Skocz do zawartości


Zdjęcie

Wypowiedzi na forum


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
23 odpowiedzi w tym temacie

budo_tomkat64
  • Użytkownik
  • Pip
  • 19 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:W-wa

Napisano Ponad rok temu

Wypowiedzi na forum
Witam
Po przeczytaniu wielu postów na forum zacząłem zastanawiać się, czy niektórzy ludzie tutaj piszący, a jak mówią trenujących AIKIDO, trenują jedynie po to by opanować techniki czy chcą czegoś więcej.
Prowokowanie ataków osobistych, "docinannie" sobie na wzajem, zgryźliwe słownictwo - o czym to świadczy?
Gdzie jest praca nad sobą, nad swoją psychiką. Zawsze wydawało mi się, że trenuję nie tylko po to by umieć coś technicznego, ale także po to by być innym (może lepszym?)
Dlatego apeluję do wszystkich, którzy mają "gorącą krew" pomyślcie zanim napiszecie ciś czego możecie żałować.
Wszyscy stajemy na macie, a jaka różnica czy z tej federacji, czy z innej szkoły. Łączy nas to samo AIKIDO, dyskutujmy o nim i pomagajmy sobie na wzajem.
Do napisania tego zainspirowała mnie dyskusja na forum, po stażu w Krakowie.
Pozdrawiam
  • 0

budo_authority
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1851 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z codexu

Napisano Ponad rok temu

Re: Wypowiedzi na forum
Tym alpelem nic nie zmienisz , ale piekne slowa .
Pozdrawiam
  • 0

budo_shawnee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1617 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:to zależy kto pyta...

Napisano Ponad rok temu

Re: Wypowiedzi na forum
Tomkacie szanowny...podobno jest tak, że jesli zbierze się dwóch Polaków, to na pewno będą mieć przynajmniej trzy opinie na jeden temat. Wychodzi mi, że jesteśmy genetycznie skazani na warcholstwo, chamstwo, bezczelność, kłótliwość, etc. Twój głos, to jakby głos wołającego na puszczy, a szkoda. Nie mniej, nie można rezygnować z prób przywołania zdrowego rozsądku i ostudzenia gorących głów. Treść Twego listu w całej rozciągłości popieram.

Kochający zgodę i współpracę nad wyraz - Shawnee
  • 0

budo_tomkat64
  • Użytkownik
  • Pip
  • 19 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:W-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: Wypowiedzi na forum
Można się spodziewać, że będzie to "wołanie na puszczy" , ale nie jestem już sam - jest co najmniej trzech - dzięki
  • 0

budo_fertesz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 137 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Wypowiedzi na forum
Zgadzam się z przedmówcami - idea szczytna, ale utopijna... Niestety to forum jest dość charakterystyczne jeśli chodzi o tego typu zachowania (a bywam na innych forach, żeby nie było). Ja po prostu zachowuję dystans, i staram się nie dostać apopleksji czytając szczególnie idiotyczne posty. Kiedyś po lekturze pewnego topica w którym poruszona była kwestia skuteczności Aikido przestałem w ogóle tu zaglądać uznając że moje zdrowie psychiczne jest ważniejsze.
Ale można tu nieźle spokój ducha trenować 8)

Amen dla szczytnych idei.
  • 0

budo_apas
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 731 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sorrell, Ballyhea an Rath

Napisano Ponad rok temu

Re: Wypowiedzi na forum
Światła rada, Tomcat. W polskim aikido (nie tylko w aikido zresztą) jest jednak tak, że wszyscy zgadzają się co do potrzeby współpracy ponad podziałami. Różnice dotyczą "tylko" form tej współpracy... :( . Nie ma nic złego w ostrej nawet wymianie argumentów, problem dotyczy jednak zwykłego, międzyludzkiego i bezinteresownego skur....syństwa, którego pokłady są w tej części Europy niewyczerpane, bo odnawialne. Ale to o czy piszesz jest mi bliskie (także jeśli chodzi o tzw. filozofię aiki), więc - choć jestem pesymistą co do skuteczności Twego apelu - w pełni go popieram.

APAS

P.S. Przypomniało mi się: Kto to jest pesymista? Były optymista tylko dobrze poinformowany...
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Wypowiedzi na forum
Problem zdaje sie polegac na tym, ze w treningach aikido nie ma zadnego fomalnego mechnizmu ktory by to polepszenie charakteru powodowal. Jeszcze jak ktos cwiczy u Mistrza, to cwiczy pod kierunkiem czlowieka majacego powiedzmy 40-50 lat doswiadczenia treningowego. Taki Mistrz moze go uksztaltowac jako lepszego czlowieka. Ale w warunkach polskich (i nie tylko! ) taka praca po prostu nie istnieje.

W ogole, na swiecie, jedynie nieliczni instruktorzy aikido maja potrzebne ku temu wyksztalcenie.Mysle tu o tych, ktorzy sa jednoczesnie np mnichami Buddyzmu, czy ksiedzem jakiejs religii. Tylko ci ludzie maja zawodowe wyksztalcenie pozwalajace na kierowanie rozwojem duchowym uczniow w sposob profesjonalny.
No bo jesli do reperacji hydrauliki wolamy zawodowca to tym bardziej do reperacji czy ulepszenia umyslu wypadaloby sie odwolac do uslug zawodowca rowniez, nieprawdaz?

Tymczasem w aikido pelno jest pieknych slowek o ulepszaniu charakteru, wspanialej filozofii, a w tzw. rzeczywistosci nic sie nie dzieje. Wszystko konczy sie na gadaniu, a nawet na czytaniu ksiazek. Zero rzeczywistych efektow.

Chociaz prawda jest ze niezwykle ciezki fizycznie trening potrafi u niektorych jednostek uszlachetnic charakter(podobnie jak praca kowala uszlachetnia metal) to takiego niezwykle ciezkiego treningu uswiadczyc mozna w kilku dojo na swiecie. Reszta szczesliwych aikidokow cwiczy turystyczny relax i nigdy sie nie spocila z wysilku.

Tymczasem, cwiczenie pod okiem prawdziwego Mistrza to zadne zarty. Nie tylko ciezki, dopowadzajacy do skrajnego wyczerpania fizycznego trening technik aikido, ale obcowanie z mistrzem na co dzien, w roznorodnych sytuacjach, calkowite podporzadkowanie sie poleceniom Mistrza(np Mistrz decyduje, ze zadne dodatkowe jedzenie slodyczy nie jest potrzebne jego uczniom, bo normalny pokarm dostarcza wystarczajacej ilosci cukru, albo ze alkohol to twoj wrog), odgadywanie zyczen Mistrza ZANIM ten je jeszcze wypowie glosno, calkowita akceptacja sposobu w jaki Mistrz rozwiazuje sytuacje konfliktowe, z "niekorzyscia" dla ciebie, szczegolnie jesli strona "poszkodowana" jestes ty, w ogole brak wlasnego zdania w kazdym momencie, bo Mistrz decyduje o wszystkim.

Dochodza tez tu specjalne treningi obliczone na gleboka refleksje nad samym soba, gdzie student jest wystawiony na "rozwiazywanie" roznorodnych paradoksow, na zmaganie sie z wlasnymi slabosciami psychicznymi, na stawianie sobie zasadniczych pytan o wlasna egzystencje, o cel i sens wlasnego zycia......

Czyli fizyczne przekuwanie ciala i fizyczne przekuwanie duszy!

I tak codziennie, kilka czy kilknascie lat. Przez te lata zmagasz sie ze soba, wewnatrz ciebie klebia sie rozne mysli, ale morda w kubel. Bo wiesz ze co bys nie pomyslal i zrobil, to i tak mistrz ma racje.
A wynika to z postego faktu, ze on przeszedl ta sama Droge dawno temu, i ze ma pelniejszy wglad w rzeczywistosc niz ty.

To ja sie zapytam, ilu ludzi w Polsce przeszlo taki rodzaj treningu? Z tego co czytam na forum to zadowoleni z siebie "ulepszacze" aikido po 5 latach treningu. Tak jest, juz na poziomie 4 kyu wydaje sie ludziom, ze posiedli tak gleboka wiedze, ze moga nie tylko rozwijac wlasne aikido, ale nawet ulepszyc to co Dziadek zobil..... :twisted: :twisted: :twisted:
Juz nie mowie o hakamach pelnych wiedzy wszelakiej i rozrastajacego, nadmuchanego ego.....

No to dlaczego sie dziwicie, ze aikido nie zmienia ludziom tak naprawde charakteru? To znaczy zmienia, ale na gorsze :cry: :cry:
  • 0

budo_pmasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2101 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Wypowiedzi na forum
z tymi słodyczami to kolega we mnie wywołał poczucie winy - właśnie ciasto jadłem.... :twisted:
  • 0

budo_apas
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 731 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sorrell, Ballyhea an Rath

Napisano Ponad rok temu

Re: Wypowiedzi na forum
Szczepan, trochę się z Tobą nie zgadzam. Z tego co piszesz wynika, że praktykując aiki można się stać lepszym człowiekiem poprzez oddanie prawdziwemu mistrzowi i wierne podążanie jego ścieżką. Coś w tym jest, ale ludzie to zwierzeta obdarzone wolna wolą i świadomie wybierając taką formę trwonienia kawałka swojego życia, jakim jest trening aikido - powinni akceptować wszystko, co aikido ze sobą niesie. Skoro robię ikkyo, po którym w aikijutsu sprzedaje się uke kopa w twarz a w aikido niekoniecznie, to znaczy, że akceptuję w tej części przesłanie aiki. Cemu zatem nie akceptuję go w tej części, która mówi, że trzeba wyzbyć się agresji, również werbalnej? Czy do tego jest potrzebny mistrz i relacja z nim, jaką opisałeś? Chyba nie, wystarczy pomyśleć i zrozumieć to, co się głosi.
Owszem, podany przez Ciebie przykład jest godzien naśladowania, ale nie każdy może - przynajmniej na pewnym etapie życia - pozwolić sobie na podążanie za prawdziwym mistrzem. Ot, może praktykować w sekcji i szukać takiego nauczyciela, z którym mógłby się związać. Czy to znaczy, że ktoś taki uprawia balet a nie jest aikidoką? A jeśli ktoś ma mistrza, spędza z nim na macie lata a prywatnie jest zwyczajnym sukinsynem, to co - wina mistrza? Porażka aikido? Świat nie jest czarno - biały. Myślę, że można być blisko Dziadkowej nauki i nie chodzić w aureoli 8 dana, można nawet nie nosić hakamy i mieć za sobą zaledwie kilka lat treningu i lepiej rozumieć idee Ueshiby. Powtarzam - idee, nie technikę.
A nauczycielem na drodze duchowego rozoju może być i pan Heniek spod trójki, emerytowany cieć - jeś.li tylko jest prawym i mądrym człowiekiem. Podobnie jak ksiądz czy mnich mogą się okazać skończonymi kretynami.
Aikido każdy odkrywa sam, czasem tylko ma nieco szczęścia i trafia na kogoś, kto podpowiada odpowiedzi na trudne pytania.
  • 0

budo_fertesz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 137 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Wypowiedzi na forum

To ja sie zapytam, ilu ludzi w Polsce przeszlo taki rodzaj treningu? Z tego co czytam na forum to zadowoleni z siebie "ulepszacze" aikido po 5 latach treningu. Tak jest, juz na poziomie 4 kyu wydaje sie ludziom, ze posiedli tak gleboka wiedze, ze moga nie tylko rozwijac wlasne aikido, ale nawet ulepszyc to co Dziadek zobil..... :twisted: :twisted: :twisted:
Juz nie mowie o hakamach pelnych wiedzy wszelakiej i rozrastajacego, nadmuchanego ego.....


Coś w tym jest, ale jak kolega APAS napisał - zależy od człowieka. Zawsze sądziłem że sztuki walki ogólnie trenują ludzie nieco specyficzni, w sensie pozytywnym. I do pewnego stopnia się to sprawdza, tylko że i wszelkiej maści idioci, postrzeleńcy, zboczeńcy i wywrotowcy tu też niestety się zdarzają. Są tacy co przed 6 kyu potrafią kogoś instruować, a są tacy co zachowują rozsądną dozę skromności w hakamach i później.

Co do tego co Dziadek zrobił - jest jeszcze kwestia tego ile z jego nauk jest obecnych w dzisiejszym nauczanie, ale to zapewne inna bajka 8)
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Wypowiedzi na forum

z tymi słodyczami to kolega we mnie wywołał poczucie winy - właśnie ciasto jadłem.... :twisted:

przepraszam za slodycze :oops: tez lubie ogromnie....najgorzej to z tym piwem
s(zdruzgotany)
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Wypowiedzi na forum

Cemu zatem nie akceptuję go w tej części, która mówi, że trzeba wyzbyć się agresji, również werbalnej? Czy do tego jest potrzebny mistrz i relacja z nim, jaką opisałeś? Chyba nie, wystarczy pomyśleć i zrozumieć to, co się głosi.

Nie Apas, to nie polega na intelektualnym zrozumieniu. To musi ci wejsc fizycznie w cialo. Trening u takiego Mistrza spowoduje ze staniesz sie innym czlowiekiem. Nie dlatego ze bedziesz "rozumial", tylko ze po prostu bedziesz kims innym. Bedziesz samym swoim postepowaniem, podswiadomie ucielesnial idealy aikido.
"Rozumienie" i "bycie" to sa dwie calkowicie rozne sprawy, nie majace ze soba nic wspolnego.

Czy to znaczy, że ktoś taki uprawia balet a nie jest aikidoką?

Apas nie dyskutujemy tutaj o balecie, tylko o tym czy i jak aikido moze zmienic czlowieka. Osobiscie uwazam ze bez wyzej opisanego treningu(obojetne w aikido czy innej SW) nie moze.
Teraz inna historia jest, skad, z jakiego poziomu ktos zaczyna sie doskonalic. Sa ludzie, ktorym duzo nie potrzeba, sa tacy ktorym i 25 lat aiki taiso czy innej medytacji po 8 godzin dziennie nie pomoze.

A jeśli ktoś ma mistrza, spędza z nim na macie lata a prywatnie jest zwyczajnym sukinsynem, to co - wina mistrza? Porażka aikido?

Spotkalem w zyciu kilkunastu takich ludzi co dlugo cwiczyli u MIstrzow. Norma jest, ze sa to niezwykle dojrzali ludzie pod kazdym wzgledem. Nie pol-bogowie, ludzie z wadami, ale jednak naprawde wartosciowi.

Świat nie jest czarno - biały. Myślę, że można być blisko Dziadkowej nauki i nie chodzić w aureoli 8 dana, można nawet nie nosić hakamy i mieć za sobą zaledwie kilka lat treningu i lepiej rozumieć idee Ueshiby. Powtarzam - idee, nie technikę.

No coz ,kazdy z nas ma prawo miec swoja opinie. :)
Moim zdaniem aikido nie ma NIC wspolnego z "rozumieniem" idei Dziadka. Tego nie mozna wypracowac intelektualnie, czytajac ksiazki, czy piszac na Budo :wink: To sa raczej irracjonalne rzeczy, calkowicie wymykajace sie logice. Po prostu cialo reaguje bez myslenia, bez planowania, bez wyrachowania.
Po prostu takim JESTES.
Takim cie stworzyl MIstrz.

A nauczycielem na drodze duchowego rozoju może być i pan Heniek spod trójki, emerytowany cieć - jeś.li tylko jest prawym i mądrym człowiekiem. Podobnie jak ksiądz czy mnich mogą się okazać skończonymi kretynami.
Aikido każdy odkrywa sam, czasem tylko ma nieco szczęścia i trafia na kogoś, kto podpowiada odpowiedzi na trudne pytania.

Zgadzam sie, ze i wsrod profesjonalistow hydraulikow zdarzaja sie naciagacze. Ale norma jest, ze w powaznych sprawach, np budynkach 100 pietrowych hydrauliki nie robi pan Heniek.
Zadna powazna firma robiaca kontrakty za powazne pieniadze nie zatrudni amatora. Musisz miec papiery, doswiadczenie, referencje..itd...

A przeciez rozwoj duchowy, to nie jakies marne 2-3 miliardy dolarow. Tu chodzi o Twoje zycie i zdrowie psychiczne. Wypada odwolac sie do zawodowcow, nie? :wink:
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Wypowiedzi na forum

Co do tego co Dziadek zrobił - jest jeszcze kwestia tego ile z jego nauk jest obecnych w dzisiejszym nauczanie, ale to zapewne inna bajka 8)

Wlasnie dlatego, jak pisal kiedys Chiba sensei, podstawowym zadaniem, jest znalezienie odpowiedniego Mistrza :)
  • 0

budo_apas
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 731 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sorrell, Ballyhea an Rath

Napisano Ponad rok temu

Re: Wypowiedzi na forum

Moim zdaniem aikido nie ma NIC wspolnego z "rozumieniem" idei Dziadka. Tego nie mozna wypracowac intelektualnie, czytajac ksiazki, czy piszac na Budo To sa raczej irracjonalne rzeczy, calkowicie wymykajace sie logice. Po prostu cialo reaguje bez myslenia, bez planowania, bez wyrachowania.
Po prostu takim JESTES.

Ja jednak pozostanę wyznawcą Platona i będę wierzył, że możliwy jest także rozwój poprzez SAMODOSKONALENIE. Żeby było jasno - oczywiście, możliwość podążania drogą za swoim Mistrzem jest darem i okazją, której nie wolno zaprzepaścić. Ty jednak jasno sugerujesz, że to JEDYNA droga, ergo - nim znajdziesz nauczyciela, błądzisz jak dziecko we mgle. Ja zaś uważam, że jest to droga wiodąca na szczyt, ale do pewnego poziomu możesz, a czasem MUSISZ radzić sobie sam (i nie chodzi mi o naukę aikido z książek, mam nadzieję, że rozumiesz te intencję :D ) No bo jak nazwiesz sam proces POSZUKIWANIA nauczyciela? Czy Ty, czy ktokolwiek z nas w dniu, kiedy zdecydował się na aikido wiedział już, u kogo chce się uczyć, czyją drogą iść? Ja nie wiedziałem, szczerze mówiąc do dziś nie znalazłem takiego nauczyciela, przy którym byłbym zdecydowany i pewny: tak, to jest to aikido, które muszę zgłębić... Czy sam fakt, że jesteś czyimś uczniem, ale dostrzegasz, że coś jest nie tak i poszukujesz nie świadczy, że SAM w jakimś stopniu decydujesz?
Cytowane przez Ciebie słowa Chiba sensei są mądre, ale rozwój osobowości, poszukiwanie w sobie mądrości to NIE TYLKO "tresura" ciała. A co do rozumienia - żeby póść drogą, trzeba najpierw zrozumieć, że to jest droga właściwa, zatem nie możesz mówić, że to "coś" nie ma nic wspólnego z intelektualnym rozumieniem. Ma i to dużo. Świadomie rozróżniłem dziadkowe idee od techniki (bynajmniej nie po to, by leczyć swoje kompleksy :) ). Ktoś powiedział mi kiedyś, że aikidoką jest się także czekając na tramwaj na przystanku, a nie tylko robiąc sankyo na macie.
Na zakończenie - masz rację, że nie można mówić o aikido bez aspektu wieloletmiego, ciężkiego i spójnego (kwestia nauczyciela) treningu, bez hektolitrów potu i "wyszkolenia" podświadomości. Ale nie zgadzam się, że jest to warunek wystarczający - jest "jedynie" konieczny... i cholernie, cholornie istotny! Ale trzeba także zrozumieć, po co się to robi.
  • 0

budo_pmasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2101 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Wypowiedzi na forum

z tymi słodyczami to kolega we mnie wywołał poczucie winy - właśnie ciasto jadłem.... :twisted:

przepraszam za slodycze :oops: tez lubie ogromnie....najgorzej to z tym piwem
s(zdruzgotany)

Kanai Sensei zabraniał piwa??????? 8O 8O 8O
  • 0

budo_fertesz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 137 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Wypowiedzi na forum


Co do tego co Dziadek zrobił - jest jeszcze kwestia tego ile z jego nauk jest obecnych w dzisiejszym nauczanie, ale to zapewne inna bajka 8)

Wlasnie dlatego, jak pisal kiedys Chiba sensei, podstawowym zadaniem, jest znalezienie odpowiedniego Mistrza :)


Taaaa, można reinkarnować O'Senseia, najlepiej do jego klona, co by mu wygodnie było 8) Cóż, każdy mistrz jest inny, chociaż każdy zapewne dąży do ideału, którym zapewne jest O'Sensei. Biada temu kto trafi na jakiegoś lewego senseia, sensei musi być autorytetem. Inna sprawa że niektórzy się nadają, inni nie. Możemy napisać i wydać (w skórze koniecznie) "Przewodnik po senseiach nadwiślańskich/polskich/PFA'wskich/itd./itp." :) Dochód na cele charytatywne (bo w końcu wspomaganie mnie np. też jest charytatywne, nie? :wink: ).

P.S.
Hm, jakie jest stężenie słowa "sensei" w tym poście na cm kwadratowy? 8O
  • 0

budo_telex
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 676 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznan

Napisano Ponad rok temu

Re: Wypowiedzi na forum
Szczepan wlasnie dokladnie opisales sposob dzialania sekty.

W ogole, na swiecie, jedynie nieliczni instruktorzy aikido maja potrzebne ku temu wyksztalcenie (...) Tylko ci ludzie maja zawodowe wyksztalcenie pozwalajace na kierowanie rozwojem duchowym uczniow w sposob profesjonalny. (...) cwiczenie pod okiem prawdziwego Mistrza to zadne zarty. (...) calkowite podporzadkowanie sie poleceniom Mistrza (...) odgadywanie zyczen Mistrza ZANIM ten je jeszcze wypowie glosno, calkowita akceptacja sposobu w jaki Mistrz rozwiazuje sytuacje konfliktowe, z "niekorzyscia" dla ciebie, szczegolnie jesli strona "poszkodowana" jestes ty, w ogole brak wlasnego zdania w kazdym momencie, bo Mistrz decyduje o wszystkim. (...) tak codziennie, kilka czy kilknascie lat. Przez te lata zmagasz sie ze soba, wewnatrz ciebie klebia sie rozne mysli, ale morda w kubel. Bo wiesz ze co bys nie pomyslal i zrobil, to i tak mistrz ma racje. (...) Po prostu takim JESTES.
Takim cie stworzyl MIstrz.


Brakuje tylko zeby uczen przepisal caly swoj majatek na mistrza. :D
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Wypowiedzi na forum

Kanai Sensei zabraniał piwa??????? 8O 8O 8O

och nie, na szczescie nie. 8)

To byla Pat Hendricks :) Zdaje sie po swoich doswiadczeniach w Iwama.
  • 0

budo_kurm28
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1261 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław i okolice, ale bardziej okolice

Napisano Ponad rok temu

Re: Wypowiedzi na forum

z tymi słodyczami to kolega we mnie wywołał poczucie winy - właśnie ciasto jadłem.... :twisted:

przepraszam za slodycze :oops: tez lubie ogromnie....najgorzej to z tym piwem
s(zdruzgotany)



To w Kanadzie macie słodkie piwo???!!!! 8O 8O 8O 8O 8O

O boshe!!! Niech ktoś ratuje Moda bo go chą otruć!!!!!!!!!!!!!!

:twisted: :twisted: 8)
  • 0

budo_apas
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 731 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sorrell, Ballyhea an Rath

Napisano Ponad rok temu

Re: Wypowiedzi na forum

To w Kanadzie macie słodkie piwo???!!!! 8O 8O 8O 8O 8O

O boshe!!! Niech ktoś ratuje Moda bo go chą otruć!!!!!!!!!!!!!!

:twisted: :twisted: 8)

Kurm, a czego ty się spodziewałeś po kraju, który w konstytucji ma zapisane, że trzeba po francusku?! :) :) :) :) :) A dla Moda naszego ponowne przeszczepienie na grunt rodzimy, po tych wszystkich światowych doświadczeniach... Jeżu, to dopiero byłoby zabójstwo! :D :D :D
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024