Skocz do zawartości


Zdjęcie

Soke Takayuki Kubota w Polsce


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
23 odpowiedzi w tym temacie

budo_laser
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3643 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Soke Takayuki Kubota w Polsce
Seminarium odbędzie się w dniach 19-21 listopada. Niedługo szczegółowe info.
  • 0

budo_yanoosh
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 108 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice, Warszawa, Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Soke Takayuki Kubota w Polsce
Jakby to było wczoraj - pamiętam poprzednie seminarium. Wsyd mi troszkę bo lata mijają, a ja jeszce nie opanowałem tamtego materiału... Ale cóż... czekam z neicierpliwością!!!
  • 0

budo_pro8e
  • Użytkownik
  • Pip
  • 36 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:W-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: Soke Takayuki Kubota w Polsce
heh Tez pamietam to jak dzis. :D to bedzie wydarzenie! i beda treningi przy okazji BAttodo czego ostatnim razem nie bylo! Hehe swoja dorga pamietam jak zesmy sobie zrobili z nim zdjecie... ciezko mu bylo wytlumaczyc ze chcemy zdjecie i ze ma sie patrzyc w obiektyw :D
  • 0

budo_patrol
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 524 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Soke Takayuki Kubota w Polsce
Również się cieszę :) . Z ciekawości zapytam - kto z forumowiczów w ogóle kojarzy postać soke Takayuki Kuboty i co o nim wiecie, bądź słyszeliście (moich poprzedników pomijam, bo są z tego samego dojo, a mi chodzi o osoby "z zewnątrz")? Chętnie poznam wasze opinie.
  • 0

budo_robertp
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2164 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Soke Takayuki Kubota w Polsce

Również się cieszę :) . Z ciekawości zapytam - kto z forumowiczów w ogóle kojarzy postać soke Takayuki Kuboty i co o nim wiecie, bądź słyszeliście


Widziałem w naszej TV migawkę z poprzedniego seminarium. To wtedy zainteresowąłem się kubotanem, zrobiłem sobie, a potem rodzina mi ściągneła książeczkę mistrza z USA

Kubotę drugi raz widziałem w filmie z Christopherem Lambertem (tytułu nie pomnę) Biznesmem z USA ratuje jakąś damę w Japonii i wplątuję się w intrygę. Na koniec walczy na miecze. Tak Kubota byl tam chyba kowalem (nie walczył)
  • 0

budo_yanoosh
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 108 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice, Warszawa, Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Soke Takayuki Kubota w Polsce
"W potrzasku" wszyscy w WCK go znamy na pamięć, bo na każdym obozie oglądamy...
  • 0

budo_wesley
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 680 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:SZCZECIN

Napisano Ponad rok temu

Re: Soke Takayuki Kubota w Polsce
To moze ktos napisze co wiecej o tym Mistrzu. Ja tylko pamietam stare Samuraje, tam bylo troche tekstow na Jego temat.

Pozdrawiam
  • 0

budo_laser
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3643 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Soke Takayuki Kubota w Polsce
Takayuki Kubota
Urodził się w 1934 r. w Kumamoto (Japonia). Już w wieku 4 lat rozpoczął treningi ju-jutsu i karate pod kierunkiem swego ojca, Denjiro. Studiował wiele japońskich sztuk walki wręcz i mieczem, ale dominowało u niego uprawianie karate, w którym wykazywał ogromny talent. Miarą jego talentu jest fakt, że rozpoczął nauczanie karate w wieku 14 lat, a w wieku 17 lat miał własne dojo w Tokio i był konsultantem policji d/s walki wręcz.
W 1964 roku przybył do USA, gdzie naucza karate do dziś w Głównej Kwaterze International Karate Association, założone w 1953 r. w Japonii, na czele którego stoi mistrz Kubota i które skupia ćwiczących z całego świata z różnych stylów karate, w szczególności Gosoku-ryu i Shotokan. Mistrz Kubota rozwinął techniki Shotokan na bazie obron Goju-ryu i stabilnych postaw Shito-ryu we własnął drogę dynamicznego stylu Go-soku (go - twardość, soku - szybkość). Stąd tytuł, jaki nosi - Soke (mistrz i założyciel stylu). Jego talenty wykorzystuje FBI i policja amerykańska, a także Hollywood. Występował, szkolił aktorów, układał sekwencje walk w ponad 300 filmach, współpracując z takimi gwiazdami Hollywood, jak: Yul Brenner, Charles Bronson, James Caan, Michael Douglas, Sean Connery, Christopher Lambert. To właśnie James Caan jest jednym z najwierniejszych uczniów Soke, ekspertem walki laską i honorowym prezydentem International Karate Association.
Soke opracował nowe bronie, uznane przez prawo amerykańskie jako służące do samoobrony: kubotan i kubotai. Rozwinął techniki walki pałką policyjną PR24 i tonfą.
Soke Takayuki Kubota jest mistrzem następujących sztuk walki: karate, toshin-ryu, taiho-jutsu, kubo-jutsu, shindo-tsuye-jutsu, kubotan, kubotai, kubokido, aikido, judo.

a teraz tak ode mnie :)
W momęcie kiedy przyjechał do stanów, tamto karate shotokan to był już tylko sport. Mało realnej samoobrony, w zawodach tylo dwie techniki na krzyż ( jak w itkf ). Zawodnicy w spoerj ilości byli poprosty mięccy :) Stworzył tam własne dojo, i nauczał twardo, tak jak powinno to wyglądać. Z kontaktem itp ( nie chodzi mi tu o zawody full kontakt ). Potem to się rozwijało w kierunku pełnego systemu, dodawał do treningów rzuty, dźwignie, bronie służące do samoobrony. Ostatecznie dziś system jego wygląda tak że składa sie z karate jako takiego, kobu-jitsu, czyli wariacji na temat jiu-jitsu, broni kubotan i kubotaj, oraz kobudo i nauki walki mieczem.
Ostatnio przygotowuje równierz nową konkurencję sportową kobu-jitsu, którą nazwał bym takim lightowym MMA. Walka jak w karate, tyle że nie przerywana, i do tego rzuty, podcięcia, duszenia i dźwignie. Ograniczona czasowo walka w parterze.
  • 0

budo_wesley
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 680 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:SZCZECIN

Napisano Ponad rok temu

Re: Soke Takayuki Kubota w Polsce
Hmm ciekawe, ciekawe... 8)
To seminarium to pewnie w Wawie bedzie?

Pozdrawiam
  • 0

budo_laser
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3643 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Soke Takayuki Kubota w Polsce
Tak, w Warszawie, tu jest główny klub Gosoku. W piątek będzie prawdopodobnie miecz, a karate w weekend przeplatane z kobu jitsu.
  • 0

budo_laser
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3643 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Soke Takayuki Kubota w Polsce
kurcze, kubo jitsu oczywiście :-)
  • 0

budo_maniak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 814 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Soke Takayuki Kubota w Polsce

toshin-ryu, taiho-jutsu, kubo-jutsu, shindo-tsuye-jutsu,kubotai, kubokido


Mogłbys przyblizyc co to jest i na czym polega ?? jakies linki moze? Bede wdzieczny.
  • 0

budo_laser
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3643 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Soke Takayuki Kubota w Polsce

toshin-ryu, taiho-jutsu, kubo-jutsu, shindo-tsuye-jutsu,kubotai, kubokido


Mogłbys przyblizyc co to jest i na czym polega ?? jakies linki moze? Bede wdzieczny.


ale które konkretnie??? taiho jutsu to sa techniki obezwładnień jeśli dobrze pamiętam, kubo jutsu to system który kubota stworzył w oparciu o jiu jitsu, kubotai to walka taką fajną bronią służącą do samoobrny ( specjalnie dla FBI ją stworzył ) a te których nie wymieniłem to niewiem co to, chyba coś z mieczem.
  • 0

budo_maniak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 814 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Soke Takayuki Kubota w Polsce
Jestem wdzieczny :)
  • 0

budo_pro8e
  • Użytkownik
  • Pip
  • 36 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:W-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: Soke Takayuki Kubota w Polsce
Hmm swoja droga nie wiedzialem ze on az tyle tego obmyslil.... :P I z tego co ja pamietam Toshin ryu to jest szkola miecza mistrza kuboty. Jest ona o tyle ciekawa, ze o ile w toyama ryu czy innym Nakamura ryu kata polegaja na szybkim wyciagniecia miecza i zadaniu poprawnego ciecia, po czym schowaniu miecza, O tyle w toshin ryu kata sa bardziej rozlegle i skomplikowane jak np. w karate. (w porownaniu do karate takie kata standardowe mieca wygladalo by tak: stoisz w Ioi, hidari zenkutsu dachi genad barai, hantai uchi uke gyaku tsuki, krok do przodu oi tsuki... cale kata:P ale to jest dosc swobodna przekladnia kata :) )
  • 0

budo_yanoosh
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 108 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice, Warszawa, Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Soke Takayuki Kubota w Polsce
Program seminariów z Mistrzem - Warszawa 19-21 listopada 2004

Hala Gimnazjum 2 ul. Koncertowa 4 - przy stacji Metra "Ursynów"

soke Takayuki Kubota 10 dan - asystuja:
shihan Tomasz Piotrkowicz 6 dan, shihan Rod Kuratomi 5 dan, shihan Ted Bratakos 5 dan

Piątek 19.11.04 - bronie japońskie
18:00 trening kobudo (2 tonfy)
20:00 trening ken-jutsu (bokken, miecz treningowy)

Sobota 20.11.04 - walka karate z elementami kubo-jitsu
10:00 trening kumite dla początkujących (do 8 kyu)
12:00 trening kumite średniozaawansowanych (7-4 kyu)
16:00 trening kumite zaawansowanych (od 3 kyu)

Niedziela 21.11.04 - formy Gosoku-ryu
12:00 trening kata dla średniozaawansowanych (8-4 kyu)
14:00 trening kata dla zaawansowanych (od 3 kyu)
  • 0

budo_wallace
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 567 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Soke Takayuki Kubota w Polsce
Jeszcze jakbyś podał ceny za całość i pojedyńcze treningi to byłbym wdzięczny ...
Jeszcze dobrze by było wiedzieć, czy jest możliwość oglądania ...
  • 0

budo_yanoosh
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 108 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice, Warszawa, Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Soke Takayuki Kubota w Polsce
Jest możliwość ćwiczenia ;P

Jeszce dzis w nocy nie znałem kwot, więć nie pisąłem.

Jest tak: dla członków PSK 50, dla pozostałych 60 za każdy trening. Ale jak ktoś idzie na trzy lub cztery to na te ostatnie dostaje 50% znizki. Ale wtedy trzeba zapłacić wcześniej. Jak ktoś idzie na jeden lub dwa to może płacić na miejscu.
  • 0

budo_wallace
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 567 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Soke Takayuki Kubota w Polsce
Mnie jedynie interesuje ken, więc dlatego pytam się o pojedyńcze treningi i możliwość oglądania :)
  • 0

budo_tito_ortiz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 381 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Soke Takayuki Kubota w Polsce
ja cos slyszalem ze T. Kubota kiedys walczyl z jakims bokserem na ringu i ze go zdyskfalifikowano bo zaczal uzywac kopniec i ze kiedys zaatakowal go dzik i ze ma do tej pory blizne po tej przygodzie.Moze ktos wie cos wiecej na ten temat ?
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024