Skocz do zawartości


Zdjęcie

Zielony a miecza się czepia :D


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
23 odpowiedzi w tym temacie

budo_buli
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Zielony a miecza się czepia :D
Witam! Jestem kompletnym lolem co do sztuk walki :) (jedynie 3 lata karate schotokan). Aktualnie mam zamiar zacząć ćwiczyć walkę kataną lub dai-kataną. Chcę wiedzieć czy we wrocławiu można zapisać się na jakieś treninngi i ile kosztuje takie przedsięwzięcie.
  • 0

budo_shiroi_kumo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 159 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dnim ym

Napisano Ponad rok temu

Re: Zielony a miecza się czepia :D
Nie znam odpowiedzi na twoje pytanie (mimo ze z wrocka i'm :]) Radzilbym ci zapytac sie na jakims forum tematycznym bo tutaj zbyt wiele osob nie zaglada :roll:
Pozdro
  • 0

budo_liczmistrz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2877 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: Zielony a miecza się czepia :D
Najlepiej by bylo gdyby jakis mod przeniosl ten topic do Walki Bronia...
  • 0

budo_graframolo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1094 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Zielony a miecza się czepia :D
Niestety zmartwie cie sztuki poslugiwania sie daikatana nie ma bo taka bron nie istnieje a katana juz predzej.

Osobiscie we Wroclawiu nieznam zadnej szkoly ale moze Sprubuj Opole
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] tam maja ruzne sekcje blizej i dalej.
Ponadto We wroclawiu jest klub kendo : [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] moze tam cwicza iaido.
Pozatym moze zerknij jeszcze tu: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_marcin954
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2861 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Manchester UK
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Zielony a miecza się czepia :D
we wrocławiu w wyżej wymienionym klubie cwiczą iaido, co do umiejętności autora tematu to się nie martw, wielu z Twoją praktyka jest już senseiami.
  • 0

budo_graframolo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1094 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Zielony a miecza się czepia :D
Skond wiesz ze tam taki poziom? (milo byc sanseiem nieprawdaz :wink: )
  • 0

budo_marcin954
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2861 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Manchester UK
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Zielony a miecza się czepia :D
nie pisze o klubie, tylko adresuję posta do goscia, że jego trzy lata karate, to mało i duzo zarazem. Są tacy, którzy po trzech latach karate sa już wielkimi sensejami, a gościu się zamartwia, ze jest bóg wie jak początkujący. O to mi chodziło, a nie o poziom klubu. Chocaiz zapewne można znaleźc kluby iaido, gdzie każdy mógłby sensejowac. :)

aha, i żadnym sensei to ja nie jestem :-)
  • 0

budo_graframolo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1094 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Zielony a miecza się czepia :D
przepraszam nie zrozumialem.
  • 0

budo_polwo
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 81 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3 Miasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Zielony a miecza się czepia :D
Marcin954 niestety obnażył największę słabość polskich miszczóf więc teraz zabije go tajemny mail tsunami:)
  • 0

budo_marcin954
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2861 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Manchester UK
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Zielony a miecza się czepia :D
ty się śmiejesz, kiedyś coś napisałem o panu Takeuchi, niemiłego zresztą. Potem jakiś debil pisał do mnie smsy z internetu, podpisywał się jako życzliwy i wyzywał na pojedynek. Pokazalem te smsy kumplom, i się zastaniawialismy do jakiego wjazd zrobić :) wszak jeden z nas ma samochód, sześciu w niego wsiądzie, z trudem ale wsiądzie. Do pojedynku nie doszło, nie wiem czy mam żałować czy nie, ale sądząc po odwadze piszacego zwolennika soke Takeuchiego, pewnie nie miałby za wiele do pokazania.
  • 0

budo_graframolo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1094 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Zielony a miecza się czepia :D
Marcin masz jeszcze te sms? Znajdziemy kolesia po ip, wezmiemy tak ze 3 samochody twoja ekipa w jednym moja w drugim ty wezmiesz boken/shinken cotam wolisz ja wezme kamery oswietlenie partu statystuw jakas japonska przenosna wioske i nakrecimy film fabularny!!!
Nazwiemy go "2 samurajow", albo "Bez Brody" albo" Marcin, who stept on tigers tail" :lol:
  • 0

budo_tomasiu san
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 55 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Leszno

Napisano Ponad rok temu

Re: Zielony a miecza się czepia :D
Z troszke innej beczki do Grafa bym sie glownie chcial skierowac. Czym w koncu jest ta cholerna Dai-katana ? Slyszalem kiedys cos o takim cudzie ale nic doglebniej nie udalo mi sie dowiedziec (Jak w googlach szukam to mi ta durnowata gre znajduje jeno :]) a slyszalem ze jest to jakas przekombinowana (wyolbrzymiona) wersja katany. Jakis mit ? Baja jakas czy wymysl jakis hollywodzkich gupkow czy cu ?
  • 0

budo_graframolo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1094 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Zielony a miecza się czepia :D
Ja z taka nazwa sie nie spodkalem w zrudlach, ktore uwazam za kompetentne ale moze moja wiedza jest niepelna.
  • 0

budo_marcin954
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2861 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Manchester UK
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Zielony a miecza się czepia :D

Marcin masz jeszcze te sms? Znajdziemy kolesia po ip, wezmiemy tak ze 3 samochody twoja ekipa w jednym moja w drugim ty wezmiesz boken/shinken cotam wolisz ja wezme kamery oswietlenie partu statystuw jakas japonska przenosna wioske i nakrecimy film fabularny!!!
Nazwiemy go "2 samurajow", albo "Bez Brody" albo" Marcin, who stept on tigers tail" :lol:


no to mi się podoba, ale nie mam tych esemesów, to było jakies pól roku temu, wiesz ja takich rzeczy nie kolekcjonuję. :D

Czym w koncu jest ta cholerna Dai-katana ? Slyszalem kiedys cos o takim cudzie ale nic doglebniej nie udalo mi sie dowiedziec (Jak w googlach szukam to mi ta durnowata gre znajduje jeno :]) a slyszalem ze jest to jakas przekombinowana (wyolbrzymiona) wersja katany. Jakis mit ? Baja jakas czy wymysl jakis hollywodzkich gupkow czy cu ?


mit albo baja albo wymysł holyłódzkich głupków, też o czymś takich nie słyszałem.
  • 0

budo_polwo
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 81 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3 Miasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Zielony a miecza się czepia :D
A ja się przyznam że spotkałem się z tą nazwą wielokrotnie. Jest ona używana, niestety(według mojej wiedzy) nieprawidłowo na przemian z Tachi. Z tego co pamiętam jest to opisane w książce "sekrety samurajów"
  • 0

budo_marcin954
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2861 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Manchester UK
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Zielony a miecza się czepia :D
to ja sobie w sekrety samurajów zerknę jak do chaty wróce, nie pamiętam tej nazwy z tej książki.
  • 0

budo_kselos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1657 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Zielony a miecza się czepia :D
Czytałem kiedyś ksiażkę Dai-sho (autor chyba F.Olden) wg. autora oznacza to długi miecz i krótki miecz (szermierka dwoma mieczami?) a Dai-katana znaczyłoby długi miecz (głownia ok 90 cm). Tak coś pamiętam... ale mogę się mylić bo dawno to było. Pozdrawiam!
  • 0

budo_polwo
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 81 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3 Miasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Zielony a miecza się czepia :D
właśnie znalazłem na straży przybocznej


tachi

Miecze te wytwarzano w Japonii od wczesnego wieku V. Tachi były proste i posiadały jedną krawędź tnącą. W okresie Heian i na początku pojawienia się samurajów, miecze zostały lekko zakrzywione, aby ułatwić zadawania ciosów z grzbietu konia. Długość tego miecza wynosiła zwykle od 65 cm do 70 cm. Tachi zawieszano u pasa obi przy pomocy tasiemek.

no-dachi (lub daikatana)

Dłuższy od tachi z przedłużoną rękojeścią. Był noszony na plecach i stanowił groźną broń na polu bitwy. No-dachi nosili zazwyczaj jeźdźcy, a nie piechurzy
  • 0

budo_marcin954
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2861 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Manchester UK
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Zielony a miecza się czepia :D
nazwa nodachi jest znana, daikatana nie, mam wrażenie że to daikatana tp zostalo spopularyzowane przez rodaków myszki miki, bo nawqet pewien japonczyk z danami w kendo nie wiedzial co to jest.
  • 0

budo_kendoka
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 317 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:waw.pl

Napisano Ponad rok temu

Re: Zielony a miecza się czepia :D
Daikatana to chyba taka gra była... na enginie Quake II zrobiona... 8)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024