Skocz do zawartości


Zdjęcie

Letnia Szkoła Iaido Olkusz 2004 - zdjęcia


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

budo_marcin954
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2861 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Manchester UK
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Letnia Szkoła Iaido Olkusz 2004 - zdjęcia
witam!!!

w tym roku na Letniej Szkole Iaido, która się odbyła w Olkuszu w dnia 22 - 28 sierpnia 2004 r., gościlismy japońskiego mistrza Hakuo Sagawę - 9 dan iaido i 8 dan kendo. nie będe się rozpisywał jak było, bo o tym jeszcze będzie w prasie, jeszcze nie mam potwierdzenia, gdzie dokładnie ale bedzie. Niech ci co ich nie było żałują że nie byli, mówię tu o fanatykach iaido. :-) Sensei miał rzeczowe podejście do tematu, podchodził, tłumaczył, odpowiadał (przy pomocy tłumaczki) na zadawane pytania. No i można było odnieśc wrażenie, że ma mniej niż 87 lat.
Dołączona grafika
Dołączona grafika
sensei otrzymał podarek - polską szablę od chłopaków z Olkusza
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Hakuo Sagawa na tle pucharów - trofeów w turnieju taikai.
Dołączona grafika
pokaz form kata Hakuo Sagawy - zróbiło to na mnie należyte wrażenie
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

kilka zdjęć z treningów
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

W turnieju taikai każdy z zawodników ma do wykonania reiho (początkowe i końcowe) oraz pięc (w tym roku były trzy) form kata, wybranych bądź przez komisję sędziowską bądź okreslonych samodzielnie przez każdego ze startujących, Oceniena jest znajomośc kata, przygotowanie psychiczne - trzeba pokazać zaangażowanie psychiczne, ale i też spoków i pewność siebie, że idzie się po zwycięztwo itp. Trudno to opisać, trza wziąć w tym udzialł. Dla mnie taikai jest trudniejsze od egzaminów, bo jest obok druga osoba, która może być lepsza. Każdy z zawodników porusza się wyznaczonym polu, (oznaczonym białymi lub czerwonymi liniami), w ty mpolu jest miejsce tzw. startowe z którego zaczyna sie wykonywanie reiho i form.

teraz kilka fotów z turnieju taikai.
Marcin Wojtasik - zwycięzca tegorocznego taikai
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Urlika Prieb - zajęła drugie miejsce
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
pojedynek Urliki i Marcina
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
jeden z pojedynków półfinałowych
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Karol Binda otrzymał kantosho - jest to nagroda za wolę walki.
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
jeden z pojedynków pierwszej tury turnieju
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
werdykt - tak wygląda sędziowanie - na sygnał sędziego głównego (siedzacego pośrodku) sędziowie unoszą jedną horągiewkę w górę, tego koloru na jakim polu jest zawdonik, który ich zdaniem był lepszy
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
trofea i nagrody z bliska
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
tak jak wspomianłem pierwsze miejsce zajął Marcin wojtasik z Warszawy, drugie Urlika Prieb z Niemiec, trzecie miejsca były dwa, ale nie napiszę kto je zajął bo nie pamiętam nazwiska jednej osoby. :sad: Kantosho sensei Sagawa przyznał Karolowi Bindzie z Bielska Białej.


odbyły się też pokazy
najpierw prazentowali swoje zdolności zawodnicy
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
potem mistrowie - tutaj Wim van Mourik z Berlina, 5 dan iaido
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
formy prezentował również Krzysztof Górnicki z Opola (4 dan iaido) i inni yudansha z Niemiec, na koniec zaprezentował sie sensei Sagawa, (te zdjęcia są powyzej.)

panowie zwali vipami - pierwszy z lewej K. Górnicki (szef PSI), drugi W. Małecki (prezes PZK), dwóch panów z kręgów politycznych :D oraz Hakuo Sagawa
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
organizatorzy tegorocznego obozu - Jarosław Medyński i Krzysztof Górnicki.
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
publiki na pokazach i egzaminach nie zabrakło
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
kilku Niemców z wyższymi danami, między innymi Hubert Schmitz (z kitką)
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
w ogóle to Niemców było więcej niż Polaków
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
przed treningiem, na zdjeciu szef szczecińskiej grupy iaido - Daniel Demkiewicz 1 dan iaido 1 dan kendo (drugi od lewej)
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
ceremonia rozpoczynającą i koncząca kazdy trening, jak widać ludzi troche było :?
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
zapewnie sensei Sagawa robił rozpiskę zajęć w ostanim dniu obozu, kiedy to miały miejsce egzaminy na stopnie kyu i zawody taikai
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

fotka członków Mushinkan Iaido Dojo Szczecin z sensei Hakuo Sagawa. Te znaczki to imiona członków klubu zapisane katakana, moje sensei odczytał, także pewnie prawdziwe :-)
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
zdjęcie całej grupy w przedostatni dzień obozu
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

ten pan nam stale towarzyszyl z ławki, wierny kibic :-)
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Warto było jechać i pozdrawiam wszystkich uczestników obozu, niedoszlych uczestników obozu oraz wszystkich zainteresowanych iaido i innymi sztukami walki. Zapraszamy w przyszłym roku. :-)
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Letnia Szkoła Iaido Olkusz 2004 - zdjęcia
Fajne zdjecia, Marcin.
Napisz jakie nowe rzeczy sie nauczyles :) oraz co cie zaskoczylo najbardziej.
Co u Sagawy sensei wywolalo u ciebie najwieksze wrazenie?
  • 0

budo_marcin954
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2861 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Manchester UK
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Letnia Szkoła Iaido Olkusz 2004 - zdjęcia

Fajne zdjecia, Marcin.
Napisz jakie nowe rzeczy sie nauczyles :) oraz co cie zaskoczylo najbardziej.
Co u Sagawy sensei wywolalo u ciebie najwieksze wrazenie?


dzięki, moi koledzy i koleżanki z sekcji wiedzą jak robić zdjęcia :-)

nauczyłem się wiele nowego ,trudno o tym pisac bo w zasadzie na stażu Hakuo Sagawa dał mi jakiś "ślad" a ja idę teraz tropem tego co mi pokazał Sagawa. Dopracowuję to czego się dowiedziałem dzięki jego wskazówkom. Poprawiłem nieco cięcie, już mniej "aikidowe" a bardziej takie jak trzeba. Druga sprawa to timing, nie wiem jak to do konca wytłumaczyć, chodzi mi momentu wstawania w formach siedzących i dobywania, co jest pierwsze i w jakim momencie, to mi nieco rozswiatliło jak popatrzałem na pokaz senseia. Nauką nauka, a zasuwać trzeba na treningach, inaczej cały staż jest do niczego.

Największe wrażenie to na mnie zrobiło to że gośc ma 87 lat, a poruszał się sprawniej i szybciej od niektórych młodszych o 30 - 35 nauczycieli jakim miałem okazje widzieć. Chodził z jednego krańca sali na drugi żwawym krokiem i poprawiał, korygował (przy pomocy tłumaczki). To mnie zaimponowało, pełne zaangażowanie w trening, nie skracał treningu co się bardzo często sie zdarza - cwiczylismy po bite 3 godziny, tak że kulasy odpadały. Hakuo Sagawa podczas sayonara party, podchodził do każdego stolika, nie ważne czy siedzieli przy nim yudansha czy nie i rozmawiał ze wszystkimi, opowiadał jak zaczynał, jak wyglądają świątynie shinto i kuźnie w których kuje sie miecze, bo o takie rzeczy żesmy go pytali - na jakiejś husteczkę narysował nawet wejście do takiej kuźni, nic innego nie było pod ręką. :-) Podobało mi się ,że nie interesowała go polityka, wszystkich traktował na równi. No i ten luz podczas wykonywania cięć, sam mi osobiście powtarzał bym był wyluzowany.

jeszcze kilka zdjęc z treningów
Dołączona grafika
Dołączona grafika

i z taikai
jak widać mój kumpel z sekcji miał poważny orzech do zgryzienia, którego niestety nie zgryzł :sad: - Dominik Paprzycki vs Marcin Wojtasik
Dołączona grafika

tutaj kolega przechodzi do ćwierfinału - Piotr Trumpiel ze Szczecina
Dołączona grafika

inny członek szczecińskiej ekipy Mieszko Pawłowski na pokazie przed zawodami :-)
Dołączona grafika

dwie fajne dziewczyny na pierwszym planie: Urlika Prieb z Niemiec (drugie miejsce) oraz Hanka Zielińska z Opola (Jindokan Dojo Opole), za Urliką stoi Regina Skowronek z Niemiec.
Dołączona grafika

spełniono również stosowny toast na sayonara party :-) - na zdjęciu obok sensei jego żona i córka.
Dołączona grafika

a to uliczka w Kluczborku o wymownej nazwie, gdzie się zatrzymaliśmy w droge do Grodu Gryfa. :-) :-)
Dołączona grafika
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024