Skocz do zawartości


Zdjęcie

ONG BAK - orzegiecie, czy rzeczywistosc ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
44 odpowiedzi w tym temacie

budo_wałek
  • Użytkownik
  • Pip
  • 15 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

ONG BAK - orzegiecie, czy rzeczywistosc ?
witam wszystkich, to moj pierwszy post na tym forum wiec badzcie wyrozumiali :P

kilka dni temu ogladalem film ong bak ( o muay thai ) i bardzo sie zawiodlem, film mial pokazywac muay thai a mi bardziej przypominal matrixa :/

sam trenuje karate kyokushin, a na muay thai nie znam sie za dobrze, ale moim zdaniem ten film yl bardzo przesadzony.

a Wy jak myslicie ?
  • 0

budo_ludee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: ONG BAK - orzegiecie, czy rzeczywistosc ?
po 1) matrixa napewno nie bo przy zadnej akcji nie bylo uzywane zadne dodatkowe uzadzenie - linki podtrzumujace rampy wyrzucajace w powietrze itp... - ten koles robil wszystko sam...
po 2) mi sie pare akcji nie podoba bo sa najzwyczajniej w swiecie nie realne ale jest bardzo duzo rzeczy z MT ktore w filmie wygladaja bardzo fajnie
po 3) fabula taka sobie
po 4) film nie jest zly :)
  • 0

budo_bardt
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 233 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:krainy Tyskiego
  • Zainteresowania:Combat

Napisano Ponad rok temu

Re: ONG BAK - orzegiecie, czy rzeczywistosc ?
Jakis czas temu wypowiedzialem sie... Muay Thai jest bardzo fajne 8)
http://www.forum-kul...showtopic=69287
  • 0

budo_wałek
  • Użytkownik
  • Pip
  • 15 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: ONG BAK - orzegiecie, czy rzeczywistosc ?
nie uwazam ze jest taki jak matrix, tylko ze czasami wyczynial takie cuda ze glowa mala, podobnie jak w matrixie

przyklad: ucieczka po barkach kolo 10-15 przeciwnikow, w waskiej uliczce. po pierwsze zaden czlowiek nie jest w stanie z miejsca wskoczyc innemu czlowiekowi stopami na barki, a przebiegniecie po barkach, to juz wogole przesada

nie widzialem tego posta dlatego ze jestem nowy :) i tez uwazam ze muay thai jest super, ale film jest przesadzony
  • 0

budo_ludee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: ONG BAK - orzegiecie, czy rzeczywistosc ?
wyskoczyc chyba sie da - to jest azja tam ludzie sa niscy ale scena o ktorej powiedziales to jedna z tych scen w ktore ciezko jest zrobic w realu :)
  • 0

budo_wałek
  • Użytkownik
  • Pip
  • 15 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: ONG BAK - orzegiecie, czy rzeczywistosc ?
nom, wszystko by bylo w oprzatku gdyby nie wmawiano ze to wszystko jest naprawde i wszyscy trenujacy muay thai tak potrafia, bo milo bylo popatrzec na te sceny walki, chociaz wiadomo ze czesc byla nierealna :) przypomina mi sie tez jedna przeefektywniona scena, kiedy glowny bohater przed kopnieciem mawashi zrobil trzy pelne obroty i dopiero kopnal, cos mi sie wydaje ze nawet w muai thai tak nie robia :>
  • 0

budo_ludee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: ONG BAK - orzegiecie, czy rzeczywistosc ?
wiadomo ze tak nie jest...
i nikt tego nikomu nie wmawia...

tak samo jak nikt nikomu nie wmawia ze jak ktos bedzie czwiczyl kung fu to bedzie brucem lee to chyba proste :-)
  • 0

budo_wałek
  • Użytkownik
  • Pip
  • 15 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: ONG BAK - orzegiecie, czy rzeczywistosc ?
ja slyszalem bardzo wiele wypowiedzi, na temat tegofilmu ze jest realny :)
co do kung-fu nie mozna byc drugim brusem lee, ale przez dlugoie cwiczenia, mozna osiagnac taki poziom jak on :)
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: ONG BAK - orzegiecie, czy rzeczywistosc ?
to co robil bylo realne i efektowne. Oprocz popisow sprawnosci,duza skutecznosc, precyzja,technika, a nie animowane ludki z matrixa.Ale fabula byla straszna, mogl ktos wymyslic cos lepszego niz uganianie sie za jakas glowa....:(
  • 0

budo_70m50n
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 67 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: ONG BAK - orzegiecie, czy rzeczywistosc ?
Niee!!! bylo tam duzo efektow ktorych w realnym zyciu nie da sie zrobic. A co do wyczynow glownego aktora zacytuje slowa mojego trenera(cos napewno przekrece)..."Jesli chodzi o wyczyny tego kolesia to z nim jest tak...Znalezli bardzo ale to bardzo wygimnastykowanego kolesia...dali go na przyspieszony trening MT no jakis taki pol roczny do roznych mistrzow tej dziedziny"...No cos w tym stylu .
  • 0

budo_sorata
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1768 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Tomb Of The Mind

Napisano Ponad rok temu

Re: ONG BAK - orzegiecie, czy rzeczywistosc ?
film fajny , szkoda ze bez fabuly , chinczyki (szczegolnie ta chinka Muay) strasznie wrzeszcza swoim piskliwym glosem, fajne i dlugie sceny walki (czasami naprawde przypominajace sceny z matrixu) , ale jesli chodzi o pokazanie walki filmowi nic nie zarzuce , bezadziejny motyw z gosciem ktoremu wycieli krtan , odrazu zkojarzyli mi sie to z filmami na podstawie komiksow gdzie zly mutant atakuje swiat :) :)
  • 0

budo_damianos
  • Użytkownik
  • 9 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: ONG BAK - orzegiecie, czy rzeczywistosc ?
no ale najciekawsze bylo to ze ten kolo na poczatku uzywal tego "wibratorka" zeby mowic a pod koniec filmu juz go nie potrzebowal 8O
Aha i o co wlasciwie chodzilo z ta wielka kopia tego posagu buddy bo nie zajarzylem (moze dlatego ze ogladalem film bez napisow 8) )
  • 0

budo_thinspoon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 795 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Radlin

Napisano Ponad rok temu

Re: ONG BAK - orzegiecie, czy rzeczywistosc ?
Sorata, nie każdy Azjata to Chińczyk :wink:
Mi się film podobał. Głębokiej fabuły nie oczekiwałem to i rozczarować się nie mogłem a jak będę chciał zobaczyć realne walki to sobie coś ściągnę z Sherdoga.
  • 0

budo_dr prozac
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1492 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Planet Earth

Napisano Ponad rok temu

Re: ONG BAK - orzegiecie, czy rzeczywistosc ?
z rok temu byl tu temat o tym filmie. Tam byly linki do klipow za kulisami. Widac bylo jak ten gosc to wszystko robil. Niezly akrobata :)

a film troche nudny...
  • 0

budo_sorata
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1768 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Tomb Of The Mind

Napisano Ponad rok temu

Re: ONG BAK - orzegiecie, czy rzeczywistosc ?

Sorata, nie każdy Azjata to Chińczyk :wink:
Mi się film podobał. Głębokiej fabuły nie oczekiwałem to i rozczarować się nie mogłem a jak będę chciał zobaczyć realne walki to sobie coś ściągnę z Sherdoga.


ale ja tak czy tak na kazdego azjate mowie chinczyk :) :)

film co prawda wyszedl rok temu , ja ogladalem go teeraz poniewaz zobaczylem reklame na C+ SPORT , noi sciagnelem ong-bak :)
  • 0

budo_wotan
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 148 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:okolice Kato / CHICAGO

Napisano Ponad rok temu

Re: ONG BAK - orzegiecie, czy rzeczywistosc ?

Niee!!! bylo tam duzo efektow ktorych w realnym zyciu nie da sie zrobic. A co do wyczynow glownego aktora zacytuje slowa mojego trenera(cos napewno przekrece)..."Jesli chodzi o wyczyny tego kolesia to z nim jest tak...Znalezli bardzo ale to bardzo wygimnastykowanego kolesia...dali go na przyspieszony trening MT no jakis taki pol roczny do roznych mistrzow tej dziedziny"...No cos w tym stylu .


Jak juz to tomek powiedzal ze dali go na treningi Muay Borann a nie MT :wink:
  • 0

budo_wotan
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 148 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:okolice Kato / CHICAGO

Napisano Ponad rok temu

Re: ONG BAK - orzegiecie, czy rzeczywistosc ?

Niee!!! bylo tam duzo efektow ktorych w realnym zyciu nie da sie zrobic. A co do wyczynow glownego aktora zacytuje slowa mojego trenera(cos napewno przekrece)..."Jesli chodzi o wyczyny tego kolesia to z nim jest tak...Znalezli bardzo ale to bardzo wygimnastykowanego kolesia...dali go na przyspieszony trening MT no jakis taki pol roczny do roznych mistrzow tej dziedziny"...No cos w tym stylu .


Jak juz to tomek powiedzal ze dali go na treningi Muay Borann a nie MT :wink:
  • 0

budo_kapral
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3301 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:jakaś afryka, sam nie wiem
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: ONG BAK - orzegiecie, czy rzeczywistosc ?
dokladnie.
W filmie dominuja bardziej wyspecjalizowne techniki z mae Mai i Look Mai.
Tadzik kiedys zapodal niektore z nich na budo.
  • 0

budo_70m50n
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 67 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: ONG BAK - orzegiecie, czy rzeczywistosc ?

Niee!!! bylo tam duzo efektow ktorych w realnym zyciu nie da sie zrobic. A co do wyczynow glownego aktora zacytuje slowa mojego trenera(cos napewno przekrece)..."Jesli chodzi o wyczyny tego kolesia to z nim jest tak...Znalezli bardzo ale to bardzo wygimnastykowanego kolesia...dali go na przyspieszony trening MT no jakis taki pol roczny do roznych mistrzow tej dziedziny"...No cos w tym stylu .


Jak juz to tomek powiedzal ze dali go na treningi Muay Borann a nie MT :wink:

No moj blad :)
  • 0

budo_dr prozac
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1492 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Planet Earth

Napisano Ponad rok temu

Re: ONG BAK - orzegiecie, czy rzeczywistosc ?
chyba akrobate ;)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024