Skocz do zawartości


Zdjęcie

LAP SAO


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
13 odpowiedzi w tym temacie

budo_vingdragon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2334 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z chinskiej dzielnicy

Napisano Ponad rok temu

LAP SAO
bardzo popularne cwiczenie w stylu Yong Chun.

schemat:

A - cios

B - blok bongsao, sciagniecie reki przeciwnika i atak ciosem ta sama reka po bongsao

jak czesto zdarza sie Wam wykorzystac ta sytuacje w walce lub w sparringu?

PS. nie mowie tu o zwyklych cwiczeniach w parach
  • 0

budo_vt
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 402 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wa-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: LAP SAO
Lap sao jest lepiszczem łączącym techniki poon chi sao. Niezbędnym do kompletnego ćwiczenia poon chi sao. Jest w nim wiele różnych kombinacji nie tylko ta podstawowa która opisałeś. Taka czysta kombinacja jak tu przedstawiłeś zdarza sie dość żadko jako technika pierwszego kontaktu gdyz zadaniem bong sao jest zbicie ręki przeciwnika. Więc nie ma tu sytuacji gdy ręce przeciwnika spoczywają na bong sao. Ale w kombinacji technik czy to w chi sao czy w "wolnej walce" lap sao często występuje i jest wielce przydatne. Pozatym lap sao uczy wielu innych rzeczy poza samym "przerzucaniem rąk".
  • 0

budo_vingdragon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2334 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z chinskiej dzielnicy

Napisano Ponad rok temu

Re: LAP SAO
rozumiem ze kombinacji w tym cwiczeniu jest wiele, ale ja pytam o prosta rzecz: czy udalo sie wam zastosowac w walce choc jeden z tych elementow? lap sao po przyjeciu ciosu i kontratak. wydaje mi sie, ze to dosc trudne w realnej walce
  • 0

budo_wingtsun
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 667 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: LAP SAO
odpowiednio zastosowane lap sao dobrze się stosuje na uderzenia łancuchowe

bong sao udaje mi się co jakiś czas ale częściej, ale zazwyczaj polega to na tym ze albo ktoś wszedł mi już tak że bong sao sam się "odwinął" albo jednoczesnie z bong już uderzyłem kuen
  • 0

budo_vingdragon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2334 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z chinskiej dzielnicy

Napisano Ponad rok temu

Re: LAP SAO
...podaje swoj przyklad:

ilekroc wykonalem ta technike, zawsze reakcja na moj kontratak byl drugi cios przeciwnika, wiec zamiast trafiac go w twarz moja piesc ladowala na jego wu sao lub lan sao. dlatego musialem wykonac kilka akcji pod rzad aby dokonczyc swoje dzialanie.

wniosek: technika lap sao jest przydatna ale nie jako ostateczna odpowiedz na atak. trzeba byc naprawde szybki by ja zastosowac bez ryzyka zainkasowania drugiego ciosu.
  • 0

budo_vt
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 402 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wa-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: LAP SAO

...podaje swoj przyklad:

ilekroc wykonalem ta technike, zawsze reakcja na moj kontratak byl drugi cios przeciwnika, wiec zamiast trafiac go w twarz moja piesc ladowala na jego wu sao lub lan sao. dlatego musialem wykonac kilka akcji pod rzad aby dokonczyc swoje dzialanie.

wniosek: technika lap sao jest przydatna ale nie jako ostateczna odpowiedz na atak. trzeba byc naprawde szybki by ja zastosowac bez ryzyka zainkasowania drugiego ciosu.


Lap sao nie jest techniką czy zbiorem technik na pierwszy kontakt :!:
A że ręką trafiłą na jego wu sao oznacza tylko ze gość nie był w ciemnie bity i się bronił.
  • 0

budo_vingdragon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2334 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z chinskiej dzielnicy

Napisano Ponad rok temu

Re: LAP SAO
dlaczego nie? przeciez Bong Sao jest naturalnym odruchem zaslaniania sie przed gwaltownym atakiem :!:
  • 0

budo_vt
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 402 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wa-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: LAP SAO

dlaczego nie? przeciez Bong Sao jest naturalnym odruchem zaslaniania sie przed gwaltownym atakiem :!:


Bo jak robisz bong sao jako pierwszą technike to twoim zadaniem jest zbic reke przeciwnika i dalej wchodzic z ciosami. Jak tak zrobisz to nigdy nie bedzie sytuacji że przeciwnik bedzie mił ręke(rece) "przyklejona" do bong sao więc nie ma mowy o lap sao.
  • 0

budo_vingdragon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2334 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z chinskiej dzielnicy

Napisano Ponad rok temu

Re: LAP SAO
i tak robie, zbijam jego reke (lap sao) ale w tym momencie on wyprowadza drugi cios lub blok na moj kontratak. dlatego mowie ze lap sao nie nadaje sie bo tracimy czas
  • 0

budo_vt
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 402 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wa-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: LAP SAO

i tak robie, zbijam jego reke (lap sao) ale w tym momencie on wyprowadza drugi cios lub blok na moj kontratak. dlatego mowie ze lap sao nie nadaje sie bo tracimy czas


Zbijasz rękę czyli prawidłowe bong sao i w takim wypadku jak nie maręki zamiast robić "pełen przerzut" lepiej i szybciej jest zrobić inna technikę z lap sao np. Ręka bong sao idzie jako technika fak sao na szyje a wu sao pozostaje jak jest.
  • 0

budo_vingdragon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2334 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z chinskiej dzielnicy

Napisano Ponad rok temu

Re: LAP SAO
jakby nie patrzac, to tez jest technika lapsao i tez powtarza sie sytuacja z druga reka przeciwnika. zanim wykonasz faksao on zablokuje lub wyprowadzi drugi cios :idea:
  • 0

budo_vt
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 402 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wa-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: LAP SAO

jakby nie patrzac, to tez jest technika lapsao i tez powtarza sie sytuacja z druga reka przeciwnika. zanim wykonasz faksao on zablokuje lub wyprowadzi drugi cios :idea:


No ba nie od razu w pierszym ciosie trafiamy. Trzebaby zrobić jakić blok z ciosem. Wszystko przez to że w pierszym ruchu nie zrobiliśmy techniki z ciosem tylko bong sao.
  • 0

budo_vingdragon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2334 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z chinskiej dzielnicy

Napisano Ponad rok temu

Re: LAP SAO
bo nie zawsze masz czas na wykonanie techniki poprzedzajacej

przyklad:

podchodzi do ciebie 'klient' i zagaduje o cos, stoi blisko, tak jak w dystansie reki, i nagle z prawej leci strzal

odruchem naturalnym jest wycofanie sie i zaslona w postaci bong/lansao
a nie np. jut/tansao z ciosem
  • 0

budo_vt
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 402 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wa-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: LAP SAO
Zgadza się.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024