Skocz do zawartości


Zdjęcie

szkla kontaktowe


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
41 odpowiedzi w tym temacie

budo_t-girl
  • Użytkownik
  • Pip
  • 42 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kielce/ Chrzanów

Napisano Ponad rok temu

Re: szkla kontaktowe
ja też jakoś do tej pory nie miałam problemu z soczewkami, ostatnio tylko się przesunęła pod powiekę ale parę mrugnięć załatwiło sprawę, Jak dla mnie są wygodne i sie sprawdzają nie tylko na treningu, ale teraz też jak sie zimno zrobiło, nie parują przy wejściu do cieplego pomieszczenia, ani śnieg ( lub deszcz) nie osiadają na nich ;)
  • 0

budo_kantele
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 643 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: szkla kontaktowe
i jak idziesz na koncert to mozesz widziec wykonawcow i machac glowa bez obawy, ze ktos ci zmiazdzy okulary... ;D
  • 0

budo_dusza
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 516 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:BYTOM

Napisano Ponad rok temu

Re: szkla kontaktowe
ja raz założyłem całe czerwone z małymi czarnymi zrenicami :)
  • 0

budo_parmenides
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: szkla kontaktowe
i mnie ludzie zdejmoja soczewki bo jak zapodajemy jakies grypsy typu ucisk na galki oczne i tak dalej to zeby nikomu krzywdy nie zrobic.
  • 0

budo_nekochian
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 199 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: szkla kontaktowe
Soczewki to super sprawa dla wszystkich kretów :D
Sama sie do nich zaliczam i nie wyobrażam sobie trenowania w okularach... jeżeli chodzi o wypadanie szkiełek to okulista powiedział mi, że one lubią wypadać jak oczka są za suche, i zalecił sztuczne łzy- każdy kto nosi szkła wie, o co chodzi...
Jeżeli chodzi o niektóre techniki, pt. paluchy w oczodół, to wystarczy, że uprzedzę partnera, że noszę soczewki i żeby nie wczuwał się za badzo w "wykończenie akcji" :wink:
Racja- szkieł nie można nosić dłużej niż 8 h!!!!
Polecam szkiełka 1 dniowe, fakt, że więcej kosztują ale za to b.wygodne i za każdym razem sterylne, a to jest bardzo ważne. (bo oko lubi się paprać :( )
Szkła (rodzaj, moc, wielkość, grubośc itd) może dopasować tylko okulista.
Pozdrawiam wszystkich zamaskowanych okularników :)
  • 0

budo_cynik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: szkla kontaktowe
Soczewki nosze od 5 lat czy 6ciu. -3 mam. czasami nawet 2 dni z rzedu jak nie mam opcji ich zdeponowac nigdzie na noc i jeszcze nigdy nic mi od tego nie bylo, wazne ino jak mowi Silvio - te plyn wymieniac i w ogole. Nie zdurac paluchem w oku za abrdzo i nie wyobrazam sobie, zeby wypadly a robilem juz rozne dziwne rzeczy majac je na oczach. No komfort noszenia 60 razy wiekszy, pole widzenia takie jak pan bog przykazal a nie jak przez wizjer w czolgu.
  • 0

budo_wilus
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 71 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Toruń

Napisano Ponad rok temu

Re: szkla kontaktowe
mam do czynienia z soczewkami bodajże od 1986 roku - hm..... - teraz sobie uświadomilem ze to kawał czasu - i praktycznie cały czas towarzyszą mi w treningach. W tamtych magicznych czasach po soczewki trzeba było wyruszyć do Krakowa. Ha i jedyne dostepne na rynku to tzw miękko/twrde - o zgrozo!!!!!!!! - to były soczewki!!!!!! - do oka czuło się jakby ktoś wkładał kawałek szkła - oczy należało przyzwaczajać tydzień - a i nosic za długo nie mozna było. Te soczewki - fakt wypadały z oka.
Teraz to inna bajka - uwodnienie ich jest dosyć wysokie a i jakość 100 razy lepsza. Noa ale jak ktos nie dba o higienę oczu - to faktycznie jakiegoś parcha może dostać. Mozna się przyzwyczić do rytuału czyszczenia itp - to jak z myciem zębów. Choć teraz płyny są takie ze nawet nie trzeba soczewek czyścić.
Osobiście używam soczewk miesięcznych - to znaczy po miesiącu używania - nawet co dziennie - nalezy wyrzucić je do kosza. A pamiętać należy żeby ściągać je przed snem na około 1 godzine - bo inaczej nazajutrz oczy można mieć jak żaba. Ale to proste wyjaśnienia - oko musi 'pooddychać" a tu sie zamyka powiekę. Mój optometrysta zajebiście te fakty tłumaczy - zresztą też kiedyś liznął SW i inne sporty.
Ostatnio też próbowałem używac soczewek jednorazowych - niezłe są!!! - strasznie cieńkie!!! ale komfort noszenia b. dobry - komplet 30 - kosztuje ok 100zł - to już zalezy gdzie. Natomiast te miesięczne w komplecie na 3 miesiące - też tyle. Choć przy zakładaniu na treningi tylko ich żywotność przeciągnąć można nawet do 5 miesięcy.
Nie mniej należało by się wybrac do optometrysty i pogadać o wszystkim i dopasować do idywidualnych potrzeb, możliwości itp

Pozdrawiam KRETY!!!!!!!!!!!!! :D
  • 0

budo_nijo
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: szkla kontaktowe
Noszę od roku soczewki Focus. Są to soczewki miesięczne, ale takie, które nosi się miesiąc non stop w dzień i w nocy, po czym się je wyrzuca. Podczas treningu tylko raz mi się jedna minimalnie zsunęła jak mi pot oczy zalał :)

Generalnie jeśli jakieś soczewki łatwo spadają to są po prostu źle dopasowane i trzeba spróbować inne.

-
nijo
  • 0

budo_deffi
  • Użytkownik
  • Pip
  • 38 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:w-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: szkla kontaktowe
nosilem szkla kontaktowe prawie dziesiec lat, w okularach sie nie dalo cwiczyc. wada -7 i -7,5
niestety, soczewki wypadaly mi nie raz, ale tylko jak byly sparingi w parterze, w uderzanych przesuwalo sie w kat oka, jak ktos napisal nie problem.
jezeli cwiczysz uderzane; mysle, ze nie ma sie nad czym zastanawiac, jezeli masz wade wieksza niz -2, to komfort treningu jest nieporownywalnie lepszy, a ryzyko utraty soczewki raczej niewielkie.
w przypadku chwytanych jest troche gorzej, ale zainwestowalbym w jednorazowki i wkladal tylko na treningi.
jest jeszcze jedna opcja, z ktorej ja skorzystalem - zabieg korekcyjny,
ale do tego trzeba byc bardzo zdeterminowanym i trzeba miec kase.
  • 0

budo_anabi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 147 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: szkla kontaktowe

ja raz założyłem całe czerwone z małymi czarnymi zrenicami :)

Zastanawiam się, czy tego rodzaju soczewki można mieć podczas zawodów?
Ktoś z was próbował "przemycić" coś takiego na ring? :twisted:
Kiedyś widziałem coś takiego w UFC, a jak jest z innymi sportami walki?
  • 0

budo_greg(zg)
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 130 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Winny Gród

Napisano Ponad rok temu

Re: szkla kontaktowe
Wlasnie mam od kilku dni soczewki i narazie jest super.Obawy mam tylko przed sparingami (trenuje kicka), nieraz mialem podbite oko, dlatego troche sie zle czuje psychicznie i boje sie ze po prostu ktoras soczewka wyleci po jakims ciosie w okolice oka (ale moze to nawet lepiej , bo teraz musze jeszcze bardziej uszczelnic garde :) )

jest jeszcze jedna opcja, z ktorej ja skorzystalem - zabieg korekcyjny


Deffi, i jaki efekt po tym zabiegu? Widzisz zupelnie ostro, sa jakies minusy przeprowadzenia takiego zabiegu (wole spytac kogos kto zna to z autopsji, niz sluchac ludzi ktorzy robia na tym kase :) ) i czy ogolnie jestes zadowolony ? Tez mi chodzi po glowie taki zabieg ...
  • 0

budo_deffi
  • Użytkownik
  • Pip
  • 38 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:w-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: szkla kontaktowe
po zabiegu mam 0.5 i 0.75 z ponad 7, wiec co tu duzo mowic: jestem zachwycony :) praktycznie w 15 minut po zabiegu mialem wzrok idealny, pozniej sie troche pogorszyl. od razu moglem czytac, ogladac TV. minusem jest to, ze jakis czas po zabiegu musisz sobie wpuszczac krople i uwazac na oczy, dopoki sie ciecie dobrze nie zrosnie sparingi raczej mozesz sobie odpuscic. najwiekszym minusem jest to, ze troche gorzej widzisz w nocy, wokol zrodla swiatla robi Ci sie "otoczka", ja mam jeszcze tak, ze chyba zrenica mi gorzej pracuje, ale chyba tylko mnie to trafilo :(
znam jedna osobe, ktora kilka dni po zabiegu miala komplikacje; bol, lzawienie, ale pozniej bylo ok.
tyle zapamietalem (zabieg mialem kilka lat temu). idz do kliniki, zapisz sie na wizyte, lekarz Ci powie wiecej i dokladniej, tam gdzie ja robilem ludzie byli bardzo kompetentni, nikt mi nie sciemnial, zeby tylko odemnie kase wyciagnac, nawet mi odradzali, ze wzgledu na bardziej skomplikowany zabieg - astygmatyzm i niesymetryczna powierzchnia oka.

dlugie wyszlo, ale mam nadzieje, ze sie przyda na przyszlosc dla innych zainteresowanych :-)
  • 0

budo_angmoh
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 247 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Antypodów

Napisano Ponad rok temu

Re: szkla kontaktowe

... -4 jednak ma swoje prawa. jesli wada nie jest na tyle suza ze rzeczywiscie przeszkadza to nie masz po co nosic szkiel (chociaz ma to na pewno wtedy jakis wplyw na wzrok), a w okularach odradzam cwiczyc, wiadomo.


Ja mam -3.5 i -5. W okularach oczywiscie nigdy nie cwiczylem, probowalem w kontakta ale przy sparringach zjezdzaly mi w kat oka albo pod powieke co bylo nieprzyjemne. A poniewaz trenuje na dworze i w tropikalnym klimacie gdzie jest duzo bakterii i wszystko sie papra wiec balem sie pchac palec do okaz zeby poprawic soczewke. Wiec pod wplywe rady kolegi sprobowalem trenowac bez soczewek i jest ok bo mimo wady wzroku wszystkie ruchy przeciwnika widze wystarczajaco dobrze na takim dystansie jak sie walczy wrecz, a mam komfort psychiczny ze mi sie soczewka nie przesunie nagle po strzale.
  • 0

budo_kakashi
  • Użytkownik
  • Pip
  • 16 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wa-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: szkla kontaktowe
A ja mam pare pytan. Mam dużą wade wzroku oraz astygmatyzm (-1,5). Podobno są problemy w przypadku astygmatyzmu z doborem soczewek trzeba poł roczne i takie produkują raczej na indywidualne zyczenie wiec są drozsze. Ma ktos doswiadczenie z taką wadą ?
Ile czasu trzeba poswiecic rano na załozenie soczewek czy są trudnosci, czy trzeba je mieniac w ciągu dnia itp... ? I czy kiedy wypadnie na treningu powiedzmy na ziemie to trzeba je oczyscic aby uniknąc zakazenia ?

Pozdr
  • 0

budo_ronja
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 96 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Toruń

Napisano Ponad rok temu

Re: szkla kontaktowe

Podobno są problemy w przypadku astygmatyzmu z doborem soczewek

Problem jest, bo w tym wypadku soczewki są dużo droższe, ale czasem daje się tak dobrać normalne soczewki (zależy od tego jaki masz ten astygmatyzm), że widzisz ciut gorzej, ale jeśli nie planujesz kariery snajpera to efekt jest zadowalający. Ja mam astygmatyzm, wadę dwa razy większą od twojej, ale noszę te zwykłe soczewki. Tylko, że używam ich tylko do uprawiania sportu, i wszędzie tam gdzie przeszkadzają okulary. W pracy, przy komputerze, do czytania noszę okulary (ponoć zdrowiej). Podczas badania wzroku pokażą ci różnicę i sam zdecydujesz...

Ile czasu trzeba poswiecic rano na załozenie soczewek czy są trudnosci, czy trzeba je mieniac w ciągu dnia itp... ?

Ja na początku musiałam wstawać godzinę wcześniej, nauczyłam się trochę przeklinać, ale jakoś nie mogłam się przemóc, żeby włożyć sobie z premedytacją palec do oka, z resztą nawet teraz, po kilku latach zakładania i zdejmowania nienawidzę tego i zdaża mi się rzucać mięchem ;-) ....ale teraz zajmuje mi to najwyżej minutkę.

I czy kiedy wypadnie na treningu powiedzmy na ziemie to trzeba je oczyscic aby uniknąc zakazenia ?

Można nosić zawsze z sobą małą buteleczkę z płynem do przeczyszczenia tak na wszelki wypadek, ale i tak nie ma się go przy sobie jak jest potrzebny ;-) Mi się zdażało przemywać soczewki zwykłą wodą z kranu i jakoś żyję. Na basenie też różne świństwa się dostają do oczu i nic się nie psuje.... większy problem możesz mieć ze znalezieniem tej soczewki, jakby ci wypadła na treningu (przy odrobinie szczęścia 15 minut macania podłogi podczas, gdy wszyscy stoją bez ruchu pod ścianami ;-) )
  • 0

budo_greg(zg)
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 130 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Winny Gród

Napisano Ponad rok temu

Re: szkla kontaktowe
Deffi, dzieki za info, przyda sie na pewno :D

Ronja, tez narazie jestem na etapie rzucania mięchem rano przy "dłubaniu" w oku, szczegolnie ze strasznie sie spozniam ostatnio z tego powodu :D
Ale mysle ze soczewki to swietna sprawa i warto, chociaz jeszcze nie wyprobowalem jak sie w nich sparuje.
  • 0

budo_malkavian
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 731 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Cracoviae

Napisano Ponad rok temu

Re: szkla kontaktowe
a co z aparatami korekcyjnymi wady zgryzu ?? - wbudowanymi , czy one nei przeszkadzają w treningu?
  • 0

budo_pl4y3r
  • Użytkownik
  • Pip
  • 27 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: szkla kontaktowe
idzcie na laserowa korekcje wzroku to niebedziecie musieli nosic okolarow i szkiel;)
  • 0

budo_slaszysz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3313 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: szkla kontaktowe

idzcie na laserowa korekcje wzroku to niebedziecie musieli nosic okolarow i szkiel;)

Gdyby to było takie proste... (i tanie).
  • 0

budo_pl4y3r
  • Użytkownik
  • Pip
  • 27 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: szkla kontaktowe

idzcie na laserowa korekcje wzroku to niebedziecie musieli nosic okolarow i szkiel;)

Gdyby to było takie proste... (i tanie).

soczewki tez tanie niesa... i dotego co pewien czas trzeba kupowac nowe:\
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024