Skocz do zawartości


Zdjęcie

Krwiodawstwo


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
23 odpowiedzi w tym temacie

budo_hmjf
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 258 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Olsztyn

Napisano Ponad rok temu

Krwiodawstwo
Wiecie może, czy regularne oddawanie krwi jest odpowiednie/nie przeszkadza dla sportowca? Chodzi mi o wplyw na wydolno
  • 0

budo_hmjf
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 258 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Olsztyn

Napisano Ponad rok temu

Re: Krwiodawstwo
ale wtopa :oops: (wcisnalemj jakas kombinacje alt+cos i sie temat wyslal) dokoncze:
chodzi mi o wydolnosc. Czy regularne oddawanie krwi moze byc przyczyna gorszych wyników sportowych? Czy moje zastanowienia sa bezpodstawne, a może w ogóle jest odwrotnie (korzystne?)
  • 0

budo_hellfire
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2404 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Minas Morgul
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Krwiodawstwo
Oddawanie krwii nie ma większego znaczenia dla organizmu(wg. ulotek PCK),ale tego samego lub następnego dnia możesz czuć się troszkę słabiej(ale jednodniowy spadek formy to nic).

Ja oddaję krew dość regularnie(tzn ostatnio nie mogłem ale to inna sprawa), nie odczuwam żadnych mdłości, zmęczenia ani nic. Zachecam wszysktich, bo krew naprawdę ratuje innym zycie.

Pozdrawiam

Hellfire
  • 0

budo_lordprzemo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 308 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Browary Łódzkie

Napisano Ponad rok temu

Re: Krwiodawstwo
a to nie jest tak jak z dopingiem krwia (przed zawodami duzo krwi sie daje w zyle zeby szybciej chyba tlen przetaczala czy cus :P ) tyle ze odwrotnie??
  • 0

budo_aviator
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 702 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków, jednak Kraków :)

Napisano Ponad rok temu

Re: Krwiodawstwo
A co ma honorowe krwiodastwo do niehonorowych sposobów podnoszenia wydolności organizmu? :)
Ja swego czasu regularnie oddawałem krew i w żaden sposób nie odczuwałem wpływu na wydolność organizmu. Zdarzało mi się nawet iść na trening tego samego dnia co oddałem krew. Polecam.
  • 0

budo_navyseal
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1026 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin/Motaniec

Napisano Ponad rok temu

Re: Krwiodawstwo
Ja takze regularnie oddaje krew, ponadto dowiedziałem sie ze w srodowisku onkologów zaobserwowano wieksza zachorowalnosc na białaczke z spowodu oddawania krwi (to chyba z powodu ze szpik kostny nie nadąza z produkowaniem tak duzej ilosc krwi- mowie tu oddawaniu co 3 miesiace)
  • 0

budo_zapas
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1015 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Krwiodawstwo
Dlugoletnie oddawanie krwi powoduje problemy z cisnieniem mianowicie nadcisnienie ale to dopiero jak sie przestanie oddawac krew :) przynajmniej tak twierdzi znajomy lekarz
  • 0

budo_hmjf
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 258 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Olsztyn

Napisano Ponad rok temu

Re: Krwiodawstwo
O to dzięki za słowa otuchy :-) Raz już oddawałem krew to nawet mi się to podobało - zajebiście wyluzowany się czułem, choć w walce sił nie miałem tyle, co zwykle. Fakt że przeszło szybko, no ale obawiałem się czy długotrwałe oddwanie nie będzie niosło większych konsekwencj. No ale jak tak to spoksik, nie muszę z niczego rezygnować będę oddawał dalej. Jeszcze raz dzięki za szybkie rozwianie wątplowości :)
  • 0

budo_desmo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 396 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mikołów

Napisano Ponad rok temu

Re: Krwiodawstwo
brrrr na sama mysl o tej igle ktora sie pobiera krew przestraszony
  • 0

budo_niedziel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2844 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze wsi jestem
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Krwiodawstwo
igla jest duza :( ja tez oddaje dosc regularnie ale ta igla za kazdym razem mi sie coraz wieksza wydaje :wink: :-)
  • 0

budo_shiroi_kumo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 159 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dnim ym

Napisano Ponad rok temu

Re: Krwiodawstwo
A tak jako ciekawostke slyszalem gdzies ze polacy jezdza do niemiec bo tam za oddanie krwi daja 200 euro ... :)
  • 0

budo_slaszysz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3313 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Krwiodawstwo

A tak jako ciekawostke slyszalem gdzies ze polacy jezdza do niemiec bo tam za oddanie krwi daja 200 euro ... :)

Bzdura.
  • 0

budo_ludee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Krwiodawstwo
bzdura ? daja duzo wiecej ! ale u nas tez mozna dawac za kase...

z tym ze potem sa problemy gdy taka osoba co dawala za kase ma wypadek lub cos zmusza ja do pobrania krwi z banku... wtedy sie placi i to duzo wiecej niz pieniadze ktore sie dostalo...

nie mam teraz linkow przy sobie potwierdzajacych i wskazujacych na konkretne sumy ale jak mi sie uda znalezc to zapodam :)
  • 0

budo_slaszysz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3313 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Krwiodawstwo

bzdura ? daja duzo wiecej ! ale u nas tez mozna dawac za kase...

z tym ze potem sa problemy gdy taka osoba co dawala za kase ma wypadek lub cos zmusza ja do pobrania krwi z banku... wtedy sie placi i to duzo wiecej niz pieniadze ktore sie dostalo...

nie mam teraz linkow przy sobie potwierdzajacych i wskazujacych na konkretne sumy ale jak mi sie uda znalezc to zapodam :)

Mówię bzdura - wiem to od znajomego, który jest lekarzem i pracuje w Niemczech. Drobna uwaga - mówimy o honorowym krwiodawstwie, a nie o oddawaniu krwi do jakichś badań medycznych czy czegoś w tym stylu.
  • 0

budo_ludee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Krwiodawstwo
hehe forum gdzie byly do tego linki postanowilo ukrucic kilka tysiecy postow do 10 stron i tamten temat poszedl sobie...

no jak honorowe to nie dostaje sie kasy to chyba proste rozumie sie przez samo znaczenie slowa honorowe :)

a ja zostaje przy swoim caly czas :)
  • 0

budo_niedziel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2844 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze wsi jestem
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Krwiodawstwo
temat nie jest o honorowym krwiodastwie tylko o krwiodawstwie ;)

honorowe = za free.
zwykle za kase. :)

ps. nie wiem czy to nie bylo 300 E. :?
  • 0

budo_slaszysz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3313 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Krwiodawstwo
Ile razy mam powtarzać, że płacenie kilkuset euro za oddanie krwi to bzdura? Niektóre instytucje płacą kilkanaście-kilkadziesiąt euro za krew do badań. Ale Niemiecki Czerwony Krzyż nie daje żadnej kasy za krew zbieraną do celów medycznych!
  • 0

budo_worns-4life
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 375 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Krwiodawstwo
:D
Taaa, ma gorszy wpływy na organizm :P , no bo wiesz jak nieoddajesz karwi to musisz na nózkach albo rowerkiem :wink: , a jak oddajesz regularnie to MPK Ci daje za darmo sie bujać swoim taborem.
  • 0

budo_pinio
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 258 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Krwiodawstwo
Po za tym trzeba mieć obywatelstwo :? A już chciałem organizować wycieczki autokarowe z terenu całej Polski do Niemiec :cry:
  • 0

budo_ludee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Krwiodawstwo
slaszysz i tak mi nie uwierzy ale czytalem gdzxies na onecie albo wp ze wlasnie takie wycieczki autokarowe sa organizaowane

Polak za oddanie krwi otrzymuje dziesięć czekolad. Za Odrą i Nysą jego niemiecki kolega zarabia ponad 1.500 zł– napisała "Gazeta Lubuska".

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

niby napisane ze juz sie nie oddaje ale gazeta chyba z palca nie wyssala tej histori - ciekawy temat :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024