Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pierwsza pomoc:)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

budo_wolverine
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 407 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Pierwsza pomoc:)
Ostatnio z kumplami umówilismy się i sparowalismy( coś na wzór formuły K1 :-) ) na plaży i jeden z moich kolegów został kopnięty w łep tak mocno że padł i stacił przytomność. i nie wiedzieliśmy jak go "ratować" sparowaliśmy na plaży więc próbowaliśmy go ocucić wodą i wyjeliśmy mu ochraniacz z gęby żeby się jęzorem nie udusił i po 1 min się obudził. Mój kumpel mówi że trzeba typa podnieś wysoko za nogi żeby kref dopłyneła do muzgu, ale nie wiem czy to dobry sposób :wink: znacie może jakieś inne sposoby"reanimowania" :-)
  • 0

budo_ludee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Pierwsza pomoc:)
z tego co sie orientuje to - nogi troche wyzej , pare lekkich lisci , nawiew jakis (np machac koszulka przed twarza) + woda ale nie tak zeby sie zakrztusil :)
  • 0

budo_ludee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Pierwsza pomoc:)
btw dlaczego to jest w dziale Boks , mt , kb ?
  • 0

budo_m@ciek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 256 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Pierwsza pomoc:)
Jak dostał mocno w głowe i to jeszcze z nogi to nie mozna chyba za bardzo majtać jego głowa bo mogło mu sie cos z szyja stac-kręgosłupem i mozna tylko pogorszyc sprawe. Spoko ludee jak kiedys padniesz bede Cie z liscia cucił :wink: ,a z podniesieniem nog jest dobre jak ktos zemdleje ze zmeczenia , jak mu tlenu w muzgu brakuje ,a przy KO nie musi sie to sprawdzac przecierz.
  • 0

budo_kubutek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 606 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:że znowu?

Napisano Ponad rok temu

Re: Pierwsza pomoc:)
Ludee:
woda ale nie tak zeby sie zakrztusil przestraszony przestraszony przestraszony :oops:
Zadnej wody nieprzytomnemu :evil: :evil: :evil: NIGDY!!!
Mozna ew. pochlapac czy zmoczyc twarz, czolo DELIKATNIE
Uff... mam nadzieje ze to o taka "wode" Wam chodzilo.
  • 0

budo_ludee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Pierwsza pomoc:)
no chodzilo mi o taka - maciek hehe lekko z liscia tak poklepac nie napierdalac :)
  • 0

budo_gagatek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 493 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Pierwsza pomoc:)
Ostatnio ogladajac "Na dobre i na zle" uslyszalem pojecia dehiblirator i lewatywa :) moze to by cos pomoglo:)
  • 0

budo_zapas
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1015 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Pierwsza pomoc:)
Po pierwsze zadnej wody ,i klepania po twarzy po drugie odrazu powinno sie zabespieczyc trakcje w razie uszkodzenia kregosłupa , mozna zastosowac pozycje cztero konczynowa czyli chtamy za nogi podnosimy do gory i rece unosimy do gory . Tak mowia standardy europejskiej rady resuscytacji na rok 2003 teraz mogli wprowadzic modyfikacje no i dodam ze jak wam kumpel po kopie w glowe odjechal to ja bym karetke wzywal a nie czekal czy sie ocknie :!:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024