Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dopiero qpa... - cd.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
209 odpowiedzi w tym temacie

budo_rybak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Dopiero qpa... - cd.
- Dzien dobry. Zastalem Jolke...?

- Pan wejdzie, juz czeka...

Kraj IAR, mat /2004-10-11 14:40:00

PiS: Zakazać noszenia noży i siekier


Zakaz noszenia noży, siekier i kominiarek - to nowe propozycje posłów Prawa i Sprawiedliwości. PiS przygotowuje właśnie nową ustawę o zapobieganiu przestępczości.

To reakcja na ostatnie wydarzenia w Krakowie. W ciągu kilkunastu dni w wyniku brutalnych napadów, a także porachunków bandyci zabili tam trzy osoby.

Jak mówi poseł Zbigniew Ziobro, nowe propozycje mają przede wszystkim uprzykrzyć życie potencjalnym bandytom.

"Chcemy w ten sposób utrudnić życie chuliganom. Chodzi między innymi o wprowadzenie zakazu noszenia noży, siekier czy kastetów. Pseudokibice na co dzień obnoszą się z tego typu narzędziami" - wyjaśnia poseł Zbigniew Ziobro.

PiS chce również zwiększenia kompetencji straży miejskiej.

"Powinna ona stać się pewnego rodzaju policją municypalną, która koncentruje swoje działania na prewencji, patrolach i reakcji w sytuacji gdy dochodzi do jakichś ekscesów" - dodaje Ziobro.

Projekt nowych przepisów ma za kilka tygodni trafić do Sejmu.

Tymczasem sejmowe komisje pracują właśnie nad zmianami w kodeksie karnym. Projekt przewiduje, między innymi, wprowadzenie bezwzględnego dożywocia oraz podwyższenie kar za zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem, gwałty i rozboje.


  • 0

budo_cynik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dopiero qpa... - cd.
Hmm gdzie ja paszport schowalem...
  • 0

budo_desmo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 396 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mikołów

Napisano Ponad rok temu

Re: Dopiero qpa... - cd.
Chuligani! Strzezcie sie!

Obywatele! Cieszcie sie panstwo o was dba i was chroni!
  • 0

budo_vince
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4029 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dopiero qpa... - cd.
Nosz kurwa mac panowie bez jaj :evil:
  • 0

budo_cynik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dopiero qpa... - cd.
No to jaka riposta? Lobby nam trza lobby... Swiatlych osob, ktore moze skrobna conieco do prasy niespecjalistycznej czy cos.. Ni eiwem... Kurwa.
  • 0

budo_obol
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 703 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wlkp

Napisano Ponad rok temu

Re: Dopiero qpa... - cd.
kastetów to i tak nie można nosić, straż miejska nadal będzie tylko mandaty wypisywać, bandyci będą nosić noże, pistolety, pałki, siekiery (?) bo to ich "niezbędne narzędzia pracy", my nożoholicy będziemy używać noży tylko w domu (dobrze, że posiadać jeszcze wolno).
P.S. Dobrze, że nikt nie widział jak Piter wymachuje Striderem grożąc w centrum miasta biednemu kierowcy poszkodowanemu w wypadku :oops:
  • 0

budo_cynik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dopiero qpa... - cd.
I panowie zapanuje moda na noze wsrod chuliganstwa bo to bedzie wtedy szpan dopiero.. patrzcie kurwa, mam noz pomimo zakazu - wooo kozak jestes, widac, ze masz w dupie policje...

Zajebiscie.
  • 0

budo_zgrywus
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 347 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:nie dotyczy

Napisano Ponad rok temu

Re: Dopiero qpa... - cd.
To zesmy sie czasow doczekali :cry:
Inna sprawa ze mnie nigdy zadna policja nie rewidowala, wystarczy uwazac gdzie sie wyjmuje i tyle... chociaz nie usmiecha mi sie bycie przestepca to scyzor zadomowil sie w moim plecaku i nie mam zamiaru zmieniac przyzwyczajen. Mam nadzieje ze jesli (opukac) takie cos wejdzie w zycie to bedzie kolejny martwy przepis, pozadnych ludzi nie beda nim nekac a jak jakiegos dresa zlapia z kosa to przynajmniej beda mieli na niego paragraf :roll:
  • 0

budo_jumbo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2040 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dopiero qpa... - cd.
Proponuje na zlocie porozmawiać na spokojnie na ten temat i pomyśleć, co My możemy zrobić w tej kwestii. Nie zaszkodzi. :roll:
  • 0

budo_brisban
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1132 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:I znow wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Dopiero qpa... - cd.
Smieszne jest to, ze idioci mysla iz samo uchwalenie=egzekwowanie. Teraz sobie z dresami rady nie daja to potem beda dawali. Ech.... niech sie zajma czyms co naprawde moze pomoc i cos zmienic.
  • 0

budo_shaft
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1759 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:chinatown

Napisano Ponad rok temu

Re: Dopiero qpa... - cd.
dziekuje ze stane sie bandyta:)
  • 0

budo_jerz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3372 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Luta Livre

Napisano Ponad rok temu

Re: Dopiero qpa... - cd.
Spoko spoko już od dawna jesteś bandytą :) , ale nie przejmuj się ja ostatnio spytałem się znajomych w ramach jakiejś dyskusji czy wyglądam na bandytę i okazało się że miażdżąca większość stwierdziła że tak :lol:

Wracając do tematu:
Po prostu : Zbliżają się wybory, więc jeb.. politycy zaczynają słuchać, co ludzie mówią z oczywistych powodów. :?
  • 0

budo_adamd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Dopiero qpa... - cd.
O kurwa o ja pierdolę.

Na zlocie ma być kupa prasy, może nawet jakaś telewizornia lokalna. Więc proponuję z góry ustalić taktykę ;) i o nożach się wypowiadać bez cienia jakiejkolwiek choćby sugestii dotyczącej zastosowań zaczepno - obronnych. Jedyne dozwolone zastosowania to a) narzędzie do majsterkowania B) narzędzie do kuchni polowej c) zabawka kolekcjonera.

O ja pierdolę ... o kurwa 8O
  • 0

budo_sabertooth
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 356 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dopiero qpa... - cd.
Jumbo - pogadać zawsze można, ale na parę miesięcy przed wyborami - stary... NIC nie zdziałasz, bo ludzie to głosy, a te głosy to WŁADZA i wszyscy politycy teraz będa jechać na PUBLICE!

Zobaczcie wybory w USA - najlepszy przykład..

A po drugie panowie, przewrócilibyście się wszyscy jakbyście zobaczyli inne PROJEKTY ustaw, jakie w tym naszym sejmie się pojawiają! To niesamowite! Ta ustawa i tak ma baaardzo nikłe szanse na zaistnienie i WDROŻENIE w życie, bo sama ustawa niewiele zmieni, ale efekt MARKETINGOWY będzie murowany - dla polityków oczywiście! ;-)

...ale jak juz coś się wydarzy i ustawa by weszła - ze wszystkimi niezbędnymi elementami (w co trudno mi uwierzyć osobiście), to wtedy można dopiero składać skargę do rzecznika praw obywatelskich pod zarzutem ograniczania swobód obywatelskich, bo skoro noż w świetle polskiego prawa nie jest bronią ani narzędziem niebezpiecznym (jedna z interpretacji) - to dlaczego nie można go ze sobą nosić, tym bardziej że przecież są dużo bardziej niebezpieczne "narzędzia", którymi można wyrządzić dużo więcej szkód... itd...itd... itd...

a potem, dni, miesiące, lata.... i temat trafi na półki! ;-) )

pozdrawiam i więcej spokoju życzę
  • 0

budo_sorata
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1768 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Tomb Of The Mind

Napisano Ponad rok temu

Re: Dopiero qpa... - cd.
moim zdaniem z ta ustawa bedzie tak jak z wizami dla polakow , duzo szumu a malo roboty
  • 0

budo_rybak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dopiero qpa... - cd.

...ale jak juz coś się wydarzy i ustawa by weszła - ze wszystkimi niezbędnymi elementami (w co trudno mi uwierzyć osobiście), to wtedy można dopiero składać skargę do rzecznika praw obywatelskich pod zarzutem ograniczania swobód obywatelskich, bo skoro noż w świetle polskiego prawa nie jest bronią ani narzędziem niebezpiecznym (jedna z interpretacji) - to dlaczego nie można go ze sobą nosić, tym bardziej że przecież są dużo bardziej niebezpieczne "narzędzia", którymi można wyrządzić dużo więcej szkód... itd...itd... itd...

a potem, dni, miesiące, lata.... i temat trafi na półki! ;-) )

To wszystko prawda, ale to akurat nie jest glownym problemem.

Bo jesli ktos zdazy w miedzyczasie poczuc na wlasnej skorze dzialanie takiej ustawy - np. skonfiskowany cenny noz, czas spedzony w sadzie, zalozmy, ze stracone pieniazki na grzywny (jesli za "posiadanie niebezpiecznego narzedzia nie bedzie czegos wiecej), byc moze jakies wpisy do odpowiednich kartotek - to bedzie mu wszystko jedno, ze po trzech latach np. interwencja rzecznika praw obywatelskich odniesie skutek i "sprawiedliwosc i zdrowy rozsadek zatriumfuja".

I bedzie mogl zaczac starania o odzyskanie dobrego imienia, kasy, byc moze noza itp. itd.

Wiem, ze maluje czarnymi farbami, robie to celowo - ale chcialem jak najwyrazniej przedstawic, o co mi chodzi.

Podstawowy problem z roznymi poronionymi "tworami" prawnymi jest taki, ze przynajmniej czesc z nich udaje sie w koncu odeslac tam, gdzie ich miejsce - ale w miedzyczasie zdaza wyrzadzic mase nieodwracalnego zla.

Tak wiec pocieszanie sie na zasadzie "to nic, ze mnie teraz powiesza, bo przeciez bede za dziesiec lat zrehabilitowany" nie jest wg mnie dobrym pomyslem.

Jesli cokolwiek robic, to zanim cos takiego wejdzie w zycie.

Moje trzy centy.
  • 0

budo_kamboras
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 823 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Dopiero qpa... - cd.
Bardzo mnie smuci kierunek w którym to wszystko zmierza. Teleskopa nosiłem odkąd pamiętam, zanim ustawą zakazali, a wybrałem go świadomie - żeby nie nóż, którym łatwiej zrobić niechcący większą krzywdę. Zakazali teleskopów , zakarzą noży, klamki już od dawna są niedostępne dla ludzi z ulicy. Słyszałem, że na latarki taktyczne też miały być pozwolenia.
Pociesza mnie to tylko, że za niewiele lat dorosnę do laski, chyba że ta "broń" będzie przysługiwać tylko emerytowanym wojskowym i policjantom od pułkownika wzwyż.
  • 0

budo_obol
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 703 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wlkp

Napisano Ponad rok temu

Re: Dopiero qpa... - cd.
Panowie ja mam tylko taką uwagę co do nadużywania pewnych słów :evil: w szeroko pojętym tego słowa znaczeniu jestem DRESEM bo najczęściej łaże w dresach, jestem "łysy" waże 95kg i trenuje (siłka,bjj,shoot), ganiam często po imprezach z 5-10 kumplami, ale do tego studiuje, mam kobiete, nikogo nie zaczepiam i jestem jedynym kolesiem w ekipie, który zawsze ma nóż bo reszta "dresów" woli kogoś skopać jeśli już muszą (pięści dają im poczucie siły). KOCHAM NOŻE i nie dlatego, że można nimi kogoś zabić lub nastraszyć. Moje doświadczenia z jednego z Poznańskich klubów świadczą o tym, że najwięcej sprzętu noszą przy sobie "metale", "harlejowcy", "kibole przy okazji zadym", "lumpy" i "porządni" ludzie (Piter i jego ostatni wypadek) 8O ,więc praktycznie wszyscy, którzy nie mają przekonania o nieposkromionej sile swoich mięśni 8)

Wracając do głównego tematu to co jakiś czas jestem "trzepany" przez znajomych policjantów za samo siedzenie pod blokiem, albo w czasie nocnych powrotów do domu od kobiety... Na szczęście słabo szukają lub ograniczają się do głupich pytań w stylu :gdzie idziesz, co tu robisz skoro mieszkasz 200m stąd ?? Mi taki pomysł ustawy bardzo się nie podoba bo ja/my zostawimy swoje noże w domu, ale BANDYCI nie (jak zobaczą radiowóz to ich bazarowa kosa wyląduje w krzakach)
Ta ustawa będzie przeciwko ZWYKŁYM ludziom, a nie przestępcom bo oni i tak łamią prawo na codzień, a kolegium, mandat czy zarekwirowanie sprzetu tylko ich rozbawi...
takie pomyśły tylko mnie naklaniają do głosowania na "lewice" bo wałki zawsze były i będą niezależnie od tego kto rządzi...
  • 0

budo_shaft
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1759 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:chinatown

Napisano Ponad rok temu

Re: Dopiero qpa... - cd.
efektu tez duzego chyba nie bedzie.
ale jezeli amsz taki plan zrealizuj go jutro bo dzis juz i tak nikogo nie zlapiesz.
moim zdaniem warto.:)
  • 0

budo_jumbo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2040 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dopiero qpa... - cd.
A może na zlocie ładne pismo napisać, podpisy zebrać i przekazać władzom?

W końcu będzie to lepsze od niczego....
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024