Skocz do zawartości


Zdjęcie

wasza osoba a treningi Aikido


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
67 odpowiedzi w tym temacie

budo_apas
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 731 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sorrell, Ballyhea an Rath

Napisano Ponad rok temu

Re: wasza osoba a treningi Aikido

wszyscy sie czepiaja tego balaganu..ale kurcze ja sama w pokoju nie miaszkala tylko z 3 dziewczynami jesczze

No i właśnie z tego powodu mamy monogamię... Z jedną kobietą ciężko życie uporządkować, a co trzy potrafią zrobić? I to cały dzień na macie spędzając? :) Strach się bać normalnie :wink:
  • 0

budo_seulb
  • Użytkownik
  • 9 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: wasza osoba a treningi Aikido
APAS fajne poczucie humoru to lubię :) no i dzieki wszytkim za mile przyjęcie, wyglądać jak szczepan to moje marzenie :D :o :lol: :twisted:
kszys
  • 0

budo_apas
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 731 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sorrell, Ballyhea an Rath

Napisano Ponad rok temu

Re: wasza osoba a treningi Aikido

APAS fajne poczucie humoru to lubię :) no i dzieki wszytkim za mile przyjęcie, wyglądać jak szczepan to moje marzenie :D :o :lol: :twisted:
kszys

To nie poczucie humoru, to bagaż życiowych doświadczeń :? :D
  • 0

budo_maciejsobczak
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 391 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wawka

Napisano Ponad rok temu

Re: wasza osoba a treningi Aikido
Zmieniło ? hmmm na pewno na lepsze, ale potrzebowałem 10 lat przerwy żeby to zrozumieć, to jeśli chodzi o stronę duchową :) , natomiast strona fizyczna to napewno dobra kodnycja i koordynacja ruchowa. Bo cieleśnie to tak ciężej ,10 lat bez treningu i odkładania tłuszczyku tu i ówdzie zrobiło swoje.
Rozumiem cię APAS oj rozumiem :wink: :)
  • 0

budo_eutyfrona
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 70 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Derby

Napisano Ponad rok temu

Re: wasza osoba a treningi Aikido
Pierwsza zmiana, jaką u siebie zauważyłam, to brak zadyszki przy dobieganiu do autobusu :wink:
  • 0

budo_ellis
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 750 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:krakow / warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: wasza osoba a treningi Aikido
no kondycja sie bardzo poprawia... dodatkow czlowiek jest bardziej rozciagniety i bardziej wygimnastykowany
  • 0

budo_shawnee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1617 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:to zależy kto pyta...

Napisano Ponad rok temu

Re: wasza osoba a treningi Aikido
Jeśli chodzi o rozwój duchowy...hmmm...duchów nie widzę :) A rozwój fizyczny....no cóż....swoje lata się już ma, ale nie jednego młodzika zamęczę. Opróćz tego mam powykręcane stawy, przede wszystkim nadgarstki. Ale to chyba choroba zawodowa :wink: :)

To tyle, bardzo spłycając temat.
  • 0

budo_fertesz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 137 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: wasza osoba a treningi Aikido

Does the shomen have any religious significance? No. ... We bow to the shomen as a way
of showing respect to our practice, our teachers and our training partners. ...

Zródło: eastbayaikido.com/questions/16.html
Wyszukane dzięki google.pl

Uzdrawiam
Emerque


p.s. dalej mi się nie chce szukać

p.s.s. A teraz coś na temat. Co mi dało Aikido? Z najważniejszych: spokój ducha + zainteresowanie swoim rozwojem duchowym, odnalezienie celu w życiu (poza aikidockim), sprawniejsze ciało, trochę fajnych znajomości, super odpoczynek i naprawdę fajne wakacje (jak jeszcze miałem czas jeździć na obozy).


Hm, w życiu nie słyszałem :oops: Kamiza, a co za tym idzie Kamiza ni rei to znam, ale żeby na kamizę mówić shomen? 8O Mnie to się z oczywistych względów z shomen uchi kojarzy :P To było tak z ciekawości, of koz że inne nie znaczy gorsze (hm, nie zawsze :P ), dzięki za dokształcenie mnie :-) I nie - u nas na treningu nie mówi się tak ani na początku, ani na końcu treningu, przecież bym się nie pytał, nie? 8)


no co to jest shomen to chyba kazdy po 2 miesacach treningu powinien doskonale wiedziec


J.w. - shomen uchi, ale po mojemu to "to na przodzie" to jest kamiza 8) Zresztą popularna fraza "zrobić x shomenów" odnosi się do "wymachu", a nie do zapędów budowniczych, prawda? :lol:

A do tematu: jak wyżej pisano: wszelkiej maści korzyści fizyczne + korzyści psychiczne (ja bym w tej szkole szału dostał chyba bez Aikido :!: ). No, i estetyczne certyfikay po egzaminie :)
  • 0

budo_kiod
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 797 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zabrze

Napisano Ponad rok temu

Re: wasza osoba a treningi Aikido
Od czasu kiedy zacząłem trenować Aikido jestem szybszy, silniejszy, wytrzymalszy i prawie zawsze kiedy biegne na busa jestem w stanie zdążyć. :D
  • 0

budo_jirzynek
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 91 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: wasza osoba a treningi Aikido

Witam was serdecznie. Mam 25 lat. Niedawno, dwa miesiące temu rozpocząłem trenować shudokan AIKIDO. Trafiłem do (mysle) dobrego
kszys


a gdzie cwiczysz w gliwicach?? jak tak to witam :)
  • 0

budo_jirzynek
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 91 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: wasza osoba a treningi Aikido

co to jest shudokan aikido?? :?


hmm jakby to okreslic
bazuje na yoshinkanie no i ma w sobie to cos :)
poszukaj na forum juz o nim tutaj bylo pisane :)
  • 0

budo_jirzynek
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 91 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: wasza osoba a treningi Aikido

no dobra ale czym te aikido sie rozni od innego aikido??

jak by to wytlumaczyc mamy dosc urozmaicone zajecia:
cos z parteru, sparringi, cos z noza (bodajze cos zwiazane z filipinskimi walkami nozem etc.. ale sie nie znam przynajmniej fajnie wyglada:), cos typowo skierowane na samoobrone, atemi waza, no i techniki tradycyjne...
  • 0

budo_emerque
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 249 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: wasza osoba a treningi Aikido

A do tematu: jak wyżej pisano: wszelkiej maści korzyści fizyczne + korzyści psychiczne (ja bym w tej szkole szału dostał chyba bez Aikido :!: ). No, i estetyczne certyfikay po egzaminie :)


A chodzisz może do szkoły w której macie dojo ?

Uzdrawiam
Emerque

  • 0

budo_kiod
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 797 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zabrze

Napisano Ponad rok temu

Re: wasza osoba a treningi Aikido

no dobra ale czym te aikido sie rozni od innego aikido??

jak by to wytlumaczyc mamy dosc urozmaicone zajecia:
cos z parteru, sparringi, cos z noza (bodajze cos zwiazane z filipinskimi walkami nozem etc.. ale sie nie znam przynajmniej fajnie wyglada:), cos typowo skierowane na samoobrone, atemi waza, no i techniki tradycyjne...


Zapomniałes dodać że również przywiązuje się o wiele większą uwage do kondycji i wytrzymałości niż w innych szkołach Aikido.A z parterem i sparingami to mnie zdziwiłeś troche, hmm... wprowadzacie je sobie indywidualnie czy normalnie na treningach ćwiczycie??
  • 0

budo_fertesz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 137 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: wasza osoba a treningi Aikido

A chodzisz może do szkoły w której macie dojo ?

Uzdrawiam
Emerque


Masz na myśli LO? Nie, w moim szlachetnym LO (XXXIII) nie ma żadnego dojo, a skąd pomysł?
Nie wiem jak Ty tego mojego posta przeczytałeś, ale jakoś artystycznie: szkoła a dojo to 2 różne rzeczy jakby nie patrzeć 8) 8)
  • 0

budo_seulb
  • Użytkownik
  • 9 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: wasza osoba a treningi Aikido
a gdzie cwiczysz w gliwicach?? jak tak to witam[/quote]

tak w Gliwicach i jestem zadowolony z tego jak to wszystko jest zainteresowane i z tego że to oddzielne DOJO, ze nie w szkole i ze duzo godzin do wyboru

a ty gdzie ćwiczysz ?
  • 0

budo_seulb
  • Użytkownik
  • 9 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: wasza osoba a treningi Aikido

a gdzie cwiczysz w gliwicach?? jak tak to witam

:oops: przepraszam za błąd

w Gliwicach :D
  • 0

budo_jirzynek
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 91 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: wasza osoba a treningi Aikido

a gdzie cwiczysz w gliwicach?? jak tak to witam

:oops: przepraszam za błąd

w Gliwicach :D


tez w gliwicach:)

owszem masz racje, jest to najlepsza sekcja w jakiej mialem okazje cwiczyc, nie jestes w niej anonimowy i osoby ktore prowadza zajecia bardzo sie do tego przykladaja:)
w kazdym badz razie zycze powodzenia i checi do cwiczen bo z mojego doswiadczenia moge powiedziec ze daja baaaaaaaaaaaaaaaaardzo duzo :)

pozdrawiam
  • 0

budo_kiod
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 797 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zabrze

Napisano Ponad rok temu

Re: wasza osoba a treningi Aikido
Jirzynek sparingi i parter sobie indywidualnie wprowadzacie, czy ćwiczycie normalnie na treningach??
  • 0

budo_jirzynek
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 91 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: wasza osoba a treningi Aikido

Jirzynek sparingi i parter sobie indywidualnie wprowadzacie, czy ćwiczycie normalnie na treningach??

uwzglednione to jest jako dodatkowe bloki w grafiku, aczkolwiek parter zdazal sie takze w trakcie normalnych zajec..
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024