Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dopiero qpa... - cd.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
209 odpowiedzi w tym temacie

budo_hellfire
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2404 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Minas Morgul
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Dopiero qpa... - cd.
Aha nóz w pracy mniej(bo taki zawód to tak jakbyśmy podali w piśmie o liberalizację broni palnej,że policjantów ratuje pistolet), ale po prscy(nawet ci sami ludzi), podczas uprawiania hobby(nurkowanie, wspinaczka) to jak najbardziej. Ok?
  • 0

budo_hellfire
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2404 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Minas Morgul
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Dopiero qpa... - cd.

Ja na dodatek proponuje zrzutke po kilka zlotych i zakup dla takiego zaproszonego goscia jakiegos nozyka sredniej klasy - co by sobie mogl w tym swoim biurze poselskim koperty rozcinac - niech wie do czego noz moze posluzyc - dobry noz, a nie jakis tam zlom z bazaru

Nie wpuszcza go przez bramki do sejmu(chyba,że posłowie nie musza przez nie pzrechodzić), ale pomysł fajny poużywa w pracy lub w domu...
  • 0

budo_shaft
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1759 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:chinatown

Napisano Ponad rok temu

Re: Dopiero qpa... - cd.
hellfire mi sie podoba, tylko jak im w pierwszym zdaniu walniemy bandytami to niefajnie:)
poza tym odczpe sie bo mam miejsce w twoim rzadzie:)
pomysl z nozem dobry

moze Tloluviin by wyrazil opinie jako ze in on mial pomysl pisania?
  • 0

budo_hellfire
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2404 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Minas Morgul
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Dopiero qpa... - cd.

hellfire mi sie podoba,


Wiem o tym, ale nie rozpowiadaj publicznie,że ci się podobam

poza tym odczpe sie bo mam miejsce w twoim rzadzie

i pójdą plotki, jak je zdobyłeś :wink: ale obiecałem i dostaniesz miejsce.

Czekamy też na inne listy, wybierzemy najlepszy szkielet i robudujemy
  • 0

budo_shaft
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1759 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:chinatown

Napisano Ponad rok temu

Re: Dopiero qpa... - cd.

hellfire mi sie podoba,


Wiem o tym, ale nie rozpowiadaj publicznie,że ci się podobam

a kieleka mowil ze jestes szybki:P


no ludzie dajwajcie jakies opinie!
  • 0

budo_gab3d
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1572 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z lasu

Napisano Ponad rok temu

Re: Dopiero qpa... - cd.
Noi jestes bardzo ladnie opalony :oops:



Trzeba zaznaczyc, ze czlowieka ktory chce kogos dziabnac nozem nie interesuja przepisy i to czy go moze posiadac czy nie.
  • 0

budo_shaft
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1759 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:chinatown

Napisano Ponad rok temu

Re: Dopiero qpa... - cd.
Dobra, to ja powiem teraz tak bardziej madrze z prosba o nie chowanie urazy..

otoz dla mnie w tym jest troszke nowomowy i pewnej przekory, a uwypuklanie roznic miedzy nami i bandytami poprzez ceny nozy i hobbistyczne przypadlosci, wcale najlepszym rozwiazaniem nie jest .
tak samo jak przytaczanie porownan obrazujacych co jest ostre a co nie(chodzi o plyte CD).

widac w tym profesjonalizm, na pewno, ktorego ja w tej dziedzinie nie mam, ale budowa zdan w formie jaka teraz jest wcale do porawnych nie nalezy. to samo ze stylistyka, aczkolwiek biore pod uwage ze jest to szkic.

uwazam tez ze postawienie na dramatyzm zdarzen, jest niestety w przypadku takich dokumentow zlym posunieciem.
lepsze byly by tu fakty..

aczkolwiek jak mowie nie wiem co przemawia do politykow.
jest to moje zdanie.
laickie ale zdanie.
  • 0

budo_adamd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Dopiero qpa... - cd.
Eee... no ja się mogę z Shaftem tylko zgodzić. Nad tym szkicem trzeba będzie mocno popracować.

Pozdrawiam,
AdamD
  • 0

budo_brisban
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1132 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:I znow wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Dopiero qpa... - cd.
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] <--- przeczytajcie sobie co na swojej stronie napisali o tym projekcie. Nie widze nic o nozach :|
  • 0

budo_jumbo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2040 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dopiero qpa... - cd.

Ja na dodatek proponuje zrzutke po kilka zlotych i zakup dla takiego zaproszonego goscia jakiegos nozyka sredniej klasy - co by sobie mogl w tym swoim biurze poselskim koperty rozcinac - niech wie do czego noz moze posluzyc - dobry noz, a nie jakis tam zlom z bazaru


Tak tworzy się podwaliny łapówkarstwa. Od drobnego prezentu...

W nocy (moja pora życia), siądę na tyłku i postaram się napisać inną wersję listu, tak by można było coś zsyntetyzować.
  • 0

budo_kkamill
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2163 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Praszka

Napisano Ponad rok temu

Re: Dopiero qpa... - cd.

Tak tworzy się podwaliny łapówkarstwa. Od drobnego prezentu...

W nocy (moja pora życia), siądę na tyłku i postaram się napisać inną wersję listu, tak by można było coś zsyntetyzować.


Nie moge sie z Toba calkowicie zgodzic, bo zauwaz ze kazdy dygnitarz, kiedy dostaje zaproszenie na jakas impreze, dostaje z niej upominek.
A lapowkarstwem mozna by nazwac takie posuniecie gdybysmy gosciowi powiedzeili: "masz tu stary fajny kozik, ale ustawe spal, albo sobie nia .... podetrzyj"

A trudno zeby ze zlotu milosnikow nozy, zaproszony gosc wyszedl z prezentem innym niz noz. Co mu chcesz dac?? line pocieta na konkursie??

Owszem zamiast noza mozna mu podarowac np. ksiazke Sergiusza Mitina, albo jakas inna ktora dalaby gosciowi inne spojrzenie na noz i kulture noza
  • 0

budo_shaft
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1759 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:chinatown

Napisano Ponad rok temu

Re: Dopiero qpa... - cd.
Ale KAmill to chyba oczywiste ze zaproszonych gosci wciaga sie w forme zabawy jaka wlasnie bedzie ciecie liny itp itd.
aczkolwiek sadze ze ofiarowanie noza to inna sprawa.
jestesmy fanami, hobbistami.
niech politykierro przyjedzie, pobawi sie z nami, oceni nas niech poczuje sie dobrze i tyle.
a co zrobi to inna sprawa.
  • 0

budo_kkamill
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2163 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Praszka

Napisano Ponad rok temu

Re: Dopiero qpa... - cd.

Ale KAmill to chyba oczywiste ze zaproszonych gosci wciaga sie w forme zabawy jaka wlasnie bedzie ciecie liny itp itd.
aczkolwiek sadze ze ofiarowanie noza to inna sprawa.
jestesmy fanami, hobbistami.
niech politykierro przyjedzie, pobawi sie z nami, oceni nas niech poczuje sie dobrze i tyle.
a co zrobi to inna sprawa.


No to tez to wlasnie mam na mysli - co zrobi to i tak jego sprawa.
Chodzi mi tylko o to ze taki upominek (a ze w tym przypadku IMHO noz by byl odpowiednim upominkiem - przeciez to nie musi byc drogi noz, tylko ladny i zeby byl ostry i przynajmniej markowy) bedzie gosciowi przypominal o tym ze kiedys byl na takim zlocie, zaprosili go organizatorzy, podobalo mu se lub nie, A CO ZROBI Z USTAWA I SWOIMI POMYSLAMI TO (powtarzam) JEGO SPRAWA
  • 0

budo_brisban
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1132 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:I znow wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Dopiero qpa... - cd.
Spoko Jumbo rozumiem to i w sumie jestem za tylko troche mnie boli, ze nie bede mogl pogadac z bracia nozowa o czym bym chcial tylko bede musial sie troche ograniczac. No, ale naszczescie bedzie jeszcze ta mniej oficjalna czesc spotkania przy piwku i tam juz politykow nie bedzie :)
  • 0

budo_hellfire
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2404 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Minas Morgul
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Dopiero qpa... - cd.

Dobra, to ja powiem teraz tak bardziej madrze z prosba o nie chowanie urazy..

Shaft, ja miałbym się na ciebie się gniewać? W życiu

otoz dla mnie w tym jest troszke nowomowy

Nie ukrywam, bo o to mi chodziło

tak samo jak przytaczanie porownan obrazujacych co jest ostre a co nie(chodzi o plyte CD).

lepsze byly by tu fakty..

Tu się zgodzę trzeba więcej faktów, dlatego poprosiłem o argumenty, bo sam nie wymyślę wszyskiego.
Jesli chodzi o porównania - jak widać projekt ustawy PiS jest demagogią i populizmem, dlatego mozemy na niego zareagować trszeczkę w podobny sposób, stąd takie porównania(miejscami jak z tabloidu typu Fakt), ale jeżeli uwazacie,że być ich nie powinno to obędzie się bez nich. Jednak ustawa skierowana jest przeciwko przestępcom, więc musimy pokazać,ze uderzy nie tylko w nich, ale także w nornalnych obywateli. Zgoda, z cenami nozy to przesada, ale potrzebowałem "zapchajdziury" do szkieletu.


aczkolwiek jak mowie nie wiem co przemawia do politykow

Otóż do polityków przemawiaja rzeczy 1)Górnolotne 2)Przynajmniej udające,że zostały mądrze sformułowane. Stąd taka forma listu. Wiem,że tak uważają, bo sam widziałem różnicę między stanowiskiem o poparcie rządu Belki. Z jednej strony oficjalne popracie było sformuowane ładnie i w podobnym tonie, a treść pzrekazu była taka,że lepiej nie zostawiać Polski w rękach oszołomow(pokroju Giertycha) ale żaden poliyk tego nie napisze tego w ten sposób. Widziałem parę list m-dzy politycznych i wszyskie były podobnego tonu i treści.

Pozrd.
  • 0

budo_kkamill
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2163 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Praszka

Napisano Ponad rok temu

Re: Dopiero qpa... - cd.
Ale przeciez gosc zaproszony (tym bardziej posel jakis) nie pozwoli sobie na strate calego dnia zeby ogladac noze i sluchac wykladow. Dlatego pewnie i czas na swobodne rozmowy bedzie.

Jumbo, nie zamierzam sie z Toba sprzeczac. Pomyslalem ze bylby to mily gest, ale jesli twierdzisz (mam nadzieje ze na podstawie badan empirycznych) ze samo uczestnictow w imprezie bedzie dla zaproszonego goscia wieksza atrakcja, to nie ma powodu zebysmy mieli dochodzic kto ma racje.
Kazdy przeciez ma jakies pomysly - jak ten polityk co ta ustawe niby zaproponowal :D
  • 0

budo_blacha
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2143 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Puławy

Napisano Ponad rok temu

Re: Dopiero qpa... - cd.
moim zdaniem olejmy przykłady z płyta CD, podkreślić że pzrestępcy i tak nie przestrzegają prawa i zakazów jakie są wieć nie przestana nosić noży a wszyscy kolekcjonerze, wędkarze i hobbyści stana sie przestępcami.
A co do reszty to z jednej strony zgadzam sie z Jumbo ale z drugiej ta impreza w końcu stanie sie sztywna i drętwa jak cholera. Tylko nie zapraszajmy nikogo z takich baranów na impreze po zlocie, no i jeszcze jedno
NIE POWINNISMY GO ZAPRASZAĆ NA SEMINARIUM Z WALKI NOŻEM
to pogrzebie nas na wstępie.
po jaknajbardziej :)
może np. po przerwie obiadowej, nie zobaczy walki nożem a już wszysyc troche pogdaja na luzie i coś zgadamy co i jak postępować.
Na razie nikogo nei zaprosiliśmy ale skoro każdy dorzuca 3 grosze to i ja swoje wcisne, a powtarzać za innymi nie będe.
Takie moje małe uwagi.
pozdrawiam w tym popierdolonym kraju (i ide sie uczyć języków)
  • 0

budo_rybak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dopiero qpa... - cd.

Eee... no ja się mogę z Shaftem tylko zgodzić. Nad tym szkicem trzeba będzie mocno popracować.

I najlepiej nie w miejscu, do ktorego ma dostep kazdy, kto sobie usiadl w kafejce internetowej...

(...)


(...)Gdyby taki przepis funkcjonował*** przed X laty nasz kolega i jego żona mógliby już nie żyć, gdyż noszony przez niego nóż uratował ich przecinając pasy w rozbitym samochodzie.(...)

To nie jest zaden argument - do tego sluza specjalne urezdzanie, takie jak np. rescue hook od BM, a jesli uwazasz, ze nie dasz tym razy wybic szyby, to mozesz sobie kupic specjalny noz z zaokraglonym czubkiem, ostrzem serrated i "glass breaker" na koncu rekojesci.
  • 0

budo_guldan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1366 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dopiero qpa... - cd.
co do seminarium walki to fakt, pogrzebie nas ze hej.

warto zeby taki polytykier zobaczyl wystawe nozorobow i ze nozy nie robia tylko osoby siedzace w pierdlu. (zreszta sam sie przekonalem na wlasnej skorze, ze jak robie noze to kryminalista jestem jakis)
  • 0

budo_lothian
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1047 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:schoinki :)

Napisano Ponad rok temu

Re: Dopiero qpa... - cd.
No i jak zwykle - trzech Polaków=cztery zdania... :? Sama petycja, to za mało. Myślę, że pokazanie komuś znaczącemu na żywo o co nam chodzi, że potrafimy się nożami cioeszyć i bawić kulturalnie, jest jak najbardziej na miejscu. Ktoś tam powiedział, że chce się na zlocie dobrze bawić i nie bardzo mu sie taki pomysł uśmiecha. No to gdzie i kiedy byś chciał go zaprosić, aby zaprezentować swoje racje? Nie bój żaby, na częśc nieoficjalną na pewno nie przyjdzie, choć myślę, że to jednak by niejednemu z nich bardziej pasowało :wink: A co do prezentu, to myślę, że to bardzo dobry pomysł. Każdy laik kojarzy zwykle nóż, jeśli nie z kuchenniakiem, to ze spręzyną, albo motylkiem. Ale np. podarować jakiś nóż użytkowy z funkcjami ratowniczymi np. Eickhorn Solingen Pocket Rescue Tool (315 zł) i wytłumaczenie do czego służą pozostałe mechanizmy oprócz ostrza na pewno przemówiłoby do niejednego. Albo np. jakiegoś Victorinoxa. Ludzie, zastanówcie się Wy, co mówicie o łapówkach! Przecież on i tak będzie go musiał wykazać w zeznaniu podatkowym. OPoza tym pamietam, że na jednym z forum, dotyczącym zupełnie innego tematu, była ankieta internetowa. Każdy mógł się na nią wpisać. Potem była ona przekazana władzom w sejmie. To chyba jacyś motocykliści coś o drogach radzili... Pewnie jest to więc możliwe. Taką ankietę na necie podpisałoby z pewnością więcej ludzi. Mogłaby ona ukazać się nakże na innych forach poświęconych "stali". Dobrze byłoby zjednoczyć wysiłki. To tyle - pozdrawiam.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 3

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych


    Facebook (1)

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024