Skocz do zawartości


Zdjęcie

TAN SAO na sierp bokserski


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
214 odpowiedzi w tym temacie

budo_vingdragon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2334 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z chinskiej dzielnicy

Napisano Ponad rok temu

Re: TAN SAO na sierp bokserski

No to ja się z Tobą zgadzam na całej linii

dzieki

Wkładając pod sierp ;) łapę odwróconą wnętrzem dłoni do własnej gęby (IMHO!) ryzykuje się
* przełamaniem oporu "w łokciu" który jest sporo mniejszy niż w jutsao (szybko się uczę, nie? ;) )
* "ucieknięciem" łokcia, znajdującego się w dość niekorzystnej pozycji



dokladnie, o tym mowie

Widzę więc straty, wynikające z takiego ustawienia, i za cholerę nie widzę zysków.

straty sa w uzebieniu i krzywym nosie :) dlatego pisze o tym. TANSAO jest wedlug mnie bardzo ryzykowna technika na sierp i go nie zatrzyma. Mozna owszem kombinowac z teoriami o mechanice ciala i poruszaniem sie ale dla mnie faktem jest ze TANSAO tu nie dziala.

Mnie nurtuje inna rzecz:

skoro sa w systemie nieuzyteczne bloki i techniki to po co ich uczyc? znaczy, ze ktos nas robi w bambuko - wciska kity ktore na ulicy nie beda mialy racji bytu.

Styl Yong/Weng Chun jest piekny, ale zeby go stosowac naprawde trzeba wiedziec co i jak
  • 0

budo_adamd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: TAN SAO na sierp bokserski

Mozna owszem kombinowac z teoriami o mechanice ciala i poruszaniem sie ale dla mnie faktem jest ze TANSAO tu nie dziala.


Tak się zastanawiam ... i mi wychodzi, że jeśli ktoś jest w stanie pracą nóg i mechaniką ciała doprowadzić ten blok do użyteczności, to zapewne tymże ciałem wykonuje taki ruch, że dodatkowe kombinowanie z ręką nie jest już tak naprawdę potrzebne ;) i możnaby jej w ogóle nie ruszać.
  • 0

budo_vingdragon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2334 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z chinskiej dzielnicy

Napisano Ponad rok temu

Re: TAN SAO na sierp bokserski
hehe, a sa tacy...
  • 0

budo_guardian
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 454 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:RP(o)land

Napisano Ponad rok temu

Re: TAN SAO na sierp bokserski
Smoczu :) , daj juz spokoj z tym tansałem :drinking: papieros , bo tu chyba odwale kitke z rechotu, co tez jest najlepsiejsze od najlepsiejszego na strzał z mańki sierpowej :rofl: and :shocked!: .
Gdzie kurde chinole widzieli i mieli przyjemnosc zasmakować pier...cia ala Bestii Tysonka :box: przestraszony jak tworzyli ten "najskuteczniejszy blok" wingczunowa :evil: , przecie to lichota była, niedozywiona, albo "szlachetnie wyszczuplona i o zacieciu intelektualnym" :oops: , tylko ten najgenialniejszy cios prosty im był w głowie, wiec jak mogli dostrzec że nie zawsze "krótsze, znaczy lepszejsze" :) :) :)
  • 0

budo_vingdragon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2334 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z chinskiej dzielnicy

Napisano Ponad rok temu

Re: TAN SAO na sierp bokserski
widzisz, bo na pomysl napisania o tym bloku wpadlem po przeczytaniu wielu historii i legend o slynnym fajterze z operowej dzonki. Mowie o gosciu o pseudonimie "Tan Sao Ng", ktory to stosowal z powodzeniem i rozwalal oponentow. Pomyslalem sobie: k... ale sciema :wink:
  • 0

budo_guardian
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 454 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:RP(o)land

Napisano Ponad rok temu

Re: TAN SAO na sierp bokserski
No nie 8O , brachu wzialbys sie za jakas pozyteczniejsza robote niz sleczenie nad nad takimi opowiastkami "dla szczuplych i inteligientnych" :D , chociaz nie powiem, widzem jednom praktycznom stosowankiem tego tansalo, ale do tego niezbedna jest jakas mulatka lub kreolka z nju juksa obdarzona temi niebieskimi duzema oczema ... i wtedy to lon dziala ... tyn tansalo :)
  • 0

budo_wingtsun
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 667 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: TAN SAO na sierp bokserski
a u nas cos podobnego to jest fook sao i uczy sie jako najbardziej standardowa obrone na sierp
  • 0

budo_guardian
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 454 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:RP(o)land

Napisano Ponad rok temu

Re: TAN SAO na sierp bokserski
a tak logolnie, to najbardziej naturalna obrona na sierpuche to balans/unik, albo wejscie w tempo z krotkim prostym, nastepne wylapka na garde albo blokowanie, ewentualnie mix tychze, szkolny tan sao sobie podarujmy
  • 0

budo_guardian
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 454 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:RP(o)land

Napisano Ponad rok temu

Re: TAN SAO na sierp bokserski
ewentusnie jak sie ma dobry timing i kontrole nad rownowaga to odchylenie tulowia w gardzie z rownoczesnym krotkim kopnieciem w rejony kolanowopiszczelowe, z gatunku "tych niewidocznych kopniec wingczunowa", dosyc czesto stosowane w savate i mozna znalezc taki move w technikach manekina, przy czym wiekszosc tych uwag odnosi sie do realiow challenga wg zasad kopano-uderzanych, jak bedzie to multistyler to sierp przeciwnika bedzie dla niego poczatakiem wejscia/sciezka do zlapania kontaku na obezwladnienie lub przejscie do parterowania, zdrowka zyczem
  • 0

budo_vingdragon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2334 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z chinskiej dzielnicy

Napisano Ponad rok temu

Re: TAN SAO na sierp bokserski

a u nas cos podobnego to jest fook sao i uczy sie jako najbardziej standardowa obrone na sierp

no a o czym ja pisalem kilkanascie postow wczesniej? watek o fooksao tez jest :)
  • 0

budo_wingtsun
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 667 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: TAN SAO na sierp bokserski

a u nas cos podobnego to jest fook sao i uczy sie jako najbardziej standardowa obrone na sierp

no a o czym ja pisalem kilkanascie postow wczesniej? watek o fooksao tez jest :)


przepraszam gubię się ;) ostatnio trudno się przebrnąć przez posty

guardian to co piszesz o wejściu w tempo z prostym to prawda - wchodzimy z prostym przy okazji (zeby go reka bolala, a co tam ;) ) robiac fook sao

a te kopniecia - no coz, polecamn NAPRAWDĘ WARTO :)
  • 0

budo_vingdragon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2334 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z chinskiej dzielnicy

Napisano Ponad rok temu

Re: TAN SAO na sierp bokserski
zapomnialem jeszcze przy okazji spytac o jedna technike:

czesto spotykana i wykonywana na drewnianym manekinie, podobna do tansao.

chodzi mi o ruch podbijajacy

- TOK SAO

jak stosujecie ten ruch/blok itp?
  • 0

budo_guardian
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 454 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:RP(o)land

Napisano Ponad rok temu

Re: TAN SAO na sierp bokserski
kurde ... VDiego, a Ty co 8O ksiązke piszesz czy co ?
i w ogole to nie charakternie , że taki wazny temat łaczysz z innem bardzo waznem :)
wnioskuje :bad-words: :paker:
trza zalozyc nowy topic :2gunfire: :balisong:
i dyskutować ile wlezie
  • 0

budo_vingdragon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2334 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z chinskiej dzielnicy

Napisano Ponad rok temu

Re: TAN SAO na sierp bokserski
:D nieee, ukladam choreografie i chce wykorzystac efektowne techniki Yong Chun, stad moje pytania w tematach. widze ze dyskutantow coraz mniej, wiec dam sobie spokoj i zrobie po swojemu :lol:
  • 0

budo_adamd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: TAN SAO na sierp bokserski
Ja chętnie, tylko do mnie trzeba pismem obrazkowym :-)
Bo okazuje się chyba, że unikalne tajne ;) techniki YC są całkiem popularne, jeno nazewnictwo jakieś takie pokręcone 8)

Pozdrawiam,
AdamD
  • 0

budo_vingdragon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2334 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z chinskiej dzielnicy

Napisano Ponad rok temu

Re: TAN SAO na sierp bokserski
TokSao wyglada mniej wiecej tak samo jak TAN SAO, z tym ze wykorzystuje sie dlon jako ruch podbijajacy :idea:
  • 0

budo_adamd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: TAN SAO na sierp bokserski
8O

Jeśli dobrze zrozumiałem, to trafia się własną dłonią poruszającą się w górę w atakującą kończynę, i odprowadza ją w miejsce, w którym już nie może zagrozić?

Eeeee... :roll: ... mam nadzieję że się mylę 8)
  • 0

budo_guardian
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 454 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:RP(o)land

Napisano Ponad rok temu

Re: TAN SAO na sierp bokserski
technika jest debesciacka :)
to cos mniej wiecej tak jakbys podrzucal gorace kartofle na wyprostowanych dloniach :)
  • 0

budo_adamd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: TAN SAO na sierp bokserski
Czyli się nie mylę?

Cholera, do podrzucania kartofli zapewne nadaje się zajebiście, do nie-dostawania-w-pysk to ja wolę takie techniki, co dają większy margines błędu.

Na chwilę obecną nie mogę się pozbyć wrażenia, że to jest technika do dupy zupełnie.

Pozdrawiam,
AdamD
  • 0

budo_guardian
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 454 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:RP(o)land

Napisano Ponad rok temu

Re: TAN SAO na sierp bokserski

Na chwilę obecną nie mogę się pozbyć wrażenia, że to jest technika do dupy zupełnie.

Pozdrawiam,
AdamD


... patrz gościu Ty to masz łeb do interesu poklon , o tym "tylnim" zastosowaniu żem nie podumał :lol: , wot durak ze mnie (jednak internet potęga jest i basta), tylko trza zabiezpieczyć kredyt na kupno papieru toaletowego (najlepiej taki z odzysku, żeby dostac wsparcie z Unii Europejskiej na proekologiczne inwestycje :) )
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024