Skocz do zawartości


Zdjęcie

ilość czy jakość... ????


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
27 odpowiedzi w tym temacie

budo_zgrywus
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 347 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:nie dotyczy

Napisano Ponad rok temu

Re: ilość czy jakość... ????
No, od razu lepiej :) :drinking: za wasze zdrowie i za dobre noze :drinking:
  • 0

budo_adamd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: ilość czy jakość... ????
$500 do wydania?

Hmmm... folder w okolicach $100, i nowa lodówka. A może przedłużony weekend nad morzem we dwoje? A może ... pół nowego cyfraka? A może ... jaaaa... naprawdę się cieszę że się trochę wyleczyłem z nożoholizmu.

Natomiast, w temacie listy. Na listę zakupów trafiają dwie kategorie noży.
1) coś, co ma szansę uczciwie zastąpić mój aktualny EDC, dając wiele za niewiele ;)
2) coś, na widok czegoś doznałem opadu szczęki, a jak już udało mi się pokonać ból w zawiasach - wiedziałem że "chcę to mieć!". BO TAK! Bo chcę! Bo jest PIĘKNY! Wtedy to szczerze mówiąc nie ma że materiały, producent, stal, blokada... jedna cholera :)

Na szczęście na ogół jest tak, że noże kwalifikujące się pod
1) odpadają - bo ciężko jest znaleźć EDC o stosunku jakość/cena lepszym niż Endura :)
2) odpadają, bo udaje mi się je "przeczekać", bo coś innego trafia na początek listy, bo akurat są inne wydatki, bo ... trafiają do Świata Noży, i jest okazja żeby "pomacać" i nagle nóż staje mi się całkiem obojętny.

Pozdrawiam,
AdamD
  • 0

budo_obol
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 703 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wlkp

Napisano Ponad rok temu

Re: ilość czy jakość... ????

Założenie jest takie, że macie np. 500$ do wydania: kupujecie 4 Benchmade, Spyderco, czy 2-3 MT, a może 1 MD, CRK, Stridera ???

Dolar dzisiaj stoi ok 3,5zl
Men, co ja bym kupil jakbym mial 1750zl...
Mowiac szczersze to chyba sam nie wiedzialbym co.

Jak ktos mi da tyle kasy to pojde do sklepu a jak wroce to wam powiem co kupilem... :)


no ja właśnie ostatnio uciułałem ponad 500$ i co ??? na liści zakupów od dawna wisi na 1 miejscu Triangle, na 2 Fallcrum, na 3 solution... itd. No ale pojawiła się okazja i ... kupiłem AR :) choć za tą kase moglem 3 pierwsze pozycje z listy kupić (sorry Piter) to jestem BARDZO zadowolony.

Zaznaczyłem, że ten post jest bardziej do kolekcjonerów dlatego porównanie do samochodu dałbym takie: wolisz 2 x Ferrari czy np. Maybacha do KOLEKCJI bo na codzień jeździsz S klasą ??? Jeśli chodzi o wartości użytkowe to mi na codzień Dragonfly i M21 wystarczają więc wszystko ponad te 2 to kolekcjonerstwo !!!

Rybak ja też tak zaczynałem: jakiś MT najlepiej automat, coś z S30V najlepiej spyderco, mocarny fix, coś małego... no a w między czasie odkryłem, że najbardziej mi się podobają "przerośnięte" składaki, więc narazie tylko na nie "poluje". Najgorsze przed Tobą... :wink:

Roberto nie denerwuj się, po Twojej kolekcj wyraźnie widać, że wolisz KONKRETY (zazdroszcze zbioru, bo mi się chociaż jeden MD w kolekcji się marzy) :oops:

Adam jak zwykle realista... :wink:
  • 0

budo_adamd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: ilość czy jakość... ????
Hehe... bo ja jestem ten "ale nie koniecznie" ;)

Poważniej, to jak się mieszka na swoim to cholera zmienia się perspektywa trochę. Jeśli nie ma się wyborów typu nowa zabawka czy wymiana okien, żeby nie piździło przez całą zimę - to nie ma sprawy! Ale jak to się sprowadza do tego, że albo zbierasz na zabawki, albo kupujesz lodówkę bo stara zaczyna szaleć i albo zamraża wszystko na kość - albo cieknie z niej woda, to już przestaje być tak różowo... :roll:

Ale jak już będę obrzydliwie bogaty :wink: to też sobie kupię dużo różnych fajnych noży, i będę im robił zdjęcia Canonem 20D z ładną L-ką ;)

Pozdrawiam,
AdamD
  • 0

budo_rybak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: ilość czy jakość... ????

Rybak ja też tak zaczynałem: jakiś MT najlepiej automat,

To ja jestem w tym miejscu bezpieczny, bo u mnie praktycznie wszystkie auto od MT sa nielegalne, chyba tylko jaki Vector sie lapie, ale z tymi to nie wiem, co bym mial robic ;)

Poza tym ku mojej czarnej rozpaczy MSE i Amphibian mi "nie leza"...
Z innych to mi sie CMTX5 podoba i fajnie lezy w lapie, ale to jeszcze nie teraz ;)

coś z S30V najlepiej spyderco,

Spoko, spoko, juz czeka w kolejce ;)

mocarny fix,

Tez czeka - i to bedzie na razie Crewman ;)

coś małego...

A tego to mam sporo.

Dzisiaj sie akurat miniPIKA ze mna wozi. I tutaj to powiem szczerze, ze BM705 to tylko dla przyjemnosci posiadania sobie sprawie ;)

no a w między czasie odkryłem, że najbardziej mi się podobają "przerośnięte" składaki, więc narazie tylko na nie "poluje". Najgorsze przed Tobą... :wink:

Nie wierze.

Mam mozliwosc pomacania wielu rzeczy, ktore mi podnosza cisnienie - i w wiekszosci przypadkow mi to cisnienie opada.

Przed zakupem :)
  • 0

budo_obol
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 703 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wlkp

Napisano Ponad rok temu

Re: ilość czy jakość... ????
Adam bardzo się ciesze, że ktoś taki jak Ty jest na tym forum, bo to jakby sprowadza mnie na ziemie :wink: Moja "choroba" trwa od zawsze, ale poważne zakupy trwają nawet nie od roku. Co do wydatkowania kasy : jeżdżę między 3 domami (w "moim" lodówka cieknie :oops: ), ale jeszcze żadnego nie traktuje za MÓJ, więc kasy w nie nie inwestuje, samochód mam (kiedyś byłem fanem tuningu, ale po rozbiciu 2 bryk mi przeszło). Narazie wybieram między wydaniem "extra" kasy na imprezy, komputer, treningi, albo na nóże i nie mam ostatnio kłopotów z wyborem :wink: . Nad morze ganiam co roku więc panna też mi nie narzeka :wink: Zdaje jednak sobie sprawę z faktu, że wszystko do czasu... :cry:
  • 0

budo_kubek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 895 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: ilość czy jakość... ????
Poczekaj, poczekaj. Ciebie też złapie szara żeczywistość i nie będzie wyboru między nożem a opłaceniem komornego.
Pozdrawiam.
  • 0

budo_fred
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 714 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wa-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: ilość czy jakość... ????
Kiedy jest sie na swoim, ma sie rodzine i zobowiazania duzo rozsadniej dysponuje sie pieniedzmi na swoje hobby.

O kurwa, co ja gadam, jakie rozsadniej... :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024