Skocz do zawartości


Zdjęcie

rozwalone kolano


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
30 odpowiedzi w tym temacie

budo_sorata
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1768 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Tomb Of The Mind

Napisano Ponad rok temu

rozwalone kolano
Wiec tak przejde odrazu do rzeczy , rozwalilem sobie kolano na pilce , a dokladniej to przez przypadek ujebalem oboma kolanami w ssciane, z prawym wszystko wp ozadku , lewe mialem wczoraj spuchniete , przyszedlem do domu zapodalem masc , na drugi dzien rano szpital , zrobili mi punkcje , zalozyli szyne i kazali sie nie ruszac ....

Noi teraz problem , kiedy bede mogl kontynuowac treningi , powiedzmy ze po miesiacu jak bedzie fuks to 2 tygodniach szyne sciagnac , to kiedy mozna zaczac cwiczyc (silka/treningi sw)

pozdrawiam (nielubie szpitali)
  • 0

budo_limun
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: rozwalone kolano
Zapytaj się lekarza kiedy możesz zacząć trenować. Powiedz mu jakie chcesz wykonywać ćwiczenia i Ci odpowie. Powinien chyba wiedzieć. Z kolanami nie ma zartów jak pewnie wiesz. :( Poza tym to są takie fajne maści, które pomagaja przywrócić szybciej sprawność stawów po złamaniach. Ja miałem złamana rękę w nadgarstku i mi pomogło. Pomaga też jak sobie naciągniesz mięsień itp. Jak chcesz to mogę podać Ci nazwę tego specyfiku, ale nie tu, bo nie chcę robić reklamy. :)
Tak w ogóle to to jest mój pierwszy post, wiec witam wszystkich forumowiczów.

Pozdrowienia

PS: Trzeba było coś napisać, bo podobno wywalają jak nie napisze się nic przez tydzień od rejestracji. :D
  • 0

budo_xaimoon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 786 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:częstochowa

Napisano Ponad rok temu

Re: rozwalone kolano
siemasz Limun :)

żeby nie robić nowego tematu ... po złamaniu/wybiciu rzepki kolanowej/rozwaleniu itd. kolana można wrócić spowrotem do formy(tej przed wypadkiem) ?
  • 0

budo_jurek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 474 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Stolyca, panie

Napisano Ponad rok temu

Re: rozwalone kolano
Bedzie ciezko. W zawodowym sporcie (np. pilka nozna) jest to mozliwe, ale nie wiem, jak potem ci kolesie wygladaja na starosc.

Pozdro
J.
  • 0

budo_sorata
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1768 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Tomb Of The Mind

Napisano Ponad rok temu

Re: rozwalone kolano

Zapytaj się lekarza kiedy możesz zacząć trenować. Powiedz mu jakie chcesz wykonywać ćwiczenia i Ci odpowie. Powinien chyba wiedzieć. Z kolanami nie ma zartów jak pewnie wiesz. :( Poza tym to są takie fajne maści, które pomagaja przywrócić szybciej sprawność stawów po złamaniach. Ja miałem złamana rękę w nadgarstku i mi pomogło. Pomaga też jak sobie naciągniesz mięsień itp. Jak chcesz to mogę podać Ci nazwę tego specyfiku, ale nie tu, bo nie chcę robić reklamy. :)
Tak w ogóle to to jest mój pierwszy post, wiec witam wszystkich forumowiczów.

Pozdrowienia

PS: Trzeba było coś napisać, bo podobno wywalają jak nie napisze się nic przez tydzień od rejestracji. :D


podaj mi nazwy tych masci , kurde jak mi sciagna szyne to odrazu do sportowego ide i spytam co i jak, to jest stluczenie , nie az takie straszne , niechodzi mi o szybki powrot do formy z przed treningow ale wogole oto zeby treningi zaczac , do formy wroce mam czas :-)
  • 0

budo_kselos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1657 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: rozwalone kolano
Idź do lekarza i zapytaj,
jak on nie pomoże to idź do znachora,
jak i ten nie pomoże to do księdza... :idea:
A tak na serio: z maści to na kontuzje stosuję Voltaren, ale jest tak średnio skuteczny...
Co do znachorów to jak lekarze rozkładają ręce to można się wybrać do Azjatów na igły i masaże, ale tu możesz się nadziać na jakiś szarlatanów....
Jeżeli chodzi o treningi to lepiej poczekać tydzień, dwa dłużej niż odnowić kontuzję, na początku unikaj ćwiczeń forsujących np: jak nie chcesz obciążać kolan to ćwicz ręce w leżeniu lub przedramiona itp.
Jeżeli chodzi o zachowanie sprawności ruchowej to ćwicz coś co mniej forsuje np. medytację ruchową tai-chi - co też podobno przyspiesza zdrowienie i regenerację. Żadnych mocnych kopnięc w niskich pozycjach...
Pozdrawiam i życzę szybkiej poprawy!!!!
  • 0

budo_grazka
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 136 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: rozwalone kolano
Tai Chi tez obciaza kolana :wink:
A moze jakies naswietlania pomoga?

aaaa i pamietaj Sorata - zero ziemniakow! :)
pozdawiam i zycze szybkiego powrotu do zdrowia
  • 0

budo_jurek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 474 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Stolyca, panie

Napisano Ponad rok temu

Re: rozwalone kolano
Zero ziemniakow = zero frytek i zero chipsow. Koszmar... :wink:

Pozdro
J.
  • 0

budo_sorata
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1768 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Tomb Of The Mind

Napisano Ponad rok temu

Re: rozwalone kolano
czemu zero ziemniakow ??

a jesli mi juz sciagna szyne , poczekam miesiac to moge np rozpoczac powoli treningi zapasow?
  • 0

budo_grazka
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 136 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: rozwalone kolano
Sorata - nie pytaj co bedziesz mogl trenowac za miesiac, tylko najpierw idź do dobrego chirurga-ortopedy. Nie wiadomo co ci sie stalo z tym kolanem :cry:
Bedzie dobrze, tylko musisz byc cierpliwy
zdrowka zycze

A te ziemniaki to byly w ramach rozluznienia :wink:
http://budo.net.pl/v...5879&highlight=
  • 0

budo_maciejsobczak
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 391 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wawka

Napisano Ponad rok temu

Re: rozwalone kolano
Kiedyś nabawiłem się kontuzji kolana podczas gry w kosza, na początku zbagatelizowałem sprawę. Później ból był coraz silniejszy więc poszedłem do ortopedy, po prześwietleniu wyszło że mam coś tam - nie pamietam :) - lekarz kazał mi wstrzymać się ze sportem co najmniej 3 miechy, ja wytrzymałem 3 tygodnie i znowu kosz.................później 1 rok przerwy i koniec marzeń o koszykówce w bardziej zaawansowanym stopniu. Więc nie przesadzaj z tym powrotem do treningu bo to może zowocować przykrymi następstwami.
Jeśli zaś chodzi o leczenie to mi pomogły zabiegi sprzętem typu Diadynamic i prądy interenferencyjne, ale nie ma się co oszukiwać w coraz bardziej zaawansowanej kontuzji rehabilitacja jest dłuuuga.

Pozdro i szybkiego powrotu do zdrowia
  • 0

budo_liczmistrz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2877 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: rozwalone kolano
Kurde, jak wchodzilem dzisiaj po schodach to na kazdym stopniu strzelalo mi w kolanach...
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: rozwalone kolano
sorata, zrob sobie USG i nie sugeruj sie za bardzo opinia lekarzy bo sk...syny czesto klamia. a juz napewno nie konsultuj tego z jednym, i zawsze zastanow mu co on z tego ma co ci wlasnie doradza lub odradza i jaki ma w tym interes.
  • 0

budo_przemcio
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1076 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: rozwalone kolano

Kurde, jak wchodzilem dzisiaj po schodach to na k azdym stopniu strzelalo mi w kolanach...

O kurde to pewnie przypadłość stawu kolanowego , która zwie się strzelanina poschodowa not good . Możliwe że jedna pójdzie w szynę a druga w gips na rok lub dwa . Ojojoj toś se narobił :lol:
  • 0

budo_sorata
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1768 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Tomb Of The Mind

Napisano Ponad rok temu

Re: rozwalone kolano
no tak jak napisalem , chce isc do sportowego potym jak szpital zrobi
"swoje", wiem ze musze sie chwile wstrzymac i jak bedzie czeba to tak zrobie , no ale zobaczymy

Jakie wdg was powinienem robic cwiczenia na to kolano ?? Jak wyzdrowieje of koz :)
  • 0

budo_liczmistrz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2877 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: rozwalone kolano

no tak jak napisalem , chce isc do sportowego potym jak szpital zrobi
"swoje", wiem ze musze sie chwile wstrzymac i jak bedzie czeba to tak zrobie , no ale zobaczymy

Jakie wdg was powinienem robic cwiczenia na to kolano ?? Jak wyzdrowieje of koz :)

Na pewno nie mozesz dopuscic zeby Ci w tym kolanie miesnie za bardzo oslably po inaczej wogole sie rozklekoce...
  • 0

budo_sorata
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1768 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Tomb Of The Mind

Napisano Ponad rok temu

Re: rozwalone kolano
Sa na to jakies cwiczonka ? :-)
  • 0

budo_liczmistrz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2877 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: rozwalone kolano

Sa na to jakies cwiczonka ? :-)

Plywanie zabka.
Serio.
Trening w odciazeniu jest bardzo dobry.
  • 0

budo_sorata
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1768 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Tomb Of The Mind

Napisano Ponad rok temu

Re: rozwalone kolano
no ze basen to wiem , ale moze jakies bieganie ???
  • 0

budo_słoniak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1975 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: rozwalone kolano
Na przedostatnim miejscu.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024