Skocz do zawartości


Zdjęcie

Egzamin na Gwardii


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
48 odpowiedzi w tym temacie

budo_apas
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 731 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sorrell, Ballyhea an Rath

Napisano Ponad rok temu

Re: Egzamin na Gwardii

APAS ze zdumieniem stwierdzam że zgadzam się z Twoją wypowiedzią :lol: :lol: :lol:


Kurde, czas umierać... :) :) :) :) :) :) :D :D
  • 0

budo_pekar
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 131 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: Egzamin na Gwardii

Dokładnie.... :oops:


A do Ciebie kolego mam taką uwagę: jeżeli ćwiczysz u któregoś z trzech egzaminujących senseiów, to może najpierw zastanów się zanim coś napiszesz i zrobisz im złą renomę.
Przejdź się gdzieś jeszcze na egzaminy, porównaj i dopiero ewentualnie napisz coś konstruktywnego.
Skąd wiesz jak zdawali ci którzy teraz tak się dziwią i wstydzą za Gwardię?
Łatwo jest coś poddać publicznemu piętnowaniu samemu występując pod pseudonimem, skąd mogę wiedzieć że to nie ty, zestresowany, zapomniałeś w czerwcu jak się robi kotegaeshi, i skwapliwie skorzystałeś z podpowiedzi, po czym z dumą chwaliłeś się uzyskanym stopniem a teraz śmiejesz się z kolegów?

Nie jestem zestresowanym typem któremu sie kiedykolwiek myliły się techniki na egzaminie. Nie pietnuje nikogo publicznie - tylko zadaje proste pytanie: jaki jest sens promowania hakamy, która na egzaminie potyka sie o własne nogi i przewraca na egzaminie?? Przecież "dorastanie w aikido" czyli kolejne stopnie to wyraz jakiegoś postępu. Radzenia sobie ze stresem - własnym ciałem i umysłem.
Nie chce tu nikogo ostarżać - daleki jestem od tego, nie chce piętnowac tylko powiedzmy sobie szczerze jak to wygląda - gość ma proste nogi przy każdej technice, nie czuje bioder, brak wyczucia dystansu, brak kroku przy irimi-nage, itp.
Nie jestem rzadnym super adeptem aikido (mam 3 kyu), ale mam oczy. Każdy mój egzamin okupiłem dwu miesięcznymi przygotowaniami pełnymi potu i wysiłku - tak aby każda technika wychodziła i przychodze na egzamin przygotowany. Każdą technikę którą robie na egzaminie w miarę rozumiem i tyle. Jeżeli bym czuł, że coś jest nie tak to bym zrezygnował podczas egzaminu i tyle.
Kiedy pierwszy raz przyszedłem na trening Aikido goście w hakamach byli bogami. A teraz... nie zawsze :roll:
Nie robie rzadnej anty-reklamy sensejom bo im nie da sie robić anty-reklamy oni są super czy pająk czy kaczor - ich treningi sa ciekawe i można sie wiele nauczyć, ale dlaczego nie mogę na forum zapytac sie czemu służy taki rodzaj przeprowadzania egzaminów. Dlaczego jedni są odsyłani z kwitkiem kiedy dwa razy zrobią źle gokio, a innym sie mówi jak mają zrobi taka czy inna technike i powtórzyc, co może zrobić nawet potem małpa.




Katsuhige ja rozumiem Twoje intencje, jednak mamy swoje forum i mogłeś na nim stworzyć taki topic, a nie prosić o opinię osób zupełnie z nami nie związanych, czyli poddawać nas ocenie tych których nie znamy, o których nic nie wiemy, a którzy o nas uzyskali błędny obraz z jednego wydarzenia :( :( :(
  • 0

budo_kordi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 268 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska

Napisano Ponad rok temu

Re: Egzamin na Gwardii

Katsuhige ja rozumiem Twoje intencje, jednak mamy swoje forum i mogłeś na nim stworzyć taki topic, a nie prosić o opinię osób zupełnie z nami nie związanych, czyli poddawać nas ocenie tych których nie znamy, o których nic nie wiemy, a którzy o nas uzyskali błędny obraz z jednego wydarzenia :( :( :(




Czyli pranie brudów tylko na swoim terenie, żeby nikt inny się nie dowiedział :-) :-) To ciekawe 8O

mod on
naucz sie wycinac stare posty, pliZ
mod off

  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Egzamin na Gwardii

Kiedy pierwszy raz przyszedłem na trening Aikido goście w hakamach byli bogami. A teraz... nie zawsze :roll:

Och to zupelnie poste, ci w hakamach to dopiero pol-bogowie. Bog zaczyna sie od 5 dana 8) :)
  • 0

budo_pekar
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 131 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: Egzamin na Gwardii

Czyli pranie brudów tylko na swoim terenie, żeby nikt inny się nie dowiedział :-) :-) To ciekawe 8O



8O Nie wiem ile żyjesz na tym świecie, że cię to dziwi, ale to stara dobra zasada :?

mod on
Pekar, naucz sie wycinac stare posty zeby sie nie tworzyly monstrualne piramidy.
mod off

  • 0

budo_emerque
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 249 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Egzamin na Gwardii

Kiedy pierwszy raz przyszedłem na trening Aikido goście w hakamach byli bogami. A teraz... nie zawsze :roll:

Och to zupelnie poste, ci w hakamach to dopiero pol-bogowie. Bog zaczyna sie od 5 dana 8) :)


A ty Szczepan jestes juz bogiem, czy dopiero zbliżasz się do tego stanu? :peace: :rofl:

Uzdrawiam
Emerque

  • 0

budo_apas
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 731 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sorrell, Ballyhea an Rath

Napisano Ponad rok temu

Re: Egzamin na Gwardii

brak kroku przy irimi-nage, itp.

No, bez kroku iriminagi to się chyba zrobić nie da? Taka idea techniki, że wejść (irimi) trzeba... Uke mu się sam wykopyrtnął, czy jak?

Nie jestem rzadnym super adeptem aikido (mam 3 kyu), ale mam oczy. Każdy mój egzamin okupiłem dwu miesięcznymi przygotowaniami pełnymi potu i wysiłku - tak aby każda technika wychodziła i przychodze na egzamin przygotowany. Każdą technikę którą robie na egzaminie w miarę rozumiem i tyle.


Byłem kiedyś świadkiem egzaminu na 1 kyu mojego dobrego kolegi. Odwalił straszną kichę, co zresztą sam stwierdził (ale zdał). POziom egzaminu znacząco odbiegał od tego, co on normalnie na macie prezentował - kolo miał wtedy jakieś problemy z pracą czy osobiste. Egzaminator dał mu stopień a nikt z nas nie komentował tego, chłopak sam wiedział, co zawalił. Dwa lata później zdał na shodana, bardzo ładnie i technicznie poprawnie. Dziś prowadzi własną sekcję, przyciągnął do aiki wielu ludzi i robi naprawdę kawał dobrej roboty. Wtedy zdał, bo egzaminator wiedział, że facet jest dobry ale ma słabszy dzień.

Dlaczego jedni są odsyłani z kwitkiem kiedy dwa razy zrobią źle gokio, a innym sie mówi jak mają zrobi taka czy inna technike i powtórzyc, co może zrobić nawet potem małpa.


Ano dlatego, że takie jest święte prawo egzaminatora. Jak Ty nim bęziesz, to uwalisz każdego według swoich zasad.

Pozdrawiam

APAS
  • 0

budo_redakcja budojo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 857 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska

Napisano Ponad rok temu

Re: Egzamin na Gwardii

[

Ano dlatego, że takie jest święte prawo egzaminatora. Jak Ty nim bęziesz, to uwalisz każdego według swoich zasad.

Pozdrawiam

APAS


To święta i absolutna prawda, brzemię które nosi egzaminator nie jest łatwe. W moim odczuciu egzamin jest częścią procesu szkoleniowego i musi dawać poczucie staysfakcji i spełnienia tak zdającemu jak egzaminatorowi. Tak samo jak każdy udany trening. Jeśli na treningu instruktor niczego od nas nie wymaga to taki trening szybko staje się nudny i bezcelowy. Czasem od jednych wymagamy więcej a od innych mniej to wynika z oceny co tak naprawdę sprawi nam satysfakcję.
  • 0

budo_jeżyk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1211 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:WaWa

Napisano Ponad rok temu

Re: Egzamin na Gwardii

No, bez kroku iriminagi to się chyba zrobić nie da? Taka idea techniki, że wejść (irimi) trzeba... Uke mu się sam wykopyrtnął, czy jak?
APAS


Da się, ba nawet z miejsca się ruszać nie musisz, słowo...
  • 0

budo_apas
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 731 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sorrell, Ballyhea an Rath

Napisano Ponad rok temu

Re: Egzamin na Gwardii


No, bez kroku iriminagi to się chyba zrobić nie da? Taka idea techniki, że wejść (irimi) trzeba... Uke mu się sam wykopyrtnął, czy jak?
APAS


Da się, ba nawet z miejsca się ruszać nie musisz, słowo...

W kihonie? Czy może chodzi o emanację Ki? :) :)
  • 0

budo_kurm28
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1261 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław i okolice, ale bardziej okolice

Napisano Ponad rok temu

Re: Egzamin na Gwardii


oj jak bym był złośliwy, to bym powiedział, że niejaki imć APAS piecze swoją pieczeń przy tym ognisku.
:) :) :) :) :wink: :wink: :wink: 8)


Kurm, to jest prześladowanie mniejszości! Ja normalnie komisję śledczą na forum powołam i będziesz się musiał ze mną na Jasnej Górze spotkać i mesia załatwić (lub czasopisma) :) Protestuję normalnie straszliwie i tak jestem wściekły, że ło Jezu!!!!!!!! :) :) :D


eeeee tam prześladowanie zaraz. zwykłe poprawianie swojego samopoczucie kosztem innych. działa wybitnie dobrze więc korzystam jak mogę :wink: :) 8)
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Egzamin na Gwardii

Czasem od jednych wymagamy więcej a od innych mniej to wynika z oceny co tak naprawdę sprawi nam satysfakcję.

Ach, coz za niespodzianka! 8O :? A ja bylem pewny, ze zadaniem egzaminatora jest utrzymywanie tych samych standardow co najmniej technicznych w roznych dojo...........
A tu tylko chodzi o widzimisie i satysfakcje egzaminatora........hohohohoooo......... :roll: :cry: Nic dziwnego ze poziom techniczny sie obniza a aikido zamienia sie taniec pelen dziwnych wygibasow :)
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Egzamin na Gwardii

Da się, ba nawet z miejsca się ruszać nie musisz, słowo...

qczaki, koniecznie musisz mi to pokazac przy nastepnym spotkaniu :) Zawsze bylem ciekawy jak takie cos moze wygladac 8)
  • 0

budo_jeżyk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1211 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:WaWa

Napisano Ponad rok temu

Re: Egzamin na Gwardii


No, bez kroku iriminagi to się chyba zrobić nie da? Taka idea techniki, że wejść (irimi) trzeba... Uke mu się sam wykopyrtnął, czy jak?
APAS


Da się, ba nawet z miejsca się ruszać nie musisz, słowo...

W kihonie? Czy może chodzi o emanację Ki? :) :)


Spoko i bez emanacji :idea: :wink:

Sciąga:
dla Aihanmi katetedori - funakogi undo, ikkyo undo

tylko nie możesz sciągnąć partnera na siebie, tylko na zewnątrz po lekkim łuku, wychodzi bardzo dynamicznie :lol:
  • 0

budo_jeżyk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1211 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:WaWa

Napisano Ponad rok temu

Re: Egzamin na Gwardii

Da się, ba nawet z miejsca się ruszać nie musisz, słowo...

qczaki, koniecznie musisz mi to pokazac przy nastepnym spotkaniu :) Zawsze bylem ciekawy jak takie cos moze wygladac 8)


No problemo, poradzisz sobie sam :lol:
  • 0

budo_jeżyk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1211 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:WaWa

Napisano Ponad rok temu

Re: Egzamin na Gwardii

Da się, ba nawet z miejsca się ruszać nie musisz, słowo...

qczaki, koniecznie musisz mi to pokazac przy nastepnym spotkaniu :) Zawsze bylem ciekawy jak takie cos moze wygladac 8)


No problemo, poradzisz sobie sam :lol:


Ale jak byś był gdzieś w okolicy, to bardzo, bardzo chetnie :)
  • 0

budo_apas
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 731 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sorrell, Ballyhea an Rath

Napisano Ponad rok temu

Re: Egzamin na Gwardii


No, bez kroku iriminagi to się chyba zrobić nie da? Taka idea techniki, że wejść (irimi) trzeba... Uke mu się sam wykopyrtnął, czy jak?
APAS


Da się, ba nawet z miejsca się ruszać nie musisz, słowo...

W kihonie? Czy może chodzi o emanację Ki? :) :)


Spoko i bez emanacji :idea: :wink:

Sciąga:
dla Aihanmi katetedori - funakogi undo, ikkyo undo

tylko nie możesz sciągnąć partnera na siebie, tylko na zewnątrz po lekkim łuku, wychodzi bardzo dynamicznie :lol:


Nooo, przy naprawdę DUŻEJ dawce dobrej woli ze strony uke albo naprawdę dynamicznym ataku, to nawet to widzę tylko jaki w tym sens? Czy to jest irimi, czy raczej jakaś forma kokyunagi (czyli jednak emanacja :D ). Przy irimi wchodzisz, przecinając linię bioder uke swoim centrum, wychylasz i... wiadomo. Przy kokyu wykorzystujesz impet ataku i ukierunkowujesz ruch, prowadzisz uke i nie musisz wchodzić (cholera, ciężko o tym pisać, wiesz mam nadzieję o co mi chodzi). To co proponujesz podpada mi pod to drugie. Ale spoko, przetestuję dzisiaj wieczorem na treningu (jeśli dotrę - ten cholerny śnieg), może masz rację a ja się mylę, co ostatecznie jest rzeczą ludzką... :)
  • 0

budo_łabędź
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2100 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Swanderful country :)

Napisano Ponad rok temu

Re: Egzamin na Gwardii

Przy irimi wchodzisz, przecinając linię bioder uke swoim centrum, wychylasz i... wiadomo. Przy kokyu wykorzystujesz impet ataku i ukierunkowujesz ruch, prowadzisz uke i nie musisz wchodzić (cholera, ciężko o tym pisać, wiesz mam nadzieję o co mi chodzi). To co proponujesz podpada mi pod to drugie. Ale spoko, przetestuję dzisiaj wieczorem na treningu (jeśli dotrę - ten cholerny śnieg), może masz rację a ja się mylę, co ostatecznie jest rzeczą ludzką... :)

Apas, zapewniam cię ze wychodzi. Jako Jezykowy uke o wadze ok 95 kg moge potwierdzić ze łep urywa przy samej :dupa: Nie trzeba przecinac linii ataku z krokiem jak klasycznie sie robi w aikikai - zapytaj chłopaków co ćwicza styl Kobayashi

Ł ( o karku niejednokrotnie nadłamanym przez Jeżykowe Irimi nagi)
  • 0

budo_apas
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 731 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sorrell, Ballyhea an Rath

Napisano Ponad rok temu

Re: Egzamin na Gwardii
Łabędziu, użyłeś argumentu wagi kompatybilnej z moją, więc już praktycznie mnie przekonałeś. :) :) Kobayashi, to wszystko tłumaczy - zmuszenie uke do przemieszczenia się samemu pozostając niemal w bezruchu, poprzez właściwą pracę bioder albo serię atemi... Gdzieś to już słyszałem i jako zwolennik panaikidockiej współpracy ponad podziałami wierzę, że działa. Ale i tak spróbuję sprawdzić dziś wieczorem :twisted:

APAS (perwersyjnie podniecony samą myślą o łamaniu karków)
  • 0

budo_marilyn m
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 759 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Egzamin na Gwardii

zmuszenie uke do przemieszczenia się samemu pozostając niemal w bezruchu


Kobayashi sensei się w grobie przewraca
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024