Skocz do zawartości


Zdjęcie

Walka 2 nozami z przeciwnikiem z 1 nozem?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
30 odpowiedzi w tym temacie

budo_muchol
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 742 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:prawobrzeżna Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Walka 2 nozami z przeciwnikiem z 1 nozem?
Sparowanie na miecze - lama jestem więc się tylko pytam.
Ale wszystko działa tak samo więc ci powiem, że mam doświadczenia w sparingach na pięści (bokserskich). I tu na wynik walki ma wpływ nawet taka pierdoła jak rodzaj rękawic.
Dlatego ciężko byłoby powiedzieć, że ktoś sprawdził skuteczność walki na gołe pięści lub kastety sparując w rękawicach.
A co dopiero miecze.

Dlatego się nie dziwię, że często te symulacje walki na miecze, toporki itp. wykazują wyższość noży jak już paru pisało.

No przecież ci nie będę włazić w dupę żebyś mnie pozdrawiał.
  • 0

budo_kamagong
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 127 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Cz-wa/Wrocław/Wa-wa
  • Zainteresowania:FMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Walka 2 nozami z przeciwnikiem z 1 nozem?
A Chińczycy twierdzą,że najgroźniejszą bronią jest miecz :) .
Zastanawiam się dlaczego w historii europy także tą najpopularniejszą bronią zawsze był miecz, szpada, szabla itp., czyzby dlatego, że nóż jest bardziej niebezpieczny??? :)
Ja jestem wyznawcą twierdzenia, że obydwie te bronie są b. niebezpieczne ale najlepiej je połączyć i walczyć obiema jednocześnie :) :) :) . Trochę tego trzeba poćwiczyć, żeby zaczęło wychodzić (mi jeszcze nie wychodzi :) ale będzie lepiej). Widziałem jak takie połączenie działa w rękach filipińczyków i na dzisiaj nic mnie nie przekonuje, że można znaleźć coś skuteczniejszego.
Muchol troche masz racji, że trudno to ćwiczyć w sposób zbliżony do rzeczywistości ale bez przesady. Można wziąść dwa kawałki kija a reszta pozostaje kwestją umowną, podobnie jest zresztą za sparowaniem na noże. I tak wszystko może się sprowadzać jedynie do wyćwiczenia pewnych odruchów, instynktownych zachowań i pracy z dystansem. Cóż żyjemy w takich czasach :( :)
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Walka 2 nozami z przeciwnikiem z 1 nozem?
Zyjemy w takich czasach, ze uzywa sie glownie pistoletu. To tak na otrzezwienie.
K_P
  • 0

budo_muchol
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 742 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:prawobrzeżna Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Walka 2 nozami z przeciwnikiem z 1 nozem?

A Chińczycy twierdzą,że najgroźniejszą bronią jest miecz :) .
Zastanawiam się dlaczego w historii europy także tą najpopularniejszą bronią zawsze był miecz, szpada, szabla itp., czyzby dlatego, że nóż jest bardziej niebezpieczny??? :)
Ja jestem wyznawcą twierdzenia, że obydwie te bronie są b. niebezpieczne ale najlepiej je połączyć i walczyć obiema jednocześnie :) :) :) . Trochę tego trzeba poćwiczyć, żeby zaczęło wychodzić (mi jeszcze nie wychodzi :) ale będzie lepiej). Widziałem jak takie połączenie działa w rękach filipińczyków i na dzisiaj nic mnie nie przekonuje, że można znaleźć coś skuteczniejszego.
Muchol troche masz racji, że trudno to ćwiczyć w sposób zbliżony do rzeczywistości ale bez przesady. Można wziąść dwa kawałki kija a reszta pozostaje kwestją umowną, podobnie jest zresztą za sparowaniem na noże. I tak wszystko może się sprowadzać jedynie do wyćwiczenia pewnych odruchów, instynktownych zachowań i pracy z dystansem. Cóż żyjemy w takich czasach :( :)

Już tłumaczę o co mi chodziło z tą realnością.
Mam w domu oryginalny kindżał. Na pierwszy rzut oka wygląda jak dłuższy nóż (no może dużo dłuższy). Otóż on jest na tyle ciężki, że gdybym go nawet stępił, owinął w szmatę i uderzył w nogę to złamię kość. Więc nie rozumiem wciąż jak Mradu może ćwiczyć 2 mieczami (chyba, ze to jakieś mieczyki) i jak wyglądają te sparingi.
A to mówienie o kijach to jakieś żarty - kije są kilkukrotnie lżejsze.

Coś chyba mętnie to napisałem ... :?
  • 0

budo_kamagong
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 127 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Cz-wa/Wrocław/Wa-wa
  • Zainteresowania:FMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Walka 2 nozami z przeciwnikiem z 1 nozem?
Kubuś o tych czasach to właśnie myślałem, że te walki mieczem i tak pozostaną tylko teorią (w przeciwieństwie do noża i pałki teleskopowej).

Muchol dalej przesadzasz z tym wymogiem realności. Powtórzę: I tak wszystko może się sprowadzać jedynie do wyćwiczenia pewnych odruchów, instynktownych zachowań i pracy z dystansem.
Przecież jak trenujesz walkę na pięści to też zakładasz rękawice, jak sie uczysz strzelac to do tarczy(przynajmniej większość) itd itp Kije to nie żart, masz najbardziej znany przykład - kendo, też biora kije zamiast mieczy bo inaczej za dużo by ich nie zostało w tym sporcie.
A jeśli chodzi o "dwa miecze" to odczytuje to jako broń bliżej tego co "ja" trzymam w ręku niż tych średniowiecznych :) chyba, że ktoś jest Conanem
  • 0

budo_mradu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3413 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:New Rembridge
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Walka 2 nozami z przeciwnikiem z 1 nozem?
Muchol - jak juz napisalem MIECZE SA TEPE I WAZA LEKKO PONAD JEDEN KG!!!!!!!!! A jak masz na sobie 3cm przeszywanicy i cos co jest praktycznie nei do przeciecia, mianowicie kolczuge, to sorry - ale bezpieczny jestes (nie wspominam o tym ze na glowie masz 2-3cm przeszywki i 2,5mm blachy...)
  • 0

budo_warhead
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4469 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Walka 2 nozami z przeciwnikiem z 1 nozem?
Przestancie ... Mradu po czesci masz racje ... ale nawet tepa "szyna" powginam Ci w cialo kolczuge ... do ostrych sparingow mieczowych to tylko zbroje ... w innym przypadku trzeba uwazac.
  • 0

budo_mradu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3413 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:New Rembridge
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Walka 2 nozami z przeciwnikiem z 1 nozem?

Przestancie ... Mradu po czesci masz racje ... ale nawet tepa "szyna" powginam Ci w cialo kolczuge ... do ostrych sparingow mieczowych to tylko zbroje ... w innym przypadku trzeba uwazac.

wiesz, sparring to jakkolwiek dla mnie nie oznacza "napierdalanka na full sily" ;) . Zdaje sobie sprawe z tego ze krzywde da sie zrobic..a w ogole to mnie o miecze nie pytajcie ja wlocznik jestem :) :)
  • 0

budo_shaft
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1759 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:chinatown

Napisano Ponad rok temu

Re: Walka 2 nozami z przeciwnikiem z 1 nozem?

Zyjemy w takich czasach, ze uzywa sie glownie pistoletu. To tak na otrzezwienie.
K_P


fajnie nie ma to jak popsuc chlopakom zabawe... :wink:
  • 0

budo_muchol
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 742 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:prawobrzeżna Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Walka 2 nozami z przeciwnikiem z 1 nozem?
aleś shaft odkrywszy ... poklon
  • 0

budo_dzey
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2486 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z grzbietu wielblada
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Walka 2 nozami z przeciwnikiem z 1 nozem?
a wracajac do glownego watku - czyli walki 2 noze vs 1 i praktycznego zastosowania wogole dwoch nozy w walce - proponuje pobawic sie peace keeperem.. dwie takie zabawki w lapy i mozna by sie tym skutecznie bronic.. i odpada potrzeba treningu kali czy innej escrimy zeby odpowiednio panowac nad dwoma ostrzami - bo przyjmujemy jakas zmodyfikowana pozycje bokserska i mamy problem z glowy.. uderzac piescia kazdy umie :)

phota PC II jakby ktos nie wiedzial o czym mowie:

Dołączona grafika
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024