Skocz do zawartości


Zdjęcie

METODYKA TRENINGOWA KUNGFU


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
29 odpowiedzi w tym temacie

budo_pioter
  • Użytkownik
  • Pip
  • 46 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

METODYKA TRENINGOWA KUNGFU
Witam. Proponuję nowy temat, w którym można wymienić się konkretną wiedzą i dowiedzieć się czegoś, co pozwoli poprawić własny trening.
Jaka jest METODYKA TRENINGOWA w Waszych systemach?
1. Jaki model nauczania przyjeliście?
2. Czy jest on oparty o formy?
3. Ile czasu na treningu poświęcacie na ćwiczenia ogólnorozwojowe, ile na techniki, ile na walkę czy formy?
4. Od jakich zależy umiejętności skierowanie ucznia na bardziej zaawansowany etap?
5. Ile czasu potrzeba na podstawowe opanowanie Waszego systemu?
6. Czy trenowanie innych sztuk walki przeszkadza?
7. Ile powinno się ćwiczyć?
8. Czy inaczej trenujecie przed zawodami?
9. Czy są jakieś cykle treningowe w Waszych systemach?
10. oraz inne analogiczne pytanka

Pozdrawiam
  • 0

budo_vingdragon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2334 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z chinskiej dzielnicy

Napisano Ponad rok temu

Re: METODYKA TRENINGOWA KUNGFU
dobry temat, naskrobie co nie co, ale troszke pozniej :wink:
  • 0

budo_vingdragon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2334 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z chinskiej dzielnicy

Napisano Ponad rok temu

Re: METODYKA TRENINGOWA KUNGFU
ad.1 - moj model nauczania oparty jest o tradycje systemu Chi Sim Weng Chun, lecz te tradycje sa tak ciezkie i niezrozumiale dla ludzi swiata wspolczesnego, ze postanowilem stworzyc nowoczesny program nauczania

ad.2 - program jest jak najbardziej oparty na formach systemu bo w koncu to one nadaja tradycje i wedlug nich rozrozniamy nasz styl. formy sa jak slownik, elementarz do ktorego od czasu do czasu wypada zajrzec.

ad.3 - z tym jest roznie w zaleznosci od potrzeb grupy lub ich zaawansowania. w Polsce przyjelo sie prowadzic zajecia od 1.5 do 2h, na Zachodzie trening trwa 1h. Kwestia dopasowania.

ad.4 - od koordynacji ciala z wykonywanymi technikami.

ad.5 - 9-12 mcy w zaleznosci od predyspozycji ucznia

ad.6 - to zalezy kto jakie ma podejscie i w jakim celu. wedlug mnie przeszkadza, ale to jest "moje skrzywienie" bo ja widze inne style poprzez pryzmat Weng Chun ;) natomiast przydaja sie umiejetnosci z innych systemow walki gdy np. robie choreografie

ad.7 - bez przesady, 2-3 razy w tygodniu wystarczy

ad.8 - to juz inna kwestia przygotowania do zawodow

ad.9 - tak, poznawanie technik i ich zastosowania w pieciu dystansach: dlugi, sredni, krotki, zwarcie i parter

ad. 10 - mianowicie jakie? ewentualnie poprosze nastepny zestaw pytan
  • 0

budo_tsailifo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: METODYKA TRENINGOWA KUNGFU
1. Jaki model nauczania przyjeliście?
Mój model nauczania to model "stworzony" przez mistrza Wong Doc-Fai, zresztą ogólnie przyjęty w naszej federacji.

2. Czy jest on oparty o formy?
Formy to jak leksykon... zawierają w sobie techniki i sposoby ich zastosowania... oczywiście są to "czysto" teoretyczne opracowania... wiadomo, każdą technikę i tak trzeba dopracowywać pod różnymi kątami... najważniejsze to umiejętność wykorzystania tych technik w wolnej walce.

3. Ile czasu na treningu poświęcacie na ćwiczenia ogólnorozwojowe, ile na techniki, ile na walkę czy formy?
Czas ten jest uzależniony od tego co akurat jest w planie nauczania. Początkujący mają więcej ogólnorozwojówki... później rozkład zajęć wygląda tak : 2 treningi tygodniowo - techniki walki, 1 tygodniowo - trening form, 1 tygodniowo - sparingi. Oczywiście trening technik zawiera głównie techniki do walki, chociaż i pierwsze 3 formy też wtedy robimy jako dodatek do treningu. Czasowo jest to różnie rozwiązane i zależy to od uczniów... mogą na sali spędzać od 2 do 30 godzin tygodniowo.

4. Od jakich zależy umiejętności skierowanie ucznia na bardziej zaawansowany etap?
Od tego czy opanowali już program który był dla nich przeznaczony :)

5. Ile czasu potrzeba na podstawowe opanowanie Waszego systemu?
To zależy co uznać za etap podstawowy, jeżeli przejście do grupy średniozaawansowanej to to rok powinien wystarczyć, ale wiadomo że każdy ćwiczy inaczej, więc czas ten może być różny.

6. Czy trenowanie innych sztuk walki przeszkadza?
Pewne elementy mogą być pomocne, ale to zależy od tego czego szukasz w treningu. Ja uważam że cwicząc jakikolwiek styl powinno zajmować się nim tak na maxa. Jeżeli jesteśmy w stanie rozdzielić te dwa treningi od siebie to oczywiście można jechać na dwa fronty ;)

7. Ile powinno się ćwiczyć?
To już zależy od indywidualnych zapotrzebowań :) Ja ćwiczę codziennie. Część moich uczniów również ćwiczy codziennie. Większość ludzi ćwiczy 2-3 razy w tygodniu, a głównym powodem jest brak czasu na większą ilość treningów.

8. Czy inaczej trenujecie przed zawodami?
To chyba oczywiste ;) Jeżeli startujesz w walkach skupiasz się właśnie na tym elemencie. Jeżeli formy to skupiasz się na tej którą będziesz robił na zawodach, tak aby dopracować ją jeszcze bardziej.

9. Czy są jakieś cykle treningowe w Waszych systemach?
To porostu "zaliczanie" kolejnych poziomów zaawansowania... a tam wiadomo że wszystko jest jakoś podzielone, ale to temat na nowy topic.

10. oraz inne analogiczne pytanka
oraz inne analogiczne odpowiedzi ;)
  • 0

budo_vior
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 106 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Płd

Napisano Ponad rok temu

Re: METODYKA TRENINGOWA KUNGFU
podoba mi sie... :) bardzo fajny temat, wlasnie takie wymiany informacji i
tego typu dyskusje powinny dominowac na forum.
pozdr
  • 0

budo_mariuszk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 228 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: METODYKA TRENINGOWA KUNGFU
1. Jaki model nauczania przyjeliście?
Podstawą nauczania jest u mnie przekaz mistrza LiJuna rozbudowany o dodatkowe elementy i techniki

2. Czy jest on oparty o formy?
Tak, formy są ważnym elementem, tym bardziej że zajęcia są u mnie rekreacyjne a nie tylko wyczynowe

3. Ile czasu na treningu poświęcacie na ćwiczenia ogólnorozwojowe, ile na techniki, ile na walkę czy formy?
Podział treningu: rozgrzewka + siłówka + rozciąganie + rozgrzewka chińska to około 45 minut, później techniki, formy, samoobrona, sparringi. Sparringi mamy średnio 1-2 w miesiącu

4. Od jakich zależy umiejętności skierowanie ucznia na bardziej zaawansowany etap?
Szybkość uczenia się, podejście do zajęć, plany klubu i ucznia

5. Ile czasu potrzeba na podstawowe opanowanie Waszego systemu?
Rok to minimum aby widać było dobrze opanowane podstawy

6. Czy trenowanie innych sztuk walki przeszkadza?
Zależy jakich. Jak ktoś będzie równocześnie ćwiczył shotokan to przeszkadza bo uczy się innej gardy i poruszania się. Ja poza prowadzeniem zajęć, uczę się Weng Chun (pozdr dla VingDragona i Sylwka :D ) i uzupełnia to moją wiedzę.

7. Ile powinno się ćwiczyć?
Min 2x w tygodniu, ale to mało aby szybko opanowywać materiał. Ważne są seminaria, obozy itd dające dużą dawkę wiedzy

8. Czy inaczej trenujecie przed zawodami?
Tak, głównie treningi indywidualne i obozy przygotowujące, ale nie moze to odbijać się na całej grupie

9. Czy są jakieś cykle treningowe w Waszych systemach?
Tak, ale raczej w grupie zaawansowanej jest to bardzo elastyczne i dopasowane do aktualnych potrzeb.

10. oraz inne analogiczne pytanka
VingDragon dobrze to ujął 8)
  • 0

budo_pioter
  • Użytkownik
  • Pip
  • 46 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: METODYKA TRENINGOWA KUNGFU
A jak budujecie szybkość i siłę czy dynamikę ruchu?
Czy każdą z tych umiejętności rozwijacie oddzielnie, czy w trakcie wykonywania np. form podnosi się po prostu ich jakość?
Czy macie jakieś specjalistyczne ćwiczenia wyrabiające te umiejętności, a jeśli tak to jakie?
Zauważyłem, że budowanie siły powoduje stratę szybkości. Jak rozwiązujecie ten problem?
Czy budowanie siły robicie izometrycznie, na siłowni czy po prostu na workach? O ile wiem niektórzy używają treningów z ciężką bronią w celu podniesienia poziomu siły i dynamiki z minimalną stratą szybkości, a jak jest u Was?
Czy ćwiczycie siłę na manekinach?
Niektóre systemy wewnętrzne budują wyobrażenia działających sił pod różnymi kierunkami co ma ostatecznie owocować zdolnością generowania większej siły. Używacie czegoś takiego?
  • 0

budo_vingdragon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2334 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z chinskiej dzielnicy

Napisano Ponad rok temu

Re: METODYKA TRENINGOWA KUNGFU
wedlug mnie najlepszym do tego przyrzadem jest drewniany manekin, lecz nie ten na elastycznych listwach, ale ten wkopany w ziemie lub wolnostojacy.
na tym przyrzadzie cwiczy sie praktycznie wszystko: sila, dynamika, chodzenie, ataki i obrony katowe, chwytanie, podnoszenia, rzuty... cokolwiek.

dodatkowo, dla wzmocnienia stosuje cwiczenia z bronia, krotka lub dluga.
  • 0

budo_tsailifo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: METODYKA TRENINGOWA KUNGFU
SIŁA ???
Chyba wtedy jak go przenosisz w inne miejsce ;)
  • 0

budo_vingdragon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2334 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z chinskiej dzielnicy

Napisano Ponad rok temu

Re: METODYKA TRENINGOWA KUNGFU
chodzi mi o cwiczenia izometryczne
  • 0

budo_taz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 191 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: METODYKA TRENINGOWA KUNGFU

na Zachodzie trening trwa 1h.


U nas na ogół tyle trwa rozgrzewka.
Ale temat super.
  • 0

budo_tsailifo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: METODYKA TRENINGOWA KUNGFU

U nas na ogół tyle trwa rozgrzewka.


No to już nie jest rozgrzewka ;)
  • 0

budo_qixing
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 504 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:W-wa/Yantai

Napisano Ponad rok temu

Re: METODYKA TRENINGOWA KUNGFU
1. Jaki model nauczania przyjeliście?

Tradycyjna metodyka rodziny Yu z Yantai.

2. Czy jest on oparty o formy?

Formy to tylko 30% treningu.

3. Ile czasu na treningu poświęcacie na ćwiczenia ogólnorozwojowe, ile na techniki, ile na walkę czy formy?

Rozgrzewka około 15-20 minut, ji ben gong zhan zhuang to następne 30-40 min, walki około 15-20 minut reszta to formy. Czasy dla treningu 2 godzinnego przy krótszym wychodzi mniej na ćwiczenia stania.

4. Od jakich zależy umiejętności skierowanie ucznia na bardziej zaawansowany etap?

Od indywidualnych zdolności i czasu.

5. Ile czasu potrzeba na podstawowe opanowanie Waszego systemu?

Podstawy można opanować w 1-2 lata.

6. Czy trenowanie innych sztuk walki przeszkadza?

Zależy jakich??? Innych styli kung fu oprócz taiji tak, karate też, boksu zależy od człowieka, jiu jitsu czy zapasów nie.

7. Ile powinno się ćwiczyć?

Codziennie

8. Czy inaczej trenujecie przed zawodami?

Oczywiście. Do form bardziej formy do walk więcej walk.

9. Czy są jakieś cykle treningowe w Waszych systemach?

U nas nie ma.

Pozdrawiam

MaciejW
  • 0

budo_qixing
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 504 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:W-wa/Yantai

Napisano Ponad rok temu

Re: METODYKA TRENINGOWA KUNGFU

1. Jaki model nauczania przyjeliście?
Podstawą nauczania jest u mnie przekaz mistrza LiJuna rozbudowany o dodatkowe elementy i techniki

2. Czy jest on oparty o formy?
Tak, formy są ważnym elementem, tym bardziej że zajęcia są u mnie rekreacyjne a nie tylko wyczynowe

3. Ile czasu na treningu poświęcacie na ćwiczenia ogólnorozwojowe, ile na techniki, ile na walkę czy formy?
Podział treningu: rozgrzewka + siłówka + rozciąganie + rozgrzewka chińska to około 45 minut, później techniki, formy, samoobrona, sparringi. Sparringi mamy średnio 1-2 w miesiącu

4. Od jakich zależy umiejętności skierowanie ucznia na bardziej zaawansowany etap?
Szybkość uczenia się, podejście do zajęć, plany klubu i ucznia

5. Ile czasu potrzeba na podstawowe opanowanie Waszego systemu?
Rok to minimum aby widać było dobrze opanowane podstawy

6. Czy trenowanie innych sztuk walki przeszkadza?
Zależy jakich. Jak ktoś będzie równocześnie ćwiczył shotokan to przeszkadza bo uczy się innej gardy i poruszania się. Ja poza prowadzeniem zajęć, uczę się Weng Chun (pozdr dla VingDragona i Sylwka :D ) i uzupełnia to moją wiedzę.

7. Ile powinno się ćwiczyć?
Min 2x w tygodniu, ale to mało aby szybko opanowywać materiał. Ważne są seminaria, obozy itd dające dużą dawkę wiedzy

8. Czy inaczej trenujecie przed zawodami?
Tak, głównie treningi indywidualne i obozy przygotowujące, ale nie moze to odbijać się na całej grupie

9. Czy są jakieś cykle treningowe w Waszych systemach?
Tak, ale raczej w grupie zaawansowanej jest to bardzo elastyczne i dopasowane do aktualnych potrzeb.

10. oraz inne analogiczne pytanka
VingDragon dobrze to ujął 8)



Mam pytanie co rozumiesz przez chińską rozgrzewkę. :?: :?: :?:

MW
  • 0

budo_mariuszk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 228 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: METODYKA TRENINGOWA KUNGFU
Mam pytanie co rozumiesz przez chińską rozgrzewkę

Ćwiczenia rozgrzewające i głównie rozciągające typowe m.in. dla wushu sportowego, choć nie tylko, my włączamy w to również inne elementy z tradycyjnego kung fu oraz nie trzymamy przeprostowanych łokci :wink:
Przykłady takich ćwiczeń:
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
  • 0

budo_qixing
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 504 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:W-wa/Yantai

Napisano Ponad rok temu

Re: METODYKA TRENINGOWA KUNGFU
OK aczkolwiek ja nie nazwał bym tego rozgrzewką. Dla nas jest to po prostu ji ben gong czyli ćwiczenia podstawowe.

MW
  • 0

budo_pioter
  • Użytkownik
  • Pip
  • 46 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: METODYKA TRENINGOWA KUNGFU
A ćwiczenia szybkości? Jak? Kiedy?
  • 0

budo_pioter
  • Użytkownik
  • Pip
  • 46 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: METODYKA TRENINGOWA KUNGFU
tsailifo napisał:
"...najważniejsze to umiejętność wykorzystania tych technik w wolnej walce"
Jak to ćwiczycie? rozwiązanie zadaniowe? kombinacje techniczne?

"Czas ten jest uzależniony od tego co akurat jest w planie nauczania"
A jaki on jest? Wiem, że się różni od planu sifu Ciembroniewicza, ale nie wiem nic o różnicach ponad nastawienie w kierunku walki.

"Początkujący mają więcej ogólnorozwojówki... później rozkład zajęć wygląda tak : 2 treningi tygodniowo - techniki walki, 1 tygodniowo - trening form, 1 tygodniowo - sparingi. Oczywiście trening technik zawiera głównie techniki do walki, chociaż i pierwsze 3 formy też wtedy robimy jako dodatek do treningu. Czasowo jest to różnie rozwiązane i zależy to od uczniów... mogą na sali spędzać od 2 do 30 godzin tygodniowo."
A jak postępujecie ze studentami, którzy przychodzą tylko na 2 godziny? 2 godziny sparingów? form?

"Od tego czy opanowali już program który był dla nich przeznaczony"
OK, ale co jest dla niego i kiedy przeznaczone? Nauczacie od szczegółu do ogółu, czy od ogółu do szczegółu?

"Ja ćwiczę codziennie. Część moich uczniów również ćwiczy codziennie. Większość ludzi ćwiczy 2-3 razy w tygodniu, a głównym powodem jest brak czasu na większą ilość treningów"
Czy codzienne treningi nie powodują u Twoich studentów spadku szybkości lub techniki?

"To chyba oczywiste Jeżeli startujesz w walkach skupiasz się właśnie na tym elemencie. Jeżeli formy to skupiasz się na tej którą będziesz robił na zawodach, tak aby dopracować ją jeszcze bardziej. "
A jak to ma się do planu treningów? Czy w metodzie Twojego Mistrza są uwzględnione okresy przygotowawcze przed zawodami np. w postaci intensyfikacji cykli treningowych, czy też nie ma to znaczenia?

"To porostu "zaliczanie" kolejnych poziomów zaawansowania... a tam wiadomo że wszystko jest jakoś podzielone, ale to temat na nowy topic."
Ale to właśnie jest bardzo ciekawe. Jak dzielicie? Niektóre systemy nauczają techniki, by potem dodawać siły, w innych pracuje się nad siłą, by potem czyścić technikę, w jeszcze innych najpierw pracuje się nad rękami, by potem "przejść do nóg" ;-) . Jak jest w CLF?

Powtarzam także wcześniejsze pytania:
A jak budujecie szybkość i siłę czy dynamikę ruchu?
Czy każdą z tych umiejętności rozwijacie oddzielnie, czy w trakcie wykonywania np. form podnosi się po prostu ich jakość?
Czy macie jakieś specjalistyczne ćwiczenia wyrabiające te umiejętności, a jeśli tak to jakie?
Zauważyłem, że budowanie siły powoduje stratę szybkości. Jak rozwiązujecie ten problem?
Czy budowanie siły robicie izometrycznie, na siłowni czy po prostu na workach? O ile wiem niektórzy używają treningów z ciężką bronią w celu podniesienia poziomu siły i dynamiki z minimalną stratą szybkości, a jak jest u Was?
Czy ćwiczycie siłę na manekinach?
Niektóre systemy wewnętrzne budują wyobrażenia działających sił pod różnymi kierunkami co ma ostatecznie owocować zdolnością generowania większej siły. Używacie czegoś takiego?
  • 0

budo_pioter
  • Użytkownik
  • Pip
  • 46 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: METODYKA TRENINGOWA KUNGFU
VingDragon napisał:
"...postanowilem stworzyc nowoczesny program nauczania"
A jak on wygląda? I jak wyglądał poprzedni?

"w Polsce przyjelo sie prowadzic zajecia od 1.5 do 2h, na Zachodzie trening trwa 1h. Kwestia dopasowania."
Jak sobie radzisz z nauczaniem trudnego materiału w krótszym czasie? Mnie czasem brakuje czasu i 5 godzinnego treningu przeciągam do 6-ciu godzin... :oops:

"od koordynacji ciala z wykonywanymi technikami"
Jak to sprawdzasz?I według jakiej skali oceniasz?

"9-12 mcy w zaleznosci od predyspozycji ucznia"
To masz najkrótszy czas! I do tego przy treningu =3 x 1 h! Respect! Jak to robisz? Musisz mieć jakąś genialną metodę

"poznawanie technik i ich zastosowania w pieciu dystansach: dlugi, sredni, krotki, zwarcie i parter"
Nie zrozumiałem odpowiedzi. Czy mółbyś ją nieco rozszerzyć?

"ewentualnie poprosze nastepny zestaw pytan"
OK, oto i one:
A jak budujecie szybkość i siłę czy dynamikę ruchu?
Czy każdą z tych umiejętności rozwijacie oddzielnie, czy w trakcie wykonywania np. form podnosi się po prostu ich jakość?
Czy macie jakieś specjalistyczne ćwiczenia wyrabiające te umiejętności, a jeśli tak to jakie?
Zauważyłem, że budowanie siły powoduje stratę szybkości. Jak rozwiązujecie ten problem?
Czy budowanie siły robicie izometrycznie, na siłowni czy po prostu na workach? O ile wiem niektórzy używają treningów z ciężką bronią w celu podniesienia poziomu siły i dynamiki z minimalną stratą szybkości, a jak jest u Was?
Czy ćwiczycie siłę na manekinach?
Niektóre systemy wewnętrzne budują wyobrażenia działających sił pod różnymi kierunkami co ma ostatecznie owocować zdolnością generowania większej siły. Używacie czegoś takiego?
  • 0

budo_pioter
  • Użytkownik
  • Pip
  • 46 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: METODYKA TRENINGOWA KUNGFU
MariuszK napisał:
"Podstawą nauczania jest u mnie przekaz mistrza LiJuna rozbudowany o dodatkowe elementy i techniki"
Proszę o rozszeżenie odpowiedzi - nie znam przekazu tego mistrza

"Tak, formy są ważnym elementem, tym bardziej że zajęcia są u mnie rekreacyjne a nie tylko wyczynowe"
Czy to znaczy, że im bardziej wyczynowe zajęcia tym mniej form?

"Podział treningu: rozgrzewka + siłówka + rozciąganie + rozgrzewka chińska to około 45 minut, później techniki, formy, samoobrona, sparringi. Sparringi mamy średnio 1-2 w miesiącu"
Dla początkujących także? Jakie zasady? Jak radzicie sobie z kontuzjami? I co z podejściem ludzi, którzy mają przecież ćwiczyć rekreacyjnie?

".....plany klubu i ucznia "
cholerka, wiedziałem że coś mi umknęło :wink:

"Tak, głównie treningi indywidualne i obozy przygotowujące, ale nie moze to odbijać się na całej grupie"
Co to znaczy?

"Tak, ale raczej w grupie zaawansowanej jest to bardzo elastyczne i dopasowane do aktualnych potrzeb. "
A na czym polegają?

inne analogiczne pytanka:
A jak budujecie szybkość i siłę czy dynamikę ruchu?
Czy każdą z tych umiejętności rozwijacie oddzielnie, czy w trakcie wykonywania np. form podnosi się po prostu ich jakość?
Czy macie jakieś specjalistyczne ćwiczenia wyrabiające te umiejętności, a jeśli tak to jakie?
Zauważyłem, że budowanie siły powoduje stratę szybkości. Jak rozwiązujecie ten problem?
Czy budowanie siły robicie izometrycznie, na siłowni czy po prostu na workach? O ile wiem niektórzy używają treningów z ciężką bronią w celu podniesienia poziomu siły i dynamiki z minimalną stratą szybkości, a jak jest u Was?
Czy ćwiczycie siłę na manekinach?
Niektóre systemy wewnętrzne budują wyobrażenia działających sił pod różnymi kierunkami co ma ostatecznie owocować zdolnością generowania większej siły. Używacie czegoś takiego?
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024