Skocz do zawartości


Zdjęcie

Zakochac sie w senseiu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
128 odpowiedzi w tym temacie

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Zakochac sie w senseiu
Bardzo prosze o powazne odpowiedzi. Bede cial kazdy off topic bezlitosnie.

Jak to jest, jak jakas dziewczyna zakocha sie w swoim senseiu? Ma nawiazywac z nim romans? Albo sensei zakocha sie w studentce? Czy instruktor ma prawo chodzic z wlasna studentka? Szczegolnie chodzi mi o ludzi prowadzacych dojo.

Dojo jest miejscem do cwiczenia SW. Obowiazuja tutaj szczegolne reguly zachowywania sie, istnieje piramidalna hierarchia podporzadkowania sie, z tym sie wiaze wladza na bliznim swym. Instruktor jest w pozycji szczegolnej, gdyz jest daleko wiecej niz tylko autorytetem technicznym. Znacie takie sytuacje z wlasnego doswiadczenia? Jak to jest?
  • 0

budo_pmasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2101 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Zakochac sie w senseiu
za tym sie musi krys jakaś twoja historia - wal śmiało Szczepan... zrozumiemy
  • 0

budo_przemek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1208 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Zakochac sie w senseiu

za tym sie musi krys jakaś twoja historia - wal śmiało Szczepan... zrozumiemy

racja ....Szczepan..czekamy...
  • 0

budo_pmasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2101 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Zakochac sie w senseiu
eee pewnie offtopic ale marian by powiedział: trzeba prowqadzic zajęcia tak, zeby nie mieć na wszelki wypadek zadnych studentek. zajęcia muszą mieć taki charakter, żeby ostali sie jeno łysi, 100 kilowi, pryszczaci i brzydcy. problemem pozostaje jednak fakt, że i taki się moze w sensei'u zakochać.... :)
szczepan - tnij bezlitośnie i śmiało...
  • 0

budo_komban
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 327 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Zakochac sie w senseiu
No w grupie dziecięcej to jest raczej niewskazane.
Ale tak na serio ilu znasz aikidoków którzy znaleźli żonę na macie? Co w tym złego.
A teraz szczepan oczekuję że urzeknie mnie twoja historia :)
  • 0

budo_ellis
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 750 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:krakow / warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Zakochac sie w senseiu
hmmm to zalezy tez chyba od wieku senseia i studentki :)
  • 0

budo_authority
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1851 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z codexu

Napisano Ponad rok temu

Re: Zakochac sie w senseiu
Kiedy ja zostane ponętnym sesnejem :D
  • 0

budo_kantele
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 643 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Zakochac sie w senseiu
mnie sie bardzo podoba nasz sensei, pod wzgledem charakteru oczywiscie. nie, zeby az zaraz sie zakochiwac, ale ma w sobie "cos". i korci mnie, zeby go zaprosic na kawe jakas albo piwo ale nie mam smialosci, zeby to zrobic, poza tym mam podobne watpliwosci odnosnie "stosunkow" na macie... hih ;D (zeby nie bylo - ja nie jestem jakas tam malolata, ktora lazi na aikido tylko dlatego ze jej sie sensei podoba)
  • 0

budo_authority
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1851 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z codexu

Napisano Ponad rok temu

Re: Zakochac sie w senseiu

"stosunkow" na macie

Od tego jest KAMASUTRA
  • 0

budo_orchis
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 314 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław N51°04'26" E16°58'14"

Napisano Ponad rok temu

Re: Zakochac sie w senseiu

"stosunkow" na macie

Od tego jest KAMASUTRA


Drogi i Wszechobecny Tetsudo - w "Kamasutra" nawet słowem nie wspomniano o macie... to zresztą nie ten obszar kulturowy...

A co do związków - to czemu nie - jeśli nie szkodzi to Budo... 8)

W.
  • 0

budo_przemek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1208 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Zakochac sie w senseiu
Szczepan..czekamy...(czyzby twoim senseiem byla kobieta??? :) :) ...)..
  • 0

budo_delta
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 379 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Zakochac sie w senseiu
Ja jednak uwazam ze nie powinno sie dopuszczac do sytuacji w ktorej niewiasta zaczyna robic podchody w kierunku instruktora. Dojo dla instruktora jest miejscem pracy i powinien podchodzic do tego profesjonalnie a nie wciagac sie w jakies romanse.
Ale to tylko moje zdanie :D


Pozdrawiam
  • 0

budo_orchis
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 314 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław N51°04'26" E16°58'14"

Napisano Ponad rok temu

Re: Zakochac sie w senseiu

Dojo dla instruktora jest miejscem pracy i powinien podchodzic do tego profesjonalnie a nie wciagac sie w jakies romanse.


To prawda - ale co szkodzi - jeśli romansuje sobie poza dojo i po treningu (lub przed)? Szczerze mówiąc - nie wyobrażam sobie romansowania na macie... -np wyrażanie uczuć w czasie wykonywania techniki.... no ale może to tylko kwestia mojej ogranicznej wyobraźni. :roll:
  • 0

budo_eve
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Zakochac sie w senseiu
myślę że nie ma nic złego w wzwiązku sensej-studentka, dopuki nie wpływa to na relacje z innymi uczniami.
  • 0

budo_delta
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 379 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Zakochac sie w senseiu
To wplywa na ogolna reputacje instruktora ktora powinna byc jak najlepsza. Nie wiem czy ludzie chcieliby trenowac u faceta za ktorym idzie opinia kobieciarza ktory leci na prawie kazda babe ktora cos do niego czuje.
  • 0

budo_eve
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Zakochac sie w senseiu

Dojo dla instruktora jest miejscem pracy i powinien podchodzic do tego profesjonalnie a nie wciagac sie w jakies romanse.


To prawda - ale co szkodzi - jeśli romansuje sobie poza dojo i po treningu (lub przed)? Szczerze mówiąc - nie wyobrażam sobie romansowania na macie... -np wyrażanie uczuć w czasie wykonywania techniki.... no ale może to tylko kwestia mojej ogranicznej wyobraźni. :roll:


można niechcacy faworyzować ukochaną (a nawet jak sie tego nie będzie robic to inni i tak będą się tego doszukiwać)
  • 0

budo_kantele
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 643 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Zakochac sie w senseiu

To wplywa na ogolna reputacje instruktora ktora powinna byc jak najlepsza. Nie wiem czy ludzie chcieliby trenowac u faceta za ktorym idzie opinia kobieciarza ktory leci na prawie kazda babe ktora cos do niego czuje.


a kto powiedzial, ze sensei ma leciec na KAZDA babe przestraszony ? wystarczy jedna ale za to porzadnie...
  • 0

budo_orchis
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 314 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław N51°04'26" E16°58'14"

Napisano Ponad rok temu

Re: Zakochac sie w senseiu

To wplywa na ogolna reputacje instruktora...


Idąc tą ścieżką rozumowania,zaraz dojdziemy do tego, że nauczać powinni tylko ci co przestrzegają celibatu, a najlepiej to jak będą dziewiczy pod względem fizycznym i psychicznym...

Czy O'Sensei wypowiadał się na temat moralności w relacji student(ka)-sensej ? Jeśli nie - to po co tworzyć własne - z definicji sztuczne "wartości" ???

Jeśli sensej ma olej w głowie, to nie wpłynie to na jego dojo, a jeśli nie ma, to znaczy, że należy zmienić dojo, a wtedy prawa rynku same sobie dadzą z nim radę...

W.
  • 0

budo_delta
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 379 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Zakochac sie w senseiu
Nie musi wcale zyc w celibacie ale wystarczy ze poszuka partnerki wsrod kobiet ktore nie uczeszczaja do jego Dojo, i nie bedzie problemu.
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Zakochac sie w senseiu
Oczywiscie mam na mysli osoby dorosle, Ellis :)
Znam kilku instruktorow, ktorzy sie ozenili z wlasna studentka. Znam tez takich, co wykorzystujac swoja pozycje jako instruktora, niezwykle czesto romansuja z wlasnymi studentkami.

Wlasnie o to chodzi, ze w koncu ludzie sa dorosli, wiec mozna powiedziec ze nikogo to nie powinno obchodzic. W dodatku, sensei tez czlowiek, dlaczego ma nie miec uczuc?
Z drugiej strony, jest jasne ze wplywa to decydujaco na atmosfere w dojo. Dziewczyny zaczynajac cwiczyc, w pewien sposob zaczynaja ufac instruktorowi, sa tu w koncu zeby sie uczyc SW. Czy takie podrywanie nie jest naduzyciem tego zaufania? Co sie dzieje, z dziewczyna ktora sie juz znudzila senseiowi? Albo jak instruktor bedzie traktowal studentke, ktora go porzucila, np dla kogos innego z dojo?
Dlatego ciekawia mnie wasze opinie, jak takie sprawy rozwiazywac.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024