Skocz do zawartości


Zdjęcie

masa a wzrost


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
23 odpowiedzi w tym temacie

budo_malkavian
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 731 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Cracoviae

Napisano Ponad rok temu

masa a wzrost
domyślam się ze dla was to zadan nowosc ale . co zrobić i co jeść aby zwiększać swoją masę (nie mowie o chipsach i tym całym stuffie) tłuszczową?? . bo mimo iż jetsem dobrze "rozplanowany" to jednak uwazam ze przy 181 cm wzrostu 60 kg to za mało . oczywiście moge sobie wmowic ze mam dopiero 16 lat ale porownojąc się z kumplami ktorzy są w moim wieku , okolicach mojego wzrostu (~2 - 3 cm roznicy) to mamy roznice od 5 do 15 kg a musze przyznac ze chudy to ja taki nei jestem a na pewno lepiej zbudowany niz oni . :X S.O.S
[/u]
  • 0

budo_slaszysz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3313 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: masa a wzrost
Widać taką masz budowę. Inni mogą być wysocy i "dobrze zbudowani" z natury. A skoro masz 16 lat, to masz jeszcze sporo czasu na przybranie masy. Po co ci tłuszcz, skoro potem będziesz chciał się go pozbyć (a łatwo nie jest)?
  • 0

budo_redeax
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 286 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: masa a wzrost
No, wlasnie. Ja sie zgadzam ze Slaszyszem i dodam tylko, ze komorki tluszczowe kiedy osiagna maksymalna pojemnosc mnoza sie. W ten sposob jest magazynowany tluszcz. Natomiast kiedy sie czlowiek odchudza, komorki tluszczowe owszem traca na masie, ale te ktore sie wczesniej namnozyly juz nigdy nie zanikna, kurcza sie jedynie. Stad efekt jojo, tak wiec jezeli nie planujesz chlopie liposukcji na stare lata to wybij sobie z glowy celowe zapuszczanie tluszczu - no chyba, ze chcesz sumo zaczac cwiczyc :wink:
  • 0

budo_tora
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 833 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Calimshanu

Napisano Ponad rok temu

Re: masa a wzrost
Trening siłowy ukierunkowany na przyrost masy+odpowiednio zbilansowana dieta.
Jedyny sposób na przyrost masy mięsni.
  • 0

budo_malkavian
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 731 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Cracoviae

Napisano Ponad rok temu

Re: masa a wzrost
hmm masa mięsniowa sama sie z powietrza nie zrobi . najpierw z tego co myśle trzeba mieć coś zeby przerobić to na nią. więc oproponujecie . trenuje 6 razy w tygodniu + rowerek (nie rekreacyjnie) tak zeby przyjamniej o 5 kg przytyc przy tym wzroście
  • 0

budo_redeax
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 286 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: masa a wzrost
Jak juz chcesz tak definitywnie przytyc to moze jakis mass gain?? :wink:
  • 0

budo_slaszysz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3313 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: masa a wzrost

hmm masa mięsniowa sama sie z powietrza nie zrobi . najpierw z tego co myśle trzeba mieć coś zeby przerobić to na nią. więc oproponujecie . trenuje 6 razy w tygodniu + rowerek (nie rekreacyjnie) tak zeby przyjamniej o 5 kg przytyc przy tym wzroście

A rower to niby pomoże w przyroście masy? :-)
  • 0

budo_mijar
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 302 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wroclaw
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: masa a wzrost

A rower to niby pomoże w przyroście masy? :-)


Właśnie miałem pytać :) Pozatym 6 x tyg. to chyba sporo jeśli mowa o robieniu masy na siłowni (oczywiście nie mówimy o kulturystach i karkach)??
  • 0

budo_kinkong
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 249 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: masa a wzrost
Jeśli chcesz zrobić masę to nie możesz przetrenowywać mięsni.

Trening każdej grupy mięsniowej raz w tygodniu (podczas jednego treningu możesz łączyć grupy:np. klata+triceps,plecy+biceps,barki+nogi)

z rowerkiem nie przesadzaj - i co najważniejsze ciężary, podnoś duże ciężary na siłce,bo wtedy właśnie rośnie masa gdy organizm musi się adaptować do ciężkich warunków...
  • 0

budo_malkavian
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 731 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Cracoviae

Napisano Ponad rok temu

Re: masa a wzrost
rowerek nei pomaga ale zawsze jakis wysilek na nogi :)
  • 0

budo_malkavian
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 731 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Cracoviae

Napisano Ponad rok temu

Re: masa a wzrost
a no wlasnie 6 razy w tyg to nei siłowia tylko normalne MA (kick i bjj) :)
  • 0

budo_gubrin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1323 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: masa a wzrost

No, wlasnie. Ja sie zgadzam ze Slaszyszem i dodam tylko, ze komorki tluszczowe kiedy osiagna maksymalna pojemnosc mnoza sie.


Z tego co czytalem jakis czas temu komorki tluszczowe nie mnoza sie, rodzimy sie z dana iloscia komorek tluszczowych i taka nam zostaje, jedyne co sie zmienia to ich objetosc.

Jak masz jakies dokladniejsze info apropo tego mnozenia sie komorek to chetnie poczytam.

Pozdrawiam.
  • 0

budo_redeax
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 286 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: masa a wzrost
Ja wiem, ze komorki Miesniowe sie nie mnoza. I np. ja mam podobna ich ilosc co taki Strong Man 8) A tluszczowe dlaczego mialyby sie nie mnozyc? Miesien to jest tkanka gładka ( z wyjatkiem serca) a ona moze sie rozszerzac (moze nie do nieskonczonosci, ale sporo). Natomiast komorki tluszczowe pelnia funkcje magazynu wiec ich objetosc moze sie "skonczyc"... ale zeby nie bylo, ze jestem gołosłowny to zapodam linka:

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

A ostatnio chyba nawet byl artykul w jakims focusie bodajze o tym, ale nie pamietam dokladnie.
  • 0

budo_gubrin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1323 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: masa a wzrost
Hmm albo w tym linku mi sie nie otworzyla ta strona co tobie, albo tam nic nie pisze o mnozeniu sie komorek. Strona ta potwierdza tylko moje slowa, ze komorki te sie rozrastaja, ale nie mnoza. 8O

Pozdrawiam.
  • 0

budo_franz_szn
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 225 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:SzczecIn

Napisano Ponad rok temu

Re: masa a wzrost
Ja ostatnio na mase ciagle robie,bo mam odpoczynek krotki od pilki wiec sobie odzyweczke weglowodanowo-bialkowa kupilem i diete odpowiednia sobie ulozylem:).Wiadomo ze na silce nie naparzamy 12-15 ruchow po 4 serie:P,tylko np 6-8 ruchow po 3-4 serie:P.Nie zabijajcie mnie za to,ale mi to efekty przynosci;).Jesli chodzi o diete to bogata w weglowodany no i wieczorkiem bialko:D:D.PeAcE!
  • 0

budo_redeax
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 286 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: masa a wzrost
8O 8O 8O
Rzeczywiscie tam nic nie ma takiego.... moze nie ten link wkleilem, bo bylem napity troszke. Wieczorem cos wkleje normalnego :wink:
  • 0

budo_mateo
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 57 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: masa a wzrost

hmm masa mięsniowa sama sie z powietrza nie zrobi . najpierw z tego co myśle trzeba mieć coś zeby przerobić to na nią. więc oproponujecie . trenuje 6 razy w tygodniu + rowerek (nie rekreacyjnie) tak zeby przyjamniej o 5 kg przytyc przy tym wzroście

Tkanka tłuszczow i mięśniowa to zupełnie inne tkanki więc nie przerobisz jednej na drugą. Poprostu dużo jedz i ćwicz :-)
  • 0

budo_sojobo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 506 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: masa a wzrost
a ja tak sobie mysle ze 16 lat to troche za wczesnie na znaczny przyrost masy...daj szanse naturze :wink:
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: masa a wzrost

Miesien to jest tkanka gładka ( z wyjatkiem serca) a

co masz na mysli?
  • 0

budo_warhead
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4469 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: masa a wzrost
Jka w dowcipie ze czlonek zbudowany jest z tkanki kostnej :) Studentce sie po prostu zdawalo ;)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024