Skocz do zawartości


Zdjęcie

Iaido


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
19 odpowiedzi w tym temacie

budo_tomasiu san
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 55 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Leszno

Napisano Ponad rok temu

Iaido
Konnichiwa

czy ktos z was moze orientuje sie czy w Lesznie (na poludnie od Poznania) stacionuje jakis klubik (tudziez grupka pasionatow) zajmujacy sie Iaido ? Bardzo bym chcial sie wkrecic w ta sztuke a nauka z filmow raczej nic nie da jesli nie bedzie podstaw. Jesli nie znacie zadnego Iaido w Lesznie (tudziez okolicach) to moze chociazby Kendo albo Kenjutsu ? Pozdroweczka

Sayonara
Arigato Gozaimasu
  • 0

budo_marcin954
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2861 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Manchester UK
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Iaido
Kluby iaido są w Wrocławiu, Opolu i okolicach tego drugiego (Kluczbork itp.), ponadto formuje się grupa w Częstochowie, duże jest sekcji iaido i pseudoiaido na Górnym śląsku.
  • 0

budo_tomasiu san
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 55 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Leszno

Napisano Ponad rok temu

Re: Iaido
Raczej odpada taka opcja. Nie wydaje mi sie mozliwe zebym mogl sie wybrac na trening do wroclawia lub w okolice czestochowy nawet ten raz czy dwa w tyg :/ A jesli chodzi o samodzielna nauke. Slyszal ktos moze o jakis ksiazkach itepe o Iaido albo kenjitsu ? Bo ja nic znalezc nie moge :/
  • 0

budo_marcin954
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2861 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Manchester UK
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Iaido
i nic dziwnego bo w Polsce za wiele publikacji na ten temat nie ma, pozostajš ci jedynie anglojęzyczne, albo wuzyty na stażach iaido lub kenjutsu, tego akurat nie brakuje. :-)
  • 0

budo_tomasiu san
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 55 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Leszno

Napisano Ponad rok temu

Re: Iaido
Jesli chodzi o te anglojezyczne. Moglbys rzucic kilka tytułów ? Chetnie sobie nabede.
  • 0

budo_graframolo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1094 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Iaido
To co moge polecic to zakupic dvd z kata kashima przyjezdzac raz na miesiac (im czesciej tym lepiej w sumie) do warszawy u nas znajda sie ze 2-3 sekcje tego stylu i zapomoca porad od sansei i materialuw zawartych na dvd staac sie uczyc. Troche to uciazliwy sposub ale zawsze jakis.
  • 0

budo_tomasiu san
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 55 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Leszno

Napisano Ponad rok temu

Re: Iaido
Chodzi Ci o to DVD z Inaba Minoru wydawane przez Budojo bodajze ? 85 zl hmm za filmisko ? A napewno jest to dobre ? Widzial ktos to DVD ? 85 to troszku kasy a nie kcialbym wydawac na cos co goowno za przeproszeniem pomoze :/
  • 0

budo_graframolo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1094 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Iaido
Ja nizej podpisany bedac w pelni sprawny na ciele i umysle po obejzeniu niniejszego materialu filmowego stwierdzam w dobrej wieze i pod przysiaga ze tresc zawarta w owym dziele jest warta 85polskich zlotych jak i pewnie o wiele wiele wiecej gdyz jest to material bezcenny dla kogos zainteresowanego tematem
  • 0

budo_tomasiu san
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 55 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Leszno

Napisano Ponad rok temu

Re: Iaido
No to cza wyproznic skarbonke. Mam nadzieje ze jeszcze to gdzies dostane. Mimo ze nabede dvd to bylbym zainteresowany jakas lektura na temat sztuk walki mieczem np "How to fight with katana" :P Chcialbym sobie uporzadkowac wiedze na temat roznych form, stylow itepe czyli np jakto wszystko wyglada na co dzieli sie iaido, kenjitsu, troszke sie w tym wszystkim gubie i nie wiem co dokladnie trenowac. Mozna cos w tym stylu nabyc po polsku, angielsku, niemiecku lub japonsku w naszym kraju ? A moze ktos mi rozpisze male vademecum wiedzy o walce mieczem japonskim ? :] Taki maly czyn spoleczny :] Z gory dziekuje
  • 0

budo_shihan
  • Użytkownik
  • Pip
  • 15 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Iaido
czy ktoś wie gdzie w Krakowie lub okolicach nauczane jest iaido i jodo? dzieki za odpowiedz
  • 0

budo_marcin954
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2861 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Manchester UK
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Iaido
napisz na priva, do kolezki o nicku Kyuzo, on tam trenuje, więc powinien ci pomóc.
  • 0

budo_shihan
  • Użytkownik
  • Pip
  • 15 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Iaido
Dzieki bardzo za namiar! poklon
  • 0

budo_tomasiu san
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 55 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Leszno

Napisano Ponad rok temu

Re: Iaido
Ehh wy to macie dobrze. Macie sobie sekcje w takich Krakowach a ja tu na koncu swiata musze sobie sam radzic ehhh :/ Moze mi ktos tez da taka szybko precyzyjna odpowiedz tak chociaz na pocieszenie ?
A teraz pytanko z innej beczki. Co sadzita o treningu Teakwon-do (bo tego u mnie na wsi duzo jest) jako takiego wstepu i zaprawy do treningu Ken-jitsu i Iai-do ? Czy ta sztuka (Teakwon-do) choc w malym stopniu laczy sie z wymienionymi przeze mnie sztukami wladania mieczem ?
  • 0

budo_graframolo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1094 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Iaido
Najleprze jako wstep jest Aikido, potem moze jujitsu od biedy karate a Tekwondo jako oparte na bazie karate hmmm. Ja uwazam ze ogulnie warto cos z soba robic.
  • 0

budo_tomasiu san
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 55 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Leszno

Napisano Ponad rok temu

Re: Iaido
No wlasnie cos :] Ale takich cosiow duzo jest a za wszystko nie mozna sie wziac a ja chce sobie wybrac cos w co sie wkrece na maxa i bede to ciagnal a nie latac od sekcji do sekcji od stylu do stylu probujac cos znalezc. Aikido nigdzie u mnie nie widzialem ale za to jest kilka Karate Shotokan ale tu odstraszaja mnie senseie typu 1 Dan albo 2 Kyu :/ . Obaczymy. Krav Maga jest ostatnio popularna i jest u mnie taka szkolka wiec moze to :] Praktyczne bynajmniej :] Dopra niewazne juz :] Dzieki bardzo :]
  • 0

budo_marcin954
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2861 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Manchester UK
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Iaido
wiesz co, zacznij może jednak interesowac sie tym iaido, pojeżdzij sbie na staże, zawsze coś zapamiętasz, a co do innych sztuk walki to najlepsze będzie w tym karate, jak nie masz iaido i kendo w swojej okolicy. nie wydziwiaj na sensejów, ile mają mieć dan ? osiemnaście, nawet Rycho Murat tyle nie ma, doszedł dopiero do dziesiątego dana. :) Idź na trening i się przekonaj, a nie wydziwiasz.
  • 0

budo_tomasiu san
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 55 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Leszno

Napisano Ponad rok temu

Re: Iaido
Wiesz z tymi senseiami to chodzilo glownie o to ze moge trafic na jakiegos domoroslego cieniasa ktory gdzies tam zrobil sobie 1 Dan jakims cudem a zdazaja sie tacy smieszni senseie. No ale zawsze lepszy taki niz fokle. A za Iaido sie oczywiscie biore. Juz zaczalem intensywny trening w oparciu o materialy filmowe i jestem dobrej wiary :] Czekam jesio tylko na DVD z formamy Kata i juz ken-jitsu bede opanowywal. Dzieki z gory za syskie rady
  • 0

budo_graframolo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1094 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Iaido
Popierwm marcina niewazne ile ma kto danuw jak trafisz na lewego nauczyciela to go zmienisz to nie podstawuwka ze musisz chodzic od okreslonej kalsy masz wolny wybur a nauka polega na zdobywaniu doswiadczen.
  • 0

budo_tomasiu san
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 55 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Leszno

Napisano Ponad rok temu

Re: Iaido
No i udalo mi sie znalezc w Lesznie skromna grupke pasjonatow Iaido/Kenjutsu/Kendo :] Wszyscy zieloni (no moze nie kompletnie) ale wspolnymi silami dojdziemy do czegos porzadnego :] Najwyzej stworzymy nowa szkole :] A tak offtopicowo byl ktos z was moze dzisiaj na UAM'ie w poznaniu na wydziale fizyki na festiwalu bo sie krecila tam grupka kolesi uzbrojonych w bokeny i nie mam zielonego pojecia o co im chodzilo :/ Tak pytam moze sie dowiem na cholere im one byly na wydziale fizyki :]
  • 0

budo_marcin954
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2861 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Manchester UK
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Iaido
do Opola macie stosunkowo blisko, także skontaktujcie siez nimi, pojedźcie na staż, bo musi ktoś czegoś Was nauczyć, żebyście mieli nad czym się potem męczyć.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024