Skocz do zawartości


Zdjęcie

Bole ostrogi piętowej


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
16 odpowiedzi w tym temacie

budo_szpera
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Bole ostrogi piętowej
Stasznie cierpię z powodu bolesnej pięty, prawdopodbnie jest to ostroga (pięta nie jest wybita), testowałam już zabiegi fizyko-terapeutyczne - znikomy skutek, wkładki do butów i nic nie pomaga!! Mam 40 lat i nie wiem jak sobie z tym poradzić :( Pomóżcie :!: :!: :!:
  • 0

budo_xaimoon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 786 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:częstochowa

Napisano Ponad rok temu

Re: Bole ostrogi piętowej
jakieś fale je kruszą albo poprostu upiłowanie ostrogi :?
wkładki nic nie dają fakt :)
  • 0

budo_szpera
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Bole ostrogi piętowej
a czy ktoś może jeszcze powiedzieć w tym temacie?? jest to dla mnie bardzo ważna sprawa :cry:
  • 0

budo_nie_ja1
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 155 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Bole ostrogi piętowej
Mi takie kosteczki się zrobiły na piętach ale ogólnie mnie nie bolą i nie mam z tym problemów.Nie wiem co poradzić:(.Tak się tylko ostatnio zastanawiałam czy to nie przypadkiem od karate,w końcu niemało czasu spędza się w pozycji zenkutsu:D.Ale ogólnie spoko.
  • 0

budo_dr prozac
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1492 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Planet Earth

Napisano Ponad rok temu

Re: Bole ostrogi piętowej
A lekarz co Ci powiedzial? Zapewne on Cie skierowal na fizyko terapie. Robiles przeswietlenia? byles u kilku lekarzy? (warto bo czasami mozna zle trafic)

Pozdrawiam
  • 0

budo_xaimoon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 786 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:częstochowa

Napisano Ponad rok temu

Re: Bole ostrogi piętowej
ostroga to kość w krztałcie gwodzia ,która wyrasta z pięty w dół i przebija skóre to raczej napewno nie od karate :-)

jakieś fale to kruszą ,laser chyba czy coś takiego wystarczy chodzić na zabiegi ,trzeba to skruszyć póki miękkie cholerstwo
  • 0

budo_bardt
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 233 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:krainy Tyskiego
  • Zainteresowania:Combat

Napisano Ponad rok temu

Re: Bole ostrogi piętowej

Stasznie cierpię z powodu bolesnej pięty, prawdopodbnie jest to ostroga (pięta nie jest wybita), testowałam już zabiegi fizyko-terapeutyczne - znikomy skutek, wkładki do butów i nic nie pomaga!! Mam 40 lat i nie wiem jak sobie z tym poradzić :( Pomóżcie :!: :!: :!:

Sprobuj dobrac sobie odpowiedzie wkladni do butow to bedziesz mniej cierpial 8) Generalnie pomoc ci moze mala operacja.
  • 0

budo_anet74
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Bole ostrogi piętowej
Moja mama miala ostroge i moze to nie najmprzyjemniejszy sposob ale stary i sprawdzony Przez okolo miesiac moczyla noge w cieplym moczu. Przeszlo jej. Warto sprobowac.
Pozdrawaim.
  • 0

budo_nedohin
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 379 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dąbrowa Górnicza

Napisano Ponad rok temu

Re: Bole ostrogi piętowej

Moja mama miala ostroge i moze to nie najmprzyjemniejszy sposob ale stary i sprawdzony Przez okolo miesiac moczyla noge w cieplym moczu. Przeszlo jej. Warto sprobowac.
Pozdrawaim.


ale działa to tylko wtedy gdy nogi przez cały czas trwania zabiegu nie myjemy, aby pięta była ciągle pod działaniem czynnika leczniczego.
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Bole ostrogi piętowej
tak na wszelki wypadek sprawdz, czy nie masz np zapalenia przyczepu achillesa. ja sie przez dwa miesiace meczylem, az w koncu ktos mi o tym powiedzial.
tak czy inaczej, trzeba do lekarza.
  • 0

budo_robertp
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2164 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Bole ostrogi piętowej

Stasznie cierpię z powodu bolesnej pięty, prawdopodbnie jest to ostroga (pięta nie jest wybita)


Dlaczego prawdopodobnie? RTG powinno pokazać (RTG moich ostróg było nawet na slajdem na jakimś sympozjum :? )
Testowałem wszystko, rozbijanie ultradźwiękami, specjalne wkładki do butów, chwilową ulgę przynosiło moczenie nóg w gorącym roztworze soli (bocheńskiej, ciechocińskiej - wsio rawno, raczej chodziło o temperaturę, taką, że ledwo mogłem wytrzymać.)

Niewiele to pomagało, weterani mówi, że kiedyś się "uwapnią" i będę miał spokój. No i mam, ale trwało to kilka lat.
  • 0

budo_00siem
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 159 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:SPARTA
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Bole ostrogi piętowej
Czy ktoś z was zauważył że kolo odświeżył temat z 2004 roku? :)
  • 0

budo_00siem
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 159 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:SPARTA
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Bole ostrogi piętowej
No ale odpisze... zabiegów fizjoterapeutycznych nie należy testowac tylko je ciągle kontynuowac... Przy ostrodze nie ma natychmiastowej poprawy. Prądy, ultradźwięki, laseroterapia i magnetoterapia...
  • 0

budo_vicek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 306 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Osiedla Hutnik
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Bole ostrogi piętowej
Czy stosowales UD (vel. Ultradzwieki)?
  • 0

budo_00siem
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 159 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:SPARTA
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Bole ostrogi piętowej
U siebie nie ponieważ nie mam takiej dolegliwości. Aczkolwiek zabieg taki wykonywałem na praktykach właśnie w przypadku ostrogi piętowej u kobiety dokładnie w wieku ok 50lat. Wszystkie zabiegi które wypisałem w poście wyżej były zlecone tej pani od lekarza reh med... A dlaczego pytasz?
  • 0

budo_vicek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 306 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Osiedla Hutnik
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Bole ostrogi piętowej
Heh nie popatrzylem na date i odpisalem na posta goscia ktory zalozyl temat :) aaa bo tez tylko na praktykach wykonywalem UD na ostroge bo pacjenci mowili ze bardzo im pomaga :) PZDR
  • 0

budo_00siem
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 159 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:SPARTA
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Bole ostrogi piętowej
hehe no mówiłem właśnie że jakiś archeolog odkopał temat :wink: Myślałem że to pytanie było do mnie że coś niewłaściwie robie :wink: Też fizjoterapie studiujesz? PZDR
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024