Skocz do zawartości


Zdjęcie

Seminarium Kenjutsu, a złowrogie meguri


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

budo_wallace
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 567 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Seminarium Kenjutsu, a złowrogie meguri
Zmęczony, ale bardzo zadowolony wróciłem dzisiaj nad ranem z seminarium kenjutsu z P.Orban w Lipsku.
Na wstępie chciałbym podziękować znamienitym mym komapnom, dzięki którym mogłem udać się na tenże staż: pancerowi, michałowi arctowi i marcinowi dybczyńskiemu. Podróż stażowozem była bardzo pouczająca i obfitowała w arcy ciekawe dyskusje. Min. omawialiśmy bitewne zastosowania śmiertelnego meguri, jak i iście piekelnej tegatanty. Również nasze rozważania i dyskusje dotyczyły znanych i szanowanych osobistości światowego i polskiego aikido. :lol: :roll:
Po szczęśliwym dotarciu na miejsce rozłączyliśmy chwilowo nasze siły i każdy udał się do swojego nauczyciela - ja do Lipska do P.Orban, natomiast moi kompani udali się w dalszą drogę do Stutgartu do A.Cogniarda, zaś tam połączyli siły z innymi panami braćmi - ale to zapewne lepiej przedstawi jutro Pancer w swojej relacji. :)
Wracając do stażu to był on podzielony na 3 bloki tematyczne: kata kashima, battojutsu i medytacja.
Kata obejmowały wszystkie 5 kata z 3 serii wraz z kilkoma możliwymi wariacjami.
Battojutsu natomiast obejmowały kilka podstawowych form (niestety dokładne numerki wyleciały mi gdzieś z głowy) oraz również kilka możliwych wariacji.
Medytacja natomiast to 30 minutowe stanie w bezruchu z różnymi ustawieniami rąk - i powiem, że dość męczące... podobno nie aż tak jak praktyka taiso, ale dla mnie jak na razie to ciężki kawałek chleba...
Cóż to na tyle....
Dodam jeszcze w drodze powrotnej zatrzymaliśmy się w polecanej przeze mnie knajpie i waćpanowie kompanii byli bardzo ukontentowani. :)

Wallace (lecący na trening i zastanawiający się jak jutro Pancer dotrze do pracy.... ) :roll: :) :lol:
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Seminarium Kenjutsu, a złowrogie meguri
Wallace, to opisz jeszcze te zastosowania meguri, jak juz wyciagnales naga prawde z mistrzow 8)
  • 0

budo_wallace
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 567 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Seminarium Kenjutsu, a złowrogie meguri
Naga prawda jest taka, jak ją mistrzowie przedstawiaja - całą nagusieńka... poza tym myśle, że jutro wielki mistrz Pancer będzie mógł odpowiedzieć Ci na te pytania....
Co najciekawsze w wielu przypadkach nasze aikido, mimo że wizualnie różne posiada wiele wspólnych cech ... nawet nie spodziewałem się, że aż tyle .... w każdym razie zainteresowałem się i odwiedzę w najbliższym czasie staż, aby poznać wszystkie sekrety, mroczne i tajemne zastosowania meguri i pozycji bocznej w praktyce ... :) 8)
  • 0

budo_łabędź
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2100 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Swanderful country :)

Napisano Ponad rok temu

Re: Seminarium Kenjutsu, a złowrogie meguri

Min. omawialiśmy bitewne zastosowania śmiertelnego meguri, jak i iście piekelnej tegatanty. Również nasze rozważania i dyskusje dotyczyły znanych i szanowanych osobistości światowego i polskiego aikido. :lol: :roll:

Heh, he to parę znanych postaci musiały uszy piec jaki obrabialiście :dupa: :rofl:

Co najciekawsze w wielu przypadkach nasze aikido, mimo że wizualnie różne posiada wiele wspólnych cech ... nawet nie spodziewałem się, że aż tyle .... w każdym razie zainteresowałem się i odwiedzę w najbliższym czasie staż, aby poznać wszystkie sekrety, mroczne i tajemne zastosowania meguri i pozycji bocznej w praktyce ...


Tak wspólne ćwiczenia i podróże rozszerzaja horyzonty :) Jeszcze będą z Wallacea ludzie :wink: :D .
A tak serio - od dawna twierdze, że podobieństw jest całkiem sporo

Ł. (kibicujący swobodnej wymianie wiedzy między szkołami aiki) :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024