Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jak gietkie powinno byc Iaito?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
13 odpowiedzi w tym temacie

budo_bzdziagwa
  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Jak gietkie powinno byc Iaito?
Takie moze wydaje sie naiwne pytanie ale....kupilem wlasnie Iaito ze strony artjapan.pl - wywazenie jest OK, samo wykonanie miecza OK ale ....ostrze wydaje sie bardzo gietkie...Nawet za bardzo....
Zdaje sobie sprawe ze jest to stop aluminiowo,niklowo berylowy ale czy kazde Iaito ze stopu jest takie?

pozdrawiam
  • 0

budo_marcin954
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2861 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Manchester UK
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak gietkie powinno byc Iaito?

Takie moze wydaje sie naiwne pytanie ale....kupilem wlasnie Iaito ze strony artjapan.pl - wywazenie jest OK, samo wykonanie miecza OK ale ....ostrze wydaje sie bardzo gietkie...Nawet za bardzo....
Zdaje sobie sprawe ze jest to stop aluminiowo,niklowo berylowy ale czy kazde Iaito ze stopu jest takie?


a jak ty sprawdzasz jak gietkie powinno byc ostrze ? pytam bo są rózne metody.

niexle sie w ybuliłes jak kupowałes z artjapan od pana Sochy. napisz coś o tym mieczu, ewentualnie zapodaj jakieś foty.
  • 0

budo_bzdziagwa
  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak gietkie powinno byc Iaito?
Mam wrazenie ze nie jest sztywne....
Metoda jest laika lajkonika....chwytajac za kissaki jestem w stanie lekko odgiac je...wygiac w osi poziomej....nie wiem czy dobrze to tlumacze.
Cos wiecej?
Dobrze wywazony (na tyle ile jestem w stanie stwierdzic) i calkiem przyzwoicie wykonany....
Zdjecia wrzuce moze jutro...

pzdrw
  • 0

budo_bzdziagwa
  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak gietkie powinno byc Iaito?
A co do ceny...no coz - tanio nie bylo i mam nadzieje ze nie przeplacilem....chociaz cholera wie.
Wydaje mi sie ze p.Socha jest raczej sensownym zrodlem ze wzgledu na wiedze....

pzdrw
  • 0

budo_world_cup
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 269 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak gietkie powinno byc Iaito?
A na pewno on nie jest z gumy? :wink:
  • 0

budo_bzdziagwa
  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak gietkie powinno byc Iaito?
:) :) :)
  • 0

budo_marcin954
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2861 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Manchester UK
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak gietkie powinno byc Iaito?

Mam wrazenie ze nie jest sztywne....
Metoda jest laika lajkonika....chwytajac za kissaki jestem w stanie lekko odgiac je...wygiac w osi poziomej....nie wiem czy dobrze to tlumacze.


mój się tak na pewno nie odgina, ja robie inaczej, chwytam miecz za rekojeśc, ostrzem do góry, nastepnie pukam lekko w głownię tuz habaki by sprawdzić jak daleko odegnie sie kissaki, żadnego uginania to nie kosa na pole :) nie odginaj kissaki bo zniszczysz sobie miecz, bedziesz miał potem taki orkowy blaszak. :)

Dobrze wywazony (na tyle ile jestem w stanie stwierdzic)


jak stwierdzasz dobre wyważenie miecza, pytam bo wiele osób ma błedne wyobrazenie o wyważeniu miecza, a żeby to ocenic to potrzeba juz nieco praktyki. :-) podczas ciecia głownia nie może ciagnąc w dół, natomiast rekojeśc nie moze być zbyt cięz?a, ale takie pisanie przypomina wróżenie z fusów. :)
  • 0

budo_bzdziagwa
  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak gietkie powinno byc Iaito?
Jest dokladnie tak jak mowisz - kwestia wywazenia jest w mojej opinii - osobistym odczuciem....albo miecz dobrze lezy Ci w reku albo nie...nie mozna byc "troche w ciazy" :)
Sprobowalem Twojej metody....no i szczerze powiedziawszy kissaki skacze na boki jak dla mnie zbyt mocno... :cry:

Na szczescie jest mozliwosc zwrotu ostrza co mam zamiar jutro uczynic.

Ale sprawa pozostaje nadal nie rozwiazana - zostaje bez Iaito :|

pzdrw
  • 0

budo_marcin954
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2861 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Manchester UK
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak gietkie powinno byc Iaito?
jedż na staż iaido albo zwróć się do kogoś kto mieszka w miare blisko od ciebie, niech ci powie czy miecz jest dobry czy nie , bo takie gadanie na moje wyczucie to jest wróżenie z fusów. ja ci nic nie powiem o tym mieczu bo go nie widziałem. Jakbym zobaczył to pewbnie bym miał swoje zdanie, więc może zanim oddasz to się kogoś poradź.
  • 0

budo_graframolo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1094 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak gietkie powinno byc Iaito?
Iaito jest zazwyczaj z aluminium polaczonego z berylem, nie jest to stop o niesamowitej wytrzymalosci i lekkim naprezeniom moze ulegac, jesli masz bo hi-struziny, to jednak mimo wszystko nie powinno sie wyginac przy malej sile (wiadomo nawet sztange dalo by sie wygiac gdyby sie postarac.) bo hi pelnia role miedzy innymi usztywnienia bocznego. Jednak nie martwil bym sie tym czy miecz sie wygina czy nie gdy go lapiesz za czubek. Bardzij wazne jest czy przy naprawde silnym cieciu i mocnym osadzeniu nie masz wrazenia ze sprezynuje. Jesli nie to niema powodu sie niepokoic bo walczyc nim nie bedziesz, twoje zycie raczej od niego nie zalezy. :wink:
Co do ceny no cusz zajzyj tutaj [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] masz tam duza oferte iaito ocen sam.
  • 0

budo_bzdziagwa
  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak gietkie powinno byc Iaito?
Wiem, ze ciezko w to uwiezyc ale zdaje sobie sprawe z czego i do czego stworzone sa Iaito:) Problem tkwil w tym wlasnie, ze mimo usztywniajacego bo-hi Iaito wydawalo mi sie jednak zbyt sprezynujace....i miekkie.
Na szczescie (dla mnie) transakcje udalo sie anulowac - i tu uklon w strone p.Sochy ktory jednak traktuje zadowolenie klienta priorytetowo.

Nadal jednak pozostaje bez Iaito a nie przywyklem placic za cos czego na oczy nie widzialem, wiec Tozando odpada. Chyba ze uda sie gdzies namierzyc i ocenic ktorys z ich wyrobow uzywanych w Polsce.


pzdrw
  • 0

budo_graframolo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1094 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak gietkie powinno byc Iaito?
Rozumiem ze dziwnie sie kupuje zecz kturej nie widzi sie, jedyne co moge powiedziec o firmie tozando to to ze kilku moich znajomych kupilo juz tam miecze w ruznych cenach i zaruwno oni sa zadowoleni jak i ja po obejzeniu owych mieczy niemam im nic do zazucenia. Ale to jedyna rekomendacja jaka moge dac bo i tak wybur jest twuj.
  • 0

budo_marcin954
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2861 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Manchester UK
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak gietkie powinno byc Iaito?
to u pana Sochy jak miecz kupowałes, też go raczej na oczy niewidziałes. Ja mam Katsumushi Koshirae Iaito, z tozando, kupowałem bo mi mój nauczyciel polecił ten model, pokazał foty itp. potem zobaczylem u kogoś w realu, i kupiłem. więc moze zobacz, czym machają inni i wtedy podejmij decyzje.
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak gietkie powinno byc Iaito?
Zgadzam sie ze dziwnie jest kupowac miecz nie widzac go wczesniej. Ale jesli masz kase na kupno w tozando, to sie nie wahaj. Ta firma ma reputacje swiatowa, nie tylko w Polsce. W Polsce po prostu nie ma tej jakosci co oni oferuja.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024