Skocz do zawartości


Zdjęcie

wasza osoba a treningi Aikido


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
67 odpowiedzi w tym temacie

budo_seulb
  • Użytkownik
  • 9 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

wasza osoba a treningi Aikido
Witam was serdecznie. Mam 25 lat. Niedawno, dwa miesiące temu rozpocząłem trenować shudokan AIKIDO. Trafiłem do (mysle) dobrego DOJO bo treningi moge odbywac codziennie oprocz niedzieli. Od tych dwoch miesieci przeczytalem juz chyba wszystkie interesujace mnie topiki na tym forum. Mam do was takie pytanie? Wielu z was praktykuje/trenuje aikido juz kilka/kilkanaście lat. Czy moglibyście w perspektywie czasu podzielić się tym jak to zmieniło was jako osoby? Jaki wpływ miało na wasze zycie ? Dzieki. Pozdrawiam.

kszys
  • 0

budo_ellis
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 750 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:krakow / warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: wasza osoba a treningi Aikido
co to jest shudokan aikido?? :?
  • 0

budo_seulb
  • Użytkownik
  • 9 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: wasza osoba a treningi Aikido
mam nadzieje ze nie wdepłem w jakąś minę która wybuchnie - shudokan - [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
podalem nazwe bo pisalem pierwszy raz i uwazam ze na początku dobrze jest się przedstawić :-) żebyście mogli wiedzieć kto pisze
  • 0

budo_apas
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 731 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sorrell, Ballyhea an Rath

Napisano Ponad rok temu

Re: wasza osoba a treningi Aikido

Czy moglibyście w perspektywie czasu podzielić się tym jak to zmieniło was jako osoby? Jaki wpływ miało na wasze zycie ? Dzieki. Pozdrawiam.

kszys


Witaj na forum! Co do mnie, to jak trenuję, to chudnę a jak ze względów zawodowych dłużej nie trenuję (co się parę razy w życiu niestety mi przytrafiło :cry: ) - to tyję :)
A tak poważnie - wybrałem aikido parę ładnych lat temu i jest ważnym kawałkiem mojego życia. A czy mnie zmienilo? Jak wpadam w poślizg na oblodzonym chodniku to perfekcyjnie padam, więc NFOZ oszczędza na gipsie dla mnie... I jestem lepszym człowiekiem, o czym może moja żona zaświadczyć, choć Szczepan w innym topiku w to nie wierzy :) :) :)
  • 0

budo_fertesz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 137 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: wasza osoba a treningi Aikido
Hombu Dojo Gliwice :!: :?: 8O 8O 8O :!: :?:
Co to jest :?: Nie mówcie mi że coś w klimatach karate tsunami? 8O
Zapodajcie info, bo tam historii nie ma :?

P.S.
I co to ma do jasnej znaczyć: "- Zawsze klękamy i kłaniamy się SHOMENOWI :!: :?:
  • 0

budo_sepulcinek
  • Użytkownik
  • Pip
  • 28 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: wasza osoba a treningi Aikido
po nieco ponad 2 (3 gdyby nie przerwy:( ) latach treningu zaobserwowalem u siebie co nastepuje:
a) cialo: zwiekszona kondycja, refleks, gietkosc i koordynacja roznych czesci ciala (bez skojarzen :D )
B) duch : zwiekszony spokoj wewnetrzny (juz sie tak nie denerwuje jak kiedys o byle g***o)
  • 0

budo_ellis
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 750 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:krakow / warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: wasza osoba a treningi Aikido
no dobra ale czym te aikido sie rozni od innego aikido??
  • 0

budo_apas
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 731 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sorrell, Ballyhea an Rath

Napisano Ponad rok temu

Re: wasza osoba a treningi Aikido

I co to ma do jasnej znaczyć: "- Zawsze klękamy i kłaniamy się SHOMENOWI :!: :?:

Fertesz, to literówka jest... U nich trening to prawdziwy show, więc na początek kłaniaja się showmanowi! A zresztą, takie sekcje to nie tylko w shudokanie znaleźć można, nieprawdaż :) :) :)
  • 0

budo_ellis
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 750 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:krakow / warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: wasza osoba a treningi Aikido
hmm 7kyu?? :D
  • 0

budo_emerque
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 249 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: wasza osoba a treningi Aikido

I co to ma do jasnej znaczyć: "- Zawsze klękamy i kłaniamy się SHOMENOWI :!: :?:

Fertesz, to literówka jest... U nich trening to prawdziwy show, więc na początek kłaniaja się showmanowi! A zresztą, takie sekcje to nie tylko w shudokanie znaleźć można, nieprawdaż :) :) :)


Does the shomen have any religious significance? No. ... We bow to the shomen as a way
of showing respect to our practice, our teachers and our training partners. ...

Zródło: eastbayaikido.com/questions/16.html
Wyszukane dzięki google.pl

Uzdrawiam
Emerque


p.s. dalej mi się nie chce szukać

p.s.s. A teraz coś na temat. Co mi dało Aikido? Z najważniejszych: spokój ducha + zainteresowanie swoim rozwojem duchowym, odnalezienie celu w życiu (poza aikidockim), sprawniejsze ciało, trochę fajnych znajomości, super odpoczynek i naprawdę fajne wakacje (jak jeszcze miałem czas jeździć na obozy).
  • 0

budo_emerque
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 249 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: wasza osoba a treningi Aikido
Acha, jeszcze jedno:

Shomen Ni Rei - ukłon w stronę shomen

I powiedzcie mi, że u Was się tak nie mówi, na początku/końcu treningu.

I dla porównania:

Sensei Ni Rei - ukłon w stronę sensei

Kotaga Ni Rei - ukłon w stronę partnera (często spotykane na egzaminach) - tu nie jestem pewien pisowni.

Uzdrawiam
Emerque


P.S. Inne nie znaczy gorsze.
  • 0

budo_apas
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 731 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sorrell, Ballyhea an Rath

Napisano Ponad rok temu

Re: wasza osoba a treningi Aikido

Acha, jeszcze jedno:

Shomen Ni Rei - ukłon w stronę shomen

I powiedzcie mi, że u Was się tak nie mówi, na początku/końcu treningu.

I dla porównania:

Sensei Ni Rei - ukłon w stronę sensei

Kotaga Ni Rei - ukłon w stronę partnera (często spotykane na egzaminach) - tu nie jestem pewien pisowni.

Uzdrawiam
Emerque


P.S. Inne nie znaczy gorsze.

Mówi się, mówi... Ale nie kłania się JAKIEMUŚ SHOMENOWI, a tak to napisano... To taka gra słów wyszła, ale przepraszam, już jestem uzdrowiony i więcej tak pisał nie będę (prawdopodobnie) :) :D
A inne... Czasem jest lepsze, czasem gorsze ale zawsze warte poznania, IMHO :-)
  • 0

budo_ellis
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 750 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:krakow / warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: wasza osoba a treningi Aikido
mi aikido poprawilo nzacznie kondycje i figure :) a pozatym jeszce wiele wiele rzeczy
  • 0

budo_apas
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 731 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sorrell, Ballyhea an Rath

Napisano Ponad rok temu

Re: wasza osoba a treningi Aikido

mi aikido poprawilo nzacznie kondycje i figure :) a pozatym jeszce wiele wiele rzeczy

Dowody! :) :) :) :) Najlepiej zdjęciowe! :) :) :)
  • 0

budo_pmasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2101 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: wasza osoba a treningi Aikido
młodzież - nie przerażaj!!! shomen - czyli przednia strona - inaczej ukłon w strone kamiza!!!
  • 0

budo_ellis
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 750 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:krakow / warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: wasza osoba a treningi Aikido

mi aikido poprawilo nzacznie kondycje i figure :) a pozatym jeszce wiele wiele rzeczy

Dowody! :) :) :) :) Najlepiej zdjęciowe! :) :) :)


http://www.budo.net....=asc&start=2055
  • 0

budo_ellis
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 750 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:krakow / warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: wasza osoba a treningi Aikido

młodzież - nie przerażaj!!! shomen - czyli przednia strona - inaczej ukłon w strone kamiza!!!


no co to jest shomen to chyba kazdy po 2 miesacach treningu powinien doskonale wiedziec :?
  • 0

budo_apas
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 731 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sorrell, Ballyhea an Rath

Napisano Ponad rok temu

Re: wasza osoba a treningi Aikido
Ellis - thanks, widziałem wcześniej inne (te z jojo i jeszcze jedno), tego jeszcze nie :) A tak na marginesie - to z akademika fotka jest? Bo taki twórczy porządek i prycze piętrowe :D

To Pmasz:
Czy ta młodzież to było do mnie?! Bo ja taki przerażający jestem, jak mówi mi jedna młoda aikidoczka gdy razem ćwiczymy... :)
  • 0

budo_ellis
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 750 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:krakow / warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: wasza osoba a treningi Aikido

Ellis - thanks, widziałem wcześniej inne (te z jojo i jeszcze jedno), tego jeszcze nie :) A tak na marginesie - to z akademika fotka jest? Bo taki twórczy porządek i prycze piętrowe :D


nie to na obozie aikido... wszyscy sie czepiaja tego balaganu..ale kurcze ja sama w pokoju nie miaszkala tylko z 3 dziewczynami jesczze ...sfotografowana czesc pokoju nie nalezala do mnie :evil: :?
  • 0

budo_apas
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 731 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sorrell, Ballyhea an Rath

Napisano Ponad rok temu

Re: wasza osoba a treningi Aikido
To Seulb, coby do tematu wiernut'sja:
Jak będziesz ćwiczył rozsądnie i z radością, to efekty będą takie, że będziesz radosnym i miłym człowiekiem, jak Ellis na focie, do której masz link nieco wyżej :D . Jeśli zaczniesz filozofować i łamać obojczyki mniej bojowo nastawionym parterom, to wyłysiejesz i urośniesz - jak ja :? A jak jeszcze bardziej będziesz filozofował i trenował krawędziowo, to poza łysiną wyrośnie Ci broda - vide podobizna naszego Moda... poklon A potem? Cóż, łysina sie powiększy, broda urośnie, ciało się skurczy - no i mamy portrecik tego miłego starszego pana, co to w Waszym dojo może wisi, w każdym razie w wielu innych... :) :) :)
A tak poważnie - jak po roku będziesz czuł przyjemność z chodzenia na treningi, to reszta będzie nieważna!
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024