Skocz do zawartości


Zdjęcie

Flash ball


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

budo_raffii
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 549 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Leszno

Napisano Ponad rok temu

Flash ball
Witam!
Od jakiegoś czasu nurtuje mnie czy ta "zabawka" jest dostępna i legalna w naszym kraju?Kiedyś czytałem w jakimś kolorowym magazynie że ktoś to rozprowadzał na terenie kraju w czasach początków obrotu bronią i to bez zezwoleń.Link do stronki w pdf-ie
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Dołączona grafika
A może jest ktoś kto bronił się tym wynalazkiem?Ponoć nokautuje jak sam żelazny Mike! :)
pozdrawiam
  • 0

budo_lord von banan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2917 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Flash ball
Coś nie mogę doczytać, w jaki sposób wyrzucane sa pociski...
  • 0

budo_nurek
  • Użytkownik
  • Pip
  • 39 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Flash ball
AFAIK to bron palna.
Taka przerosnieta gladkolufowa strzelba, konstrukcja naboju tez taka sama, tylko oczywiscie kaliber jak do granatnika, i strzela kawalkiem kauczuku.
We Francji popularne do obrony domu, i bez zezwolenia, u nas IMHO
zezwolenie jak na bron palna do obrony osobistej, ale tylko w teorii bo nie spelnia wymagan Rozporzdzenia. Wiec nie wolno posiadac...

pozdrawiam
n.
  • 0

budo_raffii
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 549 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Leszno

Napisano Ponad rok temu

Re: Flash ball
Tak to ładunek prochowy wyrzuca kulę o różnej konstrukcji, zasięg ponoć ok 50m i jak czytałem w tym magazynie energia ma kilodżuli tyle żeby się każdy chłop w krótkim dystansie wyłożył na plery bez jęku...
ale jak nie legalne to temat umarł...dzięki za odpowiedż.
pozdrawiam
  • 0

budo_gosc84
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 482 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Flash ball
Fajna żecz żeby była dostępna bez zezwolenia to kupuje , tylko się pomyśli jak to nosić i mamy doskonały sprzęt do obrony . Ps czasem niebędzie trza już szczelać jak bandyta zobaczy taką armate to ucieknie gdzie pieprz rośnie :)
  • 0

budo_gosc84
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 482 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Flash ball
Nie no centralanie nawet mają do tego kabury super , a właśnei mówione było że we francji jest legalne a teraz niemamy granic trzepania co się wiezie z innych krajów uni bo cła znikneły wiec każdy sie domyśla co myśle tylko mieć kase jechać i przywiesć .
  • 0

budo_mr_twinkle
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 655 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wielkopolska

Napisano Ponad rok temu

Re: Flash ball
Za taką kasę (no razem z kosztami podróży, chyba że się i tak jedzie), to pewnie wolałbym kupić u nas ostrą klamkę. I tak przestępstwo, i tak, a tetetka mniejsza, wygodniejsza, skuteczniejsza...
A fakt, że we Francji mają dużo takich ciekawych zabawek. Broń typu flash ball występuje też w zmniejszonej wersji, są też np. teleskopowe pałki elektryczne, dobre gazy CS. A propos... ostatnio nigdzie nie mogę dostać francuskich miotaczy CS, przestali sprowadzać czy jak...
  • 0

budo_wosiu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1070 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Flash ball
Jakiś czas temu wykryłem pewną lukę w "Ustawie o broni i amunicji" a propos takich rzeczy (miałem akurat na uwadze podobne ale dużo lepsze urządzenia produkowane w Rosji). Jest to wg obowiązującej nomenklatury "ręczna wyrzutnia pocisków specjalnych" i wg mojej oceny prawnej jest to rzecz całkowicie legalna, nie wymagająca żadnego zezwolenia na zakup i użytkowanie, gdyż wg ustawy.... nie jest to broń. Jedynym, niezbyt wielkim problemem jest to, że obrót takimi przedmiotami w Polsce - jak i wieloma innymi tego typu - wymaga standardowej koncesji. Korespondencja z Komendantem Głównym Policji (konkretnie jego biurem prawnym) utwierdziła mnie w przekonaniu o moich racjach. W przypadku zainteresowania być może za jakiś czas byłbym w stanie umieścić tutaj całą korespondencję ale nie w najbliższym czasie. Swoją drogą byłbym ciekaw opinii osób z branży policyjno-prawnej których jest tu kilka.


Wosiu
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024