Skocz do zawartości


Zdjęcie

"Polska plebejska broń narodowa"


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
68 odpowiedzi w tym temacie

budo_partyzant
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1872 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska Zachodnia

Napisano Ponad rok temu

Re: "Polska plebejska broń narodowa"
ludzie! czytajcie poprzednie posty! proszę o to by po raz dziesiąty ktos nie napisał o kraniku, czy wojskowym pasie. pozdro
a z broni, no może niezbyt popularnych...widziałem kiedyś pod jedną z knajp w akcji gościa, który walczył posługując się IMADŁEM!
  • 0

budo_uwak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 574 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:outlander

Napisano Ponad rok temu

Re: "Polska plebejska broń narodowa"
... młotek ....

czekaniki to juz nie plebejska ....ale mlotek rzadzi .....
  • 0

budo_blacha
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2143 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Puławy

Napisano Ponad rok temu

Re: "Polska plebejska broń narodowa"
pałki robione z grubego kabla z ołowianym wkładem
jako młody biznesmen (jakies 14 lat)
mieskzalem pół wakacji i rodzinki na wsi
niedaleko był złom to z kuzynem przytargaliśmy takiego kabla kawał
podocinalismy na odpowiednie kawałki, na to rączka od roweru i troche taśmy izolacyjnej i była krótka acz niezła pałka
kuzyn (ja nie mialem chodów więc o wpierdol było mi łatwo) potem opychał te pały pod remiza w wekendy
najwięcej poszło jak miala być zadyma z drugą wsią, a po dyskotece kuzyn jeszcze z 5 sztu znalazł porozrzucanych wokół remizy.
Niezły zarobek na tym mieliśmy.
  • 0

budo_avio
  • Użytkownik
  • Pip
  • 21 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz

Napisano Ponad rok temu

Re: "Polska plebejska broń narodowa"
Mowicie tu o nietypowych broniach, więc i ja wtrące tu swoje trzy grosze..
Kiedy na moim osiedlu jeszcze budowali się moi sąsiedzi, bardzo popularnym narzędziem zaczepno-obronnym była kielnia murarska. Był to bardzo poręczny przedmiot, którym można było wyrządzić przeciwnikowi przy dużej wprawie sporą krzywdę. Zaznaczam jednak, że potrzeba było paru treningów, żeby nie rozwalić sobie podczas uderzenia ręki w nadgarstku.
Ci bardziej gorliwi używali bardziej ekstremalnej wersji tego przedmiotu - kielni z naostrzonymi krawędziami, która służyła dodatkowo jako niewielka ale skuteczna kosa.
  • 0

budo_partyzant
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1872 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska Zachodnia

Napisano Ponad rok temu

Re: "Polska plebejska broń narodowa"
wątek główny tego topicu, czyli broń plebejska powoli, acz nieubłaganie przekształcił się w wątek poświęcony broniom nietypowym:) każdy kto jeździł kiedykolwiek autobusem czy tramwajem widział przy szybach młoteczki do tłuczenia szyb w razie potrzeby. z doświadczenia wiem, ze takowe młoteczki są bardzo groźnym sprzętem...
  • 0

budo_marianek
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 93 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: "Polska plebejska broń narodowa"
[quote name="W-wolf"]znajdowało się tam n.p - coś w rodzaju morgensterna, gdzie zamiat kuli , na łańcuchu znajduje się element przyłączajacy wał przyczepy z wałem ciągnika (za diabła nie wiem jak sie to nazywa:P) , a quote]

bolec????????
  • 0

budo_marianek
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 93 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: "Polska plebejska broń narodowa"
zapomnieliście o broni niematerialnej - CWANIACTWO ktore pozwla na pokonanie przeciwnik przed walka, no chyba ze tamten tez cwaniak
  • 0

budo_marianek
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 93 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: "Polska plebejska broń narodowa"

znajdowało się tam n.p - coś w rodzaju morgensterna, gdzie zamiat kuli , na łańcuchu znajduje się element przyłączajacy wał przyczepy z wałem ciągnika (za diabła nie wiem jak sie to nazywa:P) , a quote]

bolec????????


sorki bylem lekko rozkojarzony, wydaje mis ie ze codzi ci o wałek przekażnika mocy, ale jak mogl bys to dokladniej opisac ;) :lol:
  • 0

budo_marianek
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 93 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: "Polska plebejska broń narodowa"
Moze bys tez rura od odkurzacza, tylko niektore, a wlasciwie wiekszosc sa malo wytrzymale, ale po rozlozeniu mamy 2 rureczki( lepiej niz jedna ;) ) No i dostepne w każdym gosp. domowym
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024