku krzyzowym mogl pomachac i ruchem nadgarstka reki wyciac Ci swoje inicjaly na reku :)

Z tymi blokami to taka sama teoria jak "przekonianie" wiekszosci styli tradycyjnych ze uda im sie zablokowac serie boksera badz kb. to jest za szybko by zadzialalo cos wiecej jak szybki unik, odejcie badz zbicie i ... bloki ale zapomnij o przechwycie ... chyba ze jestes wybitnie uzdolnionym czlowiekiem ze szczegolnym wskazaniem na refleks.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024