Skocz do zawartości


Zdjęcie

Walka 2 nozami z przeciwnikiem z 1 nozem?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
30 odpowiedzi w tym temacie

budo_warhead
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4469 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Walka 2 nozami z przeciwnikiem z 1 nozem?
Czy jest mozliwa, a jezli tak to jak trzymania powinny wygadac ... szukalem podobnego tematu ale nie znalazlem.(tylko byl o walce 2 mieczami).
  • 0

budo_robertp
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2164 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Walka 2 nozami z przeciwnikiem z 1 nozem?

Czy jest mozliwa, a jezli tak to jak trzymania powinny wygadac ... szukalem podobnego tematu ale nie znalazlem.(tylko byl o walce 2 mieczami).


Daj spokój, już jednym to jest wystarczająco trudne :)
Gdybym się miał tak "bawić" (treningowo oczywista) to bym w prawej szermierczym a w lewym odwrotnym i walczył tak jak umiem. To znaczy i tak walczę jednym nożem, a lewa do zbić, zasłaniania i chwytania (no teraz dziabania :wink: ) Po prostu nóż w lewej by mi ją dodatkowo chronił i szkodził przeciwnikowi, ale nic bym nią nie robił, bo nie umiem (i mógłbym się dziabnąć własną kosą :oops: )
  • 0

budo_warhead
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4469 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Walka 2 nozami z przeciwnikiem z 1 nozem?
to moze noz i 15 cm palka ? Palka nie mozna sie dziabnac a skutecznosc parowania by wzrosla ?
  • 0

budo_kselos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1657 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Walka 2 nozami z przeciwnikiem z 1 nozem?
Myślę że tonfa by była jeszcze lepsza....
...a w temacie 2 noze przeciw 1 to dwa dają sporą przewagę np. robisz atak pozorowany jednym nożem, a jak przeciwnik próbuje np. blokować/ciąć w atakujacą rękę to ty tniesz go swoim 2 w nadgarstek...
Ponadto myślę że 2 dają przewagę psychologiczną nad przeciwnikiem - musi uważać na oba ostrza na raz...
Jeszcze jedno: jak schowasz drugą rękę z nożem, albo drugi nóż tak ze nie będzie zbyt widoczny (w odwrotnym chwycie) to możesz zaskoczyć przeciwnika atakiem tej pozornie mniej groźnej ręki ...
  • 0

budo_warhead
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4469 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Walka 2 nozami z przeciwnikiem z 1 nozem?
Mowimy o nozach a nie nozykach :) . ja myslalem o takim patyczku 15 cm do parowania - przechwytywania atakow zmierzajacych na moja nieuzbrojona reke :) . Ot taka sztuka dla sztuki :) . Kiedys w dyskusji o walce 2 mieczami napisali ze tylko w fantazy - ciekawy bylem / jestem czy to ma sens w przypadku nozy ....
  • 0

budo_kselos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1657 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Walka 2 nozami z przeciwnikiem z 1 nozem?
W tylnej ręce nóż w odwrotnym chwycie, ostrze wzdłuż przedramienia, ręka opuszczona wzdłuż boku blisko ciała - z przodu widać ew. kawałek rękojeści, a nóz może mieć nawet 20 cm ostrza, tyle ze z przodu go nie widać, bo jest schowane za przedramieniem - albo ręka za plecami jak w szermierce - że niby masz zamiar walczyć tylko przednią...
Co do takiego patyka - gdybym miał coś takiego to bym chyba rzucił w oczy przeciwnikowi i starał się przechwycić rękę z nożem...
Walkę 2 na 2 noze widziałem kiedyś na jakiejś płycie szkoleniowej - chyba P. Vanuka, ale dobrze nie pamiętam...
  • 0

budo_robertp
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2164 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Walka 2 nozami z przeciwnikiem z 1 nozem?

...a w temacie 2 noze przeciw 1 to dwa dają sporą przewagę np. robisz atak pozorowany jednym nożem, a jak przeciwnik próbuje np. blokować/ciąć w atakujacą rękę to ty tniesz go swoim 2 w nadgarstek...


Próbowałeś? Jeśli nie ćwiczyłeś jakiego systemu walki na dwie pałki, noże lub czegoś podobnego to nie wróżę temu powodzenia. Jak ćwiczyłeś walkę np. rapierem i lewakiem lub coś innego egzotycznie średniowiecznego to może Ci pójdzie lepiej

Ponadto myślę że 2 dają przewagę psychologiczną nad przeciwnikiem - musi uważać na oba ostrza na raz...


Nie aż tak bardzo. Musi się trzymać poza zasięgiem ostrza. Wszystko jedno którego. Pewna niedogoność jest, ale chyba mniejsza niż drugi nóż u atakującego ;-)

Jeszcze jedno: jak schowasz drugą rękę z nożem, albo drugi nóż tak ze nie będzie zbyt widoczny (w odwrotnym chwycie) to możesz zaskoczyć przeciwnika atakiem tej pozornie mniej groźnej ręki ...


Hej, tu nie dział ulica, my tu o szlachetnej rywalizacji mówimy
  • 0

budo_warhead
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4469 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Walka 2 nozami z przeciwnikiem z 1 nozem?
Wlasnie lewaka brakuje w nozu :) lae taki kawaleczek kijka moglby go swobodnie zastepowac. :) ale bardzie do blokowania i zaslony.
  • 0

budo_kselos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1657 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Walka 2 nozami z przeciwnikiem z 1 nozem?
Ach to przepraszam: Wy tu o szlachetnej rywalizacji, a ja tu z rynsztokowymi sztuczkami.... :)
  • 0

budo_warhead
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4469 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Walka 2 nozami z przeciwnikiem z 1 nozem?
zapomniales o miotaniu proszku do prania w oczy przeciwnika ;)

a moze odwrotny uchwyt w lewej rece (praworeczna pozycja szermiercza) przydalby sie w zwarciu do dzgania przeciwnika w bok badz plecy ?
  • 0

budo_kselos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1657 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Walka 2 nozami z przeciwnikiem z 1 nozem?
tak, właśnie tak:
-jeszcze sypanie piaskiem w oczy, plucie i rzucanie kamieniami :)

ps. a tak na temet to ćwicząc 2 nożami zraniłem się kiedyś w rękę, to była walka z cieniem a cień ów srogim był szermierzem.... :)
  • 0

budo_el primo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 631 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: Walka 2 nozami z przeciwnikiem z 1 nozem?
Też sie kiedyś pociąłem a pałką kilka razy nieźle sobie przyjebałem :)
Dwa narzędzia powodują pewien ogromny w praltyce problem - synchronizację. Jeżeli ktoś nie tremuje tego długo to niech lepiej nie myśli o próbowaniu kiedykolwiek na serio. To nie jest tak ze po prostu sobie macham dwoma nożami\pałkami naraz. Do tego sa zupełnie inne kombinacje i podejście taktyczne. Nie znam sie na tym i w sumie chciałem tylko przestrzec :wink:
  • 0

budo_warhead
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4469 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Walka 2 nozami z przeciwnikiem z 1 nozem?
a gdyby jedna reke lewa (prawa pozycja szermiercza) upowaznic tylko do ruchow przy ciele blokujaco zbijajacych ?... a nie atakowac nia ? Wtedy juz mniejszy bylby problem z synchronizacja
  • 0

budo_kselos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1657 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Walka 2 nozami z przeciwnikiem z 1 nozem?
Nie miałem wczoraj z kim posparować na 2 atrapy, więc poćwiczyłem trochę w powietrze 2 nożami, a potem nożem i toporkiem (masa 2 kg)
wymaga to trochę uwagi, ale jak widać można nie zrobić sobie krzywdy...
Dwa noże: lewa pozycja, ułożenie rąk przypomina niską gardę bokserską
lewa ręka nisko chwyt odwrotny, atakuje na korpus i głowę
prawa wysoko koło brody chwyt normalny słuze do obrony głowy i ataków na górę
W ten sposób ostrza raczej nie wchodzą sobie w drogę, kazda ręka ma swoją strefę, ręce sie nie krzyżują...
Jak bedę miał okazje posparować 2:2 to napiszę.
Pozdrawiam!
  • 0

budo_mradu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3413 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:New Rembridge
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Walka 2 nozami z przeciwnikiem z 1 nozem?

Wlasnie lewaka brakuje w nozu :) lae taki kawaleczek kijka moglby go swobodnie zastepowac. :) ale bardzie do blokowania i zaslony.

eeeeeeee czego brakuje? lewaka? lewak to taki sztylet byl - do lewej reki sie go bralo dlatego sie tak nazywal...a ty chyba o jelcu myslisz :)
  • 0

budo_mradu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3413 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:New Rembridge
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Walka 2 nozami z przeciwnikiem z 1 nozem?
aha - sorry za 2 posty, ale:
1. walka na dwa miecze- praktycznie awykonalne, latwiej pociachac siebie niz przeciwnika; zawsze rozkladalem goscia z 2 mieczami, a jak juz wspominalem specem od miecza nie jestem...
2. miecz+topor- dziala dziala dziala! walczysz mieczem i w decydujacym momencie JEB toporkiem...
3. noz+noz...trza sprawdzic bedzie na jakims sparze ;)
  • 0

budo_muchol
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 742 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:prawobrzeżna Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Walka 2 nozami z przeciwnikiem z 1 nozem?

aha - sorry za 2 posty, ale:
1. walka na dwa miecze- praktycznie awykonalne, latwiej pociachac siebie niz przeciwnika; zawsze rozkladalem goscia z 2 mieczami, a jak juz wspominalem specem od miecza nie jestem...
2. miecz+topor- dziala dziala dziala! walczysz mieczem i w decydujacym momencie JEB toporkiem...
3. noz+noz...trza sprawdzic bedzie na jakims sparze ;)

:rofl:
To są jakieś jaja?

A jak to sprawdzasz? Np. z toporkiem. Co to za toporek? Choćby czy równie ciężki jak prawdziwy.
Jeden z ciekawszych postów od "braci teoretyków".
Przećwicz jeszcze
- 2 toporki vs miecz + włócznia
- maczuga + kindżał vs tomahawk + kiścień
:rofl:
  • 0

budo_mradu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3413 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:New Rembridge
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Walka 2 nozami z przeciwnikiem z 1 nozem?
owszem - toporek rownie ciezki jak prawdziwy. Niecaly kilogram silikonu, waty i szmat. Rozumiem ze dla ciebie toporek to taka mala i ostra siekiera do rabania drewna. Przejedz sie czlowieku na, dajmy na to Wikingow i Wenedow w przyszlym roku - jakos sie siepia toporami i to nie cwiczebnymi, a ze stali. I patrz- nikt nie ginie. Zaskakujace prawda?! Dla czlowieka pozbawionego zdolnosci logicznego myslenia (tak, mowie o tobie) musi to byc do prawdy szok.
Nie-pozdrawiam
  • 0

budo_muchol
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 742 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:prawobrzeżna Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Walka 2 nozami z przeciwnikiem z 1 nozem?
Przecież rozumiem, że nie o ostry topór chodzi. Ale jak w takim razie z mieczem? Przecież miecz jest ciężki. Ostry czy jak się dobrze łupnie żebra połamie.
Jak ustalacie wyniki walk? A pchnięcia?
  • 0

budo_mradu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3413 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:New Rembridge
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Walka 2 nozami z przeciwnikiem z 1 nozem?

Przecież rozumiem, że nie o ostry topór chodzi. Ale jak w takim razie z mieczem? Przecież miecz jest ciężki. Ostry czy jak się dobrze łupnie żebra połamie.
Jak ustalacie wyniki walk? A pchnięcia?

taa miecz jest zajebiscie ciezki. chyba cos 200 gram ponad jeden kg, a i lzejsze egzemplarze sa. Z czego polowa wagi to glowica, zeby wywazony byl. jest nieostry i zaokraglony na czubku. Czesc organizacji nie dopuszcza pchniec, czesc dopuszcza (wiekszosc odtwarzaczy poznosredniowiecznych nie dopuszcza, ci wczesno sredniowieczni, ktorych znam, dopuszczaja)
nadal nie pozdrawiam
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024