Skocz do zawartości


Zdjęcie

Chandra...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
36 odpowiedzi w tym temacie

budo_reaktor
  • Użytkownik
  • Pip
  • 33 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Chandra...
Drodzy przyjaciele, zastanawiam się czy dopada was czasami dół, chandra, depresja itp. i uważacie że wasze aikido zamiast się posuwać do przodu to odwraca się do was d*** i idzie gdzieś w śiną dal....?

Jeżeli tak to jak sobie z tym radzicie?
  • 0

budo_hara-kiri
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1088 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Chandra...
No, bywa.
Trenuję dalej ;-)
Pozdrawiam i życzę wytrwałości ! Minie :-)
  • 0

budo_sojobo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 506 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Chandra...
to chyba objawy przetrenowania...ja bez Aikido moge wytrzymac z 4-5 dni...potem mnie nosi :-)
jesli nie widac postepow to moze nastawienie niewlasciwe??

wasze aikido zamiast się posuwać do przodu to odwraca się do was d*** i idzie gdzieś w śiną dal

-czyli jest nad czym pracowac :D
  • 0

budo_maciejsobczak
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 391 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wawka

Napisano Ponad rok temu

Re: Chandra...
Hmmm to tak już jest im dłużej trenujesz tym coraz więcej widzisz błędów w swojej technice, a jak do tego dojdzie chandra to faktycznie mogą dopaść myśli że wszystko jest do d****py i wogóle. Rada jest jedna trening i tylko trening.

A jak po treningu odczujesz na całym ciele jakość technik wykonywanych przez innych-przejdzie ci :D :wink:
  • 0

budo_silvio
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 829 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Anglia

Napisano Ponad rok temu

Re: Chandra...

Drodzy przyjaciele, zastanawiam się czy dopada was czasami dół, chandra, depresja itp. i uważacie że wasze aikido zamiast się posuwać do przodu to odwraca się do was d*** i idzie gdzieś w śiną dal....?

Jeżeli tak to jak sobie z tym radzicie?


dokładnie wiem co czujesz. myślę że w takich wypadkach nie należy na siebie naciskać, ale chwilowo odpuscic i odpocząć. Potem głód Aikido sam wróci.
Silvio
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Chandra...

dokładnie wiem co czujesz. myślę że w takich wypadkach nie należy na siebie naciskać, ale chwilowo odpuscic i odpocząć. Potem głód Aikido sam wróci.
Silvio

Co odpuscic? treningi??? 8O 8O 8O wolne zarty!!! Tylko potworne lenie tak robia.
Wlasnie trzeba zdwoic czestotliwosc, potroic wysilek, rozwinac do maximum osobisty trening poza dojo.....w ostatecznosci wykonac rozpaczliwy gest, zmniejszajac codzienna dawke piwa :)
  • 0

budo_jeżyk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1211 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:WaWa

Napisano Ponad rok temu

Re: Chandra...

Drodzy przyjaciele, zastanawiam się czy dopada was czasami dół, chandra, depresja itp. i uważacie że wasze aikido zamiast się posuwać do przodu to odwraca się do was d*** i idzie gdzieś w śiną dal....?

Jeżeli tak to jak sobie z tym radzicie?


Zakceptować, przestanie być problemem... :lol:
  • 0

budo_shawnee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1617 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:to zależy kto pyta...

Napisano Ponad rok temu

Re: Chandra...


dokładnie wiem co czujesz. myślę że w takich wypadkach nie należy na siebie naciskać, ale chwilowo odpuscic i odpocząć. Potem głód Aikido sam wróci.
Silvio

Co odpuscic? treningi??? 8O 8O 8O wolne zarty!!! Tylko potworne lenie tak robia.
Wlasnie trzeba zdwoic czestotliwosc, potroic wysilek, rozwinac do maximum osobisty trening poza dojo.....w ostatecznosci wykonac rozpaczliwy gest, zmniejszajac codzienna dawke piwa :)


Śmiem się nie zgodzić. Uważam, że nalepszym wyjściem będzie przerwa. Co najmniej roczna, zwiększona dawka codziennego piwa i pilot (remote control) w ręku. A po roku wrócić na matę i przezyć szok, że kumple "z jednej fali" wiedzą i potrafią więcej :) Jednak mięśnia piwnego nikt i nic ci nie odbierze, a co się wybyczyłeś to twoje :) :)
  • 0

budo_ellis
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 750 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:krakow / warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Chandra...
no mnie wlasnie dzisiaj dopadla po pierwszym treningu od miesiaca... stwierdzilam ze nic nie potrafie juz chyba :(
  • 0

budo_przemek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1208 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Chandra...
moim zdanie w zadnym wypadku nie wolno przerywac treningow.... potem bardzo trudno powrocic na tatami..... trzeba, moim zdaniem przetrzymac ten czas nie zrazajac sie.. intensywnie cwiczyc...i uswiadomic sobie ze co jakis czas taki okres chandry bedzie.... i nauczyc sie przetrzymac to....
pozdrowienia i powodzenia w przelamywaniu barier...
  • 0

budo_desper
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 145 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z kądścik

Napisano Ponad rok temu

Re: Chandra...
Moim zdaniem w takim przypadku, który nawiasem mówiąc zdarza się chyba każedemu, należy może nie przerwać tredningi ale zapauzować ;) na powiedzmy tydzień. To pomoże się zdytstansować trochę do tego wszystkiego i "zapalić się" na nowo. Oczywiście nie jest to jedyna metoda ale za to prosta i dosyć skuteczna.
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Chandra...
ja coprawda nie trenuje aikido ale w takich chwilach zwatpienia zdecydowanie polecam trenowac dalej z taka sama czestotliwoscia/ intensywnoscia (no chyba ze sie obijasz- to intensywnosc zwiekszyc) zalamnka minie a zostanie satysfakcja z nieprzerwanego treningu... pozniej bedziesz juz wiedzial co robic w takich chwilach :twisted:

mi przerwy nie pomagaja a wrecz doluja, raczej nie mamy tu doczynienia z przetrenowaniem wiec odpuszczac nie trzeba.
  • 0

budo_reaktor
  • Użytkownik
  • Pip
  • 33 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Chandra...
Wlasnie trzeba zdwoic czestotliwosc, potroic wysilek, rozwinac do maximum osobisty trening poza dojo.....


O.K.
A w takim bądz razie jak można samemu ćwicząc poza dojo?
No poza zaczepianiem dresów, kata w parku... :)
  • 0

budo_marcin954
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2861 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Manchester UK
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Chandra...
ostatnio poszedłem na trening rzucany po raz pierwszy od kilkunastu miesięcy, przerwy nie sa zdrowe, handra mi przeszła jak nożem uciął :balisong:
  • 0

budo_reaktor
  • Użytkownik
  • Pip
  • 33 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Chandra...
Wygląda to wszystko jak przygody Miszcza Mariana. :) :) :)
  • 0

budo_silvio
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 829 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Anglia

Napisano Ponad rok temu

Re: Chandra...

Co odpuscic? treningi??? 8O 8O 8O wolne zarty!!! Tylko potworne lenie tak robia.
Wlasnie trzeba zdwoic czestotliwosc, potroic wysilek, rozwinac do maximum osobisty trening poza dojo.....w ostatecznosci wykonac rozpaczliwy gest, zmniejszajac codzienna dawke piwa :)


Szczepan, jeśli Tobie to pomaga to super. Osobiście uważam że ludzki umysł lubi różnorodność i to nas różni od maszyn. Wydajność robotnika przykręcającego cały dzień ten sam element na taśmie produkcyjnej w fabryce spada wraz z upływem czasu.
Silvio
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Chandra...

Szczepan, jeśli Tobie to pomaga to super. Osobiście uważam że ludzki umysł lubi różnorodność i to nas różni od maszyn. Wydajność robotnika przykręcającego cały dzień ten sam element na taśmie produkcyjnej w fabryce spada wraz z upływem czasu.
Silvio


Szanowny Silvio,
SW maja to do siebie, ze nie jest to dzialalnosc intelektualna. W razie ataku cialo ma za zadanie zareagowac odruchowo, bez myslenia. Zeby taki stan osiagnac, potrzeba wlasnie takiego nudnego, mechanicznego treningu przez wiele lat. Chwilowe wahania(przykladowo wydajnosci czy innej chandry) nie maja tu zadnego znaczenia.

Co sie liczy, to zespolenie umyslu z cialem. A dopuki sa jakies wahania, dolki, euforie, chandry, to oznacza ze to zespolenie jeszcze nie nastapilo. Zadna przerwa nie zblizy nas do lepszej harmonizacji ciala i ducha.Tylko jeszcze ciezszy trening.
Ot co!
  • 0

budo_łabędź
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2100 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Swanderful country :)

Napisano Ponad rok temu

Re: Chandra...
Z chandrą, dołem, czy zwątpieniem można sobie radzić na rózne sposoby. Ważne jest, aby nastepowała jak mawiaja psycholodzy dezintegracja pozytywna osobowości tzn. po fazie rozpadu powinna nastapić faza integracji, scalenia i to najlepiej na wyższym poziomie niz przed całym procesem.
Jak to robić- odpowiedź zależy od bardzo wielu czynników, a każda droga w skarajnośći typu podwojony morderczy trening lub całkowita abstynencja grozi przykrymi konsekwencjami (np. z jednej strony kontuzje z drugiej rozleniwienie, zniechecenie, brak bodzców do integracji, odsuwanie problemu) Jak zwykle złoty środek jest najtrudniejszy do osiągniecia i dla każdego będzie sie znajdował w innym miejscu.
Trywializując można sobie poradzić (tu bez wartosciowania rozwiązań) po męsku - skatujmy sie na maksa, zapijmy smutki :wink: lub na sposób kobiecy - będe dla siebie dobry, dam sobie wytchnąc, zajme sie czymś innnym, zjem pizze lub kupie sobie coś co mnie pocieszy 8)
Co wybierzecie zalezy od indywidualnych potrzeb i preferencji - nie ma rozwiązań idealnych

Ł. (wujek Dobra Rada - zadumany nad złozonością ludzkiej psychiki i potrzeb 8) )
  • 0

budo_placek
  • Użytkownik
  • Pip
  • 20 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Chandra...

Ł. (wujek Dobra Rada - zadumany nad złozonością ludzkiej psychiki i potrzeb 8) )

Malutki OT (jakoś nie mogłem się powstrzymać :wink: ) :

Dzieci: Nie do wiary! Jak można się tak brzydko wyrażać?!
Wujek: Dam wam dobrą radę: kiedy wasz kolega znów zacznie mówić brzydkie wyrazy, wiecie co zróbcie wtedy?
Dzieci: Cooo?
Wujek: Udawajcie, że nie słyszycie, co do was mówi. Że nic nie słyszycie.
Dzieci: Huraaaa! To jest wspaniała rada!
  • 0

budo_łabędź
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2100 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Swanderful country :)

Napisano Ponad rok temu

Re: Chandra...
[quote name="budo_placek"][quote name="budo_Łabędź"]Ł. (wujek Dobra Rada - zadumany nad złozonością ludzkiej psychiki i potrzeb 8) )[/quote][/quote]
Malutki OT (jakoś nie mogłem się powstrzymać :wink: ) :[/quote]
Dołączona grafika

Wujek zawsze z wami :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024