Skocz do zawartości


Zdjęcie

Stopnie w Kung Fu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
16 odpowiedzi w tym temacie

budo_mariuszk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 228 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Stopnie w Kung Fu
Kiedyś, baaardzo dawno temu był topic o tym, że Polski Związek WuShu wprowadził stopnie. Minęło trochę czasu, wszystko już funkcjonuje, więc warto o tym podyskutować.

Czy stopnie w KF są potrzebne? Patrząc od strony marketingowej oraz od strony czysto technicznej? Czekam na opinie.
  • 0

budo_mateusz wilk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 722 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wawa/Krakow/Paryz

Napisano Ponad rok temu

Re: Stopnie w Kung Fu
Moim zdaniem od strony marketingowej stopnie to dobra rzecz - egzaminy certyfikaty itd. a wszystko za pieniadze. Od strony technicznej stopnie sa obojetne bo niby w jaki sposob sam fakt, ze sie ma ten czy inny stopien moze wplywac na technike?
  • 0

budo_mariuszk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 228 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Stopnie w Kung Fu
Od strony technicznej = mam na myśli czy jest to w ogóle potrzebne i czy powinno dojść do takich wymiarów jak np. w karate, gdzie najpierw pytają ci się który masz DAN :) i jest oczywiste, że każdy ćwiczący ma "jakiś tam" stopień, co oczywiście nie zawsze przekłąda sie na umiejętności
  • 0

budo_mateusz wilk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 722 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wawa/Krakow/Paryz

Napisano Ponad rok temu

Re: Stopnie w Kung Fu
A, w tym sensie. Mysle wiec, ze nie jest to potrzebne, gdyz zbyt malo osob zdaje sobie sprawe z tego, ze za danym stopniem niekoniecznie ida w parze umiejetnosci i dochodzi bardzo czesto do mitologizacji stopni. Sadze, ze akurat w swiecie kung fu wystarczajaco juz wiele jest roznych legend, komerchy i oszolomstwa, zeby jeszcze bylo potrzebne oszolomstwo i komercha zwiazane ze stopniami. Oczywiscie, nie zawsze i nie w kazdej organizacji stopnie sa koniecznie zle, gdy troche lat temu cwiczylem CLF, nie zauwazylem tam szczegolnie komercyjnego czy naboznego stosunku do szarf, ale czasem wlos sie jezy...
  • 0

budo_krzyst
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1354 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Stopnie w Kung Fu

Kiedyś, baaardzo dawno temu był topic o tym, że Polski Związek WuShu wprowadził stopnie. Minęło trochę czasu, wszystko już funkcjonuje, więc warto o tym podyskutować.


Mariusz, co przepraszam funkcjonuje?
Bo ja jakoś nie zauważyłem, żeby cokolwiek funkcjonowało. Ci, co im zależało na startowaniu w zawodach poszli i albo dostali stopnie z nadania, albo zorganizowano im egzamin, pieniążki poszły, PZWS zarobiło i... i tyle. :)
Nie zauważyłem, żeby ktokolwiek przywiązywał do nich jakiekolwiek znaczenie. I dobrze, bo potrzebne to nikomu nie jest.

K.
  • 0

budo_mariuszk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 228 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Stopnie w Kung Fu
A mi się wydaje, że to jeden z ważniejszych powodów sukcesu karate: stopnie i wieeeele kolorwych pasków. Od strony marketingowej pasy to rewelacyjny pomysł. Tylko od strony marketingowej, ale to ważne, bo ktoś musi na treningi przychodzić...
  • 0

budo_wtc
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 178 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Stopnie w Kung Fu
twoj temat dotyczyl pzws, o ktorym to szlachetnym ciele ja np. mam bardziej niz skromna wiedze :oops:
natomiast co do stopni ogolnie. dowolny sformalizowany program nauczania wymaga sprawdzania wiedzy i nadawania oznaczen odpowiadajacych mniej lub bardziej poziomowi adepta.
inna historia, ale wcale nie mniej wazna, jest motywujaca rola stopni i zwiazanego z nimi prestizu :wink:
jeszcze inna jest spotykana czasami zenua posiadaczy wysokich stopni :cry:
wot zizn
  • 0

budo_marshall loh
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 77 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Stopnie w Kung Fu
Ludzie lubią tworzyć podziały...Dlatego system podziału na szarfy się przyjął...Instruktorzy mają pieniądze, a ćwiczący satysfakcje ....
Często zdarza się jednak tak że stopień jest nieadekwatny do umiejętności....
Ja uznaje tylko podział na mistrza (Sifu), starszych uczniów (sihing), no i początkujących....
Dla mnie osobiście to głupota...ale widocznie są tacy którzy tego potrzebują skoro owy system powstał i istnieje wciąż...
  • 0

budo_tsailifo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Stopnie w Kung Fu
W małych szkołach to zbędna sprawa, w dużych niezbędna konieczność
  • 0

budo_krzyst
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1354 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Stopnie w Kung Fu
Zechcesz uzasadnić, czemu w większych szkołach jest to koniecznością?

K.
  • 0

budo_vingdragon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2334 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z chinskiej dzielnicy

Napisano Ponad rok temu

Re: Stopnie w Kung Fu
w stanach klasyfikuja jeszcze pod wzgledem wieku, np syn mojego sasiada ma juz czarny pas w taekwondo.

chlopak ma dopiero 9 lat
  • 0

budo_tsailifo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Stopnie w Kung Fu
W małej szkole nauczyciel zna wszystkich swoich uczniów i wie na jakim są poziomie. Zmienia się to w chwili kiedy szkoła jest duża (kilka lub kilkanaście sekcji) i do tego grupy mieszczą się w różnych miastach czy nawet krajach. W jaki sposób "guru" szkoły ma wiedzieć na jakim poziomie są uczniowie w filiach jego szkoły ? Właśnie stopnie w tym pomagają... o ile oczywiście są nadawane w sposób uczciwy, a nie po znajomości ;)
  • 0

budo_zandark
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 370 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Stopnie w Kung Fu
po za tym osoby które posiadają stopień wzbudzają pewien rodzaj respektu niz jakby go nie mialy :)
  • 0

budo_guardian
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 454 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:RP(o)land

Napisano Ponad rok temu

Re: Stopnie w Kung Fu
rzeczywiscie te podzialy wiekowe tyz som wazne, jom mom sonsiada co mo synka cheba 3-letniego i lon mo jakis pas, zalezy w czem sie lubabrze albo cem, albo za co bez asz dostanie, ale wtedy mo tyn czerwony, dla najwinkszych majstersow :) 8O
  • 0

budo_pioter
  • Użytkownik
  • Pip
  • 46 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Stopnie w Kung Fu
stopnie są ważne - jeśli dostaniesz dobry, duży, mocny certyfikat, to możliwe, że uda ci się nablokować nim nawet poważny atak!
:wink:
Serio:
w walce - bez znaczenia
motywacja ucznia - ważne
kontrola jakości nauczania w stowarzyszeniu - skuteczne
lepsze samopoczucie - jeśli się zda
  • 0

budo_guardian
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 454 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:RP(o)land

Napisano Ponad rok temu

Re: Stopnie w Kung Fu
... a i zapomniłech rzyknąć ... że tyż som stopnie tego, no majora, sierżanta i tyz som komisarza czy aspiranta i łoni tez pasy majom :)
  • 0

budo_guardian
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 454 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:RP(o)land

Napisano Ponad rok temu

Re: Stopnie w Kung Fu
.. no i jeszcze som chopaki z Cracovii - te dopiero majom pasy :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024